Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό baskin » 17 Μαρ 2012, 22:36

Ωραία ας στηθεί ένα μικρό κείμενο (θα το ξεκίναγα, αλλά κάποιοι είναι καλύτεροι και πιο έμπειροι σε αυτό) με βάση το πλαίσιο που είπα και πάμε βουρ στον πατσά.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό James » 17 Μαρ 2012, 22:44

baskin έγραψε:Εγώ πάντως θα πήγαινα και στο συνέδριο της ΝΔ και θα παρακαλούσα να μου δώσουν τον λόγο για να τους πω πόσο μαλάκες είναι!!!

Εν τέλει, προσωπικά πιστεύω ότι κάποιος πρέπει να παρουσιαστεί με τις αρχές και την διακήρυξη παραμάσχαλα και ως εκεί. Την ταμπέλα (την όποια) θα μας την φορέσουν έτσι κι αλλιώς πάμε δεν πάμε (όσοι είναι να μας την φορέσουν).

Ήθελα ναξερα δε ντρέπεσαι?
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό baskin » 17 Μαρ 2012, 22:58

Για ντροπές είμαστε τώρα!!! (έχουμε και το πάρτι να οργανώσουμε...)
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό kailor » 17 Μαρ 2012, 23:11

Εγώ διαφωνώ με την πρόταση να πάμε. Επειδή έχω δει με τα ματιά μου πόσο διπροσωποι είναι, θα διαφώνησω. Καλύτερα να πάμε μόνοι μας με δικές μας προτάσεις και να είμαστε ξεκάθαροι απο την αρχή.

Έχω και εγώ άτομα γνωστά απο τους οικολόγους πράσινους, αλλά η υπερψήφια τους δεν παίζεται εκεί μέσα.

Thermaikos
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012, 00:04
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό Thermaikos » 18 Μαρ 2012, 00:15

Επτα σελιδες για να παμε ή οχι. χμμμ...
Μακαρι ολες αυτες οι σελιδες να ηταν σε θεμα για διαμορφωση συγκεκριμενων θεσεων ωστε να ειχε και ενα κερδος το κομμα.
----Με κουράζουν τα κείμενα που είναι μόνο κεφαλαία γράμματα και greeklish----

savvidis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 12:08
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό savvidis » 18 Μαρ 2012, 02:20

+++1 Στον Ανέστη για την καχυποψία του.
++1 Στον baskin αν είναι να πάμε να γίνει οργανωμένα.

Φίλε Δημήτρη δεν καταλαβαίνω γιατί ο φίλος σου από τους Ο.Π. να σου κάνει καζούρα. Πόσο καιρό και εμπειρία έχουμε ως κόμμα στο πολιτικό σκηνικό και στη διαχείρηση τέτοιων θεμάτων που να σηκώνει καζούρα από κάποιον που θα μάθει το στορυ? Ποιό είναι το αστείο? Οι διαφορετικές απόψεις που υπάρχουν, οι 2-3 μέρες που γίνεται η συζήτηση ή κάτι άλλο?

Επειδή είμαι κι εγώ καχύποπτος, δεν μπορώ να καταλάβω την επιμονή τους. Επικοινώνησαν μαζί σου zio, αν μετρησα καλά, 4 φορές μέσα σε 2 μέρες?

Εν κατακλείδι, +1 baskin αν είναι να πάμε να γίνει με κάποια προετοιμασία.
Ο Πειρατής που θα πάει πιστεύω πως δεν πρέπει να είναι παρατηρητής. Πρέπει να εκφράσει επίσημα τις απόψεις μας, με βάση τις αρχές μας, και να κάνει αισθητή την παρουσία του εκεί μέσα.
Σε άλλη περίπτωση ας πάει ο zio, που έδειξε και ενδιαφέρον από την αρχή, μαζί με κάποιον/ους ακόμη, με το netbook και mumble για να πάρουμε και εμείς μια ιδέα.

PS
Το θέμα δεν είναι φίλε zio να γίνεις εσύ Σουηδός ή η Ελλάδα Σουηδία, το θέμα είναι να κάνεις τον γείτονα σου, που θα πάει να ψηφίσει τον μπένυ για αρχηγό του πα.σο.κ. ή τον σαμαρά για πρωθυπουργό, να ξυπνήσει από το λίθαργο που έχει πέσει.

Πάντα φιλικά και Πειρατικά!
Γιώργος Σαββίδης

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό omissman » 18 Μαρ 2012, 12:14

+100 στο Δημητρη Ζαππα ! Λογια απλα και καθαρα...
Εχω μεινει καταπληκτος απο την εκταση του θεματος ! Too much ado about nothing ...μου φαινεται.
Λοιπον τελικα τι θα γινει ;;; Θα παμε ή οχι ;;

και οχι, kailor, τα στελεχη με τα οποια εχω φιλικη σχεση εγω δεν εχουν καθολου υπεροψια ( εαν αυτο εννοεις...)
Δηλωνω και παλι διαθεσιμος. Ειναι σιγουρα για την Τεταρτη 21/3 ;;;

Ζαννη το παιρνω σαν αστειο αυτο με τους "νεοτερους" !!! σκεψου σαν BARBAROSSA παιδι μου !!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 19 Μαρ 2012, 01:24

Ναι ειναι για Τεταρτη. Παμε παρεα, αυριο το απογευμα θα ειδοποιησω πως θα ειμαστε παροντες.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

SpecialK
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 07 Ιαν 2012, 13:44

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό SpecialK » 19 Μαρ 2012, 01:41

Dimitris Zappas έγραψε:Εδώ κύριοι είμαστε αντιμέτωποι με την πραγματικότητα, είμαστε κόμμα, δεν έχουμε αρχηγό, έιμαστε όλοι ίσοι, αποφασίζουμε συλλογικά.
Και να λοιπόν ένα θέμα απλό πολύ απλό, και μας ταλαιπωρεί πόσες μέρες?

Και μαρέσει που ψηφίσαμε να πάμε σε εκλογές και λέω εγώ τώρα, αύριο πάω εγω σα μέλος του κόμματος των πειρατών (όχι σαν εκπρόσωπος του κόμματος) στον Αυτιά ή στο παπαδάκη, και λέω τα δικά μου, και όπως είναι φυσικό δε θα αρέσουν σε κάποιους από δώ μέσα, τι θα γίνει?
θα κάνουμε ψηφοφορία γιά τη διαγραφή μου? ή τον εγκλεισμό μου σε κέντρο ταχύρυθμης εκμάθησης των αρχών του κόμματος των πειρατών? ή τι?
και ποιός θα αποφασίσει τι από αυτά που λέω εγώ είναι αντίθετα στις αρχές του κόμματος? πως θα το ερμηνέυσει?
Υπάρχει κάπου στις αρχές μας η λεξη μνημόνιο? υπάρχει η λέξη αγανακτισμένοι? ΌΧΙ . Τότε πως έχουμε τόσους πολλούς φάν του παραπάνω ψευτοδιλλήματος? μήπως είδαν ανοικτή τη πόρτα και μπήκαν? μπορεί.
Ο Γ.Χ. μέλος της εκτελεστικής γραμματείας των οικολόγων πράσινων, είναι προσωπικός φίλος εδώ και δυό δεκαετίες, αν μάθει το όλο στόρυ θα μου κάνει τέτοια Καζούρα που αλοίμονο μου.
Το είπα και στη διάσκεψη προσγειωθείτεεεεεεε.
Δεν είναι δυνατόν να ασχολούμαστε τόση ώρα με τόσο απλά θέματα. Πάει κάποιος που μπορεί από θέμα χρόνου,ή κάποιος από τη ΔΕ, λέει τα δικα μας - του baskin- και αυτό είναι, και τι κερδίσαμε? μόνο κέρδος έχουμε από αυτη την υπόθεση , μόνο.
Άντε γέλιο που θα ρίξουμε όταν θα πέσει πρόταση από τον αυτιά.....................
P.s. Γιά τα πάρτυ με τα στραπόν θα χρείαζετε ψηφοφορία από εδώ και πέρα?
<<Χαμογελάτε κάντε τους άλλους να ανησυχούν>>

Συμφωνώ και εγώ με τον Δημήτρη. ΠΡΕΠΕΙ να βρούμε έναν τρόπο να γίνουμε πιο ευέλικτοι χωρίς να φέυγουμε από τις αρχές μας. Να μπορούμε να παίρνουμε μια απόφαση (με βάση τις αρχές και τα πιστεύω) η οποία και να κρίνεται...αλλά να παίρνουμε μια απόφαση και όχι να κολάμε πάντα στην συζήτηση.

Ως προς το θέμα τώρα, πιστεύω ότι πρέπει να πάμε και να συμμετέχουμε ενεργά. Σε όποιον και αν το ζητάει, χωρίς να φοβόμαστε για ταμπέλες.
Είμαστε αυτοί που ειμαστε, έχουμε θέσεις και πρέπει να τις παρουσιάζουμε χωρίς κόμπλεξ!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Στρογγυλό τραπέζι των Οικολόγων Πράσινων για αλλαγές

Δημοσίευσηαπό baskin » 19 Μαρ 2012, 10:40

zio_donnie έγραψε:Ναι ειναι για Τεταρτη. Παμε παρεα, αυριο το απογευμα θα ειδοποιησω πως θα ειμαστε παροντες.


Να ετοιμάσουμε το κείμενο παιδιά!!!
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες