Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσκοπήσεις Πολιτών - Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη και φίλοι του κόμματος.

Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Ναι
25
48%
Όχι
27
52%
 
Σύνολο ψήφων: 52

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 04 Ιουν 2013, 12:54

3kai56 έγραψε:
Vassilis Perantzakis έγραψε:ΜΠΟΥΡΔΕΣ. Πες μου ποιος είσαι και θα σου πω αν σε ξέρω... Αν δεν μου πεις, είσαι ο βλάκας που λέει ανοησίες και δεν τον ενδιαφέρει η δημοκρατία και τα πειρατικά, αλλά η "ιδεοληψία" του με την ανωνυμία. Στα @@ μου η ιδεοληψία σου. Η ανωνυμία είναι σεβαστή, αλλά για να συμμετέχεις σε κόμμα δεν κάνει. Τέρμα.


Και για να έχουμε και καλό ρώτημα, δηλαδή εσύ άτομα που δεν ξέρεις ή που δεν εμπιστεύεσαι, δεν δέχεσαι να γραφτούν στο κόμμα;;;; Δεν δέχεσαι την ψήφο τους ως ισότιμη με την δική σου;;;; (για την πραγματική άμεση ψήφο μιλάω, όχι για αυτή με τις αναθέσεις και με τα καραγκιοζάκια από τα μαιμουδοΚΕΠ);

Πες μας ναι τώρα, για να σε (ξανά) κατατάξουμε στην προσφιλή ομάδα των φασιστών.


Αχαχαχαχα... αυτό κατάλαβες; Όλοι γράφονται με τους ίδιους όρους. Εσύ θέλεις να εξαιρεθείς και να αλλάξεις τον τρόπο λειτουργίας. Ε δεν θα σου κάνουμε την χάρη. Γιατί; Γιατί εδώ φτιάχνουμε κόμμα εμπιστοσύνης. Όχι ΠΑΣΟΚ με πηγαδάκια και κρυφές ομαδούλες.

Από όσο ξέρω μπορεί να είσαι ένας βαλτός ΠΑΣΟΚος (υπάρχουν πολλοί) από κάποιο πανεπιστήμιο (για να έχεις τόσο χρόνο ελεύθερο) της Κρήτης (εκεί είναι οι περισσότεροι ΠΑΣΟΚοι) και το επώνυμό σου να τελειώνει σε -άκης (στατιστικά πιθανό).
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

3kai56
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 25 Μάιος 2013, 12:35

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό 3kai56 » 04 Ιουν 2013, 13:00

Vassilis Perantzakis έγραψε:
3kai56 έγραψε:
Vassilis Perantzakis έγραψε:ΜΠΟΥΡΔΕΣ. Πες μου ποιος είσαι και θα σου πω αν σε ξέρω... Αν δεν μου πεις, είσαι ο βλάκας που λέει ανοησίες και δεν τον ενδιαφέρει η δημοκρατία και τα πειρατικά, αλλά η "ιδεοληψία" του με την ανωνυμία. Στα @@ μου η ιδεοληψία σου. Η ανωνυμία είναι σεβαστή, αλλά για να συμμετέχεις σε κόμμα δεν κάνει. Τέρμα.


Και για να έχουμε και καλό ρώτημα, δηλαδή εσύ άτομα που δεν ξέρεις ή που δεν εμπιστεύεσαι, δεν δέχεσαι να γραφτούν στο κόμμα;;;; Δεν δέχεσαι την ψήφο τους ως ισότιμη με την δική σου;;;; (για την πραγματική άμεση ψήφο μιλάω, όχι για αυτή με τις αναθέσεις και με τα καραγκιοζάκια από τα μαιμουδοΚΕΠ);

Πες μας ναι τώρα, για να σε (ξανά) κατατάξουμε στην προσφιλή ομάδα των φασιστών.


Αχαχαχαχα... αυτό κατάλαβες; Όλοι γράφονται με τους ίδιους όρους. Εσύ θέλεις να εξαιρεθείς και να αλλάξεις τον τρόπο λειτουργίας. Ε δεν θα σου κάνουμε την χάρη. Γιατί; Γιατί εδώ φτιάχνουμε κόμμα εμπιστοσύνης. Όχι ΠΑΣΟΚ με πηγαδάκια και κρυφές ομαδούλες.



Και ποιος είσαι εσύ για να ορίζεις του όρους εγγραφής στο κόμμα; Εσύ είσαι που θέλεις να φτιάξεις κόμμα παλαιοκομματικό, μια φασιστική κλίκα εμπιστοσύνης.

Εμείς θέλουμε να φτιάξουμε κόμμα-μη κόμμα, κόμμα αμεσοδημοκρατικό στο οποίο θα μπορούν να συμμετέχουν όλοι οι πολίτες (και άρα δεν είναι δυνατόν όλοι να εμπιστεύονται όλους), και όπως θέλουν, είτε επώνυμοι είτε ανώνυμοι, αρκεί φυσικά να πιστοποιούνται. Και αρκεί φυσικά να σέβονται την ψήφο που το κόμμα τους δίνει, και να μην γίνονται μαιμούδες των ΚΕΠ και να την πουλάνε δεξιά αριστερά.

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 04 Ιουν 2013, 13:12

3kai56 έγραψε:Και ποιος είσαι εσύ για να ορίζεις του όρους εγγραφής στο κόμμα; Εσύ είσαι που θέλεις να φτιάξεις κόμμα παλαιοκομματικό, μια φασιστική κλίκα εμπιστοσύνης.


Ένας εκ των μελών που το ψήφισε. Και παλαιοκομματικός είσαι εσύ ΝΕΟΠΑΣΟΚε που μου κρύβεσαι...

3kai56 έγραψε:Εμείς θέλουμε να φτιάξουμε κόμμα-μη κόμμα, κόμμα αμεσοδημοκρατικό στο οποίο θα μπορούν να συμμετέχουν όλοι οι πολίτες (και άρα δεν είναι δυνατόν όλοι να εμπιστεύονται όλους), και όπως θέλουν, είτε επώνυμοι είτε ανώνυμοι, αρκεί φυσικά να πιστοποιούνται. Και αρκεί φυσικά να σέβονται την ψήφο που το κόμμα τους δίνει, και να μην γίνονται μαιμούδες των ΚΕΠ και να την πουλάνε δεξιά αριστερά.


Ποιοι είστε εσείς; Και ποιος σας εμποδίζει να το φτιάξετε; Εδώ είναι το Πειρατικό. ΕΣΕΙΣ φτιάξτε ότι σκατά θέλετε...!!!!
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό baskin » 04 Ιουν 2013, 22:32

3kai56 έγραψε:Και ποιος είσαι εσύ για να ορίζεις του όρους εγγραφής στο κόμμα; Εσύ είσαι που θέλεις να φτιάξεις κόμμα παλαιοκομματικό, μια φασιστική κλίκα εμπιστοσύνης.

Εμείς θέλουμε να φτιάξουμε κόμμα-μη κόμμα, κόμμα αμεσοδημοκρατικό στο οποίο θα μπορούν να συμμετέχουν όλοι οι πολίτες (και άρα δεν είναι δυνατόν όλοι να εμπιστεύονται όλους), και όπως θέλουν, είτε επώνυμοι είτε ανώνυμοι, αρκεί φυσικά να πιστοποιούνται. Και αρκεί φυσικά να σέβονται την ψήφο που το κόμμα τους δίνει, και να μην γίνονται μαιμούδες των ΚΕΠ και να την πουλάνε δεξιά αριστερά.


Εγώ λέω να ξαναπιάσεις το σφυράκι του γεωλόγου και να πας μια βόλτα στα βουνά, γιατί με τα ψηφιακά έχεις μπλέξει τα μπούτια σου (που δεν κάνουν και πολλές κινήσεις...)
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

3kai56
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 25 Μάιος 2013, 12:35

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό 3kai56 » 05 Ιουν 2013, 11:28

Vassilis Perantzakis έγραψε:Ποιοι είστε εσείς; Και ποιος σας εμποδίζει να το φτιάξετε; Εδώ είναι το Πειρατικό. ΕΣΕΙΣ φτιάξτε ότι σκατά θέλετε...!!!!


Άντι για
Vassilis Perantzakis έγραψε: Εδώ είναι το Πειρατικό.

καλύτερα να πεις
Vassilis Perantzakis έγραψε:Εγώ είμαι το Πειρατικό.


Πολύ μεγάλη ιδέα έχεις για τον εαυτό σου, και εσύ και ο μπασκίνας παραπάνω.
Παραιτηθείτε τώρα! Έχετε κάνει πολλά ως ΕΔ, και όσο δεν παραιτείστε τόσο οι υποψίες μεγαλώνουν.
Μετά από αυτό, τι άλλο περιμένετε για να παραιτηθείτε;
Πόσο καρεκλοκένταυροι πια είσαστε; Είσαστε μόνο απλοί ψωνισμένοι καρεκλοκένταυροι, ή μήπως τελικά είσαστε κάτι άλλο, κάτι πολύ χειρότερο; :?
Τελευταία επεξεργασία από 1 και 3kai56, έχει επεξεργασθεί 5 φορά/ες συνολικά

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό baskin » 05 Ιουν 2013, 11:35

Βρε πάρε το γεωλογικό σου σφυράκι από το ράφι που σου λέω...
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

3kai56
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 25 Μάιος 2013, 12:35

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό 3kai56 » 05 Ιουν 2013, 11:42

Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

19 ΝΑΙ -19 ΟΧΙ

(Καταμετρώ την άποψη των πιστοποιημένων, από το κόμμα, πολιτών. Υπολογίζω και τους διαγραφέντες-παραιτηθέντες λόγω των διωγμών της ΕΔ, γιατί η δημοκρατία δεν έχει κόμματα και η ψήφος του κάθε πολίτη μετράει είτε είναι μέλος είτε όχι. )

Username Ψήφος
baskin Ναι
dizzyk Ναι
Rainmaker Ναι
headofthebored Ναι
Z53 Ναι
Phoebus Ναι
pappasadrian Ναι

telis Ναι
petrogazz Ναι
gounara Ναι
pav Ναι
omissman Ναι
tvelocity Ναι
Yiannis Ναι

Γιάννης Ναι
SilindeElendil Ναι
Petros Ναι
LouisaT Ναι
zio_donnie Ναι
pleada Ναι

enros Ναι
Vassilis Perantzakis Ναι


kailor Όχι
-mesitiko- Όχι
mankasp Όχι
Kotsos Όχι
AnastasiaKapantai Όχι
mistikos Όχι
efialths Όχι
chprokop Όχι
ekfrasi Όχι
Yiannis Motsakos Όχι
piratiko.org Όχι
TZP Όχι
agelos Όχι
mike1966 Όχι
manos_ Όχι
laskaris_vasilis Όχι
arisnek Όχι

rapani Όχι
Σπύρος Σαββανής Όχι
stepup Όχι
treiskai60 Όχι
3kai56 Όχι

James Όχι

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό adrian » 05 Ιουν 2013, 12:18

αρα και ναι και οχι
schrodinger φαση

(και εσενα τι σε μετρας ρε καραγκιοζη, δεν εισαι πιστοποιημενος πολιτης)
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

3kai56
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 25 Μάιος 2013, 12:35

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό 3kai56 » 05 Ιουν 2013, 12:48

Η ανάθεση ψήφου θα είχε νόημα σε μεγάλους πληθυσμούς και σε μεγάλη γκάμα θεμάτων και εξειδικεύσεων.
Εδώ μέσα είμαστε 3 και 60 (για την ακρίβεια 3 και 56) και με περιορισμένους στόχους και θέματα για να ασχολούμαστε, οπότε δεν έχει νόημα η ανάθεση.
Μάλλον περισσότερα προβλήματα δημιουργεί από αυτά που λύνει.
Γιαυτό και για την ώρα είμαι κατά της ανάθεσης.

Το αποτέλεσμα τώρα που συζητάμε άλλαξε πάλι, με την μετακίνηση του βροχοποιού στο ΟΧΙ.

Rainmaker

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 05 Ιουν 2013, 12:53

3kai56 έγραψε:
Το αποτέλεσμα τώρα που συζητάμε άλλαξε πάλι, με την μετακίνηση του βροχοποιού στο ΟΧΙ.


Κάθε φορά που θα ανακοινώνεις αποτελέσματα θ αλλάζω άποψη στην δημοσκόπηση γιατί θα μπαίνει ένα καινούριο στοιχείο που δεν το είχα λάβει υπόψην :mrgreen:


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες