Ημερομηνία Συνεδρίου

Συντονιστές: mankasp, zio_donnie, Z53

Πότε να γίνει το συνέδριο?

Το δημοψήφισμα λήγει στις 12 Ιούλ 2012, 00:43

20-21/10/2012
2
3%
27-28/10/2012
15
20%
03-04/11/2012
30
40%
10-11/11/2012
11
15%
Λευκό
17
23%
 
Σύνολο ψήφων: 75

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ημερομηνία Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό baskin » 13 Ιούλ 2012, 00:48

kailor έγραψε:εδώ σκέψουν ψηφίσαν τόσα άτομα πάνω 27 και 28 Οκτωβρίου, που πιθανόν είναι από τα άτομα που δεν μπαίνουν mumble...


Αυτό είναι επιχείρημα τώρα δηλαδή; (μην σχολιάσω την παρέλαση και γίνουμε κώλος).
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Ημερομηνία Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό kailor » 13 Ιούλ 2012, 01:10

baskin έγραψε:
kailor έγραψε:εδώ σκέψουν ψηφίσαν τόσα άτομα πάνω 27 και 28 Οκτωβρίου, που πιθανόν είναι από τα άτομα που δεν μπαίνουν mumble...


Αυτό είναι επιχείρημα τώρα δηλαδή; (μην σχολιάσω την παρέλαση και γίνουμε κώλος).


Δηλαδή Στράτο το βρίσκεις παράλογο που τα μέλη θέλουν να πάνε να δουν τα παιδιά τους στην παρέλαση και να περάσουν και λίγο χρόνο μαζί τους.

Ή σου φαίνεται παράλογο ότι μέλη μας έχουν ευκαιρία λόγω τρίημερου να βγάλουν και κανά μεροκάματο.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ημερομηνία Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό baskin » 13 Ιούλ 2012, 01:14

Την παρέλαση άσε την...

Για το mumble ρώτησα. Όποιος δεν μπει στο mumble δηλαδή, δεν έχει πλήρη πληροφόρηση; Είναι το mumble το κανάλι της επίσημης πληροφόρησης;

Είδα να σχολιάζεις αρνητικά αυτούς που ψήφισαν για 27-28 Οκτωβρίου, επειδή δεν άκουσαν αυτούς που ήταν στο mumble.

Αυτό ρώτησα. Το τι θεωρεί ο καθένας λογικό είναι δικό του θέμα.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Ημερομηνία Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό kailor » 13 Ιούλ 2012, 01:32

baskin έγραψε:Την παρέλαση άσε την...

Για το mumble ρώτησα. Όποιος δεν μπει στο mumble δηλαδή, δεν έχει πλήρη πληροφόρηση; Είναι το mumble το κανάλι της επίσημης πληροφόρησης;

Είδα να σχολιάζεις αρνητικά αυτούς που ψήφισαν για 27-28 Οκτωβρίου, επειδή δεν άκουσαν αυτούς που ήταν στο mumble.

Αυτό ρώτησα. Το τι θεωρεί ο καθένας λογικό είναι δικό του θέμα.


Στράτο μην μου λές για την πληροφόρηση γιατί το πρωτοφώναξα από τις πρώτες εκλογές του Μαίου που κάποιες μέρες δεν έμπαινα και έχανα ολόκληρα επεισόδια.

Φώναζα από που θα πληροφορηθώ εγώ το τι γίνεται στο κόμμα.

Αφού δεν έχουμε κάποιο επίσημο κανάλι πληροφόρησης, ναι άτυπο κανάλι είναι το mumble.

είτε σου αρέσει προσωπικά είτε όχι.

Ακόμα και τώρα μετά τις εκλογές είμαστε λίγα άτομα μέσα που προσπαθούμε να κάνουμε κάποια δουλειά, γιατί? Γιατί απλώς μιλάμε εκείνη την ώρα και όχι ασύγχρονα (δηλαδή όποτε του καπνίσει του καθενός να διαβάσει το μήνυμα και όποτε να απαντήσει).

Αν εσύ δεν θέλεις να μπαίνεις mumble δική σου επιλογή, αλλά δεν μπορείς να κατακρίνεις και τους άλλους που προτιμάνε να δουλεύουνε έτσι ειδικά αφού δεν υπάρχει πλατφόρμα ενημέρωσης και όχι ασύγχρονη, γιατί όπως και στο κουμπάσο θα κάνεις μια ερώτηση τώρα και θα λάβεις απάντηση και 4 μέρες μετά.

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Ημερομηνία Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό pav » 13 Ιούλ 2012, 02:39

Ποιανού είναι αυτό; :lol:

medal.jpg
medal.jpg (16.87 KiB) 4197 προβολές

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ημερομηνία Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό baskin » 13 Ιούλ 2012, 09:31

kailor έγραψε:Αν εσύ δεν θέλεις να μπαίνεις mumble δική σου επιλογή, αλλά δεν μπορείς να κατακρίνεις και τους άλλους που προτιμάνε να δουλεύουνε έτσι ειδικά αφού δεν υπάρχει πλατφόρμα ενημέρωσης και όχι ασύγχρονη, γιατί όπως και στο κουμπάσο θα κάνεις μια ερώτηση τώρα και θα λάβεις απάντηση και 4 μέρες μετά.


Αναλόγως που απευθύνεις την ερώτηση... Για την απουσία αρκετών υπευθύνων από το forum και το Κουμπάσο, δεν ευθύνονται οι υπόλοιποι.

Και ΟΧΙ το mumble δεν μπορεί να είναι κανάλι ενημέρωσης γιατί ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΡΧΕΙΟ. ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ αυτό που λέγεται εκεί.

Στο θέμα μας. Εγώ έχω κανονίσει ένα όργιο 3-4 Νοέμβρη, που πρέπει να το πω για να μην ψηφίζεται; Θεωρείς το πρόβλημα μου, λιγότερο σοβαρό από των μελών που θέλουν να πάνε παρέλαση;
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ημερομηνία Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό baskin » 13 Ιούλ 2012, 10:30

sirfun2 έγραψε:επίσης, άποψή μου, κακός οι αποφάσεις δεν παίρνονται στο λικουιντ
το φόρουμ πρέπει να μείνει ανοιχτό μόνο για τους φίλους του κόμματος και τα πιστοποιημένα μέλη υποχρεωτικά να δουλεύουν στο κουμπάσο και στο λικουιντ
αλλιώς δεν πρόκειται να προχωρήσουμε


Τα πιστοποιημένα μέλη που φωνάζουν ότι το forum είναι χάος και δεν μπορεί να μπαίνει ο καθένας και να γράφει το μακρύ του και το κοντό του, είναι τα ίδια που απέχουν από το Κουμπάσο, που δημιουργήθηκε και για αυτόν τον λόγο....

Άρα το ζήτημα είναι άλλο και απλά εκτοξεύονται, φθηνές δικαιολογίες...
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Ημερομηνία Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 13 Ιούλ 2012, 11:30

Κατά την γνώμη μου, η απαίτηση του γονιού να πάει στην παρέλαση να παρακολουθήσει το παιδί του, είναι ιερό!!
Άσχετα που και εγώ θα πήγαινα στο όργιο!!!!! :D :D :D :D (Ποιος τα χέζ@@ τα συνέδρια και τις παρελάσεις)
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Ημερομηνία Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό kailor » 13 Ιούλ 2012, 11:34

laskaris_vasilis έγραψε:Κατά την γνώμη μου, η απαίτηση του γονιού να πάει στην παρέλαση να παρακολουθήσει το παιδί του, είναι ιερό!!
Άσχετα που και εγώ θα πήγαινα στο όργιο!!!!! :D :D :D :D (Ποιος τα χέζ@@ τα συνέδρια και τις παρελάσεις)


Συμφωνώ απόλυτα .

Το θέμα είναι ότι θελουμε όσο πιο μεγάλη συμμετοχή γίνεται στο συνέδριο και όχι να μεζευτούμε μόνο καμιά 20αριά άτομα.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες