www.pirateparty.gr BROWSERS

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: www.pirateparty.gr BROWSERS

Δημοσίευσηαπό baskin » 24 Ιαν 2012, 01:53

Yiannis έγραψε:
baskin έγραψε:Άσχετο με το θέμα, αλλά tapatalk plugin για το phpbb παίζει να μπει;


Μετά από μια γρήγορη έρευνα:
Το phpbb plugin του tapatalk είναι δωρεάν αλλα το application του σε iphone/android/blackberry κλπ δεν είναι free..

Γνώμη μου είναι ότι δεν μπορούμε να στέλνουμε τους χρήστες smartphones να αγοράσουν ένα application κάθε φορά που μπαίνουν στο forum..

Αν βρεθεί κάποιο open source alternative του tapatalk ευχαρίστως να μπεί!


Σωστό αυτό, αλλά αφού είναι free το phpbb plugin γιατί να μην το βάλουμε (εγώ έχω αγοράσει το tapatalk για android). Νομίζω ότι για android έχω δει και ένα free alternative. Είναι πολύ πιο αποδοτικό και εύκολο το tapatalk για διάβασμα από smartphone και δεν αναιρεί το διάβασμα από απλό browser. Δεν υποχρεώνεται κανείς να το χρησιμοποιήσει, απλά όσοι το έχουν διευκολύνονται.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Yiannis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 12:47
Τοποθεσία: Athens

Re: www.pirateparty.gr BROWSERS

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 24 Ιαν 2012, 12:17

baskin έγραψε:Σωστό αυτό, αλλά αφού είναι free το phpbb plugin γιατί να μην το βάλουμε (εγώ έχω αγοράσει το tapatalk για android). Νομίζω ότι για android έχω δει και ένα free alternative. Είναι πολύ πιο αποδοτικό και εύκολο το tapatalk για διάβασμα από smartphone και δεν αναιρεί το διάβασμα από απλό browser. Δεν υποχρεώνεται κανείς να το χρησιμοποιήσει, απλά όσοι το έχουν διευκολύνονται.


Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να μπει αν απλά δούλευε με όσους έχουν το application χωρίς να πετά popup σε όσους δεν το έχουν για να το κατεβάσουν..

Επειδή το είχα βάλει για δοκιμή αλλά έχω απενεργοποιήσει το javascript που το ανιχνεύει, μπορείς να δεις αν δουλεύει μιας και έχεις το application; Αν ναι, το αφήνω ;)
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές.

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: www.pirateparty.gr BROWSERS

Δημοσίευσηαπό James » 24 Ιαν 2012, 14:43

Από iPhone και iPad βλέπω μιά χαρά το φόρουμ, βέβαια θα έβλεπα με καλό μάτι τη δημιουργία μιάς εφαρμογής για το apple store, δυστυχώς δε μπορώ εγώ να φτιάξω, ίσως να ζητήσουμε από κάποιο developer να μας δημιουργήσει μία.
P.s. Δε χάθηκε και οκόσμος να το δούμε αυτό αργότερα, αφού οργανώσουμε άλλα πιο σημαντικά θέματα.
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: www.pirateparty.gr BROWSERS

Δημοσίευσηαπό baskin » 24 Ιαν 2012, 20:39

Yiannis έγραψε:
baskin έγραψε:Σωστό αυτό, αλλά αφού είναι free το phpbb plugin γιατί να μην το βάλουμε (εγώ έχω αγοράσει το tapatalk για android). Νομίζω ότι για android έχω δει και ένα free alternative. Είναι πολύ πιο αποδοτικό και εύκολο το tapatalk για διάβασμα από smartphone και δεν αναιρεί το διάβασμα από απλό browser. Δεν υποχρεώνεται κανείς να το χρησιμοποιήσει, απλά όσοι το έχουν διευκολύνονται.


Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να μπει αν απλά δούλευε με όσους έχουν το application χωρίς να πετά popup σε όσους δεν το έχουν για να το κατεβάσουν..

Επειδή το είχα βάλει για δοκιμή αλλά έχω απενεργοποιήσει το javascript που το ανιχνεύει, μπορείς να δεις αν δουλεύει μιας και έχεις το application; Αν ναι, το αφήνω ;)


Χμμμμ. Δεν το ήξερα ότι πετάει popup. Το έχεις προσθέσει στο tapatalk network, γιατί δεν το βρίσκω.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 5 και 0 επισκέπτες