O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

tvelocity
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 20:37

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό tvelocity » 02 Απρ 2012, 18:31

Έγραψε κανείς την συνέντευξη στην ζούγκλα;
Verba volant, scripta manent

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό omissman » 02 Απρ 2012, 18:39

συνοψιζω το σημαντικο :
σε περιπτωση προσκλησης [υποθετοντας οτι απευθυνεται στο κομμα μεσω του υπευθυνου επικοινωνιας] ο υπευθυνος εχει την πρωτοβουλια για την οργανωση της παρουσιας του με τους καλυτερους ορους, ενημερωνει και τα μελη , ή εαν γνωριζει πανω κατω τα θεματα συζητησης, ζηταει και καποιο backup , και ...ριχνεται στη μαχη με οσο καλυτερη ενημερωση μπορει.

Η δευτερη απορια δεν απαντηθηκε. Τι κανουμε οταν κληθουμε σε μια "ειδικη" συναντηση ή θεματικη συζητηση π.χ. "το μεταναστευτικο προβλημα στην Ελλαδα" . Παει ο εκπροσωπος επικοινωνιας με σκονακι, παει παρεα με καποιο μελος της σχετικης επιτροπης ή παει το μελος της επιτροπης μονο του ;;; αυτο φυσικα εξαρταται και απο την προσκληση (συνηθως ζητανε μονο ενα απο καθε κομμα).

ΥΓ1 Θέλουμε κι έναν Πειρατή με ηλικία κάτω των 35 και νεανική-φρέσκια παρουσία για να βγαίνει στην τηλεόραση. Ούτε εγώ, ούτε ο Θανάσης έχουμε ακριβώς την "εικόνα" που πρέπει...

μη σκας , αν δεν βρουμε κανεναν αλλο παω εγω με μασκα και περρουκα !!! ετσι θα ακουγεται μονο η βαθεια φωνη μου με το σπανιο μεταλλικο ηχοχρωμα και ολοι θα με περνανε για ...τριανταρη [οπως καλη ωρα οι τηλεφωνητριες !!!] :lol: :lol: :lol:
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό anestis » 02 Απρ 2012, 18:43

Δεν έχω απάντηση, να δούμε κατά περίπτωση ποιος θα είναι ο ένας?
Πάντως αν είναι TV δεν πας έτσι. Θέλει δοκιμαστικά...

omissman έγραψε:Τι κανουμε οταν κληθουμε σε μια "ειδικη" συναντηση ή θεματικη συζητηση π.χ. "το μεταναστευτικο προβλημα στην Ελλαδα" . Παει ο εκπροσωπος επικοινωνιας με σκονακι, παει παρεα με καποιο μελος της σχετικης επιτροπης ή παει το μελος της επιτροπης μονο του ;;; αυτο φυσικα εξαρταται και απο την προσκληση (συνηθως ζητανε μονο ενα απο καθε κομμα).
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό plessas » 02 Απρ 2012, 18:54

Να σας ενημερώσω ότι αύριο θα έχω τηλεφωνική συζήτηση-συνέντευξη με δημοσιογράφο της μεγαλύτερης σε κυκλοφορία εφημερίδας στο Ν. Ηλείας που ενδιαφέρθηκε να γράψει άρθρο για το ΚΠΕ, κατόπιν δική μας πρωτοβουλίας, καθώς στη συνάντηση των πειρατών Ηλείας θεωρήσαμε πως είναι καλός τρόπος να δημοσιοποιηθούν οι θέσεις μας στο νομό (όπου είναι σχετικά μικρό το ποσοστό των ανθρώπων που έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ).
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 02 Απρ 2012, 19:19

Να σας ενημερώσω ότι αύριο θα έχω τηλεφωνική συζήτηση-συνέντευξη με δημοσιογράφο της μεγαλύτερης σε κυκλοφορία εφημερίδας στο Ν. Ηλείας

Καλό "βόλι" σύνεδρε
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Thermaikos
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012, 00:04
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό Thermaikos » 02 Απρ 2012, 19:43

omissman έγραψε:συνοψιζω το σημαντικο :
σε περιπτωση προσκλησης [υποθετοντας οτι απευθυνεται στο κομμα μεσω του υπευθυνου επικοινωνιας] ο υπευθυνος εχει την πρωτοβουλια για την οργανωση της παρουσιας του με τους καλυτερους ορους, ενημερωνει και τα μελη , ή εαν γνωριζει πανω κατω τα θεματα συζητησης, ζηταει και καποιο backup , και ...ριχνεται στη μαχη με οσο καλυτερη ενημερωση μπορει.

Η δευτερη απορια δεν απαντηθηκε. Τι κανουμε οταν κληθουμε σε μια "ειδικη" συναντηση ή θεματικη συζητηση π.χ. "το μεταναστευτικο προβλημα στην Ελλαδα" . Παει ο εκπροσωπος επικοινωνιας με σκονακι, παει παρεα με καποιο μελος της σχετικης επιτροπης ή παει το μελος της επιτροπης μονο του ;;; αυτο φυσικα εξαρταται και απο την προσκληση (συνηθως ζητανε μονο ενα απο καθε κομμα).

ΥΓ1 Θέλουμε κι έναν Πειρατή με ηλικία κάτω των 35 και νεανική-φρέσκια παρουσία για να βγαίνει στην τηλεόραση. Ούτε εγώ, ούτε ο Θανάσης έχουμε ακριβώς την "εικόνα" που πρέπει...

μη σκας , αν δεν βρουμε κανεναν αλλο παω εγω με μασκα και περρουκα !!! ετσι θα ακουγεται μονο η βαθεια φωνη μου με το σπανιο μεταλλικο ηχοχρωμα και ολοι θα με περνανε για ...τριανταρη [οπως καλη ωρα οι τηλεφωνητριες !!!] :lol: :lol: :lol:

Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι εφοσον το θεμα ειναι ειδικο για μια συζητηση, τοτε θα πρεπει να δινει το "παρων" καποιος απο την σχετικη επιτροπη. Αυτο φυσικα προυποθετει την καλη στελεχωση κ οργανωση ολων των επιτροπων.
Θεμα χρονου ειναι να φανει ποιος ειναι καλος στον.. προφορικο λογο που απαιτουν τετοιες συζητησεις.

Επισης, οπως σωστα ειπε ο Ανεστης, η επαφη με το κομμα θα γινεται μεσω του υπευθυνου επικοινωνιας και ακομα 2-3 ατομων που εχουν το.. λεγειν, εχουν σφαιρικη αποψη, ειναι καλα διαβασμενοι για τα εσωτερικα του κομματος, κ ειναι ικανοι για συνεντευξεις(δεν μιλανε με μακροσυρτο εεεε :lol: , δεν μιλανε ασταματητα διχως νοημα, ειναι καλοι στη.. ντριπλα ;) κλπ). Ετσι επιτυγχάνεται η διαδικασια για το "ποιος θα βγει" κ για το αν πρεπει να βγει.

υγ. ας μεταφερθουν τα τελευταια post σε σχετικη ενοτητα.
----Με κουράζουν τα κείμενα που είναι μόνο κεφαλαία γράμματα και greeklish----

vagenasd
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 14:48
Τοποθεσία: Athens Greece

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό vagenasd » 02 Απρ 2012, 19:45

Άκυρο τα Επίκαιρα, πάνε για Μεγάλη Πέμπτη.

vagenasd
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 14:48
Τοποθεσία: Athens Greece

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό vagenasd » 02 Απρ 2012, 19:49

Πολύ καλή ιδέα Γιώργο βάζουμε περούκα και πηγαίνουμε σαν 30δες

tvelocity
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 20:37

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό tvelocity » 02 Απρ 2012, 20:40

Thermaikos έγραψε:Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι εφοσον το θεμα ειναι ειδικο για μια συζητηση, τοτε θα πρεπει να δινει το "παρων" καποιος απο την σχετικη επιτροπη. Αυτο φυσικα προυποθετει την καλη στελεχωση κ οργανωση ολων των επιτροπων.
Θεμα χρονου ειναι να φανει ποιος ειναι καλος στον.. προφορικο λογο που απαιτουν τετοιες συζητησεις.


Λάθος προσέγγιση... οι επιτροπές δεν είναι και ούτε πρέπει να είναι εξουσιοδοτημένες να μιλάνε εκ μέρους του κόμματος... Ότι παράγουν είναι υπό την ευχέρεια ολόκληρου του σώματος μελών να το απορρίψουν ή να το συμπεριλάβουν στις επίσημες θέσεις του κόμματος. Αλλά από αυτό το σημείο και μετά μπορεί άνετα (και καλύτερα) να αναλάβει κάποιος της επικοινωνίας για να τις μεταδώσει.

Κατ ανάγκη μπορεί να υπάρξει στο μέλλον υπεύθυνος επικοινωνίας για συγκεκριμένα θέματα, αλλά να προέρχεται από την ομάδα επικοινωνίας και όχι από την εκάστοτε επιτροπή, και να μιλάει με βάση τις επίσημες θέσεις του κόμματος και όχι με βάση τα «μα χτες δεν τα λέγαμε στο mumble;».

Το αντίθετο ενέχει σοβαρούς κινδύνους παράκαμψης των δημοκρατικών λειτουργιών του κόμματος. Δεν θέλουμε πράγματα που μια «κλίκα» μιας επιτροπής έχει συζητήσει άτυπα μεταξύ της ξαφνικά να παρουσιάζονται σαν θέσεις όλων μας, έστω από λάθος.
Verba volant, scripta manent

Thermaikos
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012, 00:04
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό Thermaikos » 02 Απρ 2012, 21:28

Εννοειται οτι ο εκπροσωπος της εκαστωτε επιτροπης μιλαει ΜΟΝΟ για θεσεις κομματος. Για παραδειγμα, καποιος απο την επιτροπη περιβαλλοντος για το προγραμμα "Ηλιος". Αλλωστε οι αποφασεις των επιτροπων δεν θα γινονται θεσεις του κομματος μετα απο ψηφοφορια;;
Δεν μπορει ο καθε υπευθυνος επικοινωνιας να εχει επιμερους γνωσεις για ολα τα θεματα. Σε καποια θα εχει σφαιρικη αποψη.
Ανθρωπος ειναι, οχι εγκυκλοπαιδεια.
----Με κουράζουν τα κείμενα που είναι μόνο κεφαλαία γράμματα και greeklish----


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες