Μοιραστείτε μαζί μας (3ο Συνέδριο -Τελευταίες προετοιμασίες)

Ότι αφορά την διοργάνωση του Συνεδρίου του ΠΕΙΡ για το 2014
Alexandra_M
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 27 Μαρ 2012, 08:15

Μοιραστείτε μαζί μας (3ο Συνέδριο -Τελευταίες προετοιμασίες)

Δημοσίευσηαπό Alexandra_M » 28 Οκτ 2014, 02:58

Με την επιθυμία να γίνει το συνέδριο όσο πιο παραγωγικό γίνεται, ένας από τους στόχους είναι το να δημιουργήσουμε (όσο είναι δυνατόν) τις καταλληλότερες συνθήκες, ώστε να επιτευχθεί κάτι τέτοιο. Μπορεί σαν προεδρείο να μην μπορούμε να καθορίσουμε το τι θα συζητηθεί και το πόσο παραγωγικό θα είναι, μπορούμε όμως να φροντίσουμε, ώστε να υπάρξει ο χρόνος για κάτι τέτοιο, καθώς επίσης και να προσπαθήσουμε, με τη βοήθεια του ΣτΜ, να δημιουργήσουμε εύφορο έδαφος.

Με το σκεπτικό αυτό λοιπόν και καθώς βρισκόμαστε πλέον μία εβδομάδα πριν την πραγματοποίηση του συνεδρίου, θα ήταν χρήσιμο:

Εάν, στο σημείο αυτό, έχετε εντοπίσει κάτι που ίσως έχει παραληφθεί ή χρειάζεται διόρθωση, να το επισημάνετε και να προτείνετε ό,τι άλλο έχετε σκεφτεί και θεωρείτε ωφέλιμο.

Εάν το επιθυμείτε, να εισάγετε συγκεκριμένα θέματα, πέραν του καταστατικού και των προτάσεων που έχουν ήδη κατατεθεί, τα οποία θα σας ενδιέφερε να συζητηθούν.

Ίσως ακόμα να θέλετε να προτείνετε συγκεκριμένα πρόσωπα, που ασχολούνται με θέματα που μας ενδιαφέρουν, να κάνουν κάποιες σύντομες παρουσιάσεις, οι οποίες αφενός θα είναι ενημερωτικές και αφετέρου θα μπορούν να δώσουν την αφορμή για διάλογο. (Δεν είναι απαραίτητη η φυσική παρουσία εφόσον αυτή δεν είναι εφικτή)

Ό,τι κι αν είναι αυτό που έχετε να προσθέσετε ή να αφαιρέσετε, θα είναι χρήσιμο (σύντομα και περιεκτικά) να το αναφέρετε.
Έστω,ότι είμαστε σωστοί.Παραμένουμε«λάθος»αν απευθυνόμαστε σ εσφαλμένους δέκτες.
Ότι είμαστε σωστοί,έστω.Παραμένουμε«λάθος»αν μεταχειριζόμαστε εσφαλμένως την ορθότητα μας.
Άλλη 1 λανθασμένη μου σκέψη;Τότε αν δεν είμαι σωστή,απόδειξε μου πως κάνω λάθος(me)

Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες