Σύλληψη 3 ηθοποιών για βλάσφημο έργο!

Κείμενα, Δελτία Τύπου, Newsletters, Μεταφράσεις, προώθηση του κόμματος σε "κλασικά" και νέα Μέσα.
hrsfpgyjrnptrd

Re: Σύλληψη 3 ηθοποιών για βλάσφημο έργο!

Δημοσίευσηαπό hrsfpgyjrnptrd » 12 Ιουν 2012, 14:33

Θυμήθηκα το παλιό και υπέροχο http://www.to-adifago-kitos.gr/ που αν και δυστυχώς δεν ειναι πια on-line (πρεπει να το στησουμε εμεις καπου, μας χρειαζεται), το περιεχόμενο εχει διασώθει σε πολλα σημεια (το ίντερνετ δεν ξεχναει ποτέ!)
παράδειγμα εδώ http://nitro912gr.blogspot.gr/2009/08/blog-post.html

astyanax
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 05:11

Re: Σύλληψη 3 ηθοποιών για βλάσφημο έργο!

Δημοσίευσηαπό astyanax » 12 Ιουν 2012, 17:36

[offtopic_troll_mode]
Εγώ νομίζω πως απλά ο ergoil ανήκει στο ευρυ φάσμα του αυτισμού, οπότε αν δεν γίνουν τα πράγματα ΜΕ ΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ(TM) τότε γκρινιάζει και αυτομάτως ο άλλος με τη διαφορετική γνώμη είναι η προσωποποίηση του ελέγχου, που πάει να αλλάξει τη σωστή ροή των πραγμάτων.

izno, θα βαράς τα παιδιά σου όταν θα πάνε να γράψουν με το αριστερό χεράκι; :P
[/offtopic_troll_mode]

Μερικές καταστάσεις πρέπει να τις αντιμετωπίσεις με λίγο χιούμορ, ή έστω να τις πάρεις στη πλάκα :P. Αρκετά με το Offtopic πάντως.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και astyanax, έχει επεξεργασθεί 12 φορά/ες συνολικά
-> http://pirateparty.gr/wiki/ <-

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Σύλληψη 3 ηθοποιών για βλάσφημο έργο!

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 12 Ιουν 2012, 17:48

Εγώ νομίζω πως απλά ο ergoil ανήκει στο ευρυ φάσμα του αυτισμού, οπότε αν δεν γίνουν τα πράγματα ΜΕ ΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ(TM) τότε γκρινιάζει και αυτομάτως ο άλλος με τη διαφορετική γνώμη είναι η προσωποποίηση του ελέγχου, που πάει να αλλάξει τη σωστή ροή των πραγμάτων.

???????????????????????
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

SNM
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2012, 21:54

Re: Σύλληψη 3 ηθοποιών για βλάσφημο έργο!

Δημοσίευσηαπό SNM » 05 Ιούλ 2012, 15:41

Κατακριτέα η σύλληψη, πιστεύω. Όταν η ελευθερία του λόγου προστατεύει ηγεσίες τις χώρας που εκθέτουν και προσβάλλουν τους ίδιους τους πολίτες, είναι ανεπίτρεπτο να συλλαμβάνεται κάποιος επειδή είπε ... ότι ο Απόστολος Παύλος ήταν gay. Κανείς δεν συνελήφθη για τον ισχυρισμό ότι ο Μέγας Αλέξανδρος ήταν gay. Κανείς δε συνελήφθη επειδή έγινε διασκευή του Ρωμαίου και της Ιουλιέτας στη σύγχρονη εποχή, ούτε και θεώρησε κανείς ότι τότε έζησαν. Και γιατί αποτελεί "προσβολή"? Ανακρίβεια ίσως. Κι εγώ θα διόρθωνα κάποιον αν ισχυριζόταν ότι είμαι ομοφυλόφιλος. Όχι γιατι με "προσέβαλε", απλά γιατί δεν ισχύει. Όχι μόνο δεν είναι μεμπτό, λόγω ελευθερίας λόγου, δεν αποτελεί καν εξύβριση. Είναι μια θεατρική διασκευή. Όπως κι οι Επιθεωρήσεις.
- Τάδε έφη Σωτήρης.
~~~
Don't mistake my attitude towards you for my character. My character is who I am. My attitude depends on what you are.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες