Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσκοπήσεις Πολιτών - Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη και φίλοι του κόμματος.

Με ποια κόμματα να έχουμε πιο εντατικές επαφές στις φημολογούμενες επόμενες εκλογές;

Το δημοψήφισμα λήγει στις 09 Μαρ 2016, 23:19

ΣΥΡΙΖΑ
3
2%
ΝΔ
5
4%
ΠΟΤΑΜΙ
7
6%
ΠΑΣΟΚ-Δημ.Παράταξη
6
5%
ΚΚΕ
3
2%
Εν.Κεντρώων
7
6%
ΛΑΕ
5
4%
Κοινωνία Αξιών + Δημοκρατικοί
9
7%
ΑΝ.ΕΛ + Νικολόπουλος
1
1%
Χ.Α. + Μπαλτάκος
1
1%
ΕΠΑΜ -Καζάκης
5
4%
Δημ.Ξανά (Τζήμερος)
4
3%
ΕΚΑΔ
5
4%
ΛΑΟΣ
2
2%
ΚΚΕ (μ-λ) ΚΚΕ
2
2%
Οικολόγους (γενικά)
15
12%
ΟΑΚΚΕ
2
2%
Κόμμα Ζωής Κωνσταντοπούλου
9
7%
Κόμμα Στέφανου Χίου
1
1%
ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ
5
4%
DiEM 25 (Βαρουφάκης)
6
5%
ΑΝΤΑΡΣΥΑ
4
3%
Φιλελεύθερη Συμμαχία
6
5%
ΤΕΛΕΙΑ (Γκλέτσος)
6
5%
ΛΕΥΚΟ (το κόμμα)
4
3%
 
Σύνολο ψήφων: 123

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 09 Φεβ 2016, 23:19

Εκλογές μυρίζει ο αέρας πάλι. Για να μην σπαταλάμε άσκοπα τον χρόνο με ατέρμονες συζητήσεις πρέπει να καταλήξουμε με ποιους θέλουν τα μέλη και οι απλοί πολίτες να συζητήσουμε για πιθανές συμμαχίες.
Η περίπτωση για αυτόνομη κάθοδο αποκλείεται λόγω του οικονομικού.
Οι 3-4 επιλογές, σε κόμματα που θα πλειοψηφήσουν, θα είναι αυτές που θα προκριθούν για πιο εντατική κουβέντα μαζί τους, χωρίς να αποκλείσουμε τις υπόλοιπες επιλογές ή άλλες εξελίξεις ή συμμαχίες που θα προκύψουν στην πορεία.
Είναι απλά μια δημοσκόπηση. Δεν είναι κάτι επίσημο. (Έχει επιλογές και για τρολ)

*μέχρι 13 ψήφους/επιλογές ο καθένας/καθεμία
**το φορουμ δεν χωράει/επιτρέπει παραπάνω από 25 κόμματα, ως εκ τούτου έβαλα όσα μπορούσα. (Κολλάτος, Σαββουράς, Καποδίστριας, Χαρίζω χρέη, κλπ...ατύχησαν) :D
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 09 Φεβ 2016, 23:22

Με κανέναν.
здравствуйте

tvelocity
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 20:37

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό tvelocity » 10 Φεβ 2016, 00:02

Well, το φόρουμ δεν επιτρέπει να ψηφίσω χωρίς να επιλέξω κάποιον...

the_difference.png
the_difference.png (31.85 KiB) 7449 προβολές


Εγώ ψηφίζω να έρθουμε σε επαφή με το Κόμμα Πειρατών, τα μέλη του, και τα πιθανά μελλοντικά του μέλη.
Verba volant, scripta manent

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 10 Φεβ 2016, 00:27

Εντάξει λοιπόν μιλήστε με τον "κανέναν" και με τον "εαυτό" μας και πείτε στην ΔΕ τι σας απάντησαν.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.


chiossif
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 29 Απρ 2012, 11:08
Τοποθεσία: ATH, GR
Επικοινωνία:

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό chiossif » 10 Φεβ 2016, 01:59

Γεια και χαρά σε όλες και όλους :-)

Τολμώ μια απάντηση στην προκείμενη ερώτηση:

Ευκταία:
Με όλους. Με όλα τα κόμματα. με όλες αυτές τις πολιτικές αντιλήψεις / ιδεολογίες / «φυλές» περπατάμε στο ίδιο πεζοδρόμιο και μοιραζόμαστε τον ίδιο αέρα. Κι εμείς, θεωρώ, έχουμε υποχρέωση να δείξουμε / τονίσουμε σε όλους τους άλλους την θεμελιώδη επιθυμία μας για πολιτική ελευθερία όλων στην λήψη αποφάσεων και ενεργειών. Από σήμερα, τώρα και για το μέλλον, με γκρέμισμα των πολιτικών τειχών / ταμπελών του παρελθόντος. Δεν εξαιρείται δεν περισσεύει κανείς.

Εφικτή:
Αυτό θα το καθορίσουμε εμείς; Νομίζω πως όχι. Μάλλον οι άλλοι θα πρέπει, αν θέλουν, να δουν πόσοι και ποιοι συμφωνούν με τις Αρχές και σε ποιο βαθμό δεσμεύονται ουσιαστικά και τυπικά να τις υιοθετήσουν. Το τελευταίο είναι και το πιο δύσκολο και έχει αποδειχθεί πως κόμματα τα οποία κυβέρνησαν ή υπηρέτησαν νομοθετικά τον μηχανισμό δεν τήρησαν πολλές από τις δικές τους αρχές. Πόσο μάλλον αλλότριες...
Ήρθε η εποχή να αποφύγουμε τους ρήτορες και τους εργολάβους της πολιτικής. Ή καλύτερα, όλοι αυτοί οι επαγγελματίες της πολιτικής, εντός ή εκτός κομμάτων ας μοιράσουν ξανά την εξουσία σε όλους και ας αναλάβουν τον ρόλο του δασκάλου και οδηγού σε μια νέα πορεία. Δεν πρέπει να πιστεύουμε στο ένα ή στα πολλά κόμματα αλλά στον ένα ή τους πολλούς ενεργούς, κατά το δυνατόν, πολίτες.
Κλείνοντας όποιοι συμφωνούν ας ακολουθήσουν κι ας συνταχθούν με βάση αυτές τις Αρχές. Κι εμείς ας μην ντραπούμε να στηρίξουμε ομάδες οι οποίες έστω και τώρα δέχονται και υπογράφουν, όλοι το όλον, μια συμφωνία. Κι ας λείψουν αυτή την φορά οι παλαιοκομματικές μας αλλεργίες και ας αποδεχθούμε τον κάθε άλλον ως συν-πολίτη στην πόλη και ως σύν-τροφο από τη διαθέσιμη τροφή. Αυτό είναι όλοι έτσι ή αλλιώς...

Ευχαριστώ για την ανοχή σε έναν διαφορετικά κομματικό / ξύλινο λόγο. Μπορούμε κι εμείς ξέρετε... ;-)

Λέφτερα και πειρατικά,
Ch Iossif
Χάκερ είναι αυτός που εύστροφα επιλέγει ως ψυχαγωγία την εξερεύνηση των ορίων του δυνατού.
Πειρατής είναι αυτός που επιδιώκει την κατάκτηση της ελευθερίας ως ανεκτίμητου θησαυρού. Είναι πάντα έτοιμος για κάθε μάχη με μόνο στόχο την νίκη._

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1412
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό gounara » 10 Φεβ 2016, 11:07

Βάλε και τον κανένα μπορεί να προκριθεί ,, μη σπαταλάτε και το χρόνο σας !!
Βάλε και τον εαυτό μας μπορεί να έρθει πρώτος και να κατεβούμε με εμάς ...
και τότε αυτοί που δήλωναν '' ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΑ ΨΗΦΙΣΩ ΠΕΙΡΑΤΕΣ "" να δηλώσουν το αντίθετο ..
Τίποτα δεν αλλάζει :shock:
Καλό κουράγιο κορίτσια :lol:
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 10 Φεβ 2016, 11:55

Η δική μου πρόταση προς την ΔΕ θα είναι να συνομιλούμε κυρίως με αυτούς που θα επιλέξουν τα ΜΕΛΗ και οι ΦΙΛΟΙ του κόμματος. Τους 5-6-8 που θα πάρουν τις περισσότερες ψήφους. Για μένα η διερευνητική αυτή ψηφοφορία είναι σημαντική. Δεν αποκλείω όμως οποιαδήποτε άλλη πρόταση φέρει οποιοδήποτε μέλος.
Προφανώς οι Αθηναίοι και όσοι έχουν επαφές θα αναλάβουν τις συνομιλίες έπειτα από εξουσιοδότηση από την ΔΕ.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

mixa
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 28 Αύγ 2015, 15:22

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό mixa » 10 Φεβ 2016, 13:18

Κοιτάξτε στα δικό μου το παραμυθι υπάρχει δράκος
στο δικό σας θέλετε να υπάρχει το Κόμμα Πειρατών Ελλάδας.
Ποιος είμαι εγώ που θα εμποδίσω τα όνειρα του συνανθρώπου μου... :lol: :lol:

ΥΓ: σε λίγο το ΚΠΕ θα μνημονεύεται ως ανέκδοτο άντε κατεβάστε και την σελίδα να τελειώνουμε! :cry:

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 10 Φεβ 2016, 18:12

mixa έγραψε:Κοιτάξτε στα δικό μου το παραμυθι υπάρχει δράκος
στο δικό σας θέλετε να υπάρχει το Κόμμα Πειρατών Ελλάδας.
Ποιος είμαι εγώ που θα εμποδίσω τα όνειρα του συνανθρώπου μου... :lol: :lol:

ΥΓ: σε λίγο το ΚΠΕ θα μνημονεύεται ως ανέκδοτο άντε κατεβάστε και την σελίδα να τελειώνουμε! :cry:

Άι γαμήσου (και ας μου κάνουν moderation!)
....... Άρνηση, άρνηση, άρνηση,...... και;;;;;;;;
Πρόταση καμία;;;;;
Δεν έχεις πρόταση;;
Δεκτό! Η κριτική δεν είναι "κακή"!!! Αρκεί να μην είναι αυτοσκοπός!!!
.....Συμμετοχή έστω;;
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες