Τι παραπανω εχουν οι Σερβοι ?

kdev
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 22:56

Τι παραπανω εχουν οι Σερβοι ?

Δημοσίευσηαπό kdev » 24 Φεβ 2012, 13:17

Εισροή δύο δισ. δολαρίων από επενδύσεις στη Σερβία

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 24 Φεβρουαρίου 2012, 11:55

Εισροή άμεσων ξένων επενδύσεων, αξίας άνω των δύο δισεκατομμυρίων δολαρίων, καταγράφηκε το 2011 στη Σερβία, τόνισε ο πρωθυπουργός της βαλκανικής αυτής χώρας Μίρκο Τσβέτκοβιτς, από το βήμα των εργασιών του συνεδρίου για το επιχειρηματικό περιβάλλον στη Νοτιοανατολική Ευρώπη.

Ήδη, πρόσθεσε ο κ. Τσβέτκοβιτς, η υλοποίηση των επενδυτικών σχεδίων είχε ορατά αποτελέσματα, τόσο στον τομέα της παραγωγής προϊόντων όσο και στην αύξηση της απασχόλησης.

Ο Σέρβος πρωθυπουργός εξέφρασε την πεποίθηση ότι οι χώρες της Νοτιοανατολικής Ευρώπης θα ξεπεράσουν τις προκλήσεις και θα επιτύχουν το στόχο των μεταρρυθμίσεων, οι οποίες θα καταστήσουν ανταγωνιστικές τις οικονομίες και θα προσελκύσουν περισσότερους ξένους επενδυτές.

Μάλιστα, το κράτος προβλέπει τη διάθεση οικονομικών κινήτρων στους επενδυτές, με στόχο τη χρηματοδότηση των έργων που ήδη έχουν ξεκινήσει, αλλά και την «στροφή» περισσότερων επενδυτών στη σερβική αγορά, τονίζεται σε σχετική ανακοίνωση.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και kdev, έχει επεξεργασθεί 24 φορά/ες συνολικά

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Τι παραπανω εχουν οι Σλοβακοι

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 24 Φεβ 2012, 13:40

kdev έγραψε:Εισροή δύο δισ. δολαρίων από επενδύσεις στη Σερβία

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 24 Φεβρουαρίου 2012, 11:55

Εισροή άμεσων ξένων επενδύσεων, αξίας άνω των δύο δισεκατομμυρίων δολαρίων, καταγράφηκε το 2011 στη Σερβία, τόνισε ο πρωθυπουργός της βαλκανικής αυτής χώρας Μίρκο Τσβέτκοβιτς, από το βήμα των εργασιών του συνεδρίου για το επιχειρηματικό περιβάλλον στη Νοτιοανατολική Ευρώπη.

Ήδη, πρόσθεσε ο κ. Τσβέτκοβιτς, η υλοποίηση των επενδυτικών σχεδίων είχε ορατά αποτελέσματα, τόσο στον τομέα της παραγωγής προϊόντων όσο και στην αύξηση της απασχόλησης.

Ο Σέρβος πρωθυπουργός εξέφρασε την πεποίθηση ότι οι χώρες της Νοτιοανατολικής Ευρώπης θα ξεπεράσουν τις προκλήσεις και θα επιτύχουν το στόχο των μεταρρυθμίσεων, οι οποίες θα καταστήσουν ανταγωνιστικές τις οικονομίες και θα προσελκύσουν περισσότερους ξένους επενδυτές.

Μάλιστα, το κράτος προβλέπει τη διάθεση οικονομικών κινήτρων στους επενδυτές, με στόχο τη χρηματοδότηση των έργων που ήδη έχουν ξεκινήσει, αλλά και την «στροφή» περισσότερων επενδυτών στη σερβική αγορά, τονίζεται σε σχετική ανακοίνωση.

Διορθωσε τον τιτλο
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

kdev
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 22:56

Re: Τι παραπανω εχουν οι Σερβοι ?

Δημοσίευσηαπό kdev » 24 Φεβ 2012, 14:07

σωστος !!! ευχαριστω

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Τι παραπανω εχουν οι Σερβοι ?

Δημοσίευσηαπό agelos » 24 Φεβ 2012, 16:13

ισως μυαλο. αλλα εγω θα πω οτι αυτοι που παιρνουν τις αποφασεις ΔΕΝ ειναι υπαλληλοι της ΤΡΟΙΚΑ.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

kdev
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 22:56

Re: Τι παραπανω εχουν οι Σερβοι ?

Δημοσίευσηαπό kdev » 24 Φεβ 2012, 18:11

μαζι με το δικη σου αποψη aggelos που συμφωνω να προσθεσω οτι υπαρχει και στο πισω μερος το μυαλου τους η ολη κατασταση που ειχαν περασει και δεν θελουν να ξαναγινουν τα ιδια ?
προσπαθουν να ανκαμψουν ως κρατος και να παρουν θεση στο πολιτικο-γεωγραφικο σκηνικο της περιοχης ?
αντιλαμβανονται ως λαος και κυβερνηση τα αυτονοητα που εμεις δεν θελουμε (οχι δεν μπορουμε) να κατανοήσουμε ?

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Τι παραπανω εχουν οι Σερβοι ?

Δημοσίευσηαπό baskin » 24 Φεβ 2012, 18:38

Σίγουρα έχουν πολύ περισσότερο μαύρο χρήμα από εμάς (ναι ναι) και πολύ μεγαλύτερη χαλαρότητα σε εφαρμογή της νομοθεσίας (περιβαλλοντικά, εργασιακά). Μην τα βλέπεται όλα ρόδινα, έχω γνωστούς και ξέρω. Τις π@@@νας το κάγκελο γίνεται.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Τι παραπανω εχουν οι Σερβοι ?

Δημοσίευσηαπό agelos » 24 Φεβ 2012, 19:20

baskin έγραψε:Σίγουρα έχουν πολύ περισσότερο μαύρο χρήμα από εμάς (ναι ναι) και πολύ μεγαλύτερη χαλαρότητα σε εφαρμογή της νομοθεσίας (περιβαλλοντικά, εργασιακά). Μην τα βλέπεται όλα ρόδινα, έχω γνωστούς και ξέρω. Τις π@@@νας το κάγκελο γίνεται.



τουλαχιστον δεν ξεπουλανε τη χωρα τους για πενταροδεκαρες.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Τι παραπανω εχουν οι Σερβοι ?

Δημοσίευσηαπό baskin » 24 Φεβ 2012, 20:31

agelos έγραψε:
baskin έγραψε:Σίγουρα έχουν πολύ περισσότερο μαύρο χρήμα από εμάς (ναι ναι) και πολύ μεγαλύτερη χαλαρότητα σε εφαρμογή της νομοθεσίας (περιβαλλοντικά, εργασιακά). Μην τα βλέπεται όλα ρόδινα, έχω γνωστούς και ξέρω. Τις π@@@νας το κάγκελο γίνεται.



τουλαχιστον δεν ξεπουλανε τη χωρα τους για πενταροδεκαρες.


Είναι πολύ χειρότερα τα πράγματα, πίστεψε με...
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες