Ψήφιση προτάσεων συνεδρίου

Ότι αφορά την διοργάνωση του Συνεδρίου του ΠΕΙΡ για το 2014
baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Ψήφιση προτάσεων συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό baskin » 06 Σεπ 2014, 14:31

Ακόμη να μάθουμε.... όλες οι προτάσεις πρέπει να πάμε στο LQFB και μόνο όσες ψηφιστούν να κατέβουν για έγκριση στο συνέδριο, χωρίς αλλαγές και τροποποιήσεις... πάλι θα κάνουμε χειροπρακτική στο συνέδριο.....

Στο LQFB μπορούν να μπουν εναλλακτικές, να γίνουν προτάσεις τροποποίησης και να προκύψει ένα και μόνο τελικό κείμενο....

Τα ίδια πάλι....
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Κατάθεση προτάσεων για το Καταστατικό

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 06 Σεπ 2014, 14:40

baskin έγραψε:Ακόμη να μάθουμε.... όλες οι προτάσεις πρέπει να πάμε στο LQFB και μόνο όσες ψηφιστούν να κατέβουν για έγκριση στο συνέδριο, χωρίς αλλαγές και τροποποιήσεις... πάλι θα κάνουμε χειροπρακτική στο συνέδριο.....

Στο LQFB μπορούν να μπουν εναλλακτικές, να γίνουν προτάσεις τροποποίησης και να προκύψει ένα και μόνο τελικό κείμενο....

Τα ίδια πάλι....

Ο καθ` εις με τον "νταλγκά" του!!
Ποιος και που αναφέρει πως στο Συνέδριο κατεβαίνουν μόνο οι προτάσεις που έχουν "ψηφιστεί";
Μέχρι τώρα "κατέβηκαν" όλες οι προτάσεις! Άλλαξε κάτι ή μήπως τα προηγούμενα Προεδρεία δεν έκαναν καλά την δουλειά τους;
..........
Τον μηχανισμό δε που προτείνεις ......... ούτε καν τον σχολιάζω!!!
Μπορεί να "αγάπησες" φίλε baskin αλλά ......... "αγάπησες" λάθος ;) ;) ;)
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Κατάθεση προτάσεων για το Καταστατικό

Δημοσίευσηαπό baskin » 06 Σεπ 2014, 19:37

Προσωπικά δεν θα έρθω ξανά σε ένα ακόμη συνέδριο γραφειοκρατίας... από εκεί και πέρα συνέχισε να αναθεματίζεις χωρίς να προτείνεις κάτι... δικαίωμα σου.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Κατάθεση προτάσεων για το Καταστατικό

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 06 Σεπ 2014, 20:29

baskin έγραψε:Προσωπικά δεν θα έρθω ξανά σε ένα ακόμη συνέδριο γραφειοκρατίας... από εκεί και πέρα συνέχισε να αναθεματίζεις χωρίς να προτείνεις κάτι... δικαίωμα σου.

Προσωπικά και εγώ δεν θα συμμετάσχω ποτέ σε Συνέδριο αναθέσεων!!
Την καραμέλα δε της πρότασης, προσωπικά πάλι, δεν θα την πιπιλήσω!!
Σε τελική ανάλυση, στον ράφτη πας και ο ράφτης, που είναι ειδικός, ράβει και ξηλώνει το κουστούμι στα μέτρα σου!
Οι ειδικοί του διαδικτύου αδυνατούν;
Αντί να μου ζητάς να προτείνω κάτι άλλο (που δεν έχω, ηλεκτρολόγος είμαι!) γιατί έχεις στηλώσει τα πόδια και δεν κοιτάς να το προσαρμόσεις στα επίπεδα που θέλουν τα μέλη;
Προτάσεις έχουν υπάρξει άπειρες! Όμως μόνο εσύ φίλε μου έχεις "μουλαρώσει" και δεν θέλεις να περακλίνεις βήμα:
Γιατί;
........ Μην μου αρχίσεις πάλι σε παρακαλώ τα "δεν γίνεται", "δεν μπορούμε να επέμβουμε", "αυτό είναι το σκεπτικό των δημιουργών" και άλλα τέτοια όμορφα! :mrgreen:
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Κατάθεση προτάσεων για το Καταστατικό

Δημοσίευσηαπό baskin » 06 Σεπ 2014, 20:51

Δεν πρόκειται να προσπαθήσω να σε πείσω.... Η ανάθεση είναι ο καλύτερος μηχανισμός που έχουμε για την μετατροπή της αντιπροσωπευτικής δημοκρατίας σε συμμετοχική και δεν θα το αναλύσω παραπάνω...

Συνέχισε να ζεις σε άλλο αιώνα και να πιστεύεις τις φιλολογίες των "αγανακτισμένων" περί "άμεσης" δημοκρατίας.

Πάω να γράψω ένα ποίημα για την αγάπη και τον έρωτα.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Κατάθεση προτάσεων για το Καταστατικό

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 06 Σεπ 2014, 21:40

ο καλύτερος μηχανισμός που έχουμε για την μετατροπή της αντιπροσωπευτικής δημοκρατίας σε συμμετοχική

Όντως!!!!!!!
Οι συμμετοχές που επέφερε η "ανάθεση" από τότε που την εφαρμόσαμε είναι τόσες πολλές που δεν μπορούμε να τις διαχειριστούμε πιά!!!
.....
Τι μας λες βρε baskin!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ψήφιση προτάσεων συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό baskin » 07 Σεπ 2014, 12:27

τρεις λαλούν και δυο χορεύουν...
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Ψήφιση προτάσεων συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 07 Σεπ 2014, 13:31

baskin έγραψε:τρεις λαλούν και δυο χορεύουν...

:lol: .. :lol: .. :lol: (3)........................................... :lol: .. :lol: (2)....
..............................................................
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Ψήφιση προτάσεων συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 23 Σεπ 2014, 12:37

baskin έγραψε:Ακόμη να μάθουμε.... όλες οι προτάσεις πρέπει να πάμε στο LQFB και μόνο όσες ψηφιστούν να κατέβουν για έγκριση στο συνέδριο, χωρίς αλλαγές και τροποποιήσεις... πάλι θα κάνουμε χειροπρακτική στο συνέδριο.....

Στο LQFB μπορούν να μπουν εναλλακτικές, να γίνουν προτάσεις τροποποίησης και να προκύψει ένα και μόνο τελικό κείμενο....

Τα ίδια πάλι....

ΝΑΙ έτσι να το κάνουμε. Θα το καταθέσω στην ΔΕ άμεσα.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 14 και 0 επισκέπτες