Καταγγελία!!

Ότι αφορά την διοργάνωση του Συνεδρίου του ΠΕΙΡ για το 2015
laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Καταγγελία!!

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 28 Νοέμ 2015, 22:58

Κατά την διάρκεια του Συνεδρίου μας, υπήρξαν καταγγελίες του kostasrose. Αρμόδιο όργανο για να διερευνήσει τις καταγγελίες του είναι η ΕΔ!!
Θυμάμαι κάτι λάθος;
Πέρασε ένας μήνας!!!
Ασχολήθηκε κανείς με αυτό; Υπάρχουν κάποιες σκέψεις από τα όργανά μας σχετικά με το τι πρόκειται να γίνει;
Μήπως η ΕΔ περιμένει κάτι; Μήπως την εντολή από τον "Δαλάι Λάμα" (aka ΔΕ;)
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Καταγγελία!!

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 28 Νοέμ 2015, 23:26

Ρε παιδιά θα κάνετε επιτέλους συνεδρίαση για το θέμα ;
Ούτε mailinglist δεν έχει πλέον η ΕΔ. Που πρέπει να απευθυνθούν οι καταγγέλοντες για να προχωρήσει το θέμα ;
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: Καταγγελία!!

Δημοσίευσηαπό gounara » 29 Νοέμ 2015, 04:18

Έχω κάνει και εγω καταγγελία από το Σεπτέμβρη ... Μην το ξεχνάτε αυτό ... 2 μήνες και βάλε ...
Υπολειτουργουμε ή είναι ιδέα μου ...
Σαν τη Ν.Δ. ένα πράμα γίναμε ...
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

penelope petropoulou
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: 15 Μάιος 2012, 23:03

Re: Καταγγελία!!

Δημοσίευσηαπό penelope petropoulou » 29 Νοέμ 2015, 14:13

laskaris_vasilis έγραψε:Κατά την διάρκεια του Συνεδρίου μας, υπήρξαν καταγγελίες του kostasrose. Αρμόδιο όργανο για να διερευνήσει τις καταγγελίες του είναι η ΕΔ!!
Θυμάμαι κάτι λάθος;
Πέρασε ένας μήνας!!!
Ασχολήθηκε κανείς με αυτό; Υπάρχουν κάποιες σκέψεις από τα όργανά μας σχετικά με το τι πρόκειται να γίνει;
Μήπως η ΕΔ περιμένει κάτι; Μήπως την εντολή από τον "Δαλάι Λάμα" (aka ΔΕ;)

Έχεις δίκιο. Σου απαντώ λοιπόν .
Εγώ σαν μέλος της Ε.Δ. δεν πήρα την πρωτοβουλία γιατί για κάποιους συγκεκριμένα είμαι " ή σύζυγος " και η " κυρία πρόεδρα " ( να μην ανατρέχω τώρα σε κείμενα στο forum και σε συνεδριάσεις ) οπότε περιμένω τα έταιρα μέλη της Ε.Δ. να ορίσουν συνεδρίαση .
Άλλωστε σαν Ε.Δ. πήρα την πρωτοβουλία για την αναπλήρωση μέλους μετά την παραίτηση Ζολώτα και την ενημέρωση στο wiki για την καινούρια Ε.Δ. , όπως προέκυψε το Νοέμβριο του 2014 στο 3ο Συνέδριο και δεν είχε ενημερωθεί το wiki για έναν ολόκληρο χρόνο , με αποτέλεσμα άτομα της Ε.Δ. να μην ξέρουν ότι έχουν εκλεγεί στην Ε.Δ. μέχρι τον περασμένο μήνα, όπως είπα στο 4ο συνέδριο μας .
Αρκετές λοιπόν πρωτοβουλίες για μένα .
Μην χρεωθώ εκτός από ότι είμαι παντρεμένη ότι είμαι και "υποκινούμενη ".

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Καταγγελία!!

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 29 Νοέμ 2015, 20:03

Πηνελόπη, τα όργανα λειτουργούν απρόσκοπτα, μέχρι να υπάρξουν αντιδράσεις από κάποιο άλλο όργανο ΕΠΙΣΗΜΑ!!
Που σημαίνει: Η ΕΔ κάνει την δουλειά που ορίζει το καταστατικό να κάνει και αν και όταν υπάρξει ζήτημα/ένσταση ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο τότε, κάποιο άλλο όργανο (ΣτΜ ίσως;, ΔΕ ίσως; .....) προτείνει λύση.
Έχεις απόλυτο δίκιο για τις ενστάσεις που έχουν γίνει προς το πρόσωπό σου αλλά, είναι τελείως στον αέρα! Για να αποκτήσουν υπόσταση πρέπει να κατατεθούν επίσημα όμως, πως να γίνει αυτό, από την στιγμή που η ΕΔ δεν έχει ξεκινήσει αυτό που είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ να κάνει;
Την στιγμή αυτή συμβαίνει το εξής:
"Έχει πει ο vasilisbithikoukouras στον spyrossougias πως ενίσταται σχετικά με την συμμετοχή μου στην ΕΔ επομένως...... ας το έτσι"!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

koulaxizis
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 19:57

Re: Καταγγελία!!

Δημοσίευσηαπό koulaxizis » 02 Δεκ 2015, 13:48

Για να μην περάσει και αυτό "στα ψιλά γράμματα", ας ξεκινήσουν οι απαραίτητες διαδικασίες και αντιμετωπίζουμε στην πορεία την όποια ένσταση, διαφωνία, σύγκρουση συμφερόντων ή ότι άλλο προκύψει. Δεν γίνεται να αγνοούμε μια επίσημη και καταγγεγραμένη καταγγελία.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες