Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό anestis » 16 Μαρ 2012, 16:30

Πριν ψηφίσουμε, έχουμε έναν που προτίθεται να πάει;

agelos έγραψε:γιατι δεν κανουμε μια ψηφοφορια αν θα παμε η εστω αν θα ανακατευτουμε ενεργα?
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 16 Μαρ 2012, 17:11

Με ξαναπήραν τηλέφωνο για να ρωτήσουν αν θα πάμε. Όπως είπα εγώ θα πάω από προσωπικό ενδιαφέρον, για να κάνω ερωτήσεις. Αν θέλετε μεταφέρω και τις απόψεις μας, όπως θα αποφασίσουμε εδώ. Καλό θα ήταν να μην είμαι μόνος μου πάντως.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό agelos » 16 Μαρ 2012, 18:18

zio_donnie έγραψε:Με ξαναπήραν τηλέφωνο για να ρωτήσουν αν θα πάμε. Όπως είπα εγώ θα πάω από προσωπικό ενδιαφέρον, για να κάνω ερωτήσεις. Αν θέλετε μεταφέρω και τις απόψεις μας, όπως θα αποφασίσουμε εδώ. Καλό θα ήταν να μην είμαι μόνος μου πάντως.



εχουμε τον εναν αλλος ενας να παει μαζ με τον donnie απο αθηνα (να υποθεσω) υπάρχει?
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

Thermaikos
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012, 00:04
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό Thermaikos » 16 Μαρ 2012, 18:32

Jake Lankster έγραψε:Γνώμη μου είναι να μην πάμε...Είναι σίγουρο ότι πολλοί θα μας προσεγγισουν προεκλογικά για να κερδίσουν ότι μπορούν Όσοι όντως ενδιαφέρονται για τις θέσεις μας, ας έρθουν για συζήτηση μετά τις εκλογές ;)

μετεκλογικα ουτε τα ιδια τα κομματα ενδιαφερονται για τις θεσεις τους :lol:

Μη φοβαστε τις ταμπελες. Ειτε παει το κομμα ειτε οχι, οι κακουβολοι παντα θα βρουν κατι να πουν, οποτε δεν υπαρχει λογος να υπαρχει τετοια δικαιολογια.
Ειναι απλα για συζητηση επι συγκεκριμενου θεματος. Δεν αφορα κλειστη συναντηση για.. συνασπισμο κομματων, ουτε ειναι συνεδριο κομματος.
Μακαρι να υπηρχαν παντα ανοιχτες συζητησεις για τετοια θεματα κ να ειναι υπερκομματικες.
Εφοσον το κομμα θα εχει συγκεκριμενες θεσεις(λιγες ή πολλες δεν εχει σημασια) επι της συζητησης, ας παει καποιος για το παρων.
----Με κουράζουν τα κείμενα που είναι μόνο κεφαλαία γράμματα και greeklish----

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 16 Μαρ 2012, 20:46

Επειδή με ξαναπήραν τηλέφωνο, πρέπει να τους απαντήσουμε σύντομα. Μπορώ να προτείνω ένα συμβιβασμό? Ας γράψουμε ένα κοινά αποδεκτό κείμενο επί του θέματος, και το διαβάζω ως έχει ή εν πάσει περιπτώσει το χρησιμοποιώ για μπούσουλα. Έτσι και προβάλλεται η θέση μας και δεν υπάρχει κίνδυνος παρεξήγησης.

Μακαρι να υπηρχαν παντα ανοιχτες συζητησεις για τετοια θεματα κ να ειναι υπερκομματικες.


Συμφωνώ απόλυτα. Στο τέλος τέλος δεν πάμε να κάνουμε συμμαχία, είμαστε ελεύθεροι να διαφωνήσουμε ή να συμφωνήσουμε σε ότι θέλουμε χωρίς δέσμευση. Στο τέλος τέλος ο διάλογος γίνεται για την κοινωνία και όχι για τα μικροκομματικά μας.

EDIT: http://www.ecogreens-gr.org/cms/index.p ... &Itemid=37


Εδώ το κείμενο των οικολόγων και τα θέματα που θα συζητηθούν. Πιστεύω πως σε πολλά συμφωνούμε, αλλά ας ετοιμασουμε κατι παρόμοιο με εμφαση σε αυτά που διαφωνούμε.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό baskin » 16 Μαρ 2012, 21:00

Έδωσα παραπάνω ένα πλαίσιο κειμένου που δεν χρειάζεται πολύ δουλειά και δεν περιέχει θέσεις. Αν συμφωνείτε ας το δουλέψουμε με βάση αυτό. Πιστεύω ότι είναι η καλύτερη προσέγγιση αυτή τη στιγμή.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

tvelocity
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 20:37

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό tvelocity » 16 Μαρ 2012, 21:26

baskin έγραψε:Έδωσα παραπάνω ένα πλαίσιο κειμένου που δεν χρειάζεται πολύ δουλειά και δεν περιέχει θέσεις. Αν συμφωνείτε ας το δουλέψουμε με βάση αυτό. Πιστεύω ότι είναι η καλύτερη προσέγγιση αυτή τη στιγμή.

+1
Verba volant, scripta manent

Rainmaker

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 16 Μαρ 2012, 21:57

baskin έγραψε:Έδωσα παραπάνω ένα πλαίσιο κειμένου που δεν χρειάζεται πολύ δουλειά και δεν περιέχει θέσεις. Αν συμφωνείτε ας το δουλέψουμε με βάση αυτό. Πιστεύω ότι είναι η καλύτερη προσέγγιση αυτή τη στιγμή.


+1

Z53
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 20:50

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό Z53 » 17 Μαρ 2012, 11:36

baskin έγραψε:Έδωσα παραπάνω ένα πλαίσιο κειμένου που δεν χρειάζεται πολύ δουλειά και δεν περιέχει θέσεις. Αν συμφωνείτε ας το δουλέψουμε με βάση αυτό. Πιστεύω ότι είναι η καλύτερη προσέγγιση αυτή τη στιγμή.

+1
Ζαννής Φραγκάκης (Αρχιτέκτονας)

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 17 Μαρ 2012, 13:45

Αν έχει WiFi γίνεται να μπω στο Mumble για να ακούσει όποιος ενδιαφέρεται? Ίσως και για να προσθέσει γνώμη, ιδέες ερωτήσεις, μέσω εμού?
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες