ACTA 9/6/2012

Συζήτηση για διάφορες δράσεις που μπορούμε να κάνουμε
Papas
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 16:06

Re: ACTA 9/6/2012

Δημοσίευσηαπό Papas » 10 Ιουν 2012, 13:38

Εγω ηρθα στις 21:00 αλλα απο οτι ειδα δεν ηταν κανεις στην πλατεια Συνταγματος.
Ματαια εψαχνα σε ολες τις καφετεριες του κεντρου για τα χαρακτηριστικα πορτοκαλι μπλουζακια.Τελικα πηρε το ματι μου αργα το βραδυ δυο πειρατες που ετρωγαν κεμπαπ στο ιδιο μαγαζι με εμενα.
Συμφωνω για την καλυτερη οργανωση και τη δεσμευση ατομων.Καλη επιτυχια στις 17.

πλατων
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 05 Μάιος 2012, 21:07
Τοποθεσία: κολωνος, αθηνα

Re: ACTA 9/6/2012

Δημοσίευσηαπό πλατων » 15 Ιουν 2012, 01:21

Να σας πω και γω παιδια κατι. μέ πολυ αγαπη. μηπως εαν καναμε μια πορεια και ενημερωση για το codex alimentarius θα ειχε μεγαλυτερη ανταποκριση? και εξηγω παλι με πολυ αγαπη, οτι δεν καιγομαστε απο την φημωση του λογου εαν δεν υπαρχει ανθρωπος και ζωη να τον παραγει.δεν ειμαι καλος στα λογια ελπιζω να καταλαβατε τον αντιλογο
"Ν΄αγαπάς την ευθύνη. Να λες, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τον κόσμο. Αν δεν σωθεί, εγώ φταίω." ΑΣΚΗΤΙΚΗ, ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

hrsfpgyjrnptrd

Re: ACTA 9/6/2012

Δημοσίευσηαπό hrsfpgyjrnptrd » 15 Ιουν 2012, 01:36

Καταλαβαινω τι θες να πεις αλλα εχει μαλλιάσει η γλώσσα μας να λεμε οτι η ACTΑ εχει να κανει με τον έλεγχο οχι μονο του διαδίκτυο αλλα και των πατενταρισμενων φυτων και φαρμακων.
Η ΑCTA προβλέπει την καταστροφή του παράνομου υλικου και των μεσων παραγωγής του σε περιπτώσεις παραβίασης των δικαωματων του κατόχου της πατέντας, δεν μιλάει μόνο για cd και υπολογιστές, ειναι τοσο ασαφής που μπορείς να θεωρησεις και τα τρακτέρ στα προς καταστροφή μεσα.
Δεν ειναι εκτος ατζέντας αυτό που λες, ειναι μεσα στην διαμαρτυρία για την ACTA.

πλατων
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 05 Μάιος 2012, 21:07
Τοποθεσία: κολωνος, αθηνα

Re: ACTA 9/6/2012

Δημοσίευσηαπό πλατων » 15 Ιουν 2012, 01:51

αισθανομαι :roll: που δεν ηρθα. και θα ενημερωνομουν και σωστοτερα
"Ν΄αγαπάς την ευθύνη. Να λες, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τον κόσμο. Αν δεν σωθεί, εγώ φταίω." ΑΣΚΗΤΙΚΗ, ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

ekfrasi
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2011, 18:17
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ACTA 9/6/2012

Δημοσίευσηαπό ekfrasi » 16 Ιουν 2012, 15:38

http://falkvinge.net/2012/06/15/acta-ba ... -delegates

Θα το μεταφράσει κάποιος να το προωθήσουμε?
TITLE: Please reject the ACTA treaty in INTA
Dear MEP on the INTA committee,
As a citizen of [your country], I urge you to reject the ACTA treaty in the INTA vote. As we have already seen in advisory committes, the ACTA treaty is neither good from a Legal Affairs standpoint (JURI), is incompatible with fundamental rights in the Charter (LIBE), is contrary to third-world development (DEVE) as well as appearing contrary to the Digital Agenda to strengthen European IT industries (ITRE).
As for International Trade, you are no doubt aware of the assessment report where it’s clear in numbers that Europe does not gain from stronger copyright or patent protections; the EU27 is already at a net loss of 25 billion USD per year through these exclusive right constructs. Europe gains from weaker protection, not stronger: it cannot possibly be a policy goal by itself for Europe to increase the international trade deficit.
(Data from Directorate General for External Policies’ assessment report of ACTA, page 35.)
Finally, I wish to respectfully remind you that the citizens of Europe remain upset about and vigilant against this treaty, with protests against ACTA being held in over 100 European cities earlier in June, following up on similar earlier protests that were equally Europe-wide.
Accordingly, I urge you to vote in INTA to recommend the European Parliament to withhold its consent to the ACTA treaty.
Sincerely,
[your name]
[your country]

INTA is scheduled to vote on ACTA at about 10:00 on June 21

Τα email είναι:

ioannis.kasoulides@europarl.europa.eu,damien.abad@europarl.europa.eu,franck.proust@europarl.europa.eu,tokia.saifi@europarl.europa.eu,
marielle.desarnez@europarl.europa.eu,jacky.henin@europarl.europa.eu,harlem.desir@europarl.europa.eu,marine.lepen@europarl.europa.eu,
paul.murphy@europarl.europa.eu,matteo.salvini@europarl.europa.eu,gianluca.susta@europarl.europa.eu,francesca.balzani@europarl.europa.eu,
david.sassoli@europarl.europa.eu,inese.vaidere@europarl.europa.eu,laimaliucija.andrikiene@europarl.europa.eu,marietje.schaake@europarl.europa.eu,
jaroslaw.walesa@europarl.europa.eu,malgorzata.handzlik@europarl.europa.eu,iuliu.winkler@europarl.europa.eu,georgesabin.cutas@europarl.europa.eu,
george.becali@europarl.europa.eu,mariaauxiliadora.correazamora@europarl.europa.eu,josefa.andresbarea@europarl.europa.eu,
maria.badiaicutchet@europarl.europa.eu,catherine.bearder@europarl.europa.eu,keith.taylor@europarl.europa.eu,
david.campbellbannerman@europarl.europa.eu,syed.kamall@europarl.europa.eu,emma.mcclarkin@europarl.europa.eu,william.dartmouth@europarl.europa.eu,
christofer.fjellner@europarl.europa.eu,amelia.andersdotter@europarl.europa.eu,miloslav.ransdorf@europarl.europa.eu,jan.zahradil@europarl.europa.eu,
libor.roucek@europarl.europa.eu,daniel.caspary@europarl.europa.eu,godelieve.quisthoudtwohl@europarl.europa.eu,
albert.dess@europarl.europa.eu,silvana.koch-mehrin@europarl.europa.eu,helmut.scholz@europarl.europa.eu,bernd.lange@europarl.europa.eu,
bela.glattfelder@europarl.europa.eu,elisabeth.koestinger@europarl.europa.eu,joerg.leichtfried@europarl.europa.eu

Ποιος θα βρει τους Ελληνες ?
1. Προστασία της ιδιωτικής ζωής .
2. Μεταρρύθμιση της νομοθεσίας για το copyright.
3. Αλλαγές στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία για τις πατέντες.
+1. Διαφάνεια της Δημόσιας Διοίκησης.

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: ACTA 9/6/2012

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 16 Ιουν 2012, 16:27

Ετοιμάζω την λίστα με τα στοιχεία & τα e-mails των Ελλήνων Ευρωβουλευτών....
Το γράμμα θα το αναλάβει η ΟΜ.ΕΠ και θα το ετοιμάσει για να βγει σε όλα τα μέλη μας με τις κατάλληλες οδηγίες για την αποστολή του...

Δώστε μου απλά λίγο χρόνο... θα το έχω έτοιμο όλο αυτό μέχρι το βράδυ σήμερα Σάββατο 16/06/2012 ή το πού αύριο μέχρι το μεσημέρι.
8-)
здравствуйте

πλατων
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 05 Μάιος 2012, 21:07
Τοποθεσία: κολωνος, αθηνα

Re: ACTA 9/6/2012

Δημοσίευσηαπό πλατων » 16 Ιουν 2012, 17:14

μπορω μεχρι αυριο το μεσημερι εαν δεν βιαζομαστε μεχρι σημερα το βραδυ εαν βιαζομαστε. το αναρτω εδω?
"Ν΄αγαπάς την ευθύνη. Να λες, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τον κόσμο. Αν δεν σωθεί, εγώ φταίω." ΑΣΚΗΤΙΚΗ, ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ACTA 9/6/2012

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 16 Ιουν 2012, 17:23

μπορω μεχρι αυριο το μεσημερι εαν δεν βιαζομαστε μεχρι σημερα το βραδυ εαν βιαζομαστε. το αναρτω εδω?


Μήπως συμβαίνει κάποιο mismatch;;;;;
Τελευταία επεξεργασία από 1 και laskaris_vasilis, έχει επεξεργασθεί 16 φορά/ες συνολικά
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

πλατων
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 05 Μάιος 2012, 21:07
Τοποθεσία: κολωνος, αθηνα

Re: ACTA 9/6/2012

Δημοσίευσηαπό πλατων » 16 Ιουν 2012, 17:29

εννοεις το βραδυ την εθνικη? ναι και αυριο πρωι ναυπλιο και παλι πισω.
"Ν΄αγαπάς την ευθύνη. Να λες, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τον κόσμο. Αν δεν σωθεί, εγώ φταίω." ΑΣΚΗΤΙΚΗ, ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

πλατων
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 05 Μάιος 2012, 21:07
Τοποθεσία: κολωνος, αθηνα

Re: ACTA 9/6/2012

Δημοσίευσηαπό πλατων » 16 Ιουν 2012, 17:59

και τελος παντων για να μην χαλαμε τα πληκτρολογια μας επειδη το μονο που εχω κανει για το κομμα ειναι τα χρηματα εχω ξεκινησει ηδη την μεταφραση οποτε μπορειτε να προχωρατε τις λιστες
"Ν΄αγαπάς την ευθύνη. Να λες, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τον κόσμο. Αν δεν σωθεί, εγώ φταίω." ΑΣΚΗΤΙΚΗ, ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες