πως θα αποφασιστει...

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

πως θα αποφασιστει...

Δημοσίευσηαπό agelos » 21 Φεβ 2012, 15:41

εχω μια αποροια. δηλωνουμε συμετοχη. πως θα αποφασιστει ποιοι θα ειναι αυτοι που θα μπουν σε επιτροπες για να ξεκινησουν οι συζητησεις? αν πχ σε μια επιτροπη υπαρχουν 100 συμετοχχες ολοι θα μπουν. δεν θα επικοινωνουν στο τελος. η στο αλλο ακρο αν καπου δεν δηλωσει κανεις συμετοχη τι θα γινει?

επίσης μπορει ενα ατομο να ειναι σε παραπανω απο 2 επιτροπες?

αποροιες απλες ειναι...


φιλικα άγγελος
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: πως θα αποφασιστει...

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 21 Φεβ 2012, 15:52

Ειναι υπο συζητηση αλλα πιστευω οτι εχουμε καταληξει πανω κατω.http://www.pirateparty.gr/forum/viewtopic.php?f=6&t=447 Πειρατικα παντα. :)
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: πως θα αποφασιστει...

Δημοσίευσηαπό agelos » 21 Φεβ 2012, 16:12

SilindeElendil έγραψε:Ειναι υπο συζητηση αλλα πιστευω οτι εχουμε καταληξει πανω κατω.http://www.pirateparty.gr/forum/viewtopic.php?f=6&t=447 Πειρατικα παντα. :)



βασικα χαθηκα λιγο εκει μεσα. που εχει καταληηξει εν συντομια η συζητησει αυτη? αυτο το θεμα μου ξεφυγε ομολογουμενος
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: πως θα αποφασιστει...

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 21 Φεβ 2012, 16:23

agelos έγραψε:
SilindeElendil έγραψε:Ειναι υπο συζητηση αλλα πιστευω οτι εχουμε καταληξει πανω κατω.http://www.pirateparty.gr/forum/viewtopic.php?f=6&t=447 Πειρατικα παντα. :)



βασικα χαθηκα λιγο εκει μεσα. που εχει καταληηξει εν συντομια η συζητησει αυτη? αυτο το θεμα μου ξεφυγε ομολογουμενος

Λοιπον,χωρις να ειναι κατι οριστικο υπαρχει ελευθερη επιλογη απο τα μελη να δηλωσουν σε οσες ομαδες η επιτροπες θελουν και μπορουν να προσφερουν.Τωρα αν δεν υπαρχει συμμετοχη σε καποιες επιτροπες ειναι υπο συζητηση ακομα για το τι θα γινει.Καλο ειναι κατα την γνωμη μου παντα να μην δηλωσεις ως κυρια πανω απο μια επιτροπη η ομαδα εργασιας.Δεν νομιζω οτι καποιος μπορει να προλαβει τον φορτο εργασιας,πιθανες εξαιρεσεις σε ορισμενες περιπτωσεις που υπαρχει συναφεια.Αν εχεις καποιες προτασεις επι του θεματος σε παρακαλω να τις καταθεσεις.Πειρατικα παντα. :)
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: πως θα αποφασιστει...

Δημοσίευσηαπό agelos » 21 Φεβ 2012, 17:49

se ευχαριστω γιατην απαντηση σου. η βασικη απορια ομως ειναι ποσα μελη θα αποτελουν καθε επιτροπη και πως θα επιλεγουν για το καθε ποστο? αν πχ δηλωσουν 100 ατομα ολα θα ειναι επιτροπη? βα γινεται χαμος.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

crisal
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 01:51
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: πως θα αποφασιστει...

Δημοσίευσηαπό crisal » 21 Φεβ 2012, 17:52

Λογικά σε 1-2 μεςρες θα εχουμε ξεκαθαρίσει...

θυα μετρηθούμε και θα οργανωθουμε...

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: πως θα αποφασιστει...

Δημοσίευσηαπό anestis » 21 Φεβ 2012, 17:56

Καλό είναι η κάθε επιτροπή να αυτο-οργανωθεί. Τα Μέλη μπορούνε να βρούνε άκρη.

Οσο για το σε πόσες επιτροπές να δηλώσεις, σε όσες θα τα βγάλεις πέρα.
Πάντως νομίζω ότι ήδη έχουμε δείξει υπερβάλλοντα ζήλο και έχουμε δηλωθεί σε περισσότερες Επιτροπές & Ομάδες από ότι θα αντέχαμε.
Προσωπικά δήλωσα μία Ομάδα.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: πως θα αποφασιστει...

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 21 Φεβ 2012, 18:12

Μην ξεχνάμε ότι θα πρέπει να υπάρχει και συντονισμός ανάμεσα στις επιτροπές για επικαλυπτόμενα θέματα.

Οπότε μήπως να δημιουργηθεί και μία επιτροπή συντονισμού όπου θα παρακολουθεί για κοινά θέματα και θα ενημερώνεται/ενημερώνει τις υπόλοιπες επιτροπές;
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: πως θα αποφασιστει...

Δημοσίευσηαπό anestis » 21 Φεβ 2012, 18:46

Σε πρώτη φάση μπορούνε να μιλάνε οι επιτροπές και μεταξύ τους (ίσως δημιουργηθεί ένα email ανά επιτροπή, ή άλλος τρόπος που εξετάζεται)

Η Δ.Ε. θα αναλάβει κάποιο συντονιστικό ρόλο, έχουν ήδη επιλεγεί εσωτερικά 2 μέλη,
αν δεν φτάσει θα ζητηθεί μια Ομάδα ανθρώπων να αναλάβει το Συντονισμό.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες