Σχετικά με τις "παγαποντιές"

Συζήτηση σχετικά με τα φλέγοντα θέματα για τις Ευρωεκλογές του 2019 και την συμμετοχή των Πειρατών.
newpamelina

Re: Σχετικά με τις "παγαποντιές"

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 11 Απρ 2019, 23:21

Τέλος να πούμε επίσης ότι το πορτοφόλι που κρατούσε η Χριστίνα πωλήθηκε στην υψηλότερη τιμή του πρώτου bitcoin ράλι και τα χρήματα αυτά χρησιμοποιήθηκαν εξολοκλήρου για (ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΗΣΗ BITCOINS ΕΝΑΝΤΙ ΧΡΕΟΥΣ ΤΥΠΟΓΡΑΦΟΥ) (TAMEIO-ΠΕΙΡ_SHARED_2014-12-31.ods).

Άρα (Βλακείες-έξυπνες κινήσεις)=2-1

Από εδώ και πέρα η απόφαση για πώληση τέτοιων περιουσιακών στοιχείων δεν πρέπει να λαμβάνεται από γερολαδάδες, αλλά με ψηφοφορία από τα μέλη του κόμματος, έτσι ώστε να μην υπάρχει η παραμικρή υπόνοια για "παγαποντιές". Οι γερολαδάδες μόνο μετρητά πρέπει να επιτρέπεται να διαχειρίζονται.
Γιατί τα συνολικά 12 bitcoin που είχε το κόμμα, αν τα πωλούσε κάποιος εξαιρετικά τυχερός/ικανός θα είχαν αποφέρει 240000 δολάρια στο κόμμα, δηλαδή χρήματα αρκετά για αυτόνομη κάθοδο του κόμματος σε 12 εκλογικές αναμετρήσεις!!!! Είχατε δηλαδή την δυνατότητα να κατέβετε αυτόνομοι 12 φορές στην ακραία περίπτωση, αλλά τελικά ούτε μια δεν καταφέρατε.

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τις "παγαποντιές"

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 12 Απρ 2019, 12:02

Ότι να ναι. Νομίζεις ότι είναι μόνο ο server; Ένα κόμμα πρέπει να έχει γραφείο. Που σημαίνει ενοίκιο και ρεύμα, νερό τηλέφωνο. Όχι μόνο δεν φτάνουν οι συνδρομές, αλλά βάζουμε και όλοι από την τσέπη μας. Εσύ μείνε και λέγε κοτσάνες χωρίς να έχεις βοηθήσει ποτέ στο παραμικρό. Άλλωστε για αυτό είναι τα τρολ. Για την διασκέδασή μας... Και μου θες και λόγο. Αν είχες και λόγο χωρίς να συμμετέχεις στις ΕΥΘΥΝΕΣ δεν θα υπήρχε κόμμα πειρατών.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

newpamelina

Re: Σχετικά με τις "παγαποντιές"

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 12 Απρ 2019, 22:20

Αυτή η χώρα δεν θα χάσει ποτέ. Ξέρεις γιατί; 7:24
ΠΙ ΠΙ ΠΙ , η Ευρώπη θέλει ΠΙ

newpamelina

Re: Σχετικά με τις "παγαποντιές"

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 13 Απρ 2019, 09:52

Η Ευρώπη θέλει ΠΙ!
Εικόνα
Εικόνα
Η Ευρώπη θέλει ΠΙ!
Τι δεν καταλαβαίνεις σχετικά με τον κοινοβουλευτισμό, Περαντζάκη;
pi2.jpg
pi2.jpg (15.47 KiB) 4750 προβολές


newpamelina

Re: Σχετικά με τις "παγαποντιές"

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 14 Απρ 2019, 10:20

Εικόνα

Κάτω ο Κοινοβουλευτισμός!
Δημοκρατία Τώρα!


eurobouli2.jpg
eurobouli2.jpg (33.74 KiB) 4729 προβολές

OXI ψήφισε ο Κόσμος!
Καταδίκασε το ψέμμα!
Και ορθώς ο πιτσιρίκος,
κατουράει στο ευρω-στέμμα.

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5084
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Σχετικά με τις "παγαποντιές"

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 19 Απρ 2019, 17:22

Σε έχω αποκλείσει. Δεν έχω λόγο να βλέπω τις βλακείες σου. Η συμμετοχή χωρίς ευθύνη δεν είναι συμμετοχή. Φύγε και παράτα μας.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

newpamelina

Re: Σχετικά με τις "παγαποντιές"

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 20 Απρ 2019, 09:13

Vassilis Perantzakis έγραψε:Σε έχω αποκλείσει. Δεν έχω λόγο να βλέπω τις βλακείες σου. Η συμμετοχή χωρίς ευθύνη δεν είναι συμμετοχή. Φύγε και παράτα μας.

Δηλαδή εσύ αποφασίζεις και διατάζεις τι θα γίνεται μέσα στο κόμμα, και θέλεις μετά να έχουμε όλοι την ευθύνη;;; Για μαλάκες ψάχνεις; Για να καταλογίσεις σε κάποιον ευθύνη και για να του δώσεις θέση ευθύνης, πρέπει ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ. Για κορόιδα λοιπόν να ψάξεις αλλού....

Vassilis Perantzakis έγραψε:Η συμμετοχή χωρίς ευθύνη δεν είναι συμμετοχή.

ΕΥΘΥΝΗ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ. ΟΣΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΚΤΗΣΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΨΗΦΟΥ ΣΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΔΟΥΛΑΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ. Ρωτήσατε πριν πάρετε την απόφαση να λογοκρίνεται στο φόρουμ σας όσους δεν είναι μέλη; Ρωτήσατε πριν αποκλείσετε από μέλη του κόμματος όσους ήθελαν να προστατεύεται η ανωνυμία τους; Όχι αυτούς δεν ρωτήσατε, ούτε καν τα επώνυμα μέλη δεν ρωτήσατε όταν πήρατε αυτές τις αποφάσεις σας!! Εφόσον λοιπόν δεν τους ρωτήσατε, και απλά αποφασίσατε και διατάξατε, οι παραπάνω δύο κατηγορίες ούτε σωστό είναι να αναλαμβάνουν θέσεις ευθύνης στο κόμμα, ούτε ευθύνες έχουν για την κατάντια του κόμματος σας.

newpamelina

Re: Σχετικά με τις "παγαποντιές"

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 20 Απρ 2019, 11:36

Βρωμερά κοινοβουλευτικά Nazgul, πρόγονοι του φασισμού και γεννήτορες του χιτλερισμού, θα έρθει ο καιρός και θα πληρώσετε για όλα τα κακά που έχετε προκαλέσει! Σκατά στην μούρη, σε όλους εσάς τους άρχοντες του σκότους! Κάτω ο κοινοβουλευτισμός! Κάτω οι αντιπρόσωποι! Δημοκρατία τώρα!

eurobouli4.jpg
eurobouli4.jpg (37.89 KiB) 4679 προβολές

newpamelina

Re: Σχετικά με τις "παγαποντιές"

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 20 Απρ 2019, 18:41

Εμένα πάντως η ερώτησή μου είναι μια και συγκεκριμένη, προς όλα τα κοινοβουλευτικά Nazgul που ζητούν την ψήφο μου.

Σε περίπτωση που εκλεγείς βουλευτής/ευρωβουλευτής/δημοτικός σύμβουλος, δεσμεύεσαι να ψηφίζεις αποκλειστικά και μόνο σε όλες τις ψηφοφορίες, επακριβώς το αποτέλεσμα ηλεκτρονικών δημοψηφισμάτων που θα αφορούν στο ίδιο ερώτημα;;;
Αν δεσμεύεσαι, με χρηματικό πρόστιμο μάλιστα σε ethereum ή σε κάποιο παρόμοιο κρυπτονόμισμα (ώστε να γραφτεί και το smart contract της ανυπακοής σου), τότε ίσως και να σε ψηφίσω για να με "εκπροσωπήσεις".

Κορόιδο και σκλάβος στους άρχοντες του σκότους δεν είμαι, και ελπίζω να βρεθούν και άλλοι ελεύθεροι άνθρωποι σαν και μένα, ώστε κάποια μέρα το σιχαμερό πολίτευμα του κοινοβουλευτισμού να καταργηθεί (είτε εκ των έσω, είτε με επανάσταση) και να επικρατήσει η Δημοκρατία.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 9 και 0 επισκέπτες