ΟΧΙ ΣΤΟ ΡΑΤΣΙΣΜΟ

Παραγωγή audio, video, animation, γραφικών.
pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: ΟΧΙ ΣΤΟ ΡΑΤΣΙΣΜΟ

Δημοσίευσηαπό pav » 12 Μάιος 2012, 06:57

Το πρόβλημα ήταν η τελευταία πρόταση που τον κατηγορεί για προσπάθεια καπελώματος κι όχι η κριτική.

Μόνο εγώ το βλέπω;

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΟΧΙ ΣΤΟ ΡΑΤΣΙΣΜΟ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 12 Μάιος 2012, 10:40

αυτό που εκφράζει η αφίσα ότι σαν κόμμα είμαστε υπέρ της λαθρομετανάστευσης.


Βρε Kotsos, εσύ αυτό κατάλαβες από την αφίσα;
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Tzouvekas Theodoros
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:16
Τοποθεσία: Σαλαμινα
Επικοινωνία:

Re: ΟΧΙ ΣΤΟ ΡΑΤΣΙΣΜΟ

Δημοσίευσηαπό Tzouvekas Theodoros » 12 Μάιος 2012, 10:49

crisal έγραψε:Θα επεμβω λίγο.

Δεν ειναι δυνατον επειδη καποιος εχει αντιθετη αποψη απο την δικη μου, να "παραιτουμαι" απο το κομμα.

Ενα κομμα όπως και ενας οργανισμος οπως και μια οικογενεια εχει διαφορετικα μελη και καθε ενα μπορει να εχει την δικη του αποψη.
Η απόψεις αυτές δεν ειναι υποχρεωτικό να έχουν καμία κοινή συνιστώσα.
Θα φύγεις απο την οικογένεια?

Οχι. Θα μπεις σε διάλογο μαζί τους για να προσπαθήσεις είτε να τους πείσεις για την σωστή τοποθέτησή σου ή για να πειστείς από την σωστη τοποθετησή τους.

Ειμαστε ένα κόμμα που πιστεύει στην Αμεση Δημοκρατία. Ολες οι απόψεις οποιουδήποτε είναι σεβαστές και ισότιμες με τις απόψεις οποιουδηποτε άλλου.

Απο την στιγμη που πιστεύεις στις αρχες του κόμματός μας τότε δεν θα έπρεπε να είσαι εδω μαζί μας και να συνεχίσεις να παλεύεις για αυτο που πιστεύεις?

Προσωπική μου αποψη χωρις ίχνος εμπάθειας. Καλή συνέχεια.


Χρηστο εγω αυτο που βλεπω σε πολλα μεσα στο φορουμ ειναι οτι με το παραμικρο ο ενας κυταει να την πει σε καποιον αλλον. αν ημουν απλος επησκεπτης και διαβαζα γενικα το φορουμ ουτε που θαθελα να το ξαναανοιξω. με λυπει αυτη η κατασταση απο οποιον και αν προερχετε και με οποιον σκοπο. δεν ειναι δυνατον να λεει καπιος σπρο και να δεχετε πολεμο γιατι ειπε ασπρο. . φροντιστε απαντες να σταματησει αυτη η κατασταση γιατι βγαζει πολλα αρνητικα προς τα εξω

με εκτιμησε σε ολους αλλα τραβηξτε χειροφρενο
Αλήθεια ,Διαφάνεια ,Ελευθερεια του Ανθρώπου
Όι απόψεις μου είναι προσωπικές.

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΟΧΙ ΣΤΟ ΡΑΤΣΙΣΜΟ

Δημοσίευσηαπό James » 12 Μάιος 2012, 11:10

Kotsos έγραψε:Το σύνθημα όλοι διαφορετικοί όλοι ίσοι νομίζω ότι το έχω ήδη δεί σε αφίσα άλλου πολιτικού κόμματος.
Να το ψάξουμε λίγο μην περάσουν για αυτούς.

Επίσης η αφίσα είναι θέση για το πρόβλημα της μετανάστευσης.
Έχουμε λάβει θέσεις απο επιτροπή ψηφισμένες για την μετανάστευση;;;;;

Μήπως προσπαθείς πειρατή να καπελώσεις;;;;;;

Κύριε Κωνσταντίνε
Ξεπερνάτε τα όρια, ο πειρατής προσφέρει το χρόνο του δημιουργόντας κάποια έργα γιά το κόμμα, εμείς τα κρίνουμε και αυτός επεμβαίνει διορθώνοντας τα, και αν τελικά αρέσουν τα κυκλοφορούμε.
Σε κάποιες περιπτώσεις υπάρχει αποδοχή σε κάποιες όχι.
Τώρα έρχεστε κύριε Κωνσταντίνε και κατηγορείτε ένα ιδρυτικό μέλος (δε έχει και πολύ σημασία αυτό αλλά δείχνει ότι ο Bradley manning δεν είναι ουρανοκατέβατος) ότι προσπαθεί να καπελώσει και να βλάψει το κόμμα περνώντας λάθος μυνήματα? δεν είναι σωστό, είστε λάθος, η συγνώμη σας στο Bradley manning είναι το λιγότερο που μπορέιτε να κάνετε.

Ανδριανέ για τέτοιες περιπτώσεις σου έγραψα ότι δεν με καλύπτει η απαντηση σου στις Ενστάσεις μου περί κανόνων στο φόρουμ. Δηλαδή ότι δε μπορείς να κρίνεις ποιές συμπεριφορές είναι ανάρμοστες ή δε θέλεις να το κάνεις.
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

LouisaT
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 13 Ιαν 2012, 15:25

Re: ΟΧΙ ΣΤΟ ΡΑΤΣΙΣΜΟ

Δημοσίευσηαπό LouisaT » 12 Μάιος 2012, 14:01

Έλεος δηλαδή μ' αυτό το πράγμα!! Στο νηπιαγωγείο είμαστε επιτέλους;;; Συνέλθετε. Πετάει κάποιος μια μαλακία (βλ. «καπέλωμα»), αντί να γελάσει και να πει, «τί λες ρε φίλε;» θίγεται ο άλλος τόσο κατάφωρα που αμέσως ζητά να διαγραφτεί από το κόμμα.

Ας σταματήσουν επιτέλους και οι προκλητικοί χαρακτηρισμοί και οι υπερευαισθησίες. Όταν ούτε αυτό δεν μπορούμε να διαχειριστούμε, έχουμε το θράσος να ζητάμε από τους ανθρώπους να μας εμπιστευτούν με την ψήφο τους, υποστηρίζοντας πως θα μπορέσουμε να συμβάλλουμε θετικά στην κυβέρνηση ενός κράτους με τόσο προβλήματα;; Είναι δυνατόν;;

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΟΧΙ ΣΤΟ ΡΑΤΣΙΣΜΟ

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 12 Μάιος 2012, 14:06

Παιδιά, δεν έχουμε θέση για το μεταναστευτικό, αλλά δεν νομίζω ότι η αφίσα έχει να κάνει με θέση στο μεταναστευτικό. Υπάρχει η θέση για τα ανθρώπινα δικαιώματα. Μπορούμε να προσθέσουμε κάποιες λέξεις και να αλλάξουμε άλλες για να διευρύνουμε. Π.χ. η λέξη εθνικισμός έχει πάρει κακή έννοια λόγω συγκεκριμένων ομάδων που την χρησιμοποιούν. Δεν είναι κακή από μόνη της.

Παρακαλώ πολύ η κριτική να είναι καλοπροαίρετη μη σας καπελώσω...!!! :D

Υ.Γ. Εάν μείνει μόνο στο θέμα των μεταναστών, προτείνω να προστεθεί η φράση "ΝΑΙ σε μεταναστευτική πολιτική" που καλύπτει και εμάς.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΟΧΙ ΣΤΟ ΡΑΤΣΙΣΜΟ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 12 Μάιος 2012, 14:42

.......... αλλά δεν νομίζω ότι η αφίσα έχει να κάνει με θέση στο μεταναστευτικό. Υπάρχει η θέση για τα ανθρώπινα δικαιώματα.

Πες τα βρε Βασίλη!!!!!.........
Δεν μιλάει για μεταναστευτικό αλλά για ανθρώπινα δικαιώματα.
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: ΟΧΙ ΣΤΟ ΡΑΤΣΙΣΜΟ

Δημοσίευσηαπό pav » 12 Μάιος 2012, 16:41

Συμφωνώ με την Λουίζα. Bradley φαντάζομαι ενήργησες εν θερμώ, Kotsos μπορείς και χωρίς προσβολές.

αλλά δεν νομίζω ότι η αφίσα έχει να κάνει με θέση στο μεταναστευτικό. Υπάρχει η θέση για τα ανθρώπινα δικαιώματα.

Χωρίς να διαφωνώ με την αφίσα, μήπως το συνθετικό "ΛΑΘΡΟ" (1) παίρνει θέση με το να... στηρίζει το παράνομο;

(Διαχωρίζω το "λαθραίο" από τα "ξένος", "μετανάστης". )

1. Από το Λεξικό της κοινής νεοελληνικής
α. που γίνεται με τρόπο κρυφό, παράνομο
β. που διακινείται κρυφά, παράνομα

Thermaikos
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012, 00:04
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΟΧΙ ΣΤΟ ΡΑΤΣΙΣΜΟ

Δημοσίευσηαπό Thermaikos » 12 Μάιος 2012, 18:38

Vassilis Perantzakis έγραψε:Παιδιά, δεν έχουμε θέση για το μεταναστευτικό, αλλά δεν νομίζω ότι η αφίσα έχει να κάνει με θέση στο μεταναστευτικό. Υπάρχει η θέση για τα ανθρώπινα δικαιώματα. Μπορούμε να προσθέσουμε κάποιες λέξεις και να αλλάξουμε άλλες για να διευρύνουμε. Π.χ. η λέξη εθνικισμός έχει πάρει κακή έννοια λόγω συγκεκριμένων ομάδων που την χρησιμοποιούν. Δεν είναι κακή από μόνη της.

Παρακαλώ πολύ η κριτική να είναι καλοπροαίρετη μη σας καπελώσω...!!! :D

Υ.Γ. Εάν μείνει μόνο στο θέμα των μεταναστών, προτείνω να προστεθεί η φράση "ΝΑΙ σε μεταναστευτική πολιτική" που καλύπτει και εμάς.

Ελαχιστοι μιλανε για την διαστρεβλωση της εννοιας εθνικισμος, σε σημειο που καποιοι την εξισωνουν με τον φασισμο.
----Με κουράζουν τα κείμενα που είναι μόνο κεφαλαία γράμματα και greeklish----


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες