θέλετε οι πειρατες να βγάλουν θέση για το ζήτημα των σπόρων?

Δημοσκοπήσεις Πολιτών - Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη και φίλοι του κόμματος.

θέλετε το Κόμμα Πειρατών Ελλάδος να πάρουν σαφή θέση απέναντι στο ζήτημα των σπόρων?

α) σαφή και ξεκάθαρη
13
76%
β) διπλωματική και έμμεση
2
12%
γ)ΟΧΙ, τι δουλειά έχουν οι πειρατές με αυτα.
2
12%
 
Σύνολο ψήφων: 17

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: θέλετε οι πειρατες να βγάλουν θέση για το ζήτημα των σπό

Δημοσίευσηαπό agelos » 04 Μάιος 2013, 22:23

το πως ειναι ισως αν θελει η πλειοψηφια να υπογραψουμε σαν κομμα το κειμενο. να στειλουμε μαιλ στους βουλευτες οπως καναμε με την acta και πολλα κειμενα στα μμε μπας και ακουστουμε. και φυσικα σε συνδιασμο με τους αλλους ευρωπαιους πειρατες να πραξουμε αναλογως. απλες ιδεες λεω βέβαια έτσι? προσωπικες σκέψεις.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

Antonis_T
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 01 Φεβ 2012, 19:37

Re: θέλετε οι πειρατες να βγάλουν θέση για το ζήτημα των σπό

Δημοσίευσηαπό Antonis_T » 06 Μάιος 2013, 11:45

Πολύ ωραία, κατέβασελοιπόν την πρότασή σου για διαβούλευση και ψήφιση στο ΣτΜ, για να μην μείνει σαν προσωπική σκέψη.

Χρόνια πολλά.
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές.

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: θέλετε οι πειρατες να βγάλουν θέση για το ζήτημα των σπό

Δημοσίευσηαπό agelos » 07 Μάιος 2013, 20:29

οχι αντώνη εγω είμαι ομαδικός παίκτης. αν ήθελα να αποφασίζω και απλα να εγκρίνετε ότι λέω θα πήγαινα να γίνω βενιζέλος. οταν και αν υπάρξουν ΠΟΛΛΑ άτομα με το ίδιο όραμα θα επανέλθω.

υ.γ. αυτο που θελω ειναι να φυγουν 10 ατομα απο εδω (αλλα δεν εχουν τσιπα) για να μη βουλίαξουμε. γιατι τα βραχια ήδη τα βρήκαμε (να το κατεβάσω σαν πρόταση? και να ψηφισουν αυτοι οι 10 μονο? ας γελάσω με την αμεσοδημοκρατία μας)
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

tvelocity
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 20:37

Re: θέλετε οι πειρατες να βγάλουν θέση για το ζήτημα των σπό

Δημοσίευσηαπό tvelocity » 08 Μάιος 2013, 02:10

agelos έγραψε:υ.γ. αυτο που θελω ειναι να φυγουν 10 ατομα απο εδω (αλλα δεν εχουν τσιπα) για να μη βουλίαξουμε.

Ωχ... ρε εσύ είσαι το σουηδικό λόμπι τόσο καιρό; :o
Verba volant, scripta manent

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: θέλετε οι πειρατες να βγάλουν θέση για το ζήτημα των σπό

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 08 Μάιος 2013, 09:53

agelos έγραψε:οχι αντώνη εγω είμαι ομαδικός παίκτης. αν ήθελα να αποφασίζω και απλα να εγκρίνετε ότι λέω θα πήγαινα να γίνω βενιζέλος. οταν και αν υπάρξουν ΠΟΛΛΑ άτομα με το ίδιο όραμα θα επανέλθω.

υ.γ. αυτο που θελω ειναι να φυγουν 10 ατομα απο εδω (αλλα δεν εχουν τσιπα) για να μη βουλίαξουμε. γιατι τα βραχια ήδη τα βρήκαμε (να το κατεβάσω σαν πρόταση? και να ψηφισουν αυτοι οι 10 μονο? ας γελάσω με την αμεσοδημοκρατία μας)


Είσαι ομαδικός παίκτης αλλά θες να φύγουν 10 άτομα; Βρε Άγγελε... το τερμάτισες... Αυτά τα δέκα άτομα, εσύ που είσαι ομαδικός παίκτης πείσε τα να παίξουν ομαδικά με επιχειρήματα. Αυτή είναι η σωστή αντίδραση και όχι να θες να φύγουν. Κανένας δεν θέλω να φύγει. Να μάθουν να παίζουν ομαδικά θέλω...

Όσο για την ψήφο, η δημοκρατία (το άμεση είναι πλεονασμός) την δίνει σε όλους. Όχι μόνο σε αυτούς που συμφωνούν μαζί μας...
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: θέλετε οι πειρατες να βγάλουν θέση για το ζήτημα των σπό

Δημοσίευσηαπό agelos » 08 Μάιος 2013, 16:21

tvelocity έγραψε:
agelos έγραψε:υ.γ. αυτο που θελω ειναι να φυγουν 10 ατομα απο εδω (αλλα δεν εχουν τσιπα) για να μη βουλίαξουμε.

Ωχ... ρε εσύ είσαι το σουηδικό λόμπι τόσο καιρό; :o


οχι εγω ειμαι αυτος (όπως και άλλοι που βαρέθηκαν να μένουν σε αυτο που θέλουμε να λέμε κόμμα, εγώ το λέω χόμπι μερικών) που θέλει να καταργθεί το σουηδικό λόμπι και απλοί και ταπεινοί άνθρωποι σαν εμένα να αλλάξουν τον τόπο τους σε αυτα που θέλουν. κι όχι σε αυτα που θέλουν κατι μουλάρια άλλα...



Vassilis Perantzakis έγραψε:
agelos έγραψε:οχι αντώνη εγω είμαι ομαδικός παίκτης. αν ήθελα να αποφασίζω και απλα να εγκρίνετε ότι λέω θα πήγαινα να γίνω βενιζέλος. οταν και αν υπάρξουν ΠΟΛΛΑ άτομα με το ίδιο όραμα θα επανέλθω.

υ.γ. αυτο που θελω ειναι να φυγουν 10 ατομα απο εδω (αλλα δεν εχουν τσιπα) για να μη βουλίαξουμε. γιατι τα βραχια ήδη τα βρήκαμε (να το κατεβάσω σαν πρόταση? και να ψηφισουν αυτοι οι 10 μονο? ας γελάσω με την αμεσοδημοκρατία μας)


Είσαι ομαδικός παίκτης αλλά θες να φύγουν 10 άτομα; Βρε Άγγελε... το τερμάτισες... Αυτά τα δέκα άτομα, εσύ που είσαι ομαδικός παίκτης πείσε τα να παίξουν ομαδικά με επιχειρήματα. Αυτή είναι η σωστή αντίδραση και όχι να θες να φύγουν. Κανένας δεν θέλω να φύγει. Να μάθουν να παίζουν ομαδικά θέλω...

Όσο για την ψήφο, η δημοκρατία (το άμεση είναι πλεονασμός) την δίνει σε όλους. Όχι μόνο σε αυτούς που συμφωνούν μαζί μας...



κι επειδη ειμαι ομαδικός δεν θα ψηφίζω αυτην την κλίκα πιά. άν δεν βάλουν μυαλό οπως ειχα γράψει θα γίνω ο μεγαλύτερος εχθρός των πειρατών. γιατι δε θελω και πολύ να βγαίνω προεκλογικα με φυλλάδια κατά εμας. και αυτα τα 10 ατομα δεν εχουν επειρηματα είχα δοκιμάσει κι εγώ κι άλλοι να τους δώσουν να καταλάβουν ότι μετο να διώχνεις με προσβολές δεν είναι λύση. αλλα με την πρόφαση της ελευθερίας του ατόμου ΞΕΧΑΣΑΜΕ τον σεβασμό της προσωπικότητας κι άλλα πολλά. και οχι το άμεση δεν ειναι πλεονασμός. γιατι δημοκρατία υπάρχει και η κοινοβουλευτική που εμένα δε μου αρέσει. αλλιως θα ψήφιζα το αγαπητό μας ΠΑΣΟΚ.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: θέλετε οι πειρατες να βγάλουν θέση για το ζήτημα των σπό

Δημοσίευσηαπό mankasp » 08 Μάιος 2013, 17:18

Aggelos: Θέλω να βάψουμε την πλατεία μαύρη
Απόφαση του ΣτΜ: Δεν θα βαφτεί η πλατεία
Aggelos: Είναι μουλάρια όσοι δεν θέλουν να βάψουν την πλατεία.
https://twitter.com/e_kastrinakis

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: θέλετε οι πειρατες να βγάλουν θέση για το ζήτημα των σπό

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 08 Μάιος 2013, 17:26

agelos έγραψε:κι επειδη ειμαι ομαδικός δεν θα ψηφίζω αυτην την κλίκα πιά. άν δεν βάλουν μυαλό οπως ειχα γράψει θα γίνω ο μεγαλύτερος εχθρός των πειρατών. γιατι δε θελω και πολύ να βγαίνω προεκλογικα με φυλλάδια κατά εμας. και αυτα τα 10 ατομα δεν εχουν επειρηματα είχα δοκιμάσει κι εγώ κι άλλοι να τους δώσουν να καταλάβουν ότι μετο να διώχνεις με προσβολές δεν είναι λύση. αλλα με την πρόφαση της ελευθερίας του ατόμου ΞΕΧΑΣΑΜΕ τον σεβασμό της προσωπικότητας κι άλλα πολλά. και οχι το άμεση δεν ειναι πλεονασμός. γιατι δημοκρατία υπάρχει και η κοινοβουλευτική που εμένα δε μου αρέσει. αλλιως θα ψήφιζα το αγαπητό μας ΠΑΣΟΚ.


Δηλαδή το πρόβλημά σου είναι η συμπεριφορά στο Forum και στο mumble? Ε τότε πράγματι σου κάνει καλύτερα κάποιο κόμμα που δεν έχει ούτε forum ούτε mumble. Γιατί η συμμετοχή δεν σου εγγυάται ότι θα συμφωνείς με όλους για όλα... Μόνο τα αρχηγικά κόμματα.

Επίσης εκτός από τον Μαριόττι που μας ανάγκασε να τον διαγράψουμε, κανένας δεν διώχθηκε. Μόνοι τους έφυγαν. Μάλιστα ο τελευταίος ήταν και μέλος της ΔΕ και δούλευε ταυτόχρονα για άλλο κόμμα!!! Με συγχωρείς, αλλά οι ίδιοι ξόδεψαν και το τελευταίο ίχνος εμπιστοσύνης που είχαν.

Αν θες Άγγελε, να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους να τα λέμε. Δεν είναι δυνατόν να είσαι στην Δ.Ε. ενός κόμματος και να σχεδιάζεις με τον διαγραφέντα, άλλο κόμμα. Αυτό είναι κλίκα. Κλίκα κρυφών αναθέσεων και προσωπικών ανακοινώσεων στο όνομα του κόμματος. Μόνο ομαδικότητα δεν δείχνει αυτό. Αντίθετα, εδώ, δεχόμαστε τις αποφάσεις της πλειοψηφίας και έχουμε κάνει δουλειά. Εσύ επιλέγεις να μείνεις στα κουτσομπολιά;

Διάβασε τα Newsletter και άσε τις όποιες "κατινιές". Αυτές δεν είναι το κόμμα.

Επίσης: Που το είδες το σουηδικό λόμπι; Τις μαλακίες του Μαριόττι σε παρακαλώ άστες απέξω. Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα και αυτό είναι σίγουρο γιατί ποτέ δεν μπήκε εμπόδιο σε πράγματα που θέλαμε να κάνουμε. Απλά ο Μαριόττι ξεκίνησε να λέει για Σουηδικό λόμπι όταν αρνηθήκαμε να δεχτούμε την ανάθεσή του στο... Γερμανικό του λόμπι!!!
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες