O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1412
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό gounara » 31 Μαρ 2012, 11:57

Dimitris Zappas έγραψε:Πάμε γερά και παρακάτω.....

+100
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1412
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό gounara » 31 Μαρ 2012, 12:01

omissman έγραψε: την αδυναμια μας στο συγκεκριμενο θεμα , αδυναμια που ξεκιναει απο την ελλειψη επεξεργασμενης θεσης. Με αποτελεσμα να ακουγομαστε ολιγον "ουτοπικοι" και αοριστοι.

+100

Το Μεταναστευτικο ειναι ενα απο αυτα, η Ανεργια, η Αναπτυξη και το Περιβαλλον, πιστευω πως σιγουρα ειναι αμεσου ενδιαφεροντος.
+100
και μια ερωτηση : οταν γινονται τετοιες παρουσιασεις δεν ειναι σκοπιμο να γινεται ενα brainstorming , εστω και την τελευταια στιγμη ωστε ο εκπροσωπος μας να πηγαινει "διαβασμενος" ;;; Την κινητοποιηση π.χ. για ενα αμεσο ραντεβου στο mumble, skype κλπ μπορει να την κανει ειτε ο ιδιος ο εκπροσωπος, ειτε η αντιστοιχη με το θεμα επιτροπη , εφ΄οσον φυσικα η τελευταια ειναι ενημερη για το θεμα και την παρουσιαση του στα media ...

+100
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

seven73
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 06 Ιαν 2012, 22:47
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Επικοινωνία:

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό seven73 » 31 Μαρ 2012, 23:55

απλά άψογος σωστός, και ο "δημοσιογράφος" για μια άλλη φορά εκτέθηκε ανεπανόρθωτα , η μαλακία ερώτηση τους θέλουν οι Πειρατές Γερμανίας ,δεν του βγήκε , και μετά το γύρισε γενικά αν η Γερμανία τους θέλει , τελικά είναι για πολλές φάπες , και το άλλο τι είπε η κοπέλα να μείνει άνεργος αυτός και το άλλο αστέρι της "δημοσιογραφίας" και η απάντησή "σοβαρού" 'δημοσιογράφου" να βγεις να πάρεις λίγο αέρα , τι άλλο να πεις, πάλι μπράβο Θανάση

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό anestis » 01 Απρ 2012, 00:05

Το "διαβασμένος" υπάρχει σαν γενική έννοια, όχι σαν ειδική. Ο ΣΚΑΙ δεν είπε στο Θανάση ΤΙ θα συζητήσουν στα 3 λεπτά που έδωσε. Ούτε εμένα στην πρώτη μου στον ΣΚΑΙ (που ήμουν "τρακαρισμένος") μου είπαν τίποτα...
Το brainstorming που προτείνεις είναι καλό αν ξέρουμε π.χ. ότι θα πάμε σε μια συζήτηση για την Παιδεία ή το DRM (λέμε τώρα :)

Ο Δημ/φος μπορεί να σου πετάξει οτιδήποτε. Επίσης πρέπει να είμαστε καλά ενημερωμένοι στα διεθνή Πειρατικά όπου το twitter, το site του falkvinge & του ppi είναι καλές πηγές...

Επίσης καλές πηγές είναι ΟΛΕΣ οι έως τώρα συνεντεύξεις και δημοσιεύσεις μας http://www.pirateparty.gr/media

Τέλος στα πλαίσια της Επικοινωνιακής Στρατηγικής υπάρχει και η διαπραγμάτευση και το ΟΧΙ.
-Ποιος είσαι; (π.χ.) Ο Αυτιάς ή ο 902 ? Δεν βγαίνω.
-Πόσο χρόνο μου δίνεις; Τόσον? Δεν βγαίνω.
-Ποιόν άλλον θα έχεις; Τον εκπρόσωπο της Χρυσής Αυγής; Δεν βγαίνω.
-Ποιο είναι το θέμα της εκπομπής σου; Η διάσωση του απειλούμενου γκρίζου λύκου της Αριζόνα; Δεν βγαίνω.

κλπ κλπ


omissman έγραψε:και μια ερωτηση : οταν γινονται τετοιες παρουσιασεις δεν ειναι σκοπιμο να γινεται ενα brainstorming , εστω και την τελευταια στιγμη ωστε ο εκπροσωπος μας να πηγαινει "διαβασμενος" ;;;
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό baskin » 01 Απρ 2012, 00:23

Εγώ για τον λύκο της Αριζόνας βγαίνω πάντως, είναι συμπαθέστατο τετράποδο.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

bucaneros A
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 16 Φεβ 2012, 19:05

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό bucaneros A » 01 Απρ 2012, 01:05

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ
Εχω την εντυπωση οτι εμεις θα πρεπει να βαζουμε θεματα στους δημοσιογραφους με τις θεσεις μας εξηγω
Οταν μας καλουν π.χ. ραδιοφωνο οριζουμε το θεμα εμεις ,εαν θελουν εκεινοι ,τοτε να μας πουν ποιο θεμα
προτεινουν, εαν πουν ΓΕΝΙΚΑ τοτε οποιος παει στεκεται ,ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ
κ
αι σε οποιαδηποτε αλλη ερωτηση ΟΡΘΑ ΚΟΦΤΑ τον παραπεμπει στο σαιτ μας,. εαν το θεωρηση σαν υπεκφυγη ,τοτε
τον καλουμε να μας καλεσει σε μια επομενη εκπομπη του να αναλυσουμε το θεμα που θελει.
ΑΝΑΛΟΓΟΣ ΤΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΘΑ ΠΡΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ.
ΠΕΙΡΑΤΕΣ Η ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΑΡΧΙΣΕ . ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.
Πιστευω οτι καπως ετσι θα δουν τη σημαινει ΑΛΗΘΗΝΟ -ΑΠΛΟ.
Υ.Γπολλα θεματα πολλες εμφανισεις ,ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΤΟΜΑ[πολυφωνια αρμονικη].

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό anestis » 02 Απρ 2012, 01:06

Να θυμίσω την παράκληση κάποιος να ηχογραφήσει το Θανάση ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΩΙ στη ΖΟΥΓΚΛΑ και να το στείλει
ή Link στο tweets @ pirateparty.gr

ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΩ!
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό omissman » 02 Απρ 2012, 01:24

Τέλος στα πλαίσια της Επικοινωνιακής Στρατηγικής υπάρχει και η διαπραγμάτευση και το ΟΧΙ.
-Ποιος είσαι; (π.χ.) Ο Αυτιάς ή ο 902 ? Δεν βγαίνω.
-Πόσο χρόνο μου δίνεις; Τόσον? Δεν βγαίνω.
-Ποιόν άλλον θα έχεις; Τον εκπρόσωπο της Χρυσής Αυγής; Δεν βγαίνω.
-Ποιο είναι το θέμα της εκπομπής σου; Η διάσωση του απειλούμενου γκρίζου λύκου της Αριζόνα; Δεν βγαίνω.

ΑΠΟΡΙΑ : ποιος αποφασιζει ποτε παμε σε παρουσιαση και ποτε οχι ; ειναι στη διακριτικη ευχερεια του εκπροσωπου μας ή εχει λογο και η Δ.Ε. ;;;
με δεδομενο οτι προκειμενου να εμφανιστουμε στην "στρογγυλη" τραπεζα των οικολογων χυθηκε πολυ ...μελανι (!) και γραφτηκαν απειρα ποστ ιδεολογικου προβληματισμου (αυτολογοκρινομαι συνεχεια if you know what I mean !!!) για ενα θεμα που οπως αποδειχτηκε ηταν ησσονος σημασιας.
Ενω επι του προκειμενου απλως ανακοινωθηκε - εγω το εμαθα κατοπιν εορτης - σαν κατι φυσικο.
Δεν κρινω τη σκοπιμοτητα της επιλογης απλως αναρωτιεμαι εαν υπαρχει καποια παγια διαδικασια την οποια οφειλουμε να τηρουμε ή εαν ειναι θεμα εκτιμησης καθε φορα ...
Δλδ εαν μου προτεινουν να συμμετασχω σε ενα πανελ με θεμα συζητησης την οικονομια (λεμε τωρα !!!) παρεα με τους γιγαντες της οικονομικης "σκεψης" στο ελλαντα, εγω τι κανω ;;; απλα το ανακοινωνω και παω να πω τα δικα μου ; το θετω υπ'οψιν των μελων προς ψηφισην ; το κοινοποιω μονο στη Δ.Ε. μου δινει τις συμβουλες της και παω μονος μου ;;; κλπ κλπ κλπ
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό agelos » 02 Απρ 2012, 11:00

Κατσιρης Διαμαντης έγραψε:ΠΕΙΡΑΤΕΣ Η ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ ΑΡΧΙΣΕ . ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.
Πιστευω οτι καπως ετσι θα δουν τη σημαινει ΑΛΗΘΗΝΟ -ΑΠΛΟ.
Υ.Γπολλα θεματα πολλες εμφανισεις ,ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΤΟΜΑ[πολυφωνια αρμονικη].



+1000

Δλδ εαν μου προτεινουν να συμμετασχω σε ενα πανελ με θεμα συζητησης την οικονομια (λεμε τωρα !!!) παρεα με τους γιγαντες της οικονομικης "σκεψης" στο ελλαντα, εγω τι κανω ;;; απλα το ανακοινωνω και παω να πω τα δικα μου ; το θετω υπ'οψιν των μελων προς ψηφισην ; το κοινοποιω μονο στη Δ.Ε. μου δινει τις συμβουλες της και παω μονος μου ;;; κλπ κλπ κλπ


σε γενικες γραμμες πιστευω οτι το καθε τι θα πρεπει να συζητηθει με το συνοο των μελων. ομως επειδη κατι τετοιο ειναι χρονοβορο και σε θεμα επικοινωνιας δεν υπαρχει αυτος ο χρονος. προτεινω η επιτροπη επικοινωνιας να εχει τα αυτια της συνδεδεμενα παντου και να δινει αυτη την λυση. εξαλου οσοι βγουμε στα καναλια η στο ραδιο θα πατησουμε πανω στις αρχες μας και οπως ειπαν παραπανω θα παιξουμε με τους δικους μας ορους. ηρθαμε για να αλλαξουμε το συστημα μην το ξεχναμε. δεν καιγομαστε (με την εννοια οτι θα κανουμε οτιδηποτε γι αυτο) να διαφιμηστουμε και να "πεισουμε" κοσμο μονο και μονο για να μας ψηφισει. θελουμε αυτος που θα ερθει μαζι μας να παραμεινει μαζι μας για πολυ καιρο (μην πω για παντα).

αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη παντα
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό anestis » 02 Απρ 2012, 18:13

Η 1η αρχή που εφαρμόσαμε είναι: Ζητάς συνέντευξη, έχεις συνέντευξη. Δούλεψε.
Η πρώτη φορά που ένοιωσα ότι υπάρχει ζήτημα (MEGA) ρώτησα. Μου είπατε πάνε, είπα πάω. Με δοκίμασα σε demo, δεν βγήκε θετικό, δεν πήγα.
(τα επόμενα 2 Σ/Κ ξεσκίστηκαν στον Πάγκαλο... :)
Οταν με κάλεσε η ΠΑΣΠ στην Κρήτη ρώτησα. Μου είπατε πάνε, πήγα. Για τους οικολόγους επίσης το συζητήσαμε.

Αρα στην πράξη μέχρι τώρα το μοντέλο είναι: Αν νοιώθουμε ΟΚ, ανταποκρινόμαστε. Αν νοιώθουμε ότι μπορεί να υπάρχει θέμα ρωτάμε (ή αρνούμαστε-νομίζω δεν αρνηθήκαμε ακόμη, αλλά κάποτε θα αρνηθούμε).

Η Επικοινωνία και η Επικοινωνιακή Στρατηγική είναι όπως στη συζήτηση που κάναμε στη Διάσκεψη της Αθήνας (αν εμφανιστεί εχθρικός στρατός στα σύνορα, θα ξεκινήσεις αμεσοδημοκρατικές διαδικασίες;
ΑΠ: Οχι, έχουμε κάποιους ανώτατους στρατιωτικούς εξουσιοδοτημένους, με πλάνο άμυνας και καλούνται να το εφαρμόσουν).
Το ίδιο εφαρμόζουμε και εδώ. Γι αυτό λέω παντού Υπεύθυνος Επικοινωνίας και όχι κάτι άλλο.
Είναι μια ευθύνη, την οποία ελπίζω να θεωρούν όλοι ή έστω η μεγάλη πλειοψηφία, ότι φέρνω σε πέρας επιτυχώς.(Αν όχι το λέτε και κάνω πίσω).
Σ' αυτό το πλαίσιο και μετά τη μικρή παρουσία στο ΣΚΑΙ (μεταναστευτικό) κι ο Θανάσης έχει υποσχεθεί να συζητάμε τα ζητήματα Επικοινωνίας πριν βγούμε.
Ο οποίος Θανάσης στην πρώτη ομολογουμένως τα πήγε καλά, άρα το 'χει...
Αλλά π.χ. κι η Πάτρα τα κατάφερε καλά μόνη της χωρίς καμία "συμβουλή"

Γιώργο έχει απαντηθεί, ή υπάρχει κάτι που μου διέφυγε;

ΥΓ1 Θέλουμε κι έναν Πειρατή με ηλικία κάτω των 35 και νεανική-φρέσκια παρουσία για να βγαίνει στην τηλεόραση. Ούτε εγώ, ούτε ο Θανάσης έχουμε ακριβώς την "εικόνα" που πρέπει.
Παρέχονται δωρεάν εντατικά μαθήματα :) Θα το ποστάρω και αλλού.

ΥΓ2 Οπου βλέπετε φωτο με την φάτσα μου, έχει δοθεί μετά από μεγάλη επιμονή των δημοσιογράφων σε στυλ "δεν το βγάζω χωρίς φάτσα"
Αλλιώς ζητάω αντί για φάτσα να βγάλουν το σήμα μας, κάτι που συχνά γίνεται.



ΑΠΟΡΙΑ : ποιος αποφασιζει ποτε παμε σε παρουσιαση και ποτε οχι ; ειναι στη διακριτικη ευχερεια του εκπροσωπου μας ή εχει λογο και η Δ.Ε. ;;;
με δεδομενο οτι προκειμενου να εμφανιστουμε στην "στρογγυλη" τραπεζα των οικολογων χυθηκε πολυ ...μελανι (!) και γραφτηκαν απειρα ποστ ιδεολογικου προβληματισμου (αυτολογοκρινομαι συνεχεια if you know what I mean !!!) για ενα θεμα που οπως αποδειχτηκε ηταν ησσονος σημασιας.
Ενω επι του προκειμενου απλως ανακοινωθηκε - εγω το εμαθα κατοπιν εορτης - σαν κατι φυσικο.
Δεν κρινω τη σκοπιμοτητα της επιλογης απλως αναρωτιεμαι εαν υπαρχει καποια παγια διαδικασια την οποια οφειλουμε να τηρουμε ή εαν ειναι θεμα εκτιμησης καθε φορα ...
Δλδ εαν μου προτεινουν να συμμετασχω σε ενα πανελ με θεμα συζητησης την οικονομια (λεμε τωρα !!!) παρεα με τους γιγαντες της οικονομικης "σκεψης" στο ελλαντα, εγω τι κανω ;;; απλα το ανακοινωνω και παω να πω τα δικα μου ; το θετω υπ'οψιν των μελων προς ψηφισην ; το κοινοποιω μονο στη Δ.Ε. μου δινει τις συμβουλες της και παω μονος μου ;;; κλπ κλπ κλπ
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες