O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Thermaikos
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012, 00:04
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό Thermaikos » 30 Μαρ 2012, 15:34

mankasp έγραψε:Οι Τσέχοι μας είχαν προειδοποιήσει αλλά φυσικά που να ξέρουν τα παιδιά εκεί ότι άλλο Δημοσιογράφος και άλλο Δημόσιος Εκτελεστής.

Δε χρειαζεται να ακουσεις κανεναν Τσεχο, για πραγματα που ζεις κ βιωνεις εσυ στον τοπο σου. Εκτος κ αν εισαι ανικανος ως πολιτης να αντιληφθεις τη κατασταση γυρω σου.
Ο Πορτοσαλτε εκανε τη δουλεια του. Εκανε μια ερωτηση που θα εκανε ο οποιοσδηποτε. Ειναι συνεντευξη κ ρωταει για ενα θεμα επικαιροτητας.

Οι δημοσιογραφοι δεν ειναι για να κανουμε μονο παρουσιαση του κομματος. Ρωτανε για τρεχοντα θεματα.
Αν νιωθετε οτι μας κυνηγανε κ δε θα βγαινουμε σε δημοσιογραφικες εκπομπες, τοτε θα μεινουμε μονο στα βιντεακια κ στα facebook group για να τα βλεπουν μονο οσοι εχουν ιντερνετ.
Το κομμα ειναι για να παραγει πολιτικη απο τις ιδεες του. Δεν ειναι μόνο για να αναπτυσσει σκεψεις.
Και για ενα θεμα επικαιροτητας, χρειαζεται αμεση αντιδραση.
----Με κουράζουν τα κείμενα που είναι μόνο κεφαλαία γράμματα και greeklish----

gounara
Δημοσιεύσεις: 1416
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό gounara » 30 Μαρ 2012, 15:37

Thermaikos έγραψε:
mankasp έγραψε:Οι Τσέχοι μας είχαν προειδοποιήσει αλλά φυσικά που να ξέρουν τα παιδιά εκεί ότι άλλο Δημοσιογράφος και άλλο Δημόσιος Εκτελεστής.

Δε χρειαζεται να ακουσεις κανεναν Τσεχο, για πραγματα που ζεις κ βιωνεις εσυ στον τοπο σου. Εκτος κ αν εισαι ανικανος ως πολιτης να αντιληφθεις τη κατασταση γυρω σου.
Ο Πορτοσαλτε εκανε τη δουλεια του. Εκανε μια ερωτηση που θα εκανε ο οποιοσδηποτε. Ειναι συνεντευξη κ ρωταει για ενα θεμα επικαιροτητας.

Οι δημοσιογραφοι δεν ειναι για να κανουμε μονο παρουσιαση του κομματος. Ρωτανε για τρεχοντα θεματα.
Αν νιωθετε οτι μας κυνηγανε κ δε θα βγαινουμε σε δημοσιογραφικες εκπομπες, τοτε θα μεινουμε μονο στα βιντεακια κ στα facebook group για να τα βλεπουν μονο οσοι εχουν ιντερνετ.
Το κομμα ειναι για να παραγει πολιτικη απο τις ιδεες του. Δεν ειναι μόνο για να αναπτυσσει σκεψεις.
Και για ενα θεμα επικαιροτητας, χρειαζεται αμεση αντιδραση.

+1
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

gounara
Δημοσιεύσεις: 1416
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό gounara » 30 Μαρ 2012, 16:02

μετα τους μεταναστες θα βαλουν τους ανεργους τους αγανακτισμενους τις αδελφες τους γιαουρτοριπτες και γιατι οχι και τους πειρατες
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 30 Μαρ 2012, 16:18

Εκτος κ αν εισαι ανικανος ως πολιτης να αντιληφθεις τη κατασταση γυρω σου

Παράκληση: Μου είναι απολύτως απαραίτητο το "μέτρο ικανότητας του πολίτη".
Το χρειάζομαι, για να ξέρω που βαδίζω.....
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3642
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό mankasp » 30 Μαρ 2012, 17:27

laskaris_vasilis έγραψε:
Εκτος κ αν εισαι ανικανος ως πολιτης να αντιληφθεις τη κατασταση γυρω σου

Παράκληση: Μου είναι απολύτως απαραίτητο το "μέτρο ικανότητας του πολίτη".
Το χρειάζομαι, για να ξέρω που βαδίζω.....


Εγώ κατάλαβα για ανικανότητα αντίληψης και όχι για ικανότητα πολίτη.

Η βαρύτητα που δίνει ο καθένας μας ή φυσικά ο κάθε πολίτης σε κάθε θέμα δεν γίνεται να είναι ίδια.

Anyway, ηρεμία παιδιά και μη βαράτε.
https://twitter.com/e_kastrinakis

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό plessas » 30 Μαρ 2012, 17:37

Μόλις άκουσα κι εγώ τη συνέντευξη, ένα μπράβο στον Θανάση για το θάρρος του να βγει στο ραδιόφωνο. Πράγματι, η προηγούμενη πήγε πολύ καλύτερα, αλλά δεν έγινε και τίποτα. Είναι και σπαστικό το ότι ο Προτοσάλτε διακόπτει συνέχεια. Καλό είναι να ακουγόμαστε, λάθη μπορεί να γίνονται αλλά θα διορθώνονται, εύστοχες οι παρατηρήσεις tvelocity και Ανέστη, όσο περνάει ο καιρός θα έρχεται και η εμπειρία, καθώς θα ακουγόμαστε όλο και περισσότερο!
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό baskin » 30 Μαρ 2012, 17:52

Μπράβο στον Θανάση και από εμένα. Συνέχισε ακάθεκτος!!!
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

LouisaT
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 13 Ιαν 2012, 15:25

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό LouisaT » 30 Μαρ 2012, 18:10

krogias έγραψε:Εννοείται ότι κανείς μας δεν θέλει στρατόπεδα στοιβάγματος ανθρώπων.
Δεν είμαι και ο πιο κατάλληλος για να κάνω παρατηρήσεις πάνω σε επικοινωνιακά θέματα, αλλά αν λέμε στον Προτοσαλταρισμένο κάτι του στυλ "κουραστήκαμε ως Έλληνες πολίτες να ασχολούνται και τα κόμματα εξουσίας και τα ΜΜΕ με το θέμα της λαθρομετανάστευσης ΜΟΝΟ προεκλογικά για να διχάσουν και να συσπειρώσουν κλπ κλπ". με μια τοποθέτηση "περί σωστού και μακρόπνοου σχεδιασμού και πίεσης προς την Ε.Ε., που μας άφησε να βγάλουμε μόνοι μας το φίδι από την τρύπα..., έτσι ώστε να μην οδηγηθούμε σε νέα σύγχρονα κρεματόρια..." ο σαλταρισμένος θα μας έκανε και τεμενάδες μετά. :)


+1

anestis έγραψε:
Στα δικά μας, με τον δρόμο που πήρε η ερώτηση (ο Θανάσης επέλεξε να μπει στο ποτάμι και να βραχεί) ίσως έπρεπε να σταματήσει λίγο νωρίτερα, πριν διολισθήσει σε πιο προσωπικές θέσεις.
Το ξεκίνημα, τα περί Δουβλίνου και Γερμανών και διάχυσης στην Ευρώπη και περάσματος ήταν ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ μια χαρά.

Πάντως το κοινό που έχει μείνει στον ΣΚΑΙ μάλλον δεν θα μας ψήφιζε, εμείς δεν θα το βγάλουμε στο youtube, οπότε μικρό το κακό.

anestis έγραψε:Υπάρχει και η λύση την οποία προτείνω γιατί ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ
"η έλευση του Μεταναστευτικού και των Στρατοπέδων στο προσκήνιο είναι Επικοινωνιακό τέχνασμα 2-3 κομμάτων, ώστε να αποπροσανατολίσουν τον κόσμο από την ανάγκη να ΑΛΛΑΞΕΙ το πολιτικό σύστημα"
και μετά το φέρνεις στο γήπεδό μας.


+1
Βέβαια, εάν είναι καλός ο δημοσιογράφος, δεν θα το αφήσει να περάσει έτσι, και θα επιμείνει για μια απάντηση στο θέμα των στρατοπέδων.

Όπως και να' χει, νομίζω πως υπάρχει μια παράμετρος αυτού του πολύ δύσκολου ζητήματος στην οποία θα μπορούσαμε να κάνουμε μια γρήγορη συζήτηση και ψηφοφορία για την διαμόρφωση θέσης, και αυτή είναι η συμφωνία του Δουβλίνου.
Δεν μπορώ να φανταστώ πως υπάρχει κανένας άνθρωπος στην Ελλάδα (και στην Ιταλία, Ισπανία και όλες τις χώρες εισόδου) που να μην θεωρεί πως πρέπει να αλλάξει. Είναι μια εξωφρενική συμφωνία, εφόσον, όχι μόνο δεν μπορείς να αφήσεις κανέναν να περάσει, αλλά όσους ξεγλυστράνε και τους πιάνουν αλλού σου τους στέλνουν πίσω κιόλας, στην χώρα εισόδου, αντί να τους στείλουν στην πατρίδα τους. Βασικά, η ΕΕ πρέπει να αποφασίσει: ή θα αλλάξει η συμφωνία του Δουβλίνου, ή όλες οι χώρες της ΕΕ μαζί θα βοηθήσουν τις χώρες εισόδου να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα. Δεν υπάρχει άλλη λύση. Γιατί και οι χώρες εισόδου δεν θα αντιμετώπιζαν τόσο μεγάλο πρόβλημα εάν δεν ήταν, ακριβώς, πύλες εισόδου στην ΕΕ. Οπότε, ίσως όλες οι χώρες εισόδου μαζί θα έπρεπε να συνεννοηθούν μεταξύ τους, για να διεκδικήσουν αυτό ακριβώς.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 30 Μαρ 2012, 18:11

Εγώ κατάλαβα για ανικανότητα αντίληψης

Όποιος δεν κατάλαβε κάποια ερώτηση, παρασύρθηκε, έκανε λάθος εκίμηση, ή, ή, ή....... δεν σημαίνει πως στερείται ικανότητας αντίληψης!!!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3642
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: O Θανάσης στον ΣΚΑΪ 100,3

Δημοσίευσηαπό mankasp » 30 Μαρ 2012, 18:28

laskaris_vasilis έγραψε:
Εγώ κατάλαβα για ανικανότητα αντίληψης

Όποιος δεν κατάλαβε κάποια ερώτηση, παρασύρθηκε, έκανε λάθος εκίμηση, ή, ή, ή....... δεν σημαίνει πως στερείται ικανότητας αντίληψης!!!!!!


Βασίλη έχεις δίκιο, και ο Θερμαϊκός έχει δίκιο και εγώ έγραψα τι κατάλαβα από αυτά που εννοούσε ο Θερμαϊκός κτλ. Παράκληση να μην κολλάμε στις λέξεις που επέλεξε ο καθένας για να πει την άποψη του. Θα επαναλάβω όπως έχουν ήδη πει αυτοί που έχουν πολυετή εμπειρία στα φόρουμ πως ο γραπτός λόγος στα φόρουμ είναι ξύλινος και πάρα πολλές φόρες βγαίνει άλλο συμπέρασμα από αυτά που θέλει να πει ο καθένας. Δυστυχώς πολλές φορές αναγκαζόμαστε (αναγκάζομαι) να χρησιμοποιήσουμε (χρησιμοποιήσω) πιο 'βαριές' λέξεις και εκφράσεις γιατί δεν υπάρχει η δυνατότητα χρήσης του τόνου και του χρωματισμού της φωνής.

Αλήθεια, υπάρχει ηχητικό φόρουμ οπού μπορείς να κάνεις post με αρχείο ήχου :?: :idea:
https://twitter.com/e_kastrinakis


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες