CHECK ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Χαμμένη ψήφος σε κόμμα<3%?

Νέα και ειδήσεις από τον χώρο των Πειρατών
agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: CHECK ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Χαμμένη ψήφος σε κόμμα<3%?

Δημοσίευσηαπό agelos » 15 Μάιος 2012, 15:48

και οπως εδειξαν οι εκλογες. το 20% των ψηφοφορων ΔΕΝ εκπροσωπουνται. ειναι αυτο δημοκρατια? 1 στους 5 δεν εχει εκπροσωπο στη βουλη. και αν υπολογισουμε αποχη (που κι αυτοι δεν ηθελα να ψηφισουν τους υπαρχοντες) το ποσοστο παει στο 60%

οσο σκεφτομαστε ετσι θα ειμαστε δεσμιοι της ολιγαρχιας της ελλαδας.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

Elizabeth ToulGer
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 14 Μάιος 2012, 23:41

Re: CHECK ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Χαμμένη ψήφος σε κόμμα<3%?

Δημοσίευσηαπό Elizabeth ToulGer » 15 Μάιος 2012, 18:06

Rainmaker έγραψε:
Elizabeth ToulGer έγραψε: Μου ακυρωνουν την "αποχη" ως θεση, δεν θα μου ακυρωσουν και την "επιλογη"!
Οποιος εχει μυαλο ας διαχειριστει τις πληροφοριες και ας πραξει.
Και στο τελος τελος ας επηρεασει ο καθενας απο μας οσους πιο πολλους μπορει να ανεβουν οι πειρατες πανω απο το 3%.


Την ΄΄επιλογή΄΄ στην εχουν ακυρώσει και μόνο ψηφιζοντας (κάποιοι: ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΛΑΟΣ, ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ,...) δύο μνημόνια.
όποιος εχει μυαλό .... δηλαδή οι υπόλοιποι που δεν μπορουν να διαχειριστούν τις πληροφορίες δεν έχουν μυαλό...δεν μαρέσει ο συλογισμός σου
μ' αυτό γινοταν συνέχεια τα κόμματα (ειδικά τα μεγάλα) προσπαθούν να επηρεάσουν - φοβήσουν - εκβιάσουν όσο περισσότερο κόσμο μπορούν.

Γι αυτό και εγώ λέω ΨΗΦΙΣΤΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΣΑΣ ΟΧΙ ΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ ΣΑΣ.



Εχω την εντυπωση οτι λεμε το ιδιο πραγμα.
Το να ψηφιζεις ενα κομμα κατω του 3% ειναι ψηφος στο ονειρο και οχι στο φοβο.

Αυτο εκανα, ασχετα με το γεγονος οτι με τον υπαρχοντα εκλογικο νομο η ψηφος μου δεν μετρησε στα "κουκια" τους....
Ισως στο συλλογισμο που δεν σου αρεσε ,επρεπε να ειχα προσθεσει...ελευθερο.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες