Έλλειμμα λειτουργίας και οργάνωσης Ομάδας Επικοινωνίας

Κείμενα, Δελτία Τύπου, Newsletters, Μεταφράσεις, προώθηση του κόμματος σε "κλασικά" και νέα Μέσα.
baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Έλλειμμα λειτουργίας και οργάνωσης Ομάδας Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό baskin » 25 Απρ 2012, 14:27

Η ομάδα επικοινωνίας, γενικά αλλά και ειδικά αυτό το διάστημα, είναι νευραλγικής σημασίας για την προώθηση του κόμματος και για την ανταπόκριση σε αυτά που συμβαίνουν.

Παρατηρείτε το εξής φαινόμενο. Στην δήλωση ενδιαφέροντος έχουν γράψει διάφοροι, αλλά κανείς δεν έχει ασχοληθεί να οργανώσει την ομάδα. Το αποτέλεσμα είναι κάθε φορά να ψάχνουμε ποιοι θα γράψουν ένα κείμενο και αυτό να καθυστερεί σημαντικά. Κάθε φορά που υπάρχει ανάγκη, αναγκάζονται διάφοροι που ασχολούνται ταυτόχρονα με χίλια-δυο πράγματα να κάνουν και την δουλειά της ομάδας επικοινωνίας, η οποία απλά θα έπρεπε να δέχεται την ανάγκη, να γράφει και να παραδίδει σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα.

Το ίδιο συμβαίνει και με άλλες ομάδες, αλλά η συγκεκριμένη είναι η ποιο σημαντική αυτή την στιγμή.

Ποτέ δεν είναι αργά και εφόσον υπάρχει η διάθεση, προτείνω τα εξής, ώστε να υλοποιηθούν άμεσα και από σήμερα κιόλας να αρχίσει να λειτουργεί ουσιαστικά η ομάδα επικοινωνίας.

1. Επιβεβαίωση όσων θέλουν να ασχοληθούν πραγματικά. Όχι μόνο +1 και εδώ είμαι αν με χρειαστείτε.
2. Ορισμός μέχρι το βράδυ συντονιστή.
3. Ενεργοποίηση mailing list για κλειστή επικοινωνία της ομάδας, ώστε τα κείμενα (και τα links τους) να μην είναι σε δημόσια θέα πριν ολοκληρωθούν. (Στην mailing list θα έχουν την δυνατότητα να εγγραφούν και όσα άλλα μέλη θέλουν, για να παρακολουθούν ή να προτείνουν). ΤΟΝΙΖΩ την σημασία οργάνωσης της δουλειάς με mailing list και όχι με το forum.
4. Καθημερινή είσοδο το βράδυ όσων μπορούν από την ομάδα στο mumble για ενημέρωση από τα άλλα μέλη περί αναγκών.

Η συμμετοχή σας είναι κρίσιμη αυτό το διάστημα και δεν πρόκειται να πάμε παραπέρα αν δεν καταλάβουμε ότι πρέπει να στρωθούμε στην δουλειά και να οργανωθούμε.

Προσωπικά αναλαμβάνω να ετοιμάσω μέχρι το βράδυ την mailing list, να ενημερώσω για αυτήν την ανάρτηση και την λειτουργία της λίστας, όσους έχουν δηλώσει ενδιαφέρον για την συμμετοχή στην ομάδα (θα στείλω pm).

Τέρμα τα ψέμματα και οι φιλολογίες. Οι κινούμαστε πειρατικά ή πάμε σπίτι μας. Δεν γίνεται πλέον 10 άνθρωποι να τρέχουν τα πάντα. Ας αναλάβει ο καθένας τις ευθύνες του.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

crisal
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 01:51
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Έλλειμμα λειτουργίας και οργάνωσης Ομάδας Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό crisal » 25 Απρ 2012, 14:33

Στρατο και εγω τα εχω πει απειρες φορες....


ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΜΕ


ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ

theofanis1987
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 17 Οκτ 2011, 23:15

Re: Έλλειμμα λειτουργίας και οργάνωσης Ομάδας Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό theofanis1987 » 25 Απρ 2012, 14:56

Σε οτι θελετε (εκτος απο το να γραφω κειμενα επειδη δεν ειμαι καλος στην εκθεση) μπορω να βοηθησω.αρκει να μου το πειτε.Και πραγματικα πιστευω να μεινετε ευχαριστημενοι απο μενα.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Έλλειμμα λειτουργίας και οργάνωσης Ομάδας Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό baskin » 25 Απρ 2012, 15:41

theofanis1987 έγραψε:Σε οτι θελετε (εκτος απο το να γραφω κειμενα επειδη δεν ειμαι καλος στην εκθεση) μπορω να βοηθησω.αρκει να μου το πειτε.Και πραγματικα πιστευω να μεινετε ευχαριστημενοι απο μενα.


Θεοφάνη αν περιμένεις και εσύ τον χαλίφη-θεό-σωτήρα να σου πει, ζήτω που καήκαμε. Δεν δουλεύει έτσι.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Έλλειμμα λειτουργίας και οργάνωσης Ομάδας Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό pav » 25 Απρ 2012, 15:48

theofanis1987 έγραψε:Σε οτι θελετε (εκτος απο το να γραφω κειμενα επειδη δεν ειμαι καλος στην εκθεση) μπορω να βοηθησω.αρκει να μου το πειτε.Και πραγματικα πιστευω να μεινετε ευχαριστημενοι απο μενα.

Να ορίσουμε συντονιστή λοιπόν για να αναθέτει δουλειά! Μέχρι τότε πρέπει να παρακολουθείς τα θέματα σχετικά με τις εκλογές (στο φόρουμ) και να παίρνεις πρωτοβουλία!

kdev
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 22:56

Re: Έλλειμμα λειτουργίας και οργάνωσης Ομάδας Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό kdev » 25 Απρ 2012, 16:01

αν δεν βρεθουν ατομα που να θελουν πραγματικα βαζω τον ευατο μου , αλλα θελει πολυ τρεξιμο

sirfun2
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 15 Ιαν 2012, 22:26
Τοποθεσία: Σύρος

Re: Έλλειμμα λειτουργίας και οργάνωσης Ομάδας Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό sirfun2 » 25 Απρ 2012, 16:34

είπα και το πρωί στον baskin το έχουμε συζητήσει και στο mumble να αναλάβουν κάποιοι τοπικά έχοντας οργάνωση από τους 2 κεντρικούς σε αθήνα και θεσσαλονίκη
για Κυκλάδες μπορώ να αναλάβω την προώθηση στα τοπικά ΜΜΕ
ας βρούμε ποιος θα είναι οργανωτής της ομάδας και να βρούμε μια ώρα που να μπορούμε όλοι να μπαίνουμε στο mumble καθημερινά!
εκεί θα αποφασιστεί ποιος έχει το ταλέντο να κάνει μαστερινγκ στα κείμενα

theofanis1987
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 17 Οκτ 2011, 23:15

Re: Έλλειμμα λειτουργίας και οργάνωσης Ομάδας Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό theofanis1987 » 25 Απρ 2012, 16:59

Baskin γιαυτο πρεπει να ορισουμε εναν συντονιστη για να μας συντονισει.Δεν περιμενω κανεναν θεο-χαλιφη-σωτηρα.απλα θελουμε εναν συντονιστη για να μας συντονισει. Πανο(kdev) πιστευω οτι ο ιδανικοτερος για να γινεις συντονιστης μας.Ψηφιζω πανο.

kdev
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 22:56

Re: Έλλειμμα λειτουργίας και οργάνωσης Ομάδας Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό kdev » 25 Απρ 2012, 17:12

παιδια το εχουμε ξαναπει η επιτροπη επικοινωνιας θα ειναι απο ολες τις περιοχες. ορεξη να υπαρχει για δουλεια. ο καθενας τοπικα γνωριζει τα χουγια της περιοχης και που θα στοχευσει. το βραδυ αν θελετε το συζηταμε στο mumble οπως πολυ σωστα το εθεσε ο στρατος

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Έλλειμμα λειτουργίας και οργάνωσης Ομάδας Επικοινωνίας

Δημοσίευσηαπό baskin » 25 Απρ 2012, 17:27

Παιδιά παρερμηνεύετε κάτι. Η ομάδα επικοινωνίας δεν είναι για να διανέμει κείμενα και δελτία. ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ. Ας φτιάχνονται τα κείμενα κι ας μην υπάρχει σε κάθε μέρος υπεύθυνος. Οι κατά τόπους πειρατές θα βρουν το τρόπο να τα διασπείρουν.

ΠΑΡΑΓΩΓΗ χρειαζόμαστε πρώτα και μετά διανομή.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες