Η ΕΔΡΑ που θα δηλώσουμε.

Εδώ έγινε η "Συζήτηση για πιθανή ίδρυση του κόμματος"
omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η ΕΔΡΑ που θα δηλώσουμε.

Δημοσίευσηαπό omissman » 23 Ιαν 2012, 17:38

ολα Ο.Κ. μολις μιλησα με τον Γιαννη. κανονισαμε ραντεβου Τεταρτη απογευμα. Μην σκατε για Η/Υ, υπαρχουν εκει (σε δικτυο) 2 αρκετα ικανοποιητικοι για αρχη, με οθονες 19" και 21"... επισης υπαρχει plotter 60 cm που τυπωνει χαρτι μεχρι 15μ (ρολλο !)... εγω ειμαι εκει συνηθως 11:00 πμ μεχρι 16:00 μμ, αλλα μερικες μερες καθομαι μεχρι αργα.
εαν πανε ολα καλα μπορει να λειτουργησει σαν εδρα αμεσα. Στα συν ειναι οτι πολυ κοντα υπαρχει ο χωρος του BOOZE COOPERATIVA, οπου, στην μεγαλη αιθουσα του οροφου (ενιαιος χωρος), μπορουν να φιλοξενησουν ΔΩΡΕΑΝ (ξερω τους ιδιοκτητες !) συγκεντρωσεις 150 ατομων... Γιωργος Μ.
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

MakisΝikaia
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 06 Ιαν 2012, 17:20

Re: Η ΕΔΡΑ που θα δηλώσουμε.

Δημοσίευσηαπό MakisΝikaia » 23 Ιαν 2012, 19:14

omissman έγραψε:ολα Ο.Κ. μολις μιλησα με τον Γιαννη. κανονισαμε ραντεβου Τεταρτη απογευμα. Μην σκατε για Η/Υ, υπαρχουν εκει (σε δικτυο) 2 αρκετα ικανοποιητικοι για αρχη, με οθονες 19" και 21"... επισης υπαρχει plotter 60 cm που τυπωνει χαρτι μεχρι 15μ (ρολλο !)... εγω ειμαι εκει συνηθως 11:00 πμ μεχρι 16:00 μμ, αλλα μερικες μερες καθομαι μεχρι αργα.
εαν πανε ολα καλα μπορει να λειτουργησει σαν εδρα αμεσα. Στα συν ειναι οτι πολυ κοντα υπαρχει ο χωρος του BOOZE COOPERATIVA, οπου, στην μεγαλη αιθουσα του οροφου (ενιαιος χωρος), μπορουν να φιλοξενησουν ΔΩΡΕΑΝ (ξερω τους ιδιοκτητες !) συγκεντρωσεις 150 ατομων... Γιωργος Μ.

Mια χαρα!!!
Μας αξιζει,οτι διεκδικουμε!

savvidis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 12:08
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Η ΕΔΡΑ που θα δηλώσουμε.

Δημοσίευσηαπό savvidis » 23 Ιαν 2012, 21:20

Συμφωνώ πως η περίπτωση του Γιώργου είναι πολύ καλή. Άντε ανεβάστε και καμιά φωτο μετά τη συνάντηση, να το δούμε κι εμείς οι απομακρυσμένοι! :D
Γιώργος Σαββίδης

nellos siakavaras
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 07 Ιαν 2012, 10:17

Re: Η ΕΔΡΑ που θα δηλώσουμε.

Δημοσίευσηαπό nellos siakavaras » 23 Ιαν 2012, 22:04

Παιδια καλησπέρα εχω χάσει τη μπάλα έτρεχα σα τρελλος ολη μέρα τι γινετε θα βρεθούμε τη Τετάρτη?

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Η ΕΔΡΑ που θα δηλώσουμε.

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 23 Ιαν 2012, 22:18

Όντως ούτε εγώ το κατάλαβα. Εν τέλει το ραντεβού είναι για όλους ή μονο μεταξύ σας?
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

piratiko.org
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 19:09
Επικοινωνία:

Re: Η ΕΔΡΑ που θα δηλώσουμε.

Δημοσίευσηαπό piratiko.org » 23 Ιαν 2012, 23:57

pappasadrian έγραψε:η ιδεα ειναι οντως καταπληκτικη, και η προσφορα πολυ σημαντικη.
και αν και αρχικα υποστηριζα την τυπικη εδρα, αν μπορουμε να εχουμε με λιγο κοστος κατι αξιοπρεπες, οπως φαινεται να ειναι ο συγκεκριμενος χωρος, βεβαιως, να το αξιοποιησουμε (αν και θα τον ευχαριστηθει ελαχιστα ο κοσμος απο την επαρχια).

μακαρι να κλειδωσει η "συμφωνια"
λογικα θα πρεπει να μπει σε ψηφοφορια




Συμφωνώ απόλυτα
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές. Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirata.gr
My Blog: http://www.pressfree.net
Γιώργος

nektarios
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 07 Ιαν 2012, 14:24

1) ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ 2) ΔΡΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ

Δημοσίευσηαπό nektarios » 24 Ιαν 2012, 02:27

Γειά σας, αγαπητοί μου συναγωνιστές Πειρατές της Ελλάδος!
Εφόσον μου δίνετε την δυνατότητα να εκφράσω την γνώμη μου σε δυο κρίσιμα θέματα για τα οποία μου ζητήθηκε να τοποθετηθώ. 1) Η έδρα του κόμματος και 2) Οι δράσεις του κόμματος Πειρατές της Ελλάδος μετά την αναγνώρισή της .
Η έδρα του κόμματος θα πρέπει α) να είναι σε περιοχή που να έχουμε πρόσβαση στα ΜΜΜ ( ΗΣΑΠ, ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ , ΜΕΤΡΟ, ΤΡΑΜ) για εμάς αλλά διά κύριο λόγο για τον απλό καθημερινό Έλληνα πολίτη. Αυτό βέβαια θα το καταφέρουμε με διάφορους τρόπους προσέγγισης, ώστε να κατανοήσει ολόκληρο το Ελληνικό έθνος το πολιτικό πλάνο δράσης του κόμματος Πειρατές της Ελλάδος. Το αποτέλεσμα αυτού, θα είναι να μπορεί να συνενωθεί και κυρίως να συναγωνιστεί στο όραμα που έχουμε, χωρίς δυσκολίες και ταλαιπωρίες κατά την μετακίνησή του. β) Να αποφύγουμε κυρίως περιοχές με υψηλό δείκτη εγκληματικότητας- επικινδυνότητας.
Το 2ο σκέλος της δράσης του κόμματος Πειρατές της Ελλάδος μετά την αναγνώρισή της είναι η ουσιαστική ενοικίαση ενός χώρου 70- 80 τετραγωνικών για να ξεκινήσουμε όλοι την σκληρή δουλειά! Με γραφεία, τηλέφωνα, ρεύμα, internet, γραφική ύλη, θέρμανση , ψύξη διότι θα πρέπει να γίνει ο χώρος συνάντησής μας δια να συνταχθεί και να μελετηθεί ένα οργανόγραμμα για να " κατέβουμε" στις επερχόμενες Εθνικές εκλογές, με τα πιστεύω του κόμματος και τον αγανακτισμένο Ελληνικό λαό.
Αυτά τα λίγα προς το παρόν έχω να σας εκφράσω αγαπητοί μου συναγωνιστές!!!!
Με εκτίμηση, Στεπανιάν Νεκτάριος
email:nstepanian6@gmail.com

Giorgos
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 23:31

Re: 1) ΕΔΡΑ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ 2) ΔΡΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ

Δημοσίευσηαπό Giorgos » 24 Ιαν 2012, 03:21

Νεκτάριε καλησπέρα.
Η συζήτηση αυτή έχει ήδη ξεκινήσει εδώ, viewtopic.php?f=1&t=277 και ο στόχος έχει σχεδόν επιτευχθεί.

Yiannis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 12:47
Τοποθεσία: Athens

Re: Η ΕΔΡΑ που θα δηλώσουμε.

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 24 Ιαν 2012, 13:46

zio_donnie έγραψε:Όντως ούτε εγώ το κατάλαβα. Εν τέλει το ραντεβού είναι για όλους ή μονο μεταξύ σας?


Το ραντεβού είναι για να δούμε το χώρο, αλλα μπορούμε να πιούμε και ενα καφέ και να τα πούμε λίγο :) Είναι την Τετάρτη στις 19:30.
Όποιος θέλει να έρθει ας στείλει pm σε εμένα ή τον omissman!
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές.

nellos siakavaras
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 07 Ιαν 2012, 10:17

Re: Η ΕΔΡΑ που θα δηλώσουμε.

Δημοσίευσηαπό nellos siakavaras » 24 Ιαν 2012, 14:49

Yiannis έγραψε:
zio_donnie έγραψε:Όντως ούτε εγώ το κατάλαβα. Εν τέλει το ραντεβού είναι για όλους ή μονο μεταξύ σας?


Το ραντεβού είναι για να δούμε το χώρο, αλλα μπορούμε να πιούμε και ενα καφέ και να τα πούμε λίγο :) Είναι την Τετάρτη στις 19:30.
Όποιος θέλει να έρθει ας στείλει pm σε εμένα ή τον omissman!


και αν μαζευτουμε καμια 30αρια ατομα που θα παμε?


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 10 και 0 επισκέπτες