ΚΡΙΜΑ

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΚΡΙΜΑ

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 04 Μάιος 2012, 01:55

Δυστυχώς έχουμε και δουλειές. Δεν είμαστε επαγγελματίες της πολιτικής ούτε έχουμε χρήματα να προσλάβουμε άνθρωπο για να κρατάει τα γραφεία ανοιχτά ακόμα. 3 μήνες έχουμε που ιδρυθήκαμε. Υπομονή μέχρι το συνέδριο παρακαλώ... Υπομονή...
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: ΚΡΙΜΑ

Δημοσίευσηαπό James » 04 Μάιος 2012, 01:56

Και αν δεν σου φτάνουν οι εθελοντές και τα χρήματα , τότε παίρνεις τηλέφωνο τους πρώτους 300 που ίδρυσαν το κόμμα και τους κινητοποιείς για να βοηθήσουν . Δεν ενεργείς σαν να μην υπάρχουν γιατί πρέπει να έρθουν αυτοί να σε παρακαλέσουν.

τόσα email και δελτία τύπου έστειλαν!
και τώρα το αλλάζεις, σου έχω ήδη γράψει ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΚΡΙΜΑ

Δημοσίευσηαπό anestis » 04 Μάιος 2012, 01:59

Δεν χρειάζεται καμία υπομονή.
Κανείς δεν παρακαλάει κανέναν.(!!!???!!!)

Οι ομάδες εργασίας είναι Δημόσιες κι όποιος ήθελε προσέφερε, κι όποιος θέλει προσφέρει.
Οι συναντήσεις είναι δημόσιες και δημοσιοποιημένες. Το ίδιο και οι δουλειές.


Από τα πιο κουφά που έχω διαβάσει, δυσκολεύομαι να πιστέψω καν ότι γράφονται...
και σταματάω εδώ...
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΚΡΙΜΑ

Δημοσίευσηαπό omissman » 04 Μάιος 2012, 02:03

ΜΕΝΩ ΑΝΑΥΔΟΣ !!!
christos40 έγραψε:Εγώ λέω απλά ότι κάποιοι αποφάσισαν χωρίς να ρωτήσουν πολλούς από εμάς , να γίνουν διοικούσα επιτροπή .
Καλά έκαναν , αλλά θέλει τουλάχιστον , αν θέλεις την διοίκηση και την αρχή , να προσπαθείς και να τα οργανώνεις καλύτερα . Και αν δεν σου φτάνουν οι εθελοντές και τα χρήματα , τότε παίρνεις τηλέφωνο τους πρώτους 300 που ίδρυσαν το κόμμα και τους κινητοποιείς για να βοηθήσουν . Δεν ενεργείς σαν να μην υπάρχουν γιατί πρέπει να έρθουν αυτοί να σε παρακαλέσουν.
Τουλάχιστον εγώ αυτό θα έκανα . Και μάλλον τα γραφεία δεν θα ήταν ποτέ κλειστά τις εργάσιμες ώρες . Και μάλλον θα υπήρχαν και περισσότερα χρήματα. Και μάλλον θα μας ήξερε περισσότερος κόσμος.

ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΣΗΚΩΜΕΝΟ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΟΥΝΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΤΟΥΣ !
(και δεν θα ξαναζητησω ΠΟΤΕ απο την αδελφη μου να κρατησει το γραφειο ουτε μια ωρα ανοιχτο ...)
(και δεν θα ξανακανω ΠΟΤΕ 500 χλμ μεσα σε μια μερα κουβαλωντας μισο τόνο ψηφοδελτια της Αιτωλοακαρνανιας , σπαζοντας τα αμορτισερ του αυτοκινητου μου στις λακκουβες της "εθνικης" Αθηνα-Πατρα)

Ο καλυτερος τροπος για να μην κανεις λαθη ειναι να μην κανεις απολυτως τιποτα...
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες

Rognan
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 15:33
Τοποθεσία: Ρόδος

Re: ΚΡΙΜΑ

Δημοσίευσηαπό Rognan » 04 Μάιος 2012, 03:46

Το φορουμ αυτο ητανε εδω πριν καν αρχιση η διαδικασια εγγραφης των μελων! Ακομα και εγω που δεν εχω γινει επισημο μελος του κομματος, παραμονων μελος στο forum ειδα να περνονται πολλες αποφασεις εδω! Απειχα για διαφορους λογους, αλλα ειδα οτι ολα γινοντουσαν εδω, ξεκαθαρα και μπορουσε να συμετεχει οποιος ηθελε!
Εσυ που οπως υποστιριζεις εισαι ενας απο τους 300πρωτους που εισουν; Γιατι περιμενες να σε παρουν τηλεφωνο; Γιατι δεν επερνες εσυ να ρωτησεις τι γινετε και πως γινετε, γιατι δεν ενημερωνεσε για τιποτα; Γιατι δεν μπηκες στο φορουμ να δεις τι λεγετε, τι ρευματα εκφραζονται, τι θελουν τα συζητανε καποιοι στον ψηφιακο χορο του κομματος, στο οποιο διαλεξες να εισαι μελος.
Εγω, που δεν ειμαι μελος ξανατονιζω, ειδα και εζησα την αγωνια και την κινιτοποιηση για χρηματα οταν ειχανε παει στραβα τα πραγματα με τα χηφοδελτια, ειδα συζητησεις σχετικα με χρηματικα θεματα, ειδα να περνουν αποφαση μεσα απο συζητησεις εδω τοσο για τα οικονομικα οσο και για το γραφειο του κομματος. Εσυ ως μελος που εισουν σε ολα αυτα;
Εγω, που δεν ειμαι μελος, εχω διαβασει αρθρα στην ιστοσελιδα του κομματος και εχω λαβει e-mail απο το κομμα, το δικο σου e-mail δεν το εχουν, και εσυ ως μελος δεν εχεις τον χρονο να μπεις να δεις τι εχει αναρτιθει στην ιστοσελιδα;
Εσυ τι ζητας; Να βρεισκεσε στην ησιχια σου, να μην ασχολισε με τιποτα και οταν προκειψει οικονομικο ζητημα να σε παρουν τηλεφωνο να σου πουν να κινιτοποιησεις κοσμο για να βρεθουν λευτα; Αν αυτη ειναι η ιδεα σου για την λειτουργια του κομματος θα ηθελα να θεσουμε το ερωτημα σε ολους τους πειρατες για να ξερουμε που οδευει το κομμα, καθως εγω αλλη εικονα εχω απο αυτο εδω το φορουμ, αν εχω λαθος εικονα να το ξερω να ψαξω αλλου για αυτο που θελω!

kissand
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 10:55

Re: ΚΡΙΜΑ

Δημοσίευσηαπό kissand » 04 Μάιος 2012, 09:44

"Μην ρωτάς τι κάνει το κόμμα για σένα, αλλά ΕΣΥ τι κάνεις για το κόμμα"
Γιώργης Κισσανδράκης
Ό,τι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirateparty.gr/arxes-programma/

ekfrasi
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2011, 18:17
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΚΡΙΜΑ

Δημοσίευσηαπό ekfrasi » 04 Μάιος 2012, 10:13

"Έξω απο το χορό, πολλά τραγούδια λένε"...
1. Προστασία της ιδιωτικής ζωής .
2. Μεταρρύθμιση της νομοθεσίας για το copyright.
3. Αλλαγές στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία για τις πατέντες.
+1. Διαφάνεια της Δημόσιας Διοίκησης.

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: ΚΡΙΜΑ

Δημοσίευσηαπό agelos » 04 Μάιος 2012, 10:19

christos40 έγραψε:Εγώ λέω απλά ότι κάποιοι αποφάσισαν χωρίς να ρωτήσουν πολλούς από εμάς , να γίνουν διοικούσα επιτροπή .
Καλά έκαναν , αλλά θέλει τουλάχιστον , αν θέλεις την διοίκηση και την αρχή , να προσπαθείς και να τα οργανώνεις καλύτερα . Και αν δεν σου φτάνουν οι εθελοντές και τα χρήματα , τότε παίρνεις τηλέφωνο τους πρώτους 300 που ίδρυσαν το κόμμα και τους κινητοποιείς για να βοηθήσουν . Δεν ενεργείς σαν να μην υπάρχουν γιατί πρέπει να έρθουν αυτοί να σε παρακαλέσουν.

Τουλάχιστον εγώ αυτό θα έκανα . Και μάλλον τα γραφεία δεν θα ήταν ποτέ κλειστά τις εργάσιμες ώρες . Και μάλλον θα υπήρχαν και περισσότερα χρήματα. Και μάλλον θα μας ήξερε περισσότερος κόσμος.


η πρωτη διοικουσα (χωρις να την υπερασπιζω) στηθηκε για να τρεξει αρχικα το κομμα. κανεις δεν ειναι μονιμος ;)

επισης αληθεια τα μαιλ τα διαβαζεις? στο φορουμ μπαινεις? ειμαστε ενα κομμα που ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ για την ωρα στο ιντερνετ. εσυ απλα γραφτηκες και περιμενες να σε περνουν τηλεφωνο? ετσι ειναι η συμετοχικη δηοκρατια? παντα πρεπει να εχουμε καποιον να μας τραβαει απο το χερι. ενεργοποιηθειτε ολοι (οχι μονο εσυ χριστο) γιατι αν καποιος δε θελει κανεις δεν μπορει να τον κανει να θελει, κι ανκαποιος θελει απλα δεν περιμενει καποιον για να τον ενεργοποιησει.

φιλικα πάντα.

υ.γ. ειμαστε ολοι εθελοντες που εθελοντικα αναλαβαμε πρωτοβουλιες.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

bucaneros A
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 16 Φεβ 2012, 19:05

Re: ΚΡΙΜΑ

Δημοσίευσηαπό bucaneros A » 04 Μάιος 2012, 10:22

νομιζω οτι πρεπει να κλειδωθει το θεμα αρκετα.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 5 και 0 επισκέπτες