Πόσα ενεργά μέλη έχουμε απομείνει?

Δημοσκοπήσεις Πολιτών - Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη και φίλοι του κόμματος.

Είστε ενεργό μέλος όπως περιγράφεται παρακάτω?

ΝΑΙ
8
36%
ΟΧΙ
7
32%
ΛΕΥΚΟ, Δ.Ξ / Δ.Α.
7
32%
 
Σύνολο ψήφων: 22

geri
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 26 Μαρ 2013, 11:18

Re: Πόσα ενεργά μέλη έχουμε απομείνει?

Δημοσίευσηαπό geri » 26 Μαρ 2013, 13:01

agelos έγραψε:γι αυτο όσοι έχουν μείνει και δεν θέλουν τα σκυλια αυτα να πολαπλασιαστούν για να τα διώξουν με το έτσι θέλω. λύσεις υπάρχουν. αν όντως σε ενδιαφέρει θα προσπαθήσεις γιατί κάποιοι πρέπει να παίξουν το κεφάλι τους για να γίνουν οι αλλαγές.... αλλιώς μείνε κι εσύ στο περιθώριο όπως πολλοί ακόμη επειδή όλοι φοβάστε να παλέψετε....


Ο σκοπός είναι να δημιουργηθεί ένα κοπάδι χωρίς τσοπανόσκυλα, ένα σμήνος. Θα πρέπει να στήσει ο καθένας μια υποδομή μόνος του στην dsl του. Αυτός είναι σωστός δρόμος για να μην μπορεί να ελεγχθεί η πληροφορία που διακινείται. Πρέπει το φόρουμ να μην είναι κεντρικά ελεγχόμενο. Υπάρχουν τέτοια συστήματα. Για να γίνουν οι πειρατές από πρόβατα ελεύθερα πουλιά, αυτό περνά απαραίτητα μέσα από την αλλαγή της φιλοσοφίας και του ρόλου της ομάδας ΙΤ. Οι οποίοι από διαχειριστές και λογοκριτές θα πρέπει να μετατραπούν σε συμβουλάτορες μιας p2p τεχνολογίας. Κάτι που φυσικά τα τσοπανόσκυλα αρνούνται πεισματικά να επιτρέψουν, λογοκρίνοντας ή απαξιώνοντας στα μάτια των αθώων προβάτων οποιαδήποτε τεχνική λύση προς αυτή την κατεύθυνση.

Αφού λοιπόν δημιουργήσουμε αυτή την p2p υποδομή όπου θα μπορούμε να μιλάμε και να ψηφίζουμε ελεύθερα, μετά δεν θα χρειάζεται κανείς να παίξει το κεφάλι του, ή τουλάχιστον το κεφάλι του καθενός θα κινδυνεύει πολύ λιγότερο. Άλλωστε ο στόχος δεν είναι να κινδυνέψουν τα κεφάλια κάποιων, αλλά να ελευθερωθούν τα πρόβατα.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Πόσα ενεργά μέλη έχουμε απομείνει?

Δημοσίευσηαπό baskin » 26 Μαρ 2013, 13:24

Παρακαλώ δύο +1 για να το κλειδώσω και να πάει στο αρχείο (το δικό μου είναι το τρίτο).

Όταν ταΐζεται το troll καλά να πάθετε.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

geri
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 26 Μαρ 2013, 11:18

Re: Πόσα ενεργά μέλη έχουμε απομείνει?

Δημοσίευσηαπό geri » 26 Μαρ 2013, 13:31

baskin έγραψε:Παρακαλώ δύο +1 για να το κλειδώσω και να πάει στο αρχείο (το δικό μου είναι το τρίτο).

Όταν ταΐζεται το troll καλά να πάθετε.


Γιατί δεν ζητάς οκτώ +1; Αφού, σύμφωνα με το υπονοούμενο που πέταξες σε άλλο θρεντ, οι βαλτοί (οι γάτες που βάζεις να κλαίνε) είναι 8 εδώ μέσα.
Έτσι στα μάτια των αθώων προβάτων θα είναι ακόμα περισσότερο δικαιολογημένη η λογοκρισία που ασκείς.
Αν είσαι βαλτός, πρέπει να είσαι από τους αρχάριους.

Πάρε ένα -1 από εμένα, και ελπίζω να βρεθούν και άλλα. Αλήθεια, τα -1 τα δέχεσαι, ή μόνο τα +1 μετράνε;

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Πόσα ενεργά μέλη έχουμε απομείνει?

Δημοσίευσηαπό baskin » 26 Μαρ 2013, 14:02

Είσαι πολύ ηλίθιος. 8 γάτες κανονικές έχω (με τρίχες και μουστάκια). Για αυτές μιλάω, αλλά εσύ είσαι εντελώς άρρωστος....
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Πόσα ενεργά μέλη έχουμε απομείνει?

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 26 Μαρ 2013, 15:49

Μου αρέσει ρε baskin πως σχολιάζεις κι` όλας!!!
Το thread ξεκίνησε μια χαρά, με κάποιες ερωτήσεις, μεταξύ μελών (και realy φίλων, αδιάφορο), και μετά το γαμάς κουβεντιάζοντας με τον καλικάντζαρο!!!!
...... Τι να σου πω!!! Και μετά "παραπονιέσαι" για off-topic!!!!!

Όσο για τον tvelocity: Φίλε μου, η γλώσσα σου έχει χάσει τον έλεγχο!!!! (Αν έχεις αμφιβολίες, έχω αποδείξεις!!)
Για τα δικά μου μέτρα, είσαι απαράδεκτος!!!!
..... Μην μπεις στον κόπο να απαντήσεις! Σε έχω "γραμμένο"
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

tvelocity
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 20:37

Re: Πόσα ενεργά μέλη έχουμε απομείνει?

Δημοσίευσηαπό tvelocity » 26 Μαρ 2013, 17:17

laskaris_vasilis έγραψε:Όσο για τον tvelocity: Φίλε μου, η γλώσσα σου έχει χάσει τον έλεγχο!!!! (Αν έχεις αμφιβολίες, έχω αποδείξεις!!)
Για τα δικά μου μέτρα, είσαι απαράδεκτος!!!!
..... Μην μπεις στον κόπο να απαντήσεις! Σε έχω "γραμμένο"


Αφού με έχεις γραμμένο τότε γιατί μου γράφεις; :lol: Αν με κατηγορείς για κάτι, έχω το δικαίωμα να απαντήσω, αν όχι υποχρέωση. Όχι σαν τον άλλον που δεν έχει απαντήσει γιατί ξέρει ότι ήταν πατατιά και εξυπνάδα να αρχίσει και να ρωτάει τον κόσμο πόση την έχει και αν ικανοποιεί τις προδιαγραφές minimum approved for excelence by kailor. Το ποίο είναι trollia με στάμπα, οπότε το περισσότερο που μπορείς να μου προσάψεις είναι ότι τσίμπησα.

Πάντως άμα θες να έχεις κάποια σοβαρότητα, καλύτερα να ασχοληθείς λίγο περισσότερο με το νόημα από αυτά που γράφονται και όχι τα γράμματα της αλφαβήτου που χρησιμοποιούνται για να τα εκφράσουν. Ο Χρήστος μας έχει ζαλίσει με το εσείς και το εσάς και έχει τσουβαλιάσει το metaverse της Marvell σε φανταστικές θεωρίες για μυστική λέσχη των 3 αρχών. Και τώρα τελευταία έχει βρει άλλη καραμέλα, να την λέει σε όποιον θεωρεί αυτός ότι η προσφορά του δεν είναι άξια, και δεν είναι το μόνο παράδειγμα το παρόν thread. Στα παραπάνω ουδέποτε έχει απαντήσει, αφού δεν υπάρχει τίποτα να τα δικαιολογεί. Οπότε κάνει την πάπια μέχρι να ξεχαστεί και ξανά από την αρχή.

Οπότε μιλάμε για γλώσσα που καλπάζει, πολύ περισσότερο από τα όποια επίθετα που χαρακτήρισαν τις πράξεις του. Αλλά έχεις δίκιο, θα μπορούσα να μην είχα πέσει τόσο κοντά στο επίπεδο του...
Verba volant, scripta manent

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Πόσα ενεργά μέλη έχουμε απομείνει?

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 26 Μαρ 2013, 17:53

tvelocity έγραψε:
laskaris_vasilis έγραψε:Όσο για τον tvelocity: Φίλε μου, η γλώσσα σου έχει χάσει τον έλεγχο!!!! (Αν έχεις αμφιβολίες, έχω αποδείξεις!!)
Για τα δικά μου μέτρα, είσαι απαράδεκτος!!!!
..... Μην μπεις στον κόπο να απαντήσεις! Σε έχω "γραμμένο"


Αφού με έχεις γραμμένο τότε γιατί μου γράφεις; :lol: Αν με κατηγορείς για κάτι, έχω το δικαίωμα να απαντήσω, αν όχι υποχρέωση. Όχι σαν τον άλλον που δεν έχει απαντήσει γιατί ξέρει ότι ήταν πατατιά και εξυπνάδα να αρχίσει και να ρωτάει τον κόσμο πόση την έχει και αν ικανοποιεί τις προδιαγραφές minimum approved for excelence by kailor. Το ποίο είναι trollia με στάμπα, οπότε το περισσότερο που μπορείς να μου προσάψεις είναι ότι τσίμπησα.

Πάντως άμα θες να έχεις κάποια σοβαρότητα, καλύτερα να ασχοληθείς λίγο περισσότερο με το νόημα από αυτά που γράφονται και όχι τα γράμματα της αλφαβήτου που χρησιμοποιούνται για να τα εκφράσουν. Ο Χρήστος μας έχει ζαλίσει με το εσείς και το εσάς και έχει τσουβαλιάσει το metaverse της Marvell σε φανταστικές θεωρίες για μυστική λέσχη των 3 αρχών. Και τώρα τελευταία έχει βρει άλλη καραμέλα, να την λέει σε όποιον θεωρεί αυτός ότι η προσφορά του δεν είναι άξια, και δεν είναι το μόνο παράδειγμα το παρόν thread. Στα παραπάνω ουδέποτε έχει απαντήσει, αφού δεν υπάρχει τίποτα να τα δικαιολογεί. Οπότε κάνει την πάπια μέχρι να ξεχαστεί και ξανά από την αρχή.

Οπότε μιλάμε για γλώσσα που καλπάζει, πολύ περισσότερο από τα όποια επίθετα που χαρακτήρισαν τις πράξεις του. Αλλά έχεις δίκιο, θα μπορούσα να μην είχα πέσει τόσο κοντά στο επίπεδο του...


Βρε "πουλάκι" μου, δεν πρόκειται να σου απαντήσω!!!
Αντίθετα, επιβεβαιώνεις την σκέψη μου: είσαι αριβίστας!!!!!! (Δυστυχώς, το λέω με κάθε γνώση :cry:)
Τελευταία επεξεργασία από 1 και laskaris_vasilis, έχει επεξεργασθεί 26 φορά/ες συνολικά
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1803
Εγγραφή: 14 Ιαν 2012, 19:41
Τοποθεσία: Δράμα και Καλαμαριά

Re: Πόσα ενεργά μέλη έχουμε απομείνει?

Δημοσίευσηαπό chprokop » 26 Μαρ 2013, 17:53

καλο ειναι επισης να μην ξεκατινιαζομαστε... οχι αλλο καρβουνο...

ο Μιχαλης καλο ειναι να μας αναλυσει γιατι σε εποχες κρισης ο κοσμος ψαχνει τον εχθρο στο διπλανό του
αντι να κανει μια αντικειμενικη εκτιμηση των δεδομενων...

στο Πειρατικο ειναι καρατσεκαρισμενο οτι αυτη η κατασκευη εχθρων (αγαπημενη ασχολια των ναζιστων και των κομμουνιστων)
ειναι εμμονη ιδεα και προβαλλεται ως ΑΙΤΙΑ για τη στασιμοτητα.

Εμπιστευτειτε τους υπολοιπους - στην ουσία αφηνετε την μαγια του ΠΕΙΡ να δρασει στην κοινωνια...

Και κανετε περισσοτερα εργα , όχι αλλα ατελειωτα ποσταρισματα...

tvelocity
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 20:37

Re: Πόσα ενεργά μέλη έχουμε απομείνει?

Δημοσίευσηαπό tvelocity » 26 Μαρ 2013, 17:55

Τι να απαντήσεις; Εδώ δεν διάβασες τι γράφω...
Verba volant, scripta manent

geri
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 26 Μαρ 2013, 11:18

Re: Πόσα ενεργά μέλη έχουμε απομείνει?

Δημοσίευσηαπό geri » 26 Μαρ 2013, 18:08

chprokop έγραψε:
Και κανετε περισσοτερα εργα , όχι αλλα ατελειωτα ποσταρισματα...


Τα έργα έχουν γίνει. Και p2p φόρουμς υπάρχουν, και μέθοδοι ψηφοφορίας αξιόπιστες υπάρχουν, μέχρι και νόμισμα υπάρχει.
Αυτό που δεν έχει γίνει είναι περισσότερα ποσταρίσματα έτσι ώστε να γνωρίσουν τα πρόβατα την αλήθεια και να ελευθερωθούν από τους εξουσιαστές τους.

Εκεί ακριβώς είναι και ο ρόλος των βαλτών μαντρόσκυλων της λογοκρισίας. Αυτό ακριβώς τα έχουν βάλει να κάνουν, να εμποδίσουν την διάχυση της πληροφορίας που είναι ικανή να οδηγήσει στην σωτηρία των προβάτων.

Οι μέθοδοι των βαλτών μαντρόσκυλων-λογοκριτών είναι οι εξής:

1) απαξίωση και λάσπη σε οποιονδήποτε δίνει την σωστή πληροφορία. (εφαρμόζεται σε αυτό το φόρουμ)
2) σαβούρα, πολυλογία και παραπλάνηση με μισο-σωστές λύσεις έτσι ώστε να θαφτεί η σωστή πληροφορία, (εφαρμόζεται σε αυτό το φόρουμ)
3) λογοκρισία (εφαρμόζεται σε αυτό το φόρουμ ως τελευταία λύση, λόγω του φερετζέ των πειρατικών αρχών που φορούν τα μαντρόσκυλα).

Και στις 3 αυτές μεθόδους των τσοπανόσκυλων, απάντηση-αντίδοτο είναι η δημοκρατία (που δεν εφαρμόζεται σε αυτό το φόρουμ).


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 11 και 0 επισκέπτες