Γραφικά

Παραγωγή audio, video, animation, γραφικών.
anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Γραφικά

Δημοσίευσηαπό anestis » 23 Απρ 2012, 20:50

Αν θέλετε βάλτε τα στα promo,
όχι στα γραφικά, γιατί λείπει ο κύκλος...
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

kchef
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 03:39

Re: Γραφικά

Δημοσίευσηαπό kchef » 23 Απρ 2012, 21:23

Δεν καταλαβαίνω το λειπει ο κύκλος. Που ειναι το κακό; Μήπως δεν θα ειναι αναγνωρίσιμο το σήμα; Και γιατι δεν πρέπει να γίνει κάτι ξεχωριστό;

Το πρώτο έχει κύκλο και ειναι και σωστή η διάμετρος.
Με αυτές τις τακτικές που ακολούθουμε θα χάσουμε πολλα μέλη. Δεν κρινομαι απλά προσφέρω. Αν θέλετε να κρίνεται θα συνεχίσετε μόνοι.

Δεν έχει να κάνει ο λόγος μου αυτός με την αισθητική επάνω στις φωτογραφίες, αλλα με την παρατήρηση ότι λειπει ο κύκλος. Που την θεωρώ εντελώς άτοπη.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Γραφικά

Δημοσίευσηαπό baskin » 23 Απρ 2012, 21:26

Ούτε εγώ το κατάλαβα με τον κύκλο. Δεν είναι επίσημα σήματα, ας μπούνε στα γραφικά να τα παίρνει ο κόσμος.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Γραφικά

Δημοσίευσηαπό pav » 23 Απρ 2012, 21:40

Απλώς λέει να μπούνε στο https://www.pirateparty.gr/promo/ (banners) αντί για το https://www.pirateparty.gr/graphics/ που έχει μόνο λογότυπα.

Εμένα μου άρεσε πολύ το πρώτο!

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Γραφικά

Δημοσίευσηαπό anestis » 23 Απρ 2012, 22:10

O pav το κατάλαβε. :)
Αυτό εννοούσα, μια χαρά είναι τα γραφικά!
(ο "ψυχρός" γραπτός λόγος προσφέρεται για παρεξηγήσεις...
στο ίδιο Πειρατικό είμαστε και οι 900, οι αντίπαλοι είναι απ'έξω)

:)
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

kchef
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 03:39

Re: Γραφικά

Δημοσίευσηαπό kchef » 23 Απρ 2012, 22:31

Δεν νομίζω ότι έχει σημασία που θα μπουν, αλλα ο τρόπος άσκησης της κριτικής.

Όσο για τα μέλη που ανέφερα εχει να κάνει με την συλλογική λειτουργία του κόμματος και τον τροπο επικοινωνίας ανάμεσα στα μέλη καθώς όπως παρακολουθώ εδώ και τρεις μήνες, οι περισσότερες ενέργειες γίνονται απο μεμονωμένα μέλη και οχι απο συλλογικό επίπεδο ακολουθώντας τις γραμμές της διοίκηση του κόμματος η ακόμα και της βούλησης των μελών.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Γραφικά

Δημοσίευσηαπό baskin » 23 Απρ 2012, 22:42

kchef έγραψε:Δεν νομίζω ότι έχει σημασία που θα μπουν, αλλα ο τρόπος άσκησης της κριτικής.

Όσο για τα μέλη που ανέφερα εχει να κάνει με την συλλογική λειτουργία του κόμματος και τον τροπο επικοινωνίας ανάμεσα στα μέλη καθώς όπως παρακολουθώ εδώ και τρεις μήνες, οι περισσότερες ενέργειες γίνονται απο μεμονωμένα μέλη και οχι απο συλλογικό επίπεδο ακολουθώντας τις γραμμές της διοίκηση του κόμματος η ακόμα και της βούλησης των μελών.


Άλλο οι πρωτοβουλίες και άλλο η μη-συλλογικότητα. Οι διαδικασίες οργάνωσης είναι κάτι που εξελίσσετε. Το παλεύουμε, δεν είναι λόγος για απογοήτευση αυτός. Όποιος έχει να προτείνει (και να οργανώσει) κάτι είναι ελεύθερος να το κάνει.

Έχουμε δουλειά ακόμη πάντως και δεν εκμεταλλευόμαστε ακόμη ούτε τα εργαλεία του internet (φταίει η περίοδος).
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Γουδέος Κώστας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 04 Φεβ 2012, 11:33

Re: Γραφικά

Δημοσίευσηαπό Γουδέος Κώστας » 23 Απρ 2012, 22:48

kchef έγραψε:Δεν νομίζω ότι έχει σημασία που θα μπουν, αλλα ο τρόπος άσκησης της κριτικής.

Όσο για τα μέλη που ανέφερα εχει να κάνει με την συλλογική λειτουργία του κόμματος και τον τροπο επικοινωνίας ανάμεσα στα μέλη καθώς όπως παρακολουθώ εδώ και τρεις μήνες, οι περισσότερες ενέργειες γίνονται απο μεμονωμένα μέλη και οχι απο συλλογικό επίπεδο ακολουθώντας τις γραμμές της διοίκηση του κόμματος η ακόμα και της βούλησης των μελών.

Αυτη την στιγμή είμαστε 18 άτομα στο mumple.H συνεννόηση γίνετε εδώ και καιρό από εκεί.Όποιος θέλει να εμπλακεί με ποιο άμεσο και realtime τρόπο ας το εγκαταστήσει.

http://www.pirateparty.gr/forum/viewtopic.php?f=67&t=312
<μόνοι γὰρ τόν τε μηδὲν τῶνδε μετέχοντα οὐκ ἀπράγμονα, ἀλλ' ἀχρεῖον νομίζομεν>
Γιατί είμαστε ο μόνος λαός που αυτόν που δε μετέχει στα κοινά δεν τον θεωρούμε φιλήσυχο αλλά άχρηστο.
Περικλέους επιτάφιος λόγος.

kchef
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 03:39

Re: Γραφικά

Δημοσίευσηαπό kchef » 23 Απρ 2012, 22:52

Είμαι στο κόμμα απο την Πρωτοχρονιά και γνωρίζω το mumble. Καθώς και αρκετά απο τα παιδιά.

@baskin σέβομαι απόλυτα τον λόγο σου αλλα θα διαφωνίσω σε ένα σημείο, ειναι λόγος απογοήτευσης σε αυτήν την περίοδο.

Πάντα πειρατικα.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Γραφικά

Δημοσίευσηαπό baskin » 23 Απρ 2012, 22:55

koukouvaou έγραψε:Αυτη την στιγμή είμαστε 18 άτομα στο mumple.H συνεννόηση γίνετε εδώ και καιρό από εκεί.Όποιος θέλει να εμπλακεί με ποιο άμεσο και realtime τρόπο ας το εγκαταστήσει.

http://www.pirateparty.gr/forum/viewtopic.php?f=67&t=312


Αν και είμαι καθημερινά στο Mumble, δεν είναι ο αποδοτικότερος τρόπος οργάνωσης. Είναι καλός για άμεση επικοινωνία και συζήτηση, αλλά στον τομέα της οργάνωσης πρέπει να διδαχθούμε π.χ. από τις κοινότητες ανοιχτού λογισμικού.

Ένα εργαλείο που χρησιμοποιούν αυτοί, συστηματικά, είναι οι λίστες ταχυδρομείου (mailing lists). Δεν έχουμε φτιάξει ακόμη πολλές, αλλά αυτήν την στιγμή, δουλεύουμε αρκετά την λίστα τις ομάδας IT (http://lists.pirateparty.gr/cgi-bin/mailman/listinfo/it) και λιγότερο την λίστα εκλογών (http://lists.pirateparty.gr/cgi-bin/mai ... kloges2012).

Θα προκύψουν κι άλλα εργαλεία, αλλά ας εκμεταλλευτούμε αυτά που έχουμε.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 5 και 0 επισκέπτες