Διασκέψεις Μαρτίου.

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Διασκέψεις Μαρτίου.

Δημοσίευσηαπό anestis » 14 Φεβ 2012, 01:05

Λόγω της Καθαράς Δευτέρας που μας στερεί ένα Σ/Κ προτείνεται να κάνουμε δύο Διασκέψεις Μελών και Φίλων σε αίθουσα (πιθανά ξενοδοχείου),
έχοντας στο μυαλό μας ότι κάπου εκεί ΜΠΟΡΕΙ να προκηρύσσονται και Εκλογές (οπότε τρεχάτε ποδαράκια μου)

* Κυρ. 4/3 στη Θεσσαλονίκη με καλεσμένους Θράκη Μακεδονία Ήπειρο Θεσσαλία
* Κυρ. 11/3 στην Αθήνα με όλους τους άλλους. Προφανώς όποιος θέλει είναι και στις δύο.

Θα βοηθήσει στο να βρεθούμε, να γνωριστούμε, να μιλήσουμε, να ακουστούμε όλοι, να προτείνουμε.
Με βάση τη διάρκεια που θα ορίσουμε και τον αριθμό των συμμετεχόντων θα μιλήσουμε όλοι κάποια λεπτά (π.χ. 4 ώρες / 48 ομιλητές = 5 λεπτά ο καθένας).
Ότι πρέπει να συζητηθεί μετά μπορεί να συζητηθεί ηλεκτρονικά ακόμη και να ψηφιστεί.
Αν υπάρχει βεβαιότητα χρόνου εκλογών προφανώς θα συζητήσουμε και εκλογικά θέματα.

Παρακαλούμε για τις σκέψεις όσων θέλουν και επιπλέον προτάσεις για διάρκεια και ώρες διεξαγωγής.
Υποψήφιους χώρους νομίζω έχουμε συζητήσει ήδη και έχουμε οικονομικά ξενοδοχεία, τόσο σε Αθήνα, όσο και σε Θεσσαλονίκη.

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΤΗΣ Δ.Ε. ανοιχτή για αλλαγές, αν χρειάζονται.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

crisal
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 01:51
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Διασκέψεις Μαρτίου.

Δημοσίευσηαπό crisal » 14 Φεβ 2012, 01:10

"Εγκρίνω και επαυξάνω"......

Πρόταση μου

4/3 12:00
11/3 12:00

Αίθουσες όπως είπε και ο Ανέστης έχουμε βρεί φθηνές.

η ωρα θεωρώ ότι είναι ιδανική για να φτάσουν και οι φίλοι από τις γύρω περιοχές και να μην μας πιάσει το βράδυ (εχουν και δρομο επιστροφής)

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: Διασκέψεις Μαρτίου.

Δημοσίευσηαπό James » 14 Φεβ 2012, 01:15

Και βέβαια, να προχωρήσει όμως και το θέμα οργάνωσης, για να υπ´αρχει μιά δομή και κάποια θέματα συζήτησης, ή θα μπορούσε κατά τη διάσκεψη να οριστούν οι επιτροπές αφού στο μεσοδιάστημα έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον τα μέλη.
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

logi
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 20:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Διασκέψεις Μαρτίου.

Δημοσίευσηαπό logi » 14 Φεβ 2012, 01:18

Εγώ δέν έχω πρόβλημα για την ώρα αλλά καλό θα ήταν να ψηφίσουμε για παράδειγμα να δημιουργηθεί ένα γεγονός εδώ: http://doodle.com/ και να γίνει ψηφοφορία.

εγώ για τις 4/3 δεν έχω πρόβλημα για την ώρα.Θα πρέπει να συζητηθούν πάντος τα θέματα σε μία συνάντηση ή μέσα απο το φόρουμ ωστε να είμαστε έτοιμοι.
Για Αθήνα δεν ξέρω αν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να κατέβω.

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Διασκέψεις Μαρτίου.

Δημοσίευσηαπό anestis » 14 Φεβ 2012, 01:29

Ναι οι επιτροπές προχωρούν ήδη, παράλληλα και ανεξάρτητα, δες σχετικό topic.

Dimitris Zappas έγραψε:Και βέβαια, να προχωρήσει όμως και το θέμα οργάνωσης, για να υπ´αρχει μιά δομή και κάποια θέματα συζήτησης, ή θα μπορούσε κατά τη διάσκεψη να οριστούν οι επιτροπές αφού στο μεσοδιάστημα έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον τα μέλη.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Διασκέψεις Μαρτίου.

Δημοσίευσηαπό baskin » 14 Φεβ 2012, 02:24

Πρόταση μου οι ώρες (τουλάχιστον της Αθήνας) να πάνε πιο νωρίς μπας και προλάβουμε κάνα απογευματικό βαπόρι (όσοι καταφέρουμε να έρθουμε από νησιά).
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Διασκέψεις Μαρτίου.

Δημοσίευσηαπό mankasp » 14 Φεβ 2012, 02:39

12.00 είναι αργά, προτείνω να ξεκινήσουν στις 10.00. Η γνώμη μου είναι ότι το 10.00 - 14.00 θα είναι λιγότερο κουραστικό και πιο αποδοτικό από το 12.00 - 16.00.
https://twitter.com/e_kastrinakis

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Διασκέψεις Μαρτίου.

Δημοσίευσηαπό adrian » 14 Φεβ 2012, 02:49

συμφωνω με το 10:00 και τις ημερομηνιες.
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

crisal
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 01:51
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Διασκέψεις Μαρτίου.

Δημοσίευσηαπό crisal » 14 Φεβ 2012, 02:58

Η σκεψη για την ωρα ηταν για να μπορεσει ας πούμε ο Καβαλιωτης να ξεκινήσει μία λογική ωρα απο τι σπίτι του για να μην πούμε και για αυτον που θα ερθει απο Κομοτηνή παράδειγμα....

Προσωπικα με βολεύει οποιαδηποτε ωρα..

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Διασκέψεις Μαρτίου.

Δημοσίευσηαπό baskin » 14 Φεβ 2012, 12:47

Εμείς από τα νησιά (εφόσον το καταφέρουμε) θα πρέπει να είμαστε από την προηγούμενη μέρα και θα είναι δύσκολη και δεύτερη διανυκτέρευση, οπότε το 10:00 μας πέφτει καλύτερα. Αναφέρουμε στην διάσκεψη της Αθήνας κυρίως που ενδιαφέρει εμένα.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες