Πλατεία Συντάγματος - real democracy

Κείμενα, Δελτία Τύπου, Newsletters, Μεταφράσεις, προώθηση του κόμματος σε "κλασικά" και νέα Μέσα.
perastikos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 15 Μαρ 2012, 14:56

Πλατεία Συντάγματος - real democracy

Δημοσίευσηαπό perastikos » 20 Μάιος 2012, 14:19

Γεια σας Πειρατές,

η πρόταση μου έχει να κάνει με το άνοιγμα- ενημέρωση στο κίνημα της πλατείας Συντάγματος και των ανοιχτών συνελεύσεων.

Αυτό το κοινό είναι εξαιρετικά ώριμο για να έρθει και να συμμετέχει στο κόμμα μας γιατι είμαστε το μοναδικό κόμμα που έχει τη δομή και τις ιδέες για να κάνει πράξη το αίτημα του κόσμου για άμεση δημοκρατία.

Παρακολουθώντας τη σελίδα real democracy στο facebook δεν είδα καμιά αναφορά στο κόμμα πειρατών. Είδα ΕΠΑΜ - ΣΥΡΙΖΑ , είδα πολύ έντονη συζήτηση για αν θα πρέπει να ψηφίσουν ή όχι στις εκλογές και μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση η εκκωφαντική απουσία μας τη στιγμή που εκφράζουμε από τη φύση μας το κύριο αίτημα τους.

Τα άτομα αυτά είναι πολύ ενργά και μπορέι να γίνουν πυρήνες πολυ μεγάλης επέκτασης της πειρατικής ιδέας.

Ξεκινάω αυτή τη συζήτηση για να παραθέσουμε ιδέες και δράσεις για το πώς θα μπορούσαμε να τους ενημερώσουμε και να τους φέρουμε κοντά μας.

crisal
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 01:51
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Πλατεία Συντάγματος - real democracy

Δημοσίευσηαπό crisal » 20 Μάιος 2012, 14:20

Για αρχη αρχισε να γραφεις στο FB εκει που γινεται η συζήτηση.

Μπορουν να μπουν και περισσοτεροι Πειρατες εκει για να ξεκινησει η κουβεντα.

perastikos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 15 Μαρ 2012, 14:56

Re: Πλατεία Συντάγματος - real democracy

Δημοσίευσηαπό perastikos » 20 Μάιος 2012, 16:12

Η αλήθεια είναι ότι διστάζω να ξεκινήσω, γιατί το προφίλ μου στο fb είναι επώνυμο και γίνεται συχνά χαμός κάτω από δημοσιεύσεις. Μήπως θα έπρεπε να συντονιστούμε περισσότεροι πειρατές και να το αποπειραθούμε?

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Πλατεία Συντάγματος - real democracy

Δημοσίευσηαπό kailor » 20 Μάιος 2012, 16:13

perastikos έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι διστάζω να ξεκινήσω, γιατί το προφίλ μου στο fb είναι επώνυμο και γίνεται συχνά χαμός κάτω από δημοσιεύσεις. Μήπως θα έπρεπε να συντονιστούμε περισσότεροι πειρατές και να το αποπειραθούμε?


εγώ το ξεκίνησα ήδη στο facebook του real-democracy


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες