Θανάσης Γούναρης - Zougla Online

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: Θανάσης Γούναρης - Zougla Online

Δημοσίευσηαπό plessas » 03 Απρ 2012, 22:14

BradleyManning έγραψε:Με φιλική διάθεση πάντα, θα 'θελα να μου εξηγήσει κάποιο μέλος μέσα από ποια διαδικασία ή ψηφοφορία προέκυψε ο "εκπρόσωπος τύπου" του ΚΠΕ.

Ευχαριστώ


Χωρίς να έχω πρόβλημα με την επιλογή του προσώπου, πιστεύω δεν πρέπει να μείνει αναπάντητη
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1412
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: Θανάσης Γούναρης - Zougla Online

Δημοσίευσηαπό gounara » 03 Απρ 2012, 22:44

anestis έγραψε:Θανάση, πως το εννοείς;

mipos pirame poli fora ?



se 2 mines pame na kalipsoume epikoinoniaka poli megalitero xrono

GINONTAI KINISEIS POU DEN EXOUN PERASEI APO TA ORGANA KAI FAINONTAI KAPOS ........ AFTHERETES

EGO PROSOPIKA AISTHANOME LIGO AMIXANA MONO NA BOITHISO ITHELA KAI BRETHIKA EKPROSOPPOS TOU KOMMATOS TITLO POYDEN TO EDOSA EGO STON EAYTO MOY ALLA DIMOSIOGRAFOS
KALO INE NA POSTAROYME PIRATES ZOYGKLA KAI OXI GOYNARHS ZOYGKLAA
DEN EXO KANENA PROSOPIKO H ALLOY EIDOYS OFELOS
OYTE IPOPSIFIOS THA EIMAI STIS EKLOGESS
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1412
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: Θανάσης Γούναρης - Zougla Online

Δημοσίευσηαπό gounara » 03 Απρ 2012, 22:45

plessas έγραψε:
BradleyManning έγραψε:Με φιλική διάθεση πάντα, θα 'θελα να μου εξηγήσει κάποιο μέλος μέσα από ποια διαδικασία ή ψηφοφορία προέκυψε ο "εκπρόσωπος τύπου" του ΚΠΕ.

Ευχαριστώ


Χωρίς να έχω πρόβλημα με την επιλογή του προσώπου, πιστεύω δεν πρέπει να μείνει αναπάντητη


O PROSOPIKA AISTHANOME LIGO AMIXANA MONO NA BOITHISO ITHELA KAI BRETHIKA EKPROSOPPOS TOU KOMMATOS TITLO POYDEN TO EDOSA EGO STON EAYTO MOY ALLA DIMOSIOGRAFOS
KALO INE NA POSTAROYME PIRATES ZOYGKLA KAI OXI GOYNARHS ZOYGKLAA
DEN EXO KANENA PROSOPIKO H ALLOY EIDOYS OFELOS
OYTE IPOPSIFIOS THA EIMAI STIS EKLOGESS
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Θανάσης Γούναρης - Zougla Online

Δημοσίευσηαπό anestis » 03 Απρ 2012, 22:53

Η Διοικούσα Επιτροπή δεν εμπλέκεται.
Αν και υπεύθυνος Επικοινωνίας (υποτίθεται) το έμαθα συμπτωματικά,
λίγες ώρες πριν την πρώτη συνέντευξη στον Πορτοσάλτε (που πήγε καλά βέβαια...)

Όποιος εμπλέκεται να το πει, νομίζω ο Πάνος kdev και ο Δ.Ζάππας ξέρουν κάτι παραπάνω
γιατί κάτι συζητήθηκε στο mumble και προέκυψαν ο Θανάσης
και ο omissman που αρνήθηκε μετά δημοσίως τη θέση.

"Ασπρη γάτα-μαύρη γάτα, φτάνει να πιάνει ποντίκια"
εγώ είμαι εδώ για να βοηθήσω κι οποιονδήποτε άλλον θέλει να βγει μπροστά,
όπως βοηθάω και τον Θανάση (τηλεφωνικά και θα το πυκνώσουμε εν όψει Παρασκευής).

Ωστόσο βλέπω ότι οι συν-Πειρατές έχουν ενστάσεις ή προβληματισμούς
και θα ήθελα να παρακαλέσω να τις εκφράσουνε.


ΥΓ Τις επισημάνσεις για βελτίωση σε όποιον κάνει επικοινωνία τις λέω συνήθως ΚΑΤ ΙΔΙΑΝ.
Επειδή εμπλέκομαι κι εγώ, θα μπορούσε να φανεί αλλιώς, αν τις κάνω Δημόσια.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

izno2
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 28 Μαρ 2012, 21:48

Re: Θανάσης Γούναρης - Zougla Online

Δημοσίευσηαπό izno2 » 03 Απρ 2012, 23:45

gounara έγραψε:
O PROSOPIKA AISTHANOME LIGO AMIXANA MONO NA BOITHISO ITHELA KAI BRETHIKA EKPROSOPPOS TOU KOMMATOS TITLO POYDEN TO EDOSA EGO STON EAYTO MOY ALLA DIMOSIOGRAFOS


Ναι αλλά δεν είπες "'οχι δεν είμαι εκπρόσωπος", δέχτηκες τον τίτλο σιωπηρά.Επισης εξέφρασες και κάποιες θέσεις οι οποίες δεν φαίνονται σε καμιά πειρατική ψηφοφορία, χωρίς να διευκρινήσεις ότι είναι μόνο προσωπικές απόψεις. Έχουν δίκιο κάποιοι που σε κράζουν.

Φαντάζομαι όλα αυτά έγιναν πάνω στον ενθουσιασμό σου, σκέψου όμως και τα αποτελέσματα της συνέντευξής σου σε ένα ΜΜΕ μεγάλης ακροαμάτικότητας, όταν παρουσιάζεις προσωπικές απόψεις ως απόψεις του κόμματος.

Θα φουσκώσει αφύσικα το κόμμα με εγγραφές ανθρώπων που συμφωνούν μαζί σου, με δικούς σου κλόνους δηλαδή.
Είναι τελικά αυτό που θέλεις; Είναι τελικά αυτή η δημοκρατία που θέλουμε; Η δημοκρατία των κλόνων;

Μετά από αυτή την συνέντευξη μεγάλης ακροαματικότητας, ας ετοιμαστεί η δημοκρατία του κόμματος για την επίθεση.
Τhe attack of the gounara clones!
http://iznogood.eucube.gr

someuser12345

Re: Θανάσης Γούναρης - Zougla Online

Δημοσίευσηαπό someuser12345 » 04 Απρ 2012, 00:47

Μέση λύση-χρυσή τομή? Μπορώ?
Άλλοι θα μιλούν στο Ραδιόφωνο, άλλοι στην TV. ΠΟΛΥΦΩΝΙΑ.
Ιδίως στο ραδιόφωνο θέλει πολύ δυνατό και καθαρό μπλαμπλα.
Στην TV καλώς ή κακώς, το καλό μπλαμπλα πάει σε δεύτερη μοίρα και παίζει ρόλο και η εικόνα.
Και όταν ο μέσος όρος σου είναι το 36, καλό είναι να βγαίνουν νέες φατσούλες γεμάτες όρεξη να μιλάνε κι ας κάνουν και λαθάκια. Πιο εύκολα συγχωρούν σε έναν νέο άνθρωπο τα λάθη, από ότι σε έναν μεγαλύτερο και πιο ώριμο.
+ το ότι τους νέους ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ στα παραδοσιακά ΜΜΕ ακόμη κι αν οι δημοσιογραφοκανίβαλοι διαφωνούν εντελώς μαζί τους.
+ το ότι θέλουμε να προσελκύσουμε νέους που θα γίνουν η μαγιά για τα επόμενα χρόνια. Εμείς τα φάγαμε τα ψωμιά μας...

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Θανάσης Γούναρης - Zougla Online

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 04 Απρ 2012, 02:49

BradleyManning έγραψε:Εγώ νόμιζα ότι έτσι θα λειτουργούμε:

" [...]4.10 Για όλα τα εσωτερικά θέματα τα οποία δεν ορίζονται από το παρόν καταστατικό, αρμόδιο να λαμβάνει αποφάσεις είναι το Συνέδριο του κόμματος. Σε περίπτωση που έχουν υλοποιηθεί ηλεκτρονικές ή ψηφιακές διαδικασίες Άμεσης Δημοκρατίας, οι αποφάσεις μπορούν να ληφθούν από το Σώμα των Μελών του κόμματος. Προσωρινές αποφάσεις επείγοντος χαρακτήρα μπορεί να λαμβάνει η Διοικούσα Επιτροπή, η οποία κατόπιν πρέπει να προσφεύγει για επικύρωση τους στο Σώμα των Μελών ή το Συνέδριο."

Ημουν παρων οταν παρθηκε η αποφαση στο Mumble να μας εκπροσωπησει ο συνπειρατης(sic)στα ΜΜΕ στην Αθηνα.Πασχουμε εν οψει εκλογων στο επικοινωνιακο κομματι και αυτο σιγουρα πρεπει να διορθωθει.Ο φιλος προταθηκε απο αλλο μελος και δεχτηκε να βοηθησει στην προεκλογικη προσπαθεια που κανουμε.Σιγουρα δεν προκειται για μονιμη κατασταση αλλα αυτο που περιγραφει το καταστατικο ως αποφαση επειγοντος χαρακτηρα.Ως τωρα για να κανω και την κριτικη μου εχει δυο στα τρια και αυτο κυριως λογω ελειπους ενημερωσης στο κομματι των μεταναστων(ελπιζω να βοηθησα)και η κριτικη εκ του ασφαλους καθως και οι αφορισμοι δεν βοηθανε.Ειμαι σιγουρος οτι αν δεν ειχα ακουσει την κουβεντα στο mumble θα ειχα εγειρει την ιδια απορια και εγω αλλα εχοντας ακουσει τι διαμειφθηκε και γνωριζοντας την αδυναμια μας στο επικοινωνιακο κομματι συναινεσα καλη τη πιστει.Φυσικα καλο θα ηταν να παει σε ψηφοφορια και να επικυρωθει και απο το σωμα η αποφαση να τεθει ο Θανασης Γουναρης ως εκπροσωπος στην Αθηνα.Πειρατικα παντα. :)
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1412
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: Θανάσης Γούναρης - Zougla Online

Δημοσίευσηαπό gounara » 04 Απρ 2012, 06:35

SilindeElendil έγραψε:
BradleyManning έγραψε:Εγώ νόμιζα ότι έτσι θα λειτουργούμε:

" [...]4.10 Για όλα τα εσωτερικά θέματα τα οποία δεν ορίζονται από το παρόν καταστατικό, αρμόδιο να λαμβάνει αποφάσεις είναι το Συνέδριο του κόμματος. Σε περίπτωση που έχουν υλοποιηθεί ηλεκτρονικές ή ψηφιακές διαδικασίες Άμεσης Δημοκρατίας, οι αποφάσεις μπορούν να ληφθούν από το Σώμα των Μελών του κόμματος. Προσωρινές αποφάσεις επείγοντος χαρακτήρα μπορεί να λαμβάνει η Διοικούσα Επιτροπή, η οποία κατόπιν πρέπει να προσφεύγει για επικύρωση τους στο Σώμα των Μελών ή το Συνέδριο."

Ημουν παρων οταν παρθηκε η αποφαση στο Mumble να μας εκπροσωπησει ο συνπειρατης(sic)στα ΜΜΕ στην Αθηνα.Πασχουμε εν οψει εκλογων στο επικοινωνιακο κομματι και αυτο σιγουρα πρεπει να διορθωθει.Ο φιλος προταθηκε απο αλλο μελος και δεχτηκε να βοηθησει στην προεκλογικη προσπαθεια που κανουμε.Σιγουρα δεν προκειται για μονιμη κατασταση αλλα αυτο που περιγραφει το καταστατικο ως αποφαση επειγοντος χαρακτηρα.Ως τωρα για να κανω και την κριτικη μου εχει δυο στα τρια και αυτο κυριως λογω ελειπους ενημερωσης στο κομματι των μεταναστων(ελπιζω να βοηθησα)και η κριτικη εκ του ασφαλους καθως και οι αφορισμοι δεν βοηθανε.Ειμαι σιγουρος οτι αν δεν ειχα ακουσει την κουβεντα στο mumble θα ειχα εγειρει την ιδια απορια και εγω αλλα εχοντας ακουσει τι διαμειφθηκε και γνωριζοντας την αδυναμια μας στο επικοινωνιακο κομματι συναινεσα καλη τη πιστει.Φυσικα καλο θα ηταν να παει σε ψηφοφορια και να επικυρωθει και απο το σωμα η αποφαση να τεθει ο Θανασης Γουναρης ως εκπροσωπος στην Αθηνα.Πειρατικα παντα. :)


Παρακαλω μηπως θα μπορουσε να τεθει σε ψηφοφορια ?
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

vagenasd
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 14:48
Τοποθεσία: Athens Greece

Re: Θανάσης Γούναρης - Zougla Online

Δημοσίευσηαπό vagenasd » 04 Απρ 2012, 08:45

Για τον ΙΖΝΟ2 θέλω να του πω πρώτον να γίνει επίσημο μέλος του κόμματος να ακούει τις γνώμες των επίσημων μελών από εδώ στο Forum και στο MUMBLE και εν συνεχεία να κάνη αυτή την κριτική που κάνη
Διότι δυστυχώς βλέπω ότι έχουν κάνη την παρουσία τους στο Forum πάρα πολλά TROLERS

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: Θανάσης Γούναρης - Zougla Online

Δημοσίευσηαπό plessas » 04 Απρ 2012, 09:37

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα ο οποιοσδήποτε να βγαίνει σε ΜΜΕ και να λέει αυτό που πιστεύει. Όλα τα μέλη είναι το ίδιο. Αν θέλουμε όμως κάποιον (ή περισσότερους από έναν) συγκεκριμένα να μας εκπροσωπεί συνεχώς στα ΜΜΕ (είτε τοπικά, είτε πανελλαδικά) καλό θα ήταν να το επικυρώσουμε με ψηφοφορία.Αν όχι και όποιος είναι διαθέσιμος την κάθε φορά για επικοινωνία με ΜΜΕ θα μιλάει, μένει ως έχει το πράγμα. Εννοείται πως με τον Θανάση δεν έχω κανένα πρόβλημα! Απλά να βρούμε μια διαδικασία σωστή να συμβαδίζει με τις αρχές μας.
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες