Πως μπορώ να βοηθήσω

Εδώ μπορείς να γράψεις πώς μπορείς να βοηθήσεις
elrinio75
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 03:25

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό elrinio75 » 04 Ιαν 2012, 04:49

Βρίσκομαι στα Δωδεκάνησα και μπορώ να βοηθήσω σε θέματα οργάνωσης και λίγο σε προγραμματισμό php, linux, cloud computing, asterisk, voip, αυτόματες ενημερωτικές κλήσεις.

Το βιογραφικό μου μπορεί να μην είναι τόσο πλούσιο αλλά έχω αρκετό χρόνο διαθέσιμο και σχετική εμπειρία "ερημοσπίτη".
"We Are the Borg. You Will be Assimilated. Resistance is Futile."

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό plessas » 04 Ιαν 2012, 09:01

Καλημέρα από Πάτρα! Με λένε Θάνο, είμαι Μηχανικός Η/Υ και ασχολούμαι κυρίως με διαδικτυακό προγραμματισμό. Χαρά μου να βοηθήσω σε αυτή την προσπάθεια και ας ελπίσουμε να βγει κάτι καλό για την κοινωνία μας.
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

aggelos25
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 11:53

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό aggelos25 » 04 Ιαν 2012, 12:08

Καλησπέρα,

Με λένε Άγγελο και μπορώ να βοηθήσω στο κομμάτι του Μάρκετινγκ και των Social Media. Έχω διατελέσει διευθυντής Μαρκετινγκ σε όμιλο εταιριών και πλέον έχω αναλάβει αυτό το κομμάτι μαζί και με τις πωλήσεις και τα Social Media για την δική μου επιχείρηση.

Στη διάθεση σας,
Άγγελος

maxb
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 12:05

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό maxb » 04 Ιαν 2012, 12:11

Καλημέρα από Αθήνα!
Μόλις γράφτηκα στο site και εύχομαι καλή συνέχεια. Έχω σπουδάσει κοινωνικές επιστήμες και έχω ασχοληθεί για λίγο και ερασιτεχνικά με το ρεπορτάζ. Αν μπορέσω να φανώ χρήσιμος σε δημοσιεύσεις, σύνταξη κειμένων, μεταφράσεις, χαρά μου.

eliasant
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 10:46

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό eliasant » 04 Ιαν 2012, 12:14

Διαβάζω όλο και περισσότερα στα forum και νομίζω ότι κάτι καλό θα γεννηθεί εδώ. Με λένε Ηλία, μένω στη Ν. ΣΜύρνη και είμαι γραφίστας εντύπων - λογοτύπων ενώ ασχολούμαι και με τις διαφημιστικές κατασκευές - σταντ - ψηφιακές εκτυπώσεις. Πιθανών να μπορώ να βοηθήσω και στον κλάδο των "Διαφημιστικών εταιρειών" εάν χρειαστεί.

archon
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 12:01

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό archon » 04 Ιαν 2012, 12:25

γεια κι από εμένα

τελειώνω διεθνείς και ευρωπαϊκές σπουδές στο πάντειο, οπότε ασχολούμαι με τα πάντα και θα μπορώ να βοηθήσω σε κάτι τουλάχιστον (πολιτική,οικονομία,διεθνές δίκαιο,διεθνείς σχέσεις,αγγλικά,λίγο γερμανικά κλπ)

ελεύθερο χρόνο έχω φούλ (πουλάω κιόλας αν χρειάζεται κανείς!!)

επίσης προτείνω για ύμνο του κόμματος το "death or glory" των running wild!!τί πιο πειρατικό;;!!

υ.γ.: oh, we're riding the storm

tvelocity
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 20:37

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό tvelocity » 04 Ιαν 2012, 13:06

Καλησπέρα και από εμένα.

Ονομάζομαι Αντώνης και αυτή την στιγμή κάνω Master στην πληροφορική στην Γαλλία, καταγωγή από Χανιά. Μπορώ να συμμετάσχω σε προσπάθειες ανάπτυξης λογισμικού, έχω κάποια εμπειρία έως τώρα κυρίως στον χώρο των ενσωματωμένων συστημάτων (ARM Linux, κλπ) αλλά εφόσον χρειάζεται έχω το θάρρος να συνεισφέρω σε οποιουδήποτε είδους προσπάθεια. Παλαιότερα έχω συμμετάσχει και σε διάφορα τοπικά LUGs (πολύ παλαιότερα).

Πιστεύω ότι δεν θα μπορούσε να υπήρχε καλύτερη στιγμή για μια τέτοια προσπάθεια στην Ελλάδα, δεδομένου της αίσθησης ότι υπάρχει «πολιτικό κενό» στην Ελλάδα. Πολιτικά δεν προσανατολίζομαι ούτε αριστερά ούτε δεξιά, και με ικανοποιεί ιδιαίτερα η απομάκρυνση του Πειρατικού Κόμματος από παλαιολιθικές «πολιτικές θρησκείες». Οι αρχές λειτουργίας του κόμματος με βρίσκουν σύμφωνο και έχω πρόθεση να γραφτώ μέλος του κόμματος το νωρίτερο ανοίξουν οι μπουκαπόρτες.
Verba volant, scripta manent

valantiss
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 13:12

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό valantiss » 04 Ιαν 2012, 13:36

Καλησπέρα και απο εμένα,

Με λένε Βαλάντη και απο τη μεριά μου θα ήθελα να βοηθήσω όπου κρίνεται επιθυμητό.

Διαθέτω blog όπου και θα μπορούσα να διαφημίσω το κόμμα, να βοηθήσω σε social Media applications, η γενικότερα σε οργανωτικους τομείς του κόμματος για την προώθηση του (Φυλλάδια κλπ ή όπου κριθεί αναγκαίο).

Επίσης είμαι σύμβουλος τραπεζικών εφαρμογών

Χαίρομαι παρα πολύ για την προσπάθεια αυτή του κόμματος και ανυπομονώ να γίνω μέλος

Φιλικά

DrG
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 13:15

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό DrG » 04 Ιαν 2012, 13:59

Καλή αρχή!

Είμαι ο Γιώργος από Θεσσαλονίκη, έχω τελειώσει Πληροφορική, έχω κάνει διδακτορικό στα δίκτυα υπολογιστών οπότε κάτι ξέρω από δίκτυα και ιντερνέτια, κάνω τον system maintainer Debian-based συστημάτων και μιλάω αγγλικά και γερμανικά. Με τα ψητά δεν τα πολυκαταφέρνω, αλλά επειδή μπορώ να πείσω σκύλο ότι θέλει ψύλλους, θα σας τα ταΐσω και καμμένα να είναι :D

Περίμενα πως και πως να ωριμάσουν οι συνθήκες για αυτό το κίνημα. Αυτή τη στιγμή παγκοσμίως επιχειρείται μια πλήρης αποδόμηση σε όλα τα μέτωπα των ελευθεριών και των αξιών με την ξεδιάντροπη χρήση κάθε είδους προσχήματος - παιδική πορνογραφία, τρομοκρατία. Σε μια Κίνα και σε ένα Ιράν, τουλάχιστον δεν υποκρίνονται: Λένε ότι η δημοκρατία είναι απαγορευμένη λέξη, και όποιος την ζητήσει, έχει ένα κελί ή μια σφαίρα για αυτόν. Εκεί, ξέρει κανείς ποιον έχει για εχθρό.

Στα δυτικά κράτη αντίθετα, εκεί όπου η λεπτότης του πολιτισμού έχει φτάσει σε υψίπεδα, όλες οι δράσεις γίνονται στο όνομα της προάσπισης των ελευθεριών, των παιδιών, των ευάλωτων κτλ, αλλά οι ομάδες τεχνοκρατών πίσω από τα σχέδια νόμου έχουν δεί ένα ΜΑΤ σε 2-3 κινήσεις. Αν και τελευταία το πράγμα έχει παραγίνει και οι μάσκες έχουν πέσει: η MPAA είπε (σχετικά με την ACTA νομίζω) ότι ορίστε, στην Κίνα και στο Ιράν έχουν ένα καλό επίπεδο ελευθερίας του λόγου και ταυτόχρονα προστατεύουν ικανοποιητικά και το copyright (!!!).

Αν ολίγοις, αν δεν δώσει ο καθένας την ψυχή του σε αυτό τον αγώνα, σύντομα δεν θα έχει καν το δικαίωμα χρήσης της...

Panosound
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 14:43

Re: Πως μπορώ να βοηθήσω

Δημοσίευσηαπό Panosound » 04 Ιαν 2012, 14:57

Γειά σε όλους. Με λένε Πάνο και είμαι ηχολήπτης με μεγάλη εμπειρία στον ζωντανό ήχο. Αν θέλετε να τους κουφάνουμε I am your man! Εχω και εμπειρία στις ηχογραφήσεις, τα Jingles και σε soundesign με δικό μου εξοπλισμό για γυρίσματα. Επίσης έχω αξιολάτρευτη σύζυγο που είναι σκηνοθέτης και θα χαρεί σίγουρα να συμμετέχει.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες