ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΞΕΒΡ@ΚΩΜ@

LouisaT
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 13 Ιαν 2012, 15:25

Re: ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΞΕΒΡ@ΚΩΜ@

Δημοσίευσηαπό LouisaT » 26 Απρ 2012, 15:17

omissman έγραψε:δεν ξερω αν προλαβα την αποστολη του pad...
omissman: εκανα αλλαγη σειρας 40 γιατι ενημερωθηκα σημερα το πρωι απο την επιτροπη οτι δεν εχουν καμμια σχεση με αυτη την εγκυκλιο των τραπεζων. Μου προτεινε να απευθυνθουμε στην Ενωση Ελληνικων Τραπεζων , αλλα οπως μου ειπε επι λεξει: δεν θα βρειτε ακρη η καθε τραπεζα κανει οτι της κατεβαινει και εχω βαρεθει να σχολουμαι με τις βλακειες των τραπεζων καθε μερα !!!


Θα προσπαθησω να βρω την ΕΕΤ αλλα δεν θα πετυχουμε τιποτε με τις τραπεζες (ειναι ολοφανερο ποιος "κυβερναει" τον τοπο !)



Αυτό όμως δεν απαλλάσσει την Επιτροπή Ελέγχου από ευθύνη. Ποιος είναι υπεύθυνος ώστε η διεξαγωγή των εκλογών να είναι δίκαιη για όλους; Η μάνα μου φωνάζει αυτήν την στιγμή πως πρέπει να απευθυνθούμε σε δικηγόρο. Δεν ξέρω, αλλά δεν μπορεί να μείνει έτσι αυτό.

crisal
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 01:51
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΞΕΒΡ@ΚΩΜ@

Δημοσίευσηαπό crisal » 27 Απρ 2012, 08:11

Αντε και κανουμε μηνυση. (400€ κοστος μηνυσης παραβολα + Δικηγορος)

Πρωτη δικη μετα απο 2 χρονια. αντε και δεν παιρνει αναβολη και κερδιζουμε (κοστος Δικηγορου 500 € αν ειναι μελος μας)
Κανει το κρατος Εφεση. Εκδικαζεται 2 χρονια μετα . Σιγουρα θα παρει αναβολη. Θα οριστει παλι 1 χρονο μετα. (Συνολικο κοστος δικηγορου για τις 2 παραστασεις 1300€)

Αντε και ξανακερδιζουμε και μας επιδικαζει 2000€ (τοσα λεφτα χασαμε)
Θα κανουμε περιπου 1 με 2 χρονια να τα παρουμε

Συνολο Εσοδων 2000 € σε 6-7 χρονια απο σημερα
Συνολο εξοδων 2300€

Οποιος θελει ας ξεκινησει να κανει μηνυση.και να κυνηγησει το θεμα.

kdev
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 22:56

Re: ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΞΕΒΡ@ΚΩΜ@

Δημοσίευσηαπό kdev » 27 Απρ 2012, 10:58

απλα κανεις κατι για να σε ακουσουν οτι δεν εισαι μακακας...
αν υπηρχαν τα χρηματα και δεν ειχμα θεμα εξοδων (ασχετα εσοδα, ακομα και να εχανες περισσοτερα) ναι να το καναμε γι αυτο τον λογο
τωρα ομως

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΞΕΒΡ@ΚΩΜ@

Δημοσίευσηαπό omissman » 27 Απρ 2012, 11:22

UPDATE

Ολη η ιστορια ειναι στημενη απο τις τραπεζες . Επικαλουνται το νομο 3023/2002 και επιβαλλουν περιορισμους που ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΟΝΤΑΙ ! Χτες προσπαθησα να κανω εσωτερικη μεταφορα με web banking απο το λογαριασμο μου στην ΑΛΦΑ στο λογαριασμο του κομματος παλι στην ΑΛΦΑ και μου εβγαλε απαγορευτικο με την αιτιολογια οτι δεν επιτρεπεται η κινηση γιατι ειναι ειδικος λογαριασμος πολιτικου οργανισμου :mrgreen: Εδω ομως δεν ευσταθει η δικαιολογια περι μη ταυτοποιησης του καταθετη γιατι η τραπεζα ξερει πολυ καλα ποιος ειναι ο ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ του λογαριασμου !
Επομενως προκειται για απολυτως καταχρηστικη και διασταλτικη ερμηνεια του νομου απο πλευρας τραπεζων.

Η μονη αντιδραση που μπορουμε να κανουμε ειναι ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΑΜΕΣΑ . καθως και αμεση παρεμβαση και καταγγελια στο κεντρικο οργανο των τραπεζων την Ε.Ε.Τ.
Οι μηνυσεις δεν εχουν κανενα νοημα, σπαταλη δυναμεων και πορων για το τιποτε, ασε που στο τελος θα δικαιωθουν οι τραπεζες για την υπερβολικη προσηλωση τους στο νομο και θα βγουμε εμεις "υποπτοι" για πιθανες κινησεις περαν των οριων του κορσε που μας εχουν επιβαλλει.
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

LouisaT
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 13 Ιαν 2012, 15:25

Re: ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΞΕΒΡ@ΚΩΜ@

Δημοσίευσηαπό LouisaT » 27 Απρ 2012, 12:47

omissman έγραψε:UPDATE

Ολη η ιστορια ειναι στημενη απο τις τραπεζες . Επικαλουνται το νομο 3023/2002 και επιβαλλουν περιορισμους που ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΟΝΤΑΙ ! Χτες προσπαθησα να κανω εσωτερικη μεταφορα με web banking απο το λογαριασμο μου στην ΑΛΦΑ στο λογαριασμο του κομματος παλι στην ΑΛΦΑ και μου εβγαλε απαγορευτικο με την αιτιολογια οτι δεν επιτρεπεται η κινηση γιατι ειναι ειδικος λογαριασμος πολιτικου οργανισμου :mrgreen: Εδω ομως δεν ευσταθει η δικαιολογια περι μη ταυτοποιησης του καταθετη γιατι η τραπεζα ξερει πολυ καλα ποιος ειναι ο ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ του λογαριασμου !
Επομενως προκειται για απολυτως καταχρηστικη και διασταλτικη ερμηνεια του νομου απο πλευρας τραπεζων.

Η μονη αντιδραση που μπορουμε να κανουμε ειναι ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΑΜΕΣΑ . καθως και αμεση παρεμβαση και καταγγελια στο κεντρικο οργανο των τραπεζων την Ε.Ε.Τ.
Οι μηνυσεις δεν εχουν κανενα νοημα, σπαταλη δυναμεων και πορων για το τιποτε, ασε που στο τελος θα δικαιωθουν οι τραπεζες για την υπερβολικη προσηλωση τους στο νομο και θα βγουμε εμεις "υποπτοι" για πιθανες κινησεις περαν των οριων του κορσε που μας εχουν επιβαλλει.


Δεν εννοούσα για μήνυση, αλλά μάλλον για εξώδικο και παράλληλη πολιτική καταγγελία σε όποιον φορέα είναι υπεύθυνος για την διεξαγωγή των εκλογών, αλλά και ταυτόχρονα δελτία τύπου.
Δεν έχουμε στο κόμμα κάποιον δικηγόρο;
Όπως και να' χει δεν μπορεί να μείνει έτσι αυτό, με μια απλή ανακοίνωση στο site μας. Είμαστε κόμμα. Οφείλουμε να κάνουμε αυτές τις καταστάσεις γνωστές τοις πάσι και να παλέψουμε εναντίον τους. Δεν αρκεί να ξέρουμε μεταξύ μας τί συμβαίνει. Πρέπει να το προβάλλουμε και πιο έξω. Επίσης, για μια υποτιθέμενη μήνυση: Τι κι αν κάνει 2 χρόνια να εκδικαστεί; Δεν θα εκδικαστεί για οικονομική ζημία, αλλά για παρεμπόδιση του δικαιώματός μας να κατεβούμε σε εκλογές.

espoir
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 11 Μαρ 2012, 13:41
Τοποθεσία: http://twitter.com/ecpoir
Επικοινωνία:

Re: ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΞΕΒΡ@ΚΩΜ@

Δημοσίευσηαπό espoir » 27 Απρ 2012, 15:04

Συγγνώμη που δεν το σκέφτηκα νωρίτερα, το ξέρω ότι το λέω τελευταία στιγμή, αλλά τώρα που διάβασα το post του omissman πήρα στροφές:

Για οποιαδήποτε μανούρα σας κάνει η τράπεζα, επικοινωνήστε με τον Τραπεζικό Διαμεσολαβητή. Τηλέφωνο: 210 3376700

Και μόνο στο άκουσμα της πιθανότητας, οι τράπεζες ξαφνικά συνειδητοποιούν ότι θέλουν να συνεργαστούν καλύτερα μαζί σου. Δεν τους αρέσει ιδιαίτερα να έχουν καταγεγραμμένες επίσημες καταγγελίες εις βάρος τους.
είμαστε όλοι αραπάδες, τσιγγάνοι, γύφτοι, μοϊκανοί
http://about.me/espoir

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΞΕΒΡ@ΚΩΜ@

Δημοσίευσηαπό agelos » 27 Απρ 2012, 18:12

espoir έγραψε:Συγγνώμη που δεν το σκέφτηκα νωρίτερα, το ξέρω ότι το λέω τελευταία στιγμή, αλλά τώρα που διάβασα το post του omissman πήρα στροφές:

Για οποιαδήποτε μανούρα σας κάνει η τράπεζα, επικοινωνήστε με τον Τραπεζικό Διαμεσολαβητή. Τηλέφωνο: 210 3376700

Και μόνο στο άκουσμα της πιθανότητας, οι τράπεζες ξαφνικά συνειδητοποιούν ότι θέλουν να συνεργαστούν καλύτερα μαζί σου. Δεν τους αρέσει ιδιαίτερα να έχουν καταγεγραμμένες επίσημες καταγγελίες εις βάρος τους.


ας το κανουμε αυτο για αρχη
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΞΕΒΡ@ΚΩΜ@

Δημοσίευσηαπό omissman » 27 Απρ 2012, 23:15

UPDATE 2 - 27-04-2012

Το web banking σε ΑΛΦΑ και ΕΘΝΙΚΗ δεν δουλευει καθολου ! Το ιδιο και με τη Eurobank αλλα μετα απο επικοινωνια με το help desk μου ζητησαν συγγνωμη γιατι ειχαν ...ΞΕΧΑΣΕΙ να ενεργοποιησουν τους κωδικους προσβασης και ετσι δεν μπορεσα να κανω update του λογαριασμου μεχρι τωρα. Ελπιζω οτι θα μπορεσω να το κανω αυριο... ειδατε τα golden boys & girls !!!
το paypal μου στελνει συνεχεια ευροπουλα, τωρα μολις εκατσα στο πισι και θα μπω να τα μετρησω. εκανα ενημερωση στο ταμειο και μολις το ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ με τα αρχικα (διαφανεια και αμ.δημοκρατια γαρ), θα το αναρτησω για να μη στενοχωριουνται οσοι εις τα βορεια της χωρας ανησυχουν για την ελλιπή τηρηση του πρωτόκολλου της διαφανους λειτουργιας μας, τοσο διαφανους που στο τελος θα φανουν τα κοκκαλα μας...

Οσοι υποψηφιοι μου στελνουν φαξ με τους λογαριασμους που ανοιξαν χωρις να εχουν συμπληρωσει τη ΔΗΛΩΣΗ (να τους κανω τι αραγε ;;;) καλα θα κανουν να διαβαζουν καλα τις αναρτησεις και να συμπληρωνουν ολα τα εγγραφα συμφωνα με τις οδηγιες και οχι κατα το δοκουν. Ουτε "γραμματεας" του κομματος ειμαι, ουτε γραφιας κανενος, ασε που δεν ξερω και τις υπογραφες τους για να τις βαλω , να τελειωνουμε :lol:

Σοβαρο θεμα εχει δημιουργηθει με τις κατα τοπους τραπεζες που κανουν του κεφαλιου τους και εμποδιζουν τις καταθεσεις των φιλων και μελων. ΠΡΕΠΕΙ ΑΜΕΣΑ να κανουμε ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ.

ΟΥΔΕΙΣ πλην Διονυση ασχολειται με το κιοσκι που μπορουμε να στησουμε στο κεντρο της Αθηνας !
Αναγκαστικα θα παω εγω αυριο να τον βοηθησω, με οτι υλικα βρουμε...
Ειμαι σιγουρος οτι μετα θα βρεθουν αρκετοι που με το δαχτυλο υψωμενο θα μας κανουν παρατηρησεις οτι δεν το καναμε αρκετα καλο ... οπως τωρα μας λενε διαφοροι τι πρεπει να κανουμε και γιατι δεν εχουμε τριχοτομηθει ακομα για να τα προλαβαινουμε ΟΛΑ ...

Τα ειπα και ξεθυμανα !
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

Gobis
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 24 Μαρ 2012, 20:47

Re: ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΞΕΒΡ@ΚΩΜ@

Δημοσίευσηαπό Gobis » 30 Απρ 2012, 17:03

Μήν χαριστείτε σε κανένα Κάθαρμα , προσέξτε σε βάθος χρόνου να μήν κάνουμε τα ίδια οταν έρθει η εξουσία . :) .
Το γράφω με σύνταξη μέλους μετά τις εκλογές :).


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες