ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Για κάθε άλλη Δράση η οποία χρειάζεται σχεδιασμό, οργάνωση και εκτέλεση.
baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό baskin » 12 Μάιος 2012, 13:00

Μην μπερδεύετε τις επιτροπές με τις ομάδες....Οι επιτροπές δεν είναι για "χειρωνακτική δουλειά".

Ο συλλογισμός "είμαι σε επιτροπη δεν μπαίνω σε ομάδα" είναι άτοπος. Οι επιτροπές δεν κάνουν οργανωτική δουλειά.

Τα λέω αυτά γιατί το σημαντικότερο αυτή την στιγμή είναι η στελέχωση και η επάρκεια ανθρώπων στις ομάδες. Οι επιτροπές δεν έχουν deadlines, ενώ οι ομάδες πρέπει να παράγουν έργο άμεσα.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό mankasp » 12 Μάιος 2012, 13:19

Ούτε σε επιτροπή είμαι. Το θεωρώ άσκοπο προς το παρών.
https://twitter.com/e_kastrinakis

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό baskin » 12 Μάιος 2012, 13:22

mankasp έγραψε:Ούτε σε επιτροπή είμαι. Το θεωρώ άσκοπο προς το παρών.


Δεν το έγραψα για εσένα, γενικά το λέω, γιατί βλέπω να υπάρχει μία "σύγχυση" περί του αντικειμένου.

Η αγωνία μου (προσωπική) είναι ότι θεωρώ τις ομάδες εξαιρετικά σημαντικές για την λειτουργία του κόμματος, σε αντίθεση με τις επιτροπές.

Την άποψη μου περί επιτροπών και προγραμματικών θέσεων θα την κατεβάσω στο συνέδριο. Θεωρώ το συγκεκριμένο μοντέλο των επιτροπών "μη πειρατικό" (για να δώσω μία αρχή της συλλογιστικής).

Τέρμα το off-topic.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό agelos » 12 Μάιος 2012, 13:44

baskin έγραψε:Μην μπερδεύετε τις επιτροπές με τις ομάδες....Οι επιτροπές δεν είναι για "χειρωνακτική δουλειά".

Ο συλλογισμός "είμαι σε επιτροπη δεν μπαίνω σε ομάδα" είναι άτοπος. Οι επιτροπές δεν κάνουν οργανωτική δουλειά.

Τα λέω αυτά γιατί το σημαντικότερο αυτή την στιγμή είναι η στελέχωση και η επάρκεια ανθρώπων στις ομάδες. Οι επιτροπές δεν έχουν deadlines, ενώ οι ομάδες πρέπει να παράγουν έργο άμεσα.


σαν δρασης εχει ηδη αρκετα ατομα συμμετοχη στρατο. οποτε ειναι κομπλε. επιπελον αν χρειαστει εξτρα χερια βαει μια φωνη και οσοι θελουν για το συγκεκριμεο θεμα αναλαμβανουν δραση. μην ανησυχεις. εξαλου ειτε επιτροπη ειτε ομαδα ειναι το ιδιο με την εννοια του χρονου. οταν δεν εχεις ατελιωτο χρονο τοτε εχεις προβλημα. ειδικα οταν θα συμπεσουν οι επιτροπες με τις ομαδες μαζι (εννοωντας τις συνεδριασεις τους)
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 12 Μάιος 2012, 16:18

Όπως κουβεντίασαμε και χθες/σήμερα στο mumble, καλό θα ήταν ο συντονιστής να περάσει ένα μήνυμα (μέσω της λίστας που δημιουργήθηκε ή μάλλον μέσω PM)
ώστε να ξέρουμε τελικά ποιοι είμαστε (Ας κάνει κάτι!!!! Τσάμπα τον πληρώνουμε;)
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 12 Μάιος 2012, 16:35

Τα ασκέρια έχουν πάντα από έναν Cap'n, είναι όμως και παραμένουν ασκέρια, μπουλούκια "φορτωμένων" πειρατών για ρεσάλτα και γλέντι, αν είναι να περιμένουμε το συνέδριο (ή οποιονδήποτε Cap'n) για να κάνουμε ρεσάλτα, θα μας φάνε λάχανο τα τρέχοντα. Η άμεση συμμετοχική δημοκρατία, περιέχει την λέξη άμεση και με τον χρονικό της προσδιορισμό δηλ. τώρα ή σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα. Το συνέδριο θα είναι η κορύφωση (και μόνο η κορύφωση), το νέο λειτουργικό σύστημα λειτουργίας από τους πειρατές δεν περιμένει το main core να κάνει κάποια δουλειά αλλά τα modules είναι αυτά που τρέχουν και με Multithreading και με Multitasking. Εγώ πάντως δεν θα περιμένω κανένα συνέδριο για να μπω σε λειτουργία productive mode. ;)
здравствуйте

effie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 01:43
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό effie » 12 Μάιος 2012, 21:43

Οπου μπορω να φανω χρησιμη θα βοηθησω..

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1415
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό gounara » 13 Μάιος 2012, 11:13

+1
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

thanasys
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 13 Ιαν 2012, 02:26
Τοποθεσία: Rafina, Greece
Επικοινωνία:

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό thanasys » 14 Μάιος 2012, 14:22

+0.6
Θανάσης Ελευθερόπουλος
http://land.of.the.cybergeek.gr
http://www.facebook.com/thanasys
http://twitter.com/thanasys
Wasted Youth!

tsentseris
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 10 Ιαν 2012, 18:22

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό tsentseris » 14 Μάιος 2012, 15:20

+1


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες