ΝΕΑ ΕΙΣΗΓΗΣΗ & ΝΕΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

tvelocity
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 20:37

Re: ΝΕΑ ΕΙΣΗΓΗΣΗ & ΝΕΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό tvelocity » 31 Μαρ 2012, 19:13

baskin έγραψε:και γιατί πλέον μπορείς να το ανοίξεις και με google docs ή libreoffice (δεν χρειάζεσαι MS office).

Όχι χωρίς πάρα πολλά προβλήματα... Έναν γρήγορο και βίαιο θάνατο στο docx παρακαλώ.
Verba volant, scripta manent

chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1803
Εγγραφή: 14 Ιαν 2012, 19:41
Τοποθεσία: Δράμα και Καλαμαριά

Re: ΝΕΑ ΕΙΣΗΓΗΣΗ & ΝΕΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό chprokop » 01 Απρ 2012, 11:31

chprokop έγραψε:Επειδη οι εκλογες πλησιαζουν και νομιζω οτι πρεπει να καταληξουμε, εχω να παρατηρησω τα εξης (για την καλυτερη οργανωση της κουβεντας):
1) τα θεματα στην Επιτροπη για την οικονομια στο φορουμ εχουν γινει πολλα. Προτεινω να μπουν ολα κλειδωμενα σε αρχειο για να μη μας απασχολουν αλλο (οπως στις Ψηφοφοριες) και νεα θεματα να ανοιγει ο ΣΥντονιστης (ας αυτοπεριοριστουμε λιγο αδελφια σε αυτη τη φαση)

2)Να γινει Υποεπιτροπη για το Φορολογικο

3)Μολις τελειωσουν οι συζητησεις να γινει ενα προσχεδιο των ΘΕΣΕΩΝ (και μονο) του Κομματος απο τον Συντονιστη, να υποβληθουν απο εναν εναν ατομικα οι παρατηρησεις επ αυτου και να δοθουν στην ΔΕ για τελικη επεξεργασια-εγκριση.

4) Στις τρεις Υποεπιτροπες που υπάρχουν να υποβληθουν σε ενα κειμενο μιας σελιδας οι ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ μας που μην εχετε καμια αμφιβολια ΑΥΤΕΣ ΘΑ ΣΥΖΗΤΗΘΟΥΝ ΕΚΤΕΝΩΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΑ απο ολον τον ελληνικο λαο (τον σερφαροντα βεβαιως) και θα πρεπει να προσεχθουν γιατι αν δεχθουμε επιθεσεις θα δεχθουμε ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΤΖΕΝΤΑ (που ποναει).


Μπορουμε να εχουμε την αποψη του ΣΥντονιστη επ αυτων???

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΝΕΑ ΕΙΣΗΓΗΣΗ & ΝΕΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό omissman » 02 Απρ 2012, 01:08

Εχω δηλωσει σαφως οτι δεν επιθυμω να εχω την ευθυνη του συντονισμου της επιτροπης, πλην ομως μετα τη διευθετηση του προσωπικου ζητηματος που ειχε δημιουργηθει την προηγουμενη εβδομαδα επανηλθα σαν απλο μελος στην επιτροπη, αν και η "πολιτικη" διασταση του ζητηματος καθολου δεν εχει θιγει απο ΚΑΝΕΝΑ , τουλαχιστον μεχρι τωρα.

Σε καθε περιπτωση δεν θεωρω τη συγκυρια , κρισιμη οπως διαμορφωνεται μεσα στο τοπιο των εκλογων, καταλληλη για περαιτερω συζητησεις δεοντολογιας.
Ας γυρισουμε σελιδα λοιπον και ας ασχοληθουμε με τα επειγοντα.
Ηδη καταγραφω θεσεις επι της οικονομιας με στοχο μεχρι την Τεταρτη να παρουσιασω δυο κειμενα :

1. Συνοπτικες / κωδικοποιημενες προτασεις για επεξεργασια απο την επιτροπη με στοχο την επαρκη στηριξη των θεσεων του ΚΠΕ στο καυτο θεμα της οικονομικης κρισης. Με τις προτασεις αυτες οπως και εαν τελικα εγκριθουν θα μπορουμε να εφοδιασουμε τον εκπροσωπο μας ωστε να ειναι προετοιμασμενος σε ενδεχομενες νεες συνεντευξεις και παρουσιασεις του ΚΠΕ απο τα μιντια.

2. Αναλυτικη αναπτυξη των προτασεων πανω σε μια σειρα αμεσων ζητηματων οικονομιας [π.χ.χ φοροδιαφυγη / φορολογικο - μνημονιο - αναπτυξη κλπ] Αυτο το κειμενο θα μπορει μετα απο επεξεργασια του απο την επιτροπη να τεθει στην κριση ολων των μελων για σχολιασμο και εν τελει για ψηφοφορια ωστε να ενταχθει στην ατζεντα μας και να βγει προς τους πολιτες σαν προταση των πειρατων για την οικονομια. Με τη δεουσα προσοχη εννοειται ...

Παραλληλα επιχειρω προσεγγιση με σοβαρους οικονομολογους διαφορων τασεων / με πρωτο τον Γ. Βαρουφακη / με σκοπο να προτεινω μια ζωντανη συνδεση και συζητηση μαζι του και με τα μελη μεσω mumble / skype ωστε να γινει αμεση ενημερωση των μελων για τις αποψεις των διαφορων πλευρων.
Στη λιστα εχω υπ' οψιν μου και τους Λαπαβιτσα, Προκοπακη, Δοξιαδη Αρ. και μερικους ακομη ωστε να εκπροσωπειται ολο το φασμα.
Οσον αφορα στο docx , mea culpa, sorry ! αλλα δεν γνωριζω πόσοι χρησιμοποιουν openoffice [εγω εχω], αυτο γραφτηκε σε W2007 και εκ παραδρομης δεν το εσωσα σαν doc / win 2003...
τα επομενα θα τα ανεβασω και στις δυο μορφες, Ο.Κ. ;;;
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

DarthYoda
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 31 Μαρ 2012, 15:19
Τοποθεσία: Λιτόχωρο, Πιερίας

Re: ΝΕΑ ΕΙΣΗΓΗΣΗ & ΝΕΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό DarthYoda » 03 Απρ 2012, 18:14

Αν και φανατικός του openoffice κι εγώ, νομίζω ότι το πιο "δημοκρατικό" format είναι το απλό .doc ... καταραμένη να σαι Microsoft :evil:
To the Dark Side filesharing leads


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες