ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Διεθνείς mailing lists, επαφές με άλλους Πειρατές, ηλεκτρονική συμμετοχή σε διεθνείς ομάδες πειρατών για ανταλλαγή απόψεων κλπ.
anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό anestis » 02 Μαρ 2012, 00:16

piratiko.org έγραψε:
zio_donnie έγραψε:
μπορούμε να το αφήσουμε ανοιχτό το πλάνο μας για όλους να γράφουν. όπως νομίζετε. θα ύπαρξη όμως μπορεί και τουρλού εάν εμπλέκονται πολλά μέσα στης εργασίες μας. εγώ θα προτιμούσα κλειστό στο γράψιμο για επισκέπτες. για olla τα ενεργά μέλη τα οποία μπορούν να είναι και μην μέλη του κόμματος, θα είναι φυσικά ανοιχτό. η επισκέπτες οι οποίοι δεν συμμετάσχουν στο έργο μας θα έχουν την δυνατότητα να ποστάρουν σε ένα thρeαd επισκεπτών. από εκεί μπορούν να κάνουν και την αίτηση συμμετοχής. τι λες;


Πιστεύω πως δεν πρέπει να κάνουμε πολλές υποενότητες, μόνο threads για ζητήματα σε εξέλιξη, κλειστά σε μη μέλη για να μην γίνεται μπάχαλο με τα off topic. Τα μη μέλη του κόμματος, αλλά μέλη του forum ας έχουν μια ενότητα να ποστάρουν κατά βούληση και αν είναι άσχετα με το θέμα της ομάδας, o mod τα μεταφέρει ή τα διαγράφει. Αλλιώς το moderation θα παιρνει περισσοτερη ώρα από την δράση καθε αυτή.

Όπως και να έχει συμφωνώ, όποιος είναι να το κάνει ας το αρχίσει και βλεπουμε και εν κινήσει τι βολεύει καλύτερα.



στο χέρι σας .όπως νομίζετε . δεν έχω καμιά αντίρρηση. ο συντονιστής και ο moderator να υπάρχουν από εκεί και πέρα το δείχνει η πορεία. ξεκινάμε λοιπόν .:-)
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 02 Μαρ 2012, 00:40

καλώς λοιπόν, ο διαχειριστής ας ανοίξει το κομματι μας. Αν δεν υπάρχει άλλος διαθέσιμος γίνομαι και moderator προσωρινά, αλλά καλό θα ήταν να υπάρχει και δευτερος μέχρι να ρολαρουμε. Προσπαθώ ταυτόχρονα να ξεκινήσω και την ομάδα επικοινωνίας, μέχρι να πάρει και εκεί μπρος ενδέχεται να καλύπτουμε και μερικές ανάγκες από εκεί, αν δεν διαφωνεί κανείς. Δεν πιστεύω πως υπάρχει θέμα λίγο πολύ υπάρχει συνάφεια στο θέμα.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

stathis simeonidis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 16 Φεβ 2012, 11:02

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό stathis simeonidis » 02 Μαρ 2012, 12:50

Μια φορά τον μήνα είμαι Γερμανία (οικογενειακοί λόγοι).....ΜΙλάω και γράφω καλά αγγλικά, γερμανικά μαθαίνω ακόμη...Αν θέλετε, θα ήθελα να συμμετάσχω

piratiko.org
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 19:09
Επικοινωνία:

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό piratiko.org » 02 Μαρ 2012, 14:18

zio_donnie έγραψε:καλώς λοιπόν, ο διαχειριστής ας ανοίξει το κομματι μας. Αν δεν υπάρχει άλλος διαθέσιμος γίνομαι και moderator προσωρινά, αλλά καλό θα ήταν να υπάρχει και δευτερος μέχρι να ρολαρουμε. Προσπαθώ ταυτόχρονα να ξεκινήσω και την ομάδα επικοινωνίας, μέχρι να πάρει και εκεί μπρος ενδέχεται να καλύπτουμε και μερικές ανάγκες από εκεί, αν δεν διαφωνεί κανείς. Δεν πιστεύω πως υπάρχει θέμα λίγο πολύ υπάρχει συνάφεια στο θέμα.



no problem
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές. Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirata.gr
My Blog: http://www.pressfree.net
Γιώργος

georgekiriakidis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 16:33

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό georgekiriakidis » 02 Μαρ 2012, 15:29

Υπολογίστε και εμένα.

Δουλεύω σε Γερμανική Πολυεθνική με contact areas Αυστρία, Ελβετία, Γερμανία αλλά και Dubai, Κύπρο, Αγγλία, Ιταλία, Τουρκία κ.α.

cometk79
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 01 Φεβ 2012, 00:52

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό cometk79 » 03 Μαρ 2012, 13:52

θελω κι εγω να βοηθησω...

anastasiak
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 20 Μαρ 2012, 21:21

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό anastasiak » 20 Μαρ 2012, 21:29

Δηλώνω κι εγώ συμμετοχή. Μπορώ να βοηθήσω με τα γερμανικά μου. Πρώην ομογενής. Πρώην έμπορος, νυν΄άνεργη. Για ότι άλλο χρειαστεί διαθέσιμη!

xanadu
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 29 Απρ 2012, 22:26

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό xanadu » 29 Απρ 2012, 22:49

Δηλωνω και εγω συμμετοχη, μιλαω αγγλικα,γερμανικα,ισπανικα και απο λιγο διαφορες άλλες γλωσσες. Λογω δουλειας ειμαι στο εξωτερικο το περισσοτερο χρονο.

vagenasd
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 14:48
Τοποθεσία: Athens Greece

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό vagenasd » 30 Απρ 2012, 08:51

+1 για τις διεθνεις σχεσεις Αγγλικά ισπανικά

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 08 Μάιος 2012, 16:22

+1
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες