Κείμενο για το περιβάλλον

Συντονιστές: mankasp, zio_donnie, Z53

Κείμενο για το περιβάλλον

Το δημοψήφισμα λήγει στις 29 Απρ 2012, 23:49

ΝΑΙ, με εκφράζει, να βγει
27
93%
ΟΧΙ, δεν με εκφράζει, να μη βγει.
2
7%
 
Σύνολο ψήφων: 29

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Κείμενο για το περιβάλλον

Δημοσίευσηαπό pav » 29 Απρ 2012, 00:32

omissman έγραψε:ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ !

αλλα το συγκεκριμενο κειμενο ειναι τοσο γενικο που δυσκολα μπορεις να διαφωνησεις.

Ακριβώς αυτό θα έλεγα.

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Κείμενο για το περιβάλλον

Δημοσίευσηαπό agelos » 29 Απρ 2012, 10:41

μια χαρα ειναι. ας το στειλουμε σε ολες τις οργανωσεις. και να ζητησουμε την βοηθεια τους για να μας μαθουν τα μελη και οι φιλοι τους.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Κείμενο για το περιβάλλον

Δημοσίευσηαπό kailor » 29 Απρ 2012, 12:03

agelos έγραψε:μια χαρα ειναι. ας το στειλουμε σε ολες τις οργανωσεις. και να ζητησουμε την βοηθεια τους για να μας μαθουν τα μελη και οι φιλοι τους.


Συμφωνώ μαζί σου Αγγελε. Απλώς πρέπει να αφαιρεθεί η πρώτη πρόταση που λέει "απάντηση προς WWF"

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: Κείμενο για το περιβάλλον

Δημοσίευσηαπό plessas » 29 Απρ 2012, 16:04

kailor έγραψε:η επιτροπή είχε αρχίσει και δούλευε απλώς πάγωσε και αυτή για τις εκλογές....

Ωστόσο για το #2 είχε και προσθήκη που πιθανόνο αφαιρέθηκε από την ομάδα επικοινωνίας, η πρόταση ήταν ως εξής: "Αποδέσμευση από τις ρυπογόνες ενεργειακές πολιτικές όσο μπορούμε ώστε να μην έχουμε έλλειψη ενέργειας, αλλά και πρόωθηση των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας.".


Εγώ το άλλαξα. Δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί διαφορετικά στην επιτροπή. Αν θελέτε το ξανααλλάζουμε.
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Κείμενο για το περιβάλλον

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 29 Απρ 2012, 16:12

Πέρα από την παρατήρηση του "omissman", συμφωνώ απόλυτα.
Ως προς την ένσταση του "kailor" θα έλεγα (μιμούμενος κάποιον του forum): "man, αυτό εξυπακούεται" :D :D (Μιλάω για την πρώτη ένσταση, ως προς την παράγραφο 2)
Τελευταία επεξεργασία από 1 και laskaris_vasilis, έχει επεξεργασθεί 29 φορά/ες συνολικά
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Κείμενο για το περιβάλλον

Δημοσίευσηαπό kailor » 29 Απρ 2012, 16:12

plessas έγραψε:
kailor έγραψε:η επιτροπή είχε αρχίσει και δούλευε απλώς πάγωσε και αυτή για τις εκλογές....

Ωστόσο για το #2 είχε και προσθήκη που πιθανόνο αφαιρέθηκε από την ομάδα επικοινωνίας, η πρόταση ήταν ως εξής: "Αποδέσμευση από τις ρυπογόνες ενεργειακές πολιτικές όσο μπορούμε ώστε να μην έχουμε έλλειψη ενέργειας, αλλά και πρόωθηση των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας.".


Εγώ το άλλαξα. Δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί διαφορετικά στην επιτροπή. Αν θελέτε το ξανααλλάζουμε.


δεν το είχαμε συζητήσει plessa, απλώς σε μια συνάντηση στο mumble είχε αναφερθεί ότι πρέπει να προσέξουμε στο τι θα κάνουμε ώστε να μην έχουμε έλλειψη ενέργειας... Γιατί μπορεί κάποιες μέρες να μην υπάρχει ήλιος ή αέρας, και να μείνουν από ενέργεια κάποιες περιοχές...

vagenasd
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 14:48
Τοποθεσία: Athens Greece

Re: Κείμενο για το περιβάλλον

Δημοσίευσηαπό vagenasd » 29 Απρ 2012, 17:12

+1

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Κείμενο για το περιβάλλον

Δημοσίευσηαπό anestis » 29 Απρ 2012, 17:58

ΟΚ, οπότε προχωράμε.
Ποιος κάνει το επόμενο βήμα ? (και ποιο είναι αυτό?) :)
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Κείμενο για το περιβάλλον

Δημοσίευσηαπό kailor » 29 Απρ 2012, 19:29

anestis έγραψε:ΟΚ, οπότε προχωράμε.
Ποιος κάνει το επόμενο βήμα ? (και ποιο είναι αυτό?) :)


Ας δούμε το τελικό ξανά, μετά απ'αυτά που πρότειναν εδώ ...

Έπειτα ας βγει στο κεντρικό site μας, και απο κεί φεύγει για όλες τις εφημερίδες.

Και άμα είναι μιλάω εγώ Δευτέρα με WWF... Εάν δεν υπάρχει πρόβλημα από κανέναν άλλον...

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Κείμενο για το περιβάλλον

Δημοσίευσηαπό anestis » 29 Απρ 2012, 19:34

Να φύγει για τις εφημερίδες???
Θα υποθέσουν ότι έχουμε δημοσκόπηση
με βάση την οποία πρέπει να πάρουμε κάτι από τους Οικολόγους! :)
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 13 και 0 επισκέπτες