Νομοί με μεγάλο πληθυσμό, χωρίς υποψήφιο

Antonis_T
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 01 Φεβ 2012, 19:37

Re: Νομοί με μεγάλο πληθυσμό, χωρίς υποψήφιο

Δημοσίευσηαπό Antonis_T » 19 Απρ 2012, 13:41

23,29+ΦΠΑ νομίζω, απλά ορίζεται ότι για κάθε συνημμένο σε επίδοση μπορεί να χρεώσει έξτρα 10 ευρώ ανά συνημμένο. Πιστεύω πως είναι στη διακριτική ευχέρεια του δικ. επιμελητή.

Ας μην μπούμε σε διαδικασία αμφισβήτησης των δικ. επιμελητών και των αμοιβών τους, ας χρησιμοποιήσουμε αυτούς που μας βλέπουν φιλικά για να κάνουμε τη δουλειά μας ...
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές.

GeorgeThèos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 14 Απρ 2012, 23:00

Re: Νομοί με μεγάλο πληθυσμό, χωρίς υποψήφιο

Δημοσίευσηαπό GeorgeThèos » 19 Απρ 2012, 13:58

Είμαι καινούργιο μέλος των πειρατών Ελλάδος και θα ήθελα να δηλώσω εθελοντικά συμμετοχή για το ψηφοδέλτιο επικρατείας, καταλαβαίνω ότι αυτό δεν συμβαδίζει με την έννοια μίας δημοκρατικής εκλογής, αλλά τα χρονικά περιθώρια για κάτι τέτοιο είναι ασφυκτικά και προτίθεμαι να τρέξω άμεσα τη σχετική γραφειοκρατική και οικονομική διαδικασία. Παρακαλώ εφόσον κρίνεται σκόπιμο και από τους διαχειριστές να γίνει μία τηλεφωνική ή άλλου τύπου επικοινωνία για τις σχετικές λεπτομέρειες.

ΥΓ Έχω καλέσει επανειλημμένος στο νέο γραφείο του κόμματος στην Αθήνα, αλλά δεν ήμουν τυχερός -μεσολάβησε το Πάσχα- ώστε να καταφέρω να μιλήσω με κάποιον για την παράδοση της αίτησης εγγραφής μέλους.

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Νομοί με μεγάλο πληθυσμό, χωρίς υποψήφιο

Δημοσίευσηαπό omissman » 19 Απρ 2012, 15:38

Σημερα εγινε η παραδοση σε δικαστικο επιμελητη των 2 δηλωσεων του κομματος προς Αρειο Παγο & Προεδρο Βουλης (υποχρεωτικα βασει του νομου - οπου γραφει "επιδιδεται" σημαινει αποκλειστικα με δικ.επιμελητη !- μου το εξηγησε αυτοπροσωπως η γραμματεας του Εισαγγελεα Α.Π., αλλοιως θεωρειται ΑΚΥΡΗ η παραδοση εγγραφου ιδιοχειρως...)
Οι επιδόσεις αυτες θα στοιχισουν 2 Χ 30 € = 60 € + ΦΠΑ ~ 74 € :!:

Ο ιδιος ζητησε στην ψυχρα 75 € Χ 2 = 150 € + ΦΠΑ ~ 185 € για τις επιδόσεις στο Πρωτοδικείο των εγγραφων με τα συνημμενα (4) για δυο υποψηφιους. Και να σκεφτείτε οτι ο τυπος ηταν συστημενος απο πολυ φιλο δικηγορο και υποτιθεται οτι η τιμη ειναι "φιλική" !!! Φανταστειτε να μην ηταν :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Οποτε ισως τωρα καταλαβαινουν μερικοι τι σημαινει ΚΛΕΙΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ, και γιατι πρεπει να ανοιξει ΑΜΕΣΩΣ !

Σε ερωτηση μου στη γραμματεα του Α.Π. γιατι αυτο ειναι αναγκαιο, μου απαντησε οτι αυτο προβλεπει ο νομος , αλλα δεν υπαρχει καμμια ουσιαστικη δικαιολογια ... και οτι, ναι , καταλαβαινει πολυ καλα οτι εχουμε δικαιο οταν ζηταμε να καταργηθει αυτη η ανοητη υποχρεωση, αλλα δυστυχως "ετσι ειναι ο νομος" :twisted:

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ : απο σημερα το πρωι θα ειμαι καθε μερα εδω μεχρι τις 15:00 μμ και θα προσπαθησω σε συνεννοηση με τους υπολοιπους να οργανωσω και την απογευματινη βαρδια :ugeek:
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1803
Εγγραφή: 14 Ιαν 2012, 19:41
Τοποθεσία: Δράμα και Καλαμαριά

Re: Νομοί με μεγάλο πληθυσμό, χωρίς υποψήφιο

Δημοσίευσηαπό chprokop » 19 Απρ 2012, 15:53

anestis έγραψε:Στην Αθήνα οι Δικ.Επιμ. είναι καρτέλ.

ΟΙ Αθηναίοι φτιάξτε ένα επικρατείας, έστω 2-3 άτομα, για την εμπειρία της διαδικασίας και την αναφορά στα ΜΜΕ.

ΔΕΝ έχουμε ακόμη Δράμα


Το αν θα εχουμε στη Δραμα θα ξεκαθαρισει το βράδυ... (εχει γινει θριλερ...) :o

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Νομοί με μεγάλο πληθυσμό, χωρίς υποψήφιο

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 19 Απρ 2012, 16:24

Οποτε ισως τωρα καταλαβαινουν μερικοι τι σημαινει ΚΛΕΙΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ, και γιατι πρεπει να ανοιξει ΑΜΕΣΩΣ !


Κλειστά επαγγέλματα, "αλλήθωρες" συντεχνίες, επαγγελματικές "εσωστρέφειες", συνδικαλιστικός "πατερναλισμός", και όχι μόνο, με οδήγησαν "εδώ"!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Νομοί με μεγάλο πληθυσμό, χωρίς υποψήφιο

Δημοσίευσηαπό anestis » 19 Απρ 2012, 16:58

Ευβοια ΟΚ.

Αντε έμεινε η Δράμα και 24+ ώρες... ΚΑΝΕΙΣ ???

Κανείς από γειτονικό νομό να πεταχτεί???
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

maevius
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 19 Απρ 2012, 16:57

Re: Νομοί με μεγάλο πληθυσμό, χωρίς υποψήφιο

Δημοσίευσηαπό maevius » 19 Απρ 2012, 17:01

Καλησπέρα,
πρόσφατα ανακάλυψα την ύπαρξη των Πειρατών στην Ελλάδα.
Μένω Αθήνα και ψηφίζω Τρίκαλα.
Μπορώ να βοηθήσω με κάποιο τρόπο;

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Νομοί με μεγάλο πληθυσμό, χωρίς υποψήφιο

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 19 Απρ 2012, 17:02

Δυστυχώς για Εύβοια εμένα μου είπε όχι για προσωπικούς λόγους, αλλά αν βρήκαμε από αλλού τέλεια...!!!
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

BILLHAR
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 14 Απρ 2012, 12:01

Re: Νομοί με μεγάλο πληθυσμό, χωρίς υποψήφιο

Δημοσίευσηαπό BILLHAR » 19 Απρ 2012, 17:41

καλησπερα
ονομαζομαι Χαραμης βασιλειος ειμαι κατοικος αθηνων και σημερα εστειλα και την φορμα για την εγγραφη μελους.
εχω επανελημενα στειλει μηνημα οτι ενδιαφερομαι να σημετεχω στην εκλογικη διαδικασια αλλα δεν ειχα καμια απαντηση ….. :(
θεωρω οτι θα πρεπει να κατεβουμε σε οσες περισοτερες περιφεριες γινετε !!!!
και μια ψηφος παραπανω ειναι σημαντικη !!!!
εγω απο την θεση μου ξαναδηλωνω οτι ειμαι στην διαθεση του κομματος ειτε για τον νομο αρκαδιας οπου εχω τα εκλογικα μου δικαιωματα ειτε για το επικρατιας .
ΚΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ !!!!

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Νομοί με μεγάλο πληθυσμό, χωρίς υποψήφιο

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 19 Απρ 2012, 19:24

BILLHAR έγραψε:καλησπερα
ονομαζομαι Χαραμης βασιλειος ειμαι κατοικος αθηνων και σημερα εστειλα και την φορμα για την εγγραφη μελους.
εχω επανελημενα στειλει μηνημα οτι ενδιαφερομαι να σημετεχω στην εκλογικη διαδικασια αλλα δεν ειχα καμια απαντηση ….. :(
θεωρω οτι θα πρεπει να κατεβουμε σε οσες περισοτερες περιφεριες γινετε !!!!
και μια ψηφος παραπανω ειναι σημαντικη !!!!
εγω απο την θεση μου ξαναδηλωνω οτι ειμαι στην διαθεση του κομματος ειτε για τον νομο αρκαδιας οπου εχω τα εκλογικα μου δικαιωματα ειτε για το επικρατιας .
ΚΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ !!!!

Αγαπητε φιλε σου απαντω εγω μεχρι να απαντησουν αλλοι πιο ειδικοι,για να θεσεις υποψηφιοτητα στην αρκαδια πρεπει να κοψεις παραβολο (146,74 E),αλλα το σημαντικο ειναι να βγαλεις απο τον δημο που ψηφιζεις πιστ/κο δημοτ/γιου για εκλογικη χρηση.Επισης να τα καταθεσεις μεχρι 20/4 στο δικ.επιμελητη .ΔΕΣ ΕΔΩ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ http://www.pirateparty.gr/wp-content/up ... 2012-B.zip
ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙΣ..... ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΣΕ ΔΗΛΩΣΕΙ
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 5 και 0 επισκέπτες