Πειρατές Ολλανδιας εναντίον εταιρείας Πνευμ. Δικαιωμάτων

Νέα και ειδήσεις από τον χώρο των Πειρατών
adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Πειρατές Ολλανδιας εναντίον εταιρείας Πνευμ. Δικαιωμάτων

Δημοσίευσηαπό adrian » 18 Μάιος 2012, 14:48

πολυ καλα, μπραβο baskin
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

LouisaT
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 13 Ιαν 2012, 15:25

Re: Πειρατές Ολλανδιας εναντίον εταιρείας Πνευμ. Δικαιωμάτων

Δημοσίευσηαπό LouisaT » 18 Μάιος 2012, 14:48

baskin έγραψε:Στείλε παντού, αλλά αν μου ξαναπείς για κόμματα και ακτιβισμό θα σε κεράσω τσίπουρα μέχρι να καταρρεύσεις!! :mrgreen: :mrgreen:


Φίλε μου, συνεχίζεις και με παρεξηγείς. Είμαι υπέρ του ακτιβισμού. Όταν είναι πολιτικό κόμμα όμως πρέπει να είναι νόμιμος ακτιβισμός, ακόμα κι αν αυτός παίζεται στα όρια της νομιμότητας.

Ακόμη κι οι Ολλανδοί, εφόσον έχασαν την δίκη, τώρα κοιτάνε τί θα κάνουνε με νόμιμα μέσα. Εμείς όμως μπορούμε ΝΟΜΙΜΑ (ακόμα) να παράσχουμε βοήθεια. Αν βγει και για μας καταδικαστική απόφαση δικαστηρίου, τότε μπορούμε να ξανακάνουμε την συζήτηση περί νόμιμου και παράνομου ακτιβισμού. ;)

Επίσης, προτιμώ να με κεράσεις κα'να κρασάκι, αντί για τσίπουρο. Παίζει; ;)

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Πειρατές Ολλανδιας εναντίον εταιρείας Πνευμ. Δικαιωμάτων

Δημοσίευσηαπό agelos » 18 Μάιος 2012, 15:16

LouisaT έγραψε:
baskin έγραψε:Στείλε παντού, αλλά αν μου ξαναπείς για κόμματα και ακτιβισμό θα σε κεράσω τσίπουρα μέχρι να καταρρεύσεις!! :mrgreen: :mrgreen:


Φίλε μου, συνεχίζεις και με παρεξηγείς. Είμαι υπέρ του ακτιβισμού. Όταν είναι πολιτικό κόμμα όμως πρέπει να είναι νόμιμος ακτιβισμός, ακόμα κι αν αυτός παίζεται στα όρια της νομιμότητας.

Ακόμη κι οι Ολλανδοί, εφόσον έχασαν την δίκη, τώρα κοιτάνε τί θα κάνουνε με νόμιμα μέσα. Εμείς όμως μπορούμε ΝΟΜΙΜΑ (ακόμα) να παράσχουμε βοήθεια. Αν βγει και για μας καταδικαστική απόφαση δικαστηρίου, τότε μπορούμε να ξανακάνουμε την συζήτηση περί νόμιμου και παράνομου ακτιβισμού. ;)

Επίσης, προτιμώ να με κεράσεις κα'να κρασάκι, αντί για τσίπουρο. Παίζει; ;)



σε αυτο συμφωνω κι εγω. κομμα ειμαστε και οσο γινεται θα ειμαστε σε νομιμα πλαισια. και ξερουμε οτι η ελληνικη νομοθεσια εχει πολλα παραθυρακια για να εισαι νομιμος. οι φιλοι δικηγοροι μπορουν να μας βοηθησουν.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: Πειρατές Ολλανδιας εναντίον εταιρείας Πνευμ. Δικαιωμάτων

Δημοσίευσηαπό James » 20 Μάιος 2012, 12:39

Να προτείνω να βάλουμε στο σήμα μας και μία μηχανή ραψίματος? κοινώς ραπτομηχανή? βέβαια μπορεί κάποιοι να μας λένε μοδίστρες μετά αλλά τι πειράζει? :oops:
@mods δεν είναι off topic, είναι πολιτική τοποθέτηση :mrgreen:
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες