Δήλωση Συμμετοχής στην Ομάδα Επικοινωνίας

Κείμενα, Δελτία Τύπου, Newsletters, Μεταφράσεις, προώθηση του κόμματος σε "κλασικά" και νέα Μέσα.
baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Δήλωση Συμμετοχής στην Ομάδα Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό baskin » 05 Μάιος 2012, 15:12

krogias έγραψε:Για να γίνουν πιο αποτελεσματικά τα πράγματα, Ομάδα Επικοινωνίας και Ομάδα οπτικοακουστικού κατά την άποψή μου θα πρεπε να είναι το ίδιο και το αυτό.
Επίσης, η Ομάδα Επικοινωνίας πρέπει να έχει ΑΜΕΣΗ επικοινωνία με Ομάδα Διαδικτύου κ Νέων Τεχνολογιών.
Αλλιώς, δε θα χουμε να ζηλέψουμε σε τίποτα το ΚΚΕ.


Συμφωνώ. Θα πρέπει να το συζητήσουμε από Δευτέρα και να φτιάξουμε τις υποδομές για την λειτουργία της Ομάδας Επικοινωνίας. Από την αρχή είχα πει ότι το κατακερματίζουμε πολύ το ζήτημα.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

SpecialK
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 07 Ιαν 2012, 13:44

Re: Δήλωση Συμμετοχής στην Ομάδα Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό SpecialK » 05 Μάιος 2012, 16:42

Η ομάδα επικοινωνίας πρέπει να εχει άμεση επαφη με όλες τις υπόλοιπες ομαδες μιας και εχει τον ρόλο να προωθει τα εσωτερικά προς τα εξω.
Επικοινωνίας, οπτικοακουστικού, internet, δράσεων, διεθνών σχέσεων αν το δουμε καλύτερα καμία δεν λειτουργεί αυτόνομα. Πρέπει να είναι στην ουσία μια ομάδα (από άποψη συνέχειας και συνεννόησης) με "υποομάδες" όσον αφορά την εξειδίκευση.

Ας πούμε μια κοινή mailing list για όλους κ μια ξεχωριστή list ανα ομάδα.

someuser12345

Re: Δήλωση Συμμετοχής στην Ομάδα Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό someuser12345 » 05 Μάιος 2012, 16:47

SpecialK έγραψε:Η ομάδα επικοινωνίας πρέπει να εχει άμεση επαφη με όλες τις υπόλοιπες ομαδες μιας και εχει τον ρόλο να προωθει τα εσωτερικά προς τα εξω.
Επικοινωνίας, οπτικοακουστικού, internet, δράσεων, διεθνών σχέσεων αν το δουμε καλύτερα καμία δεν λειτουργεί αυτόνομα. Πρέπει να είναι στην ουσία μια ομάδα (από άποψη συνέχειας και συνεννόησης) με "υποομάδες" όσον αφορά την εξειδίκευση.

Ας πούμε μια κοινή mailing list για όλους κ μια ξεχωριστή list ανα ομάδα.


Βαβέλ η κοινή mailing list, το είδαμε αυτές τις μέρες.
Επικοινωνίας, οπτικοακουστικού, internet ναι. Δράσεων... δρα βάσει των προηγουμένων. Διεθνών σχέσεων/τμήμα της ομάδας επικοινωνίας.

SpecialK
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 07 Ιαν 2012, 13:44

Re: Δήλωση Συμμετοχής στην Ομάδα Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό SpecialK » 05 Μάιος 2012, 16:52

Όλα εξαρτώνται από τους κανόνες που βάζεις εξ'αρχής.
Θα μπορούσε πχ να υπάρχει απλά για να προωθούνται μυνήματα του στυλ: Βγάλτε προς τα έξω το τάδε κείμενο ή το τάδε βίντεο ή μας πλησίασε το Χ μέσο για την Ψ δράση που κάναμε.

Τέσπα, είναι θέμα συζήτησης και οργάνωσης. Βασικό είναι η συμμετοχή. Αν έχεις πολλά άτομα, σηκώνεις και πολλές ομάδες. Λίγα άτομα, τα μαζεύεις περισσότερο.

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Δήλωση Συμμετοχής στην Ομάδα Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 08 Μάιος 2012, 08:40

Δηλώνω ότι θέλω να συμμετέχω στην Ομάδα Επικοινωνίας
Σύντομο CV: Προγραμματιστής, Μεγάλη εμπειρία σε γραφή κειμένων, Μεταφράσεις από τα Αγγλικά (και από άλλη γλώσσα με την βοήθεια του google translate), εμπειρία σε εκτενή και πολυπληθή αρθρογράφηση (έχω δικό μου blog για το WTF Taekwondo: tkd greece CLUBS, www.tkdgr-CLUBS.net), ειδικεύομαι σε προγραμματισμό εφαρμογών με DB με πολύ μεγάλη εμπειρία σε κώδικα κά.
здравствуйте

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Δήλωση Συμμετοχής στην Ομάδα Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 08 Μάιος 2012, 16:10

Ετσι οπως εξελισεται η ομαδα επικοινωνιας μου ειναι δυσκολο να μην συμμετεχω.Οποτε θα πρεπει να δηλωσω συμμετοχη.+1.Πειρατικα παντα. :D
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

GeorgeThèos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 14 Απρ 2012, 23:00

Re: Δήλωση Συμμετοχής στην Ομάδα Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό GeorgeThèos » 08 Μάιος 2012, 18:15

Θεωρώ ότι θα μπορούσα να βοηθήσω στην ομάδα επικοινωνίας (ήμουν συντάκτης στα περιοδικά PC Magazine και Win). Επίσης έχω δουλέψει στη HOL και την Viva σε θέματα VoIP και δικτύων και με ενδιαφέρει πολύ το ζήτημα μίας λειτουργικής πλατφόρμας αμεσοδημοκρατίας είτε αυτό υλοποιηθεί σε στυλ Wiki για το προτασιακό - συγγραφικό κομμάτι είτε σαν liquid για την διαδικασία ψηφοφορίας - συναπόφασης ή και οποιαδήποτε άλλο σχετικό εργαλείο έχει εφαρμοστεί πρακτικά ανά τον κόσμο.

Alexandra_M
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 27 Μαρ 2012, 08:15

Re: Δήλωση Συμμετοχής στην Ομάδα Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό Alexandra_M » 09 Μάιος 2012, 00:08

Είχα γράψει για τη συμμετοχή μου σε άλλο θέμα. Για πρακτικούς λόγους δηλώνω ξανά εδώ. (Στοιχεία επικοινωνίας και πληροφορίες για μένα τα είχα στείλει στον Ανέστη, για την ομάδα επικοινωνίας.)
Έστω,ότι είμαστε σωστοί.Παραμένουμε«λάθος»αν απευθυνόμαστε σ εσφαλμένους δέκτες.
Ότι είμαστε σωστοί,έστω.Παραμένουμε«λάθος»αν μεταχειριζόμαστε εσφαλμένως την ορθότητα μας.
Άλλη 1 λανθασμένη μου σκέψη;Τότε αν δεν είμαι σωστή,απόδειξε μου πως κάνω λάθος(me)

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Δήλωση Συμμετοχής στην Ομάδα Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό anestis » 09 Μάιος 2012, 01:10

yeap θα συντονιστούμε όλοι Τετάρτη ή Πέμπτη, θα πάρετε email.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Δήλωση Συμμετοχής στην Ομάδα Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό mankasp » 09 Μάιος 2012, 01:14

Και εγώ ήμουν στο Διεθνών Σχέσεων, προφανώς πλέον θέλω να συμμετέχω στο επικοινωνίας.
https://twitter.com/e_kastrinakis


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες