Πρόσκληση για σύμπραξη/ένωση για τη συμμετοχή στις προσεχείς

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Πρόσκληση για σύμπραξη/ένωση για τη συμμετοχή στις προσε

Δημοσίευσηαπό agelos » 25 Φεβ 2012, 18:24

SpecialK έγραψε:
zio_donnie έγραψε: Κατά την γνώμη μου καμμία συνεργασία κάτω από κοινό όνομα-ομπρέλα. Μπορώ να συμφωνήσω με κοινή δράση για την αλλαγή του εκλογικού νόμου. Απλή αναλογική και ο καθένας ας εκλέξει αντιπροσώπους ανάλογα με τις δυνάμεις του και την απήχηση που έχουν οι ιδέες του στον κόσμο.

Συμφωνώ.
Δεν είμαι αρνητικός σε συνεργασίες με ένα κοινό στόχο (απλή αναλογική, copyright, διαφάνεια ACTA, κλπ κλπ) αλλά μόνο ως συνεργασία αυτόνομων κομμάτων και όχι κάτω από κοινό όνομα και κοινές αρχές.



εκτος κι αν ειναι οι δικες μας αρχες ;)
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

Tzouvekas Theodoros
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:16
Τοποθεσία: Σαλαμινα
Επικοινωνία:

Re: Πρόσκληση για σύμπραξη/ένωση για τη συμμετοχή στις προσε

Δημοσίευσηαπό Tzouvekas Theodoros » 02 Μαρ 2012, 08:30

Η γνωμη μου ειναι οπως και πολλων μελων καμια συμπραξη με κανεναν τους. και αυτοι ηταν στην πολιτικη σκηνη τοσο καιρο.. και καλα δεν ξερανε? ομπρελα τους να μην γινουμε. θα στηριχθουν πανω μας βασιζωμενοι σε ενα πανευρωπαικο κινημα . δεν πρεπει να γινουμε το δεκανικι κανενος. ο κοσμπς που θα ερθει σε εμας θα ερθει γιατι θα ειμαστε γνησιοι και αμετακλιτοι προς τους αλλους ως συμπραξη κοματων. και τοτε θα μηνει και θα φερει και αλλους.
Αλήθεια ,Διαφάνεια ,Ελευθερεια του Ανθρώπου
Όι απόψεις μου είναι προσωπικές.

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Πρόσκληση για σύμπραξη/ένωση για τη συμμετοχή στις προσε

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 02 Μαρ 2012, 10:03

-1 στην σύμπραξη με οποιοδήποτε κόμμα/κίνηση/πολιτική παράταξη/κίνημα/πολιτικό πλαίσιο/ ή ότι άλλο ευφάνταστο όνομα/ονομασία βγάλουν
πολιτικάντικη λογιστική για μένα οποιαδήποτε "σύμπραξη", είναι από τις λίγες "προσθέσεις" που "αφαιρούν" ;)
здравствуйте

Zekvyrin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 29 Ιαν 2012, 01:09

Re: Πρόσκληση για σύμπραξη/ένωση για τη συμμετοχή στις προσε

Δημοσίευσηαπό Zekvyrin » 03 Μαρ 2012, 13:34

agelos έγραψε:
SpecialK έγραψε:
zio_donnie έγραψε: Κατά την γνώμη μου καμμία συνεργασία κάτω από κοινό όνομα-ομπρέλα. Μπορώ να συμφωνήσω με κοινή δράση για την αλλαγή του εκλογικού νόμου. Απλή αναλογική και ο καθένας ας εκλέξει αντιπροσώπους ανάλογα με τις δυνάμεις του και την απήχηση που έχουν οι ιδέες του στον κόσμο.

Συμφωνώ.
Δεν είμαι αρνητικός σε συνεργασίες με ένα κοινό στόχο (απλή αναλογική, copyright, διαφάνεια ACTA, κλπ κλπ) αλλά μόνο ως συνεργασία αυτόνομων κομμάτων και όχι κάτω από κοινό όνομα και κοινές αρχές.


εκτος κι αν ειναι οι δικες μας αρχες ;)


Συμφωνώ με τους παραπάνω ^^ .

Δεν θα ήμουν "κατά" μιας σύμπραξης με κάποιους με παρόμοιες ιδέες,απόψεις και αρχές κτλ.. φυσικά με προυποθέσεις που δεν θα καπελώνει κανείς κανέναν.

Σε μια όμως "μπατε σκύλοι αλέστε", χωρίς απολύτως τίποτα κοινό, χωρίς 1002 άλλα που βαριέμαι να γράψω, απλά με σκοπό να μαζέψει ψήφους κάποιος, η απάντηση είναι προφανής.. Ευχαριστούμε αλλά δεν θα πάρουμε ;)

ekfrasi
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2011, 18:17
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πρόσκληση για σύμπραξη/ένωση για τη συμμετοχή στις προσε

Δημοσίευσηαπό ekfrasi » 04 Μαρ 2012, 14:25

-1 ΟΧΙ σε όλα.... χαχαχαχαχαχα

Ή μόνοι μας ή καθόλου. Εχουμε χρόνια μπροστά μας και δε βιαζόμαστε..
1. Προστασία της ιδιωτικής ζωής .
2. Μεταρρύθμιση της νομοθεσίας για το copyright.
3. Αλλαγές στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία για τις πατέντες.
+1. Διαφάνεια της Δημόσιας Διοίκησης.

Z53
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 20:50

Re: Πρόσκληση για σύμπραξη/ένωση για τη συμμετοχή στις προσε

Δημοσίευσηαπό Z53 » 04 Μαρ 2012, 21:29

ekfrasi έγραψε:-1 ΟΧΙ σε όλα.... χαχαχαχαχαχα

Ή μόνοι μας ή καθόλου. Εχουμε χρόνια μπροστά μας και δε βιαζόμαστε..

Συμφωνώ και επαυξάνω !!!
Ζαννής Φραγκάκης (Αρχιτέκτονας)

Antonis_T
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: 01 Φεβ 2012, 19:37

Re: Πρόσκληση για σύμπραξη/ένωση για τη συμμετοχή στις προσε

Δημοσίευσηαπό Antonis_T » 06 Μαρ 2012, 12:54

Καλημέρα σε όλους! Λοιπόν, μιας και είμαστε νέος πολιτικός φορέας, πιστεύω πρέπει να παραμείνουμε στη δικιά μας πορεία, όσο μοναχική και δύσκολη αν είναι.

Θα μας διαβάλουν, θα μας λοιδορήσουν, θα (δοκιμάσουν να) μας παραγκωνίσουν αλλά στο τέλος θα βγούμε πιο δυνατοί και πιο αποφασισμένοι.

+1 στην αυτονομία μας, +1 στη συνεννόηση με τον κόσμο, -1000 στα καπέλα τύπου "ΕΠΑΜ", "ΕΛΑΔΑ", "Ελλάδα Μπροστά", "Δημιουργία Ξανά", "Φιλελεύθεροι" και δε συμμαζεύεται.

Μπορούμε να συμφωνούμε και να διαφωνούμε στα επιμέρους ζητήματα αλλά δεν πρέπει επ'ουδενί να δεχτούμε σύμπραξη.

ΑΤ
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές.

Rainmaker

Re: Πρόσκληση για σύμπραξη/ένωση για τη συμμετοχή στις προσε

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 06 Μαρ 2012, 13:49

Όχι σε όλα εκτός απο όσους είναι υπερ της άμεσης δημοκρατίας!

θεοδοσης
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 17:26
Τοποθεσία: Πειραιας
Επικοινωνία:

Re: Πρόσκληση για σύμπραξη/ένωση για τη συμμετοχή στις προσε

Δημοσίευσηαπό θεοδοσης » 06 Μαρ 2012, 15:36

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
Είμαι στο Κόμμα Πειρατών Ελλάδος επειδή θεωρώ σημαντικά πράγματα την ελευθερία των προσώπων, τον περιορισμό του copyright και των πατεντών, τα ανθρώπινα δικαιώματα, την ψηφιακή άμεση δημοκρατία.
Ήρθε η ώρα να δράσουμε!


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες