Τώρα είναι η ώρα που πρέπει να δράσουμε πιο δυναμικά.

Συζήτηση για διάφορες δράσεις που μπορούμε να κάνουμε
JohnPagonis
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 07 Μάιος 2012, 19:10
Επικοινωνία:

Re: Τώρα είναι η ώρα που πρέπει να δράσουμε πιο δυναμικά.

Δημοσίευσηαπό JohnPagonis » 25 Μάιος 2012, 01:58

Οπως και με την εφαρμογή για (Android) κινητά ετσι και με κάποιο video μάλλον πρέπει να δούμε πως αυτά θα γίνουν viral με στόχο να φτάσουν σε νέους που είναι "μέλη" του 35% της αποχής.

Πιστεύω πως από εκεί έχουμε να αντλήσουμε τους περισσότερους μελλοντικούς πειρατές.

πχ ενα video με θέμα "Μάνα δεν αντέχω άλλο (μανα: οχι παιδί μου τι πας να κάνεις)...θα παω να με ψηφίσω" :-)

Κατι τέτοιο με πιασάρικη μουσική και εκθέτοντας τις βασικές μας αρχές χωρίς να γίνεται γελίο ίσως να έκανε πολύ καλό, αν κάποιοι νοιώθουν τοσο δημιουργικοί :-)
http://www.pagonis.org
http://twitter.com/JohnPagonis

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Τώρα είναι η ώρα που πρέπει να δράσουμε πιο δυναμικά.

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 25 Μάιος 2012, 01:59

@Ίριδα
Αν και δεν είμαι αρμόδιος για να απαντήσω στο θέμα "να γίνει ψηφοφορία για το "ύφος" του τραγουδιού", σκέφτομαι πως το καλύτερο είναι να συγκεντρωθούν
όλοι όσοι θέλουν, να δημιουργήσουν κάτι και ότι βγει να το δημοσιοποιήσουν στον "τόπο" μας.
Όλα τα "εικαστικά" που δημιουργήθηκαν μέχρι τώρα, από ότι είδα, έτσι λειτούργησαν. (Κάποιος είχε την ιδέα, κάποιοι τον βοήθησαν, όλοι μαζί την υλοποίησαν και η "παραγωγή' προχώρησε δια "βοής")
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

elrik
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 31 Ιαν 2012, 07:02
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Τώρα είναι η ώρα που πρέπει να δράσουμε πιο δυναμικά.

Δημοσίευσηαπό elrik » 25 Μάιος 2012, 07:57

Πιο πειρατικό τραγουδι απο αυτό δεν υπάρχει ;)

http://www.youtube.com/watch?v=WTlhUfBLKlM

(Ένα ευχάριστο διάλλειμα από την πίεση των ημερών)

eleni_paliou
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 25 Απρ 2012, 21:25

Re: Τώρα είναι η ώρα που πρέπει να δράσουμε πιο δυναμικά.

Δημοσίευσηαπό eleni_paliou » 25 Μάιος 2012, 17:28

Πολυ καλή η ιδέα της Ιριδας θα το συζητήσω με κάποιους φίλους μουσικούς που νομίζω οτι μπορούν να προσφέρουν.

Ίριδα
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 20 Μάιος 2012, 14:11

Re: Τώρα είναι η ώρα που πρέπει να δράσουμε πιο δυναμικά.

Δημοσίευσηαπό Ίριδα » 30 Μάιος 2012, 16:57

Χαχαχαχα! Ναι, δεν υπάρχει. Μόνο που είναι για πολύ συγκεκριμένα γούστα. ;)
Λοιπόν, θα αρχίσω κι εγώ να φτιάχνω κάτι. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι μέχρι τις 13 Ιουνίου είμαι πολύ πιεσμένη με τη δουλειά και κάτι άλλο που ετοιμάζω. Αν προλάβω :o και φτιάξω κάτι καλό όμως ποιος θα αναλάβει την ενορχήστρωση και την ηχογράφηση; Σε ποιον θα το στείλω; Στούντιο δεν έχω και επειδή φέτος μένω για πρώτη χρονιά Χανιά δεν έχω προλάβει να γνωρίσω κόσμο και να φτιάξω συγκρότημα. Η σύνθεση του τραγουδιού είναι σχετικά εύκολη υπόθεση (μερικές ώρες για να βγει κάτι αξιόλογο). Το μετά είναι το πρόβλημα. Αν μέχρι τις 15 Ιουνίου δεν φτιάξει άλλος κάτι, θα αρχίσω να το παλεύω μόνη μου και ό, τι βγει για.... τις επόμενες εκλογές.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες