Ανοίγω Νεο Θέμα για να το μαζεψουμε όλο εδω.

spqx
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 20:48
Τοποθεσία: Ξάνθη
Επικοινωνία:

Re: Ανοίγω Νεο Θέμα για να το μαζεψουμε όλο εδω.

Δημοσίευσηαπό spqx » 15 Φεβ 2012, 15:01

Η αλήθεια είναι πως εμάς τους κάπως μεγαλύτερους (>35) το θέμα της ηλικίας δε μας κάνει να αισθανόμαστε πολύ άνετα, ίσως γιατί πιστεύουμε ότι έχουμε πολλά να δώσουμε ακόμα και τέλος πάντων και για διάφορους άλλους ψυχολογικούς λόγους. Οφείλω να παραδεχτώ πάντως πως οι νέοι συνεννοούνται με τους νέους καλύτερα και οι μεγαλύτεροι με τους μεγαλύτερους.
Προσωπικά νομίζω ότι το marketing (χωρίς να είμαι ειδικός, μόνο από παρατηρήσεις που κάνω) έχει λύσει τέτοιου είδους προβλήματα, στις διαφημίσεις που προορίζονται για παιδιά εμφανίζουν παιδιά, σε αυτές που προορίζονται για γυναίκες, εμφανίζουν γυναίκες κλπ. Τους νέους μόνο με νέους μπορούμε να τους προσεγγίσουμε, τους μεγαλύτερους με μεγαλύτερους, τις γυναίκες με γυναίκες κλπ
SPQX: Ο λαός και η σύγκλητος της Ξάνθης

OdysseasTz
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 02:47
Τοποθεσία: Μαρούσι

Re: Ανοίγω Νεο Θέμα για να το μαζεψουμε όλο εδω.

Δημοσίευσηαπό OdysseasTz » 15 Φεβ 2012, 23:57

πάντως και για τους -35 δεν πρέπει να φανούμε ως μια μορφή "τρελών" του χωριού, οι οποίοι θα ασχολούνται με τα πνευματικά δικαιώματα όταν χάνονται τα δημοκρατικά και τα ανθρώπινα!

Πρέπει να δημιουργηθεί από το συνέδριο μια συγκεκριμένη πλατφόρμα προτάσεων, όταν αυτό γίνει, μια πιο συγκεκριμένη πλατφόρμα προτάσεων, οι οποίες θα βοηθήσουν και στην επικοινωνιακή πρόωθηση.

π.χ. μίλησα σε κάποιους γνωστούς μου για αυτη την προσπάθεια. Δυο τους έπεισα και κατεβήκαμε Σύντσγμα για την ACTA(συγχαρητήρια επί τη ευκαιρία). Τους άρεσαν οι ιδέες περί άμεσης Δημοκρατίας, Δημόσιας Διαφάνειας κ.α. ΟΚ, αλλά μέχρι εκεί πήγε. Τους είπα να μπούν στο φορουμ και μου απαντησαν με ένα αοριστο "οκ". Μετά τι;

Η πρόταση μου; Να "σηκωθεί" η σημαία της άμεσης δημοκρατίας! ας αφήσουμε για μια στιγμή τη σημαντική συζήτηση περί ελεύθερου λογισμικού. Εκστρατείες; Εκδηλώσεις; Ημερίδες; 'Συγκεντρώσεις; Ο,τι χρειαστεί για να ενημερωθεί ο κόσμος!Ας πούμε, στα σχολικά βιβλία, η άμεση δημοκρατία χαρακτηρίζεται ως αδύνατη! Γιατί;

Ίδια δράση πιστεύω πως πρέπει να ακολουθήσουμε και σε άλλα ζητήματα όπως αυτό της παραμονής στην Ευρωπαική Ένωση, της Παιδείας, της τοπικής αυτοδιοίκησης, το σπάσιμο των ιδιωτικών μονοπολείων της "ελευθερης αγοράς", ακόμα και της θητείας. Κατανοώ ότι για να πραγματοποιηθούν όλα αυτά πρέπει να υπάρξουν πρώτα επίσημες θέσεις του κόμματος, για αυτό ας επισπευθούν οι διαδικασίες.

crisal
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 01:51
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Ανοίγω Νεο Θέμα για να το μαζεψουμε όλο εδω.

Δημοσίευσηαπό crisal » 16 Φεβ 2012, 01:29

MAZI ΣΟΥ.....

+100000000


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 7 και 0 επισκέπτες