ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Νέα και ειδήσεις από τον χώρο των Πειρατών
laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 30 Απρ 2012, 00:48

γινεται να πραγματοποιηθει δωρεα στο περιπτερο του κομματος στην Αθηνα; Ή μονο paypal?


Θαρρώ πως γίνεται. Όταν ενεργοποιηθεί το περίπτερο του κόμματος (πολύ σύντομα φαντάζομαι), θα είναι δυνατόν.
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

kissand
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 10:55

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό kissand » 30 Απρ 2012, 09:30

omissman έγραψε:S.O.S. - ΥΠΕΡΕΠΕΙΓΟΝ

Παρακαλουνται οι υποψηφιοι βουλευτες μας ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ τα στοιχεια των λογαριασμων που ανοιγουν, ΜΕ ΦΑΞ στο γραφειο γιατι δεν μπορω να κανω τιποτε με αυτα.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ να στειλουν ειναι η δηλωση που ειχα επισυναψει στην αρχικη αναρτηση δλδ ΕΔΩ : https://www.pirateparty.gr/forum/viewto ... 0&start=20 και ξαναεπισυναπτω και απο κατω...

Παρακαλω τους ΓΙΩΡΓΟ ΚΙΣΣΑΝΔΡΑΚΗ και ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟ ΙΩΑΝΝΗ να συμπληρωσουν σωστα τη δηλωση και να τη στειλουν στο fax 2103692468 (επιτροπη Βουλης) ή και στο γραφειο εαν επιθυμουν.

Το μονο που μπορω να κανω , και αυτο εκ περισσου, ειναι να ξαναστειλω και εγω την ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΗ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΗΛΩΣΗ στο fax της Βουλης ...


Χίλια συγνώμμη, χαμός γίνεται αυτές τις ημέρες....
Τα ξαναέστειλα μόλις στην βουλή, έχω την επιβεβαίωση του fax
Γιώργης Κισσανδράκης
Ό,τι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirateparty.gr/arxes-programma/

ckastam
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 00:11
Τοποθεσία: CORFU PARADISE
Επικοινωνία:

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό ckastam » 08 Μάιος 2012, 00:41

αποφάσισα χτες το πρωί να παω στην γιουρομπανκ να καταθεσω τα 12 ευρώ της συνδρομής, με τον αριθ. λογαριασμού των πειρατών και την α.τ. μου σύμφωνα με τις τελευταίες οδηγίες.
Η ταμίας μόλις πληκτρολόγησε τον αριθ. λογ. παίρνει αμέσως τηλ. τον προιστάμενό της και μου αναφέρει πως δεν μπορώ να κάνω κατάθεση στο πολιτικό κόμμα αφου θα έπρεπε να είχα έγγραφη άδεια απο αυτό στα χέρια μου, κ να παω στο μηχανημα αυτοματης κατάθεσης των δόσεων των δανειων να την εκτελεσω με τα στοιχεία μου... μετά πέρασε στον επόμενο....

Ακούω απόψεις - ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ?

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό adrian » 08 Μάιος 2012, 00:49

Τίποτα λάθος δεν έκανες. Προφανώς η ταμίας βαριοταν.

Την επόμενη φορά πας, και ζητάς να καταθέσεις. Αν σου κάνουν βαβουρα, τους λες να πάρουν τηλέφωνο στα κεντρικά για να ξεκλειδωθει ο λογαριασμός για την κατάθεση. Αν συνεχίζουν να κάνουν φασαρία, οι επιλογές είναι αρκετές:
1)επικαλείσαι σχετική νομοθεσία και εσωτερικές εγκυκλίους της τρααπεζας, (που δεν θυμάμαι αυτήν την στιγμή, έχουν αναφερθει σε αυτο το τοπικ), και τους απειλεις λιγάκι με τραπεζικό διαμεσολαβητή κλπ
2) επικοινωνεις με τον υπεύθυνο οικονομικών omissman, για να μιλήσει και ο ίδιος με την τράπεζα, μπας και επιλυθεί
3) πας μια βόλτα απο το γραφείο και τα δίνεις μετρητά (αν είσαι αθήνα)
4) τα καταθετεις μέσω paypal
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό James » 08 Μάιος 2012, 01:10

Πότε έγινε αυτό;
Μπορείς να δώσεις υποκατάστημα ;
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό baskin » 08 Μάιος 2012, 02:11

Την παρασκευή που κατέθεσα κάποια χρήματα δεν είχα κάποιο ζήτημα, στο υποκατάστημα της Σύρου.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

jpapadi
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 01 Απρ 2012, 22:45
Επικοινωνία:

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό jpapadi » 08 Μάιος 2012, 09:35

Όποιος θέλει να ενισχύσει το Κόμμα ΠΕΙΡΑΤΩΝ Ελλάδος και θεωρεί ότι το ποσό πλέον της συνδρομής μπορεί να λογισθεί ως ''δωρεά'' (το άκουσα εχθές στο mumble), τότε μπορεί να κάνει το εξής : Καταθέτει το 12,90 € για το 2012 και μπορεί να καταθέσει επιπλέον 12,90 € για τη συνδρομή για το 2013 ομοίως... (2 x 12,90 €)
Αρ.Λογ EUROBANK: 0026.0025.45.0201553382 μόνο αυτοπροσώπως στην τράπεζα.
Common Sense, is NOT so common...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 08 Μάιος 2012, 09:43

@jpapadi
Δεν υπάρχει κανένας λόγος για αλχημείες. Όποιος θέλει, βάζει τα χρήματα της συνδρομής του και για τα επιπλέον
δεν υπάρχει λόγος να τα δικαιολογήσει π.χ. αν θέλει να βάλει 20 ευρώ, τα καταθέτει απλά. Δεν χρειάζεται δηλαδή
να κάνει μία κατάθεση 12 ευρώ και άλλη τα υπόλοιπα 8
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό pav » 08 Μάιος 2012, 19:47

Με αφορμή μηνύματος σε άλλο θέμα είδα ότι η ΔηΞΑ στη σελίδα για τις δωρεές λέει το εξής:

Λυπούμαστε αλλά η Alpha Bank δεν μας επιτρέπει να δεχόμαστε καταθέσεις από το Web Banking της. Μόνο από ταμείο. Καταθέσεις μέσω web banking μπορούν να γίνουν στο λογαριασμό μας στην Τράπεζα Κύπρου


Δηλαδή η Τράπεζα Κύπρου επιτρέπει web banking; Συγχωρέστε με αν έχει διερευνηθεί ήδη.

ilipol
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 03 Μάιος 2012, 09:25

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό ilipol » 09 Μάιος 2012, 09:52

Τώρα που τελείωσε αυτός ο γύρος των εκλογών μήπως μπορούμε να μάθουμε σε τι κατάσταση είναι τα οικονομικά του κόμματος; Εννοώ αν υπάρχουν τιποτα εκκρεμότητες σε τυπογραφεία κτλ.

Επίσης θα πρότεινα να μεταβληθεί λίγο η σελίδα με τα οικονομικά στοιχεία ώστε στις δωρεές να εμφανίζεται η ημερομηνία και ο αριθμός της κίνησης (έτσι δεν χρειάζεται να εμφανίζονται τα αρχικά των δωρητών και είναι πιο εύκολο για τον καθένα να επιβεβαιώσει οτι η δωρεά του έχει φτάσει).
Το ίδιο και για τα έξοδα.
Επιπλέον θεωρώ ότι θα πρέπει να υπάρχει και μία ενότητα για τις οφειλές.
Υποθέτω ότι τα στοιχεία τα κρατάτε σε database οπότε η ανανέωση της σελίδας να είναι δυναμικη.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες