ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Νέα και ειδήσεις από τον χώρο των Πειρατών
Nassos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 12:59
Τοποθεσία: Athens

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό Nassos » 26 Απρ 2012, 16:02

Απαγόρευση e-banking!
Λάβαμε την Τρίτη 24/4 επείγουσα ειδοποίηση – ενημέρωση από την τράπεζά μας, ότι με εντολή της Επιτροπής Ελέγχου των Οικονομικών των κομμάτων και των πολιτικών, μπλοκάρονται όλες οι μεταφορές κεφαλαίων μέσω του διατραπεζικού συστήματος και μέσω του web banking, διότι δεν είναι δυνατή η ταυτοποίηση των προσώπων των καταθετών.
Συνεπώς, όποιος θέλει να καταθέσει τη συνεισφορά του ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να πηγαίνει αυτοπροσώπως σε υποκατάστημα της τράπεζας στην οποία τηρείται ο εκλογικός λογαριασμός του κόμματος και να καταθέτει τη δωρεά του με υποχρεωτική επίδειξη της ταυτότητάς του. Με αυτόν τον τρόπο αποκλείεται η δυνατότητα ενίσχυσης σε όσους δεν έχουν άμεση πρόσβαση σε υποκατάστημα της τράπεζας, αλλά και στους Έλληνες του εξωτερικού που θέλουν να μας ενισχύσουν, ενώ η τράπεζα δημιουργεί μια database με τα μέλη και τους φίλους του κόμματος(!)
Έτσι προς το παρόν ο μόνος τρόπος ενίσχυσης του κόμματος των Πειρατών είναι η αυτοπρόσωπη μετάβαση στο γκισέ, εντός Ελλάδας.


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ?!? ΔΙΟΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΠΟ 19/4/2012 ΤΗΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΔΩΡΕΑ ΜΕΣΩ WEB BANKING ΚΑΙ Η ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΕ ΣΑΝ ΕΚΤΕΛΕΣΜΕΝΗ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΛΑΒΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΤΗΝ ALPHA BANK Ν ΑΡΧΙΣΩ ΤΑ ΚΑΝΤΗΛΙΑ
Religion is just synthetic frippery. Unnecessary in our expanding global culture efficiency.

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό pav » 26 Απρ 2012, 16:29

Δες την παράγραφο 2 εδώ: viewtopic.php?f=115&t=1230
Λογικά πρέπει να είσαι ΟΚ...

Nassos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 12:59
Τοποθεσία: Athens

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό Nassos » 26 Απρ 2012, 22:14

pav έγραψε:Δες την παράγραφο 2 εδώ: https://www.pirateparty.gr/forum/viewto ... 115&t=1230
Λογικά πρέπει να είσαι ΟΚ...


Καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση.
Έχω γράψει "ευδιάκριτα" :lol: το ονοματεπώνυμο μου οπότε λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα.....μόνο που η Ελλάδα ειναι η χωρα του παραλόγου κι αυτό είναι που με ανησυχεί.
Religion is just synthetic frippery. Unnecessary in our expanding global culture efficiency.

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό omissman » 27 Απρ 2012, 23:29

S.O.S. - ΥΠΕΡΕΠΕΙΓΟΝ

Παρακαλουνται οι υποψηφιοι βουλευτες μας ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ τα στοιχεια των λογαριασμων που ανοιγουν, ΜΕ ΦΑΞ στο γραφειο γιατι δεν μπορω να κανω τιποτε με αυτα.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ να στειλουν ειναι η δηλωση που ειχα επισυναψει στην αρχικη αναρτηση δλδ ΕΔΩ : https://www.pirateparty.gr/forum/viewto ... 0&start=20 και ξαναεπισυναπτω και απο κατω...

Παρακαλω τους ΓΙΩΡΓΟ ΚΙΣΣΑΝΔΡΑΚΗ και ΚΕΦΑΛΟΠΟΥΛΟ ΙΩΑΝΝΗ να συμπληρωσουν σωστα τη δηλωση και να τη στειλουν στο fax 2103692468 (επιτροπη Βουλης) ή και στο γραφειο εαν επιθυμουν.

Το μονο που μπορω να κανω , και αυτο εκ περισσου, ειναι να ξαναστειλω και εγω την ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΗ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΗΛΩΣΗ στο fax της Βουλης ...
Συνημμένα
ΕΝΤΥΠΟ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ.doc
(22 KiB) Έχει μεταφορτωθεί 188 φορές
Τελευταία επεξεργασία από 1 και omissman, έχει επεξεργασθεί 27 φορά/ες συνολικά
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό baskin » 27 Απρ 2012, 23:39

Γιώργο των ΖΟΛΩΤΑ και ΚΕΧΑΓΙΟΓΛΟΥ, τις κρατάς για το αρχείο, έχουν σταλεί και στην Βουλή.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό omissman » 27 Απρ 2012, 23:45

ναι Στρατο, τις εχω αρχειο. Σημερα εστειλα τις 12 που εχω παραλαβει μεχρι τωρα, με δικο μας διαβιβαστικο στη Βουλη, καλου - κακου...
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό plessas » 28 Απρ 2012, 09:24

Γιώργο τη δική μου την είχα στείλει κατ' ευθείαν στο fax της βουλής. Φαντάζομαι δεν τη χρειάζεσαι. Αν ναι πες μου να τη στείλω και στο δικό μας φαξ.
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 28 Απρ 2012, 17:45

τη δική μου την είχα στείλει κατ' ευθείαν στο fax της βουλής. Φαντάζομαι δεν τη χρειάζεσαι. Αν ναι πες μου να τη στείλω και στο δικό μας φαξ.


Φαντάζομαι πως πρέπει να την στείλεις και στο γραφείο για το αρχείο. Επίσης θα πρέπει, για τον ίδιο λόγο να στείλεις και την απόδειξη παραλαβής των ψηφοδελτίων.
(έχω την εντύπωση πως εσύ τα παρέδωσες, αν όχι, γράψε λάθος)
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό plessas » 28 Απρ 2012, 20:37

Την απόδειξη την έχει ο Βαγενάς. Για την επιτροπή ελέγχου, στις οδηγίες έλεγε να τη στείλουμε ή εμείς ή στο γραφείο για να φύγουν όλες μαζί.
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

xanadu
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 29 Απρ 2012, 22:26

Re: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό xanadu » 29 Απρ 2012, 23:20

γινεται να πραγματοποιηθει δωρεα στο περιπτερο του κομματος στην Αθηνα; Ή μονο paypal?


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες