Λουξεμβούργο - εκλογές

Θέματα που αφορούν τους διεθνείς πειρατικούς σχηματισμούς.
Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
ΔημοσιεύσειςCOLON 3008
ΕγγραφήCOLON 26 Μαρ 2012, 21:03
ΤοποθεσίαCOLON Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Λουξεμβούργο - εκλογές

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 11 Ιούλ 2013, 11:13

Dear Pirates,

Tonight July 10th the luxembourgish government fell apart, meaning that we have snap elections in October 2013 in Luxembourg! This gives us 3 months to pull off our election campaign and get at least one Pirate into national Parliament!

On Thursday July 11th we want to launch our donation platform. We calculated our campaign budget and Pirate Party Luxembourg needs 25.000€ to get through the campaign (more details here: https://donate.piraten.lu/).

We would like all international Pirates to share the link to our donation platform https://donate.piraten.lu/ on your social media accounts, making as much buzz as possible. Please use the hashtag #Neiwahlen (new elections in luxembourgish) on Twitter, Facebook, G+, as the tag is followed by luxembourgish media. We do not only want to collect donations, but also to share the link and get media attention on the international solidarity of Pirates all over the world (making a hashtag about Luxembourg trending would be a first and who else to pull it off, but Pirates? ;) ).

We are very grateful for your help, any donation is welcome and appreciated!

We need about 3,5% in Luxembourg to get one Pirate into Parliament. The first polls we were mentioned in showed us at 3%. This can be done!

Thanks for your help!

Jerry Weyer
for the Pirate Party Luxembourg

P.S. For any information regarding luxembourgish elections you can contact me as campaign manager at jerry.weyer@piratepartei.lu or +352 661 860 401.

στέκομαι στο ποσό 25.000 ! για εκλογές που αφορούν περίπου 500.000 ανθρώπους το 1/20 της Ελλάδας :?:
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
ΔημοσιεύσειςCOLON 3641
ΕγγραφήCOLON 12 Ιαν 2012, 17:05
ΤοποθεσίαCOLON Thessaloniki, Greece

Re: Λουξεμβούργο - εκλογές

Δημοσίευσηαπό mankasp » 11 Ιούλ 2013, 11:44

Είναι για την προεκλογική εκστρατεία....

Πλακατ και πανώ: € 10,000
Φυλλάδια και κάτι που δεν ξέρω να μεταφράζω: € 5,550
Και άλλα φυλλάδια για μοίρασμα: € 6,000
Σταντακια: € 2,000
Λειτουργικά έξοδα: € 1,450
https://twitter.com/e_kastrinakis

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
ΔημοσιεύσειςCOLON 3008
ΕγγραφήCOLON 26 Μαρ 2012, 21:03
ΤοποθεσίαCOLON Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 11 Ιούλ 2013, 12:44

mankasp έγραψεColonΕίναι για την προεκλογική εκστρατεία....

Πλακατ και πανώ: € 10,000
Φυλλάδια και κάτι που δεν ξέρω να μεταφράζω: € 5,550
Και άλλα φυλλάδια για μοίρασμα: € 6,000
Σταντακια: € 2,000
Λειτουργικά έξοδα: € 1,450

Την εποχή του ίντερνετ το Πειρατικό κόμμα του Λουξεμβούργου θα φτιάξει πανό, πλακάτ, σταντ και φυλλάδια για προεκλογική εκστρατεία ? :lol: βρε baskin τι λένε ?
Και ζητούν οικονομική βοήθεια οι πιο πλούσιοι κατά κεφαλήν Ευρωπαίοι και 2οι σε όλο τον κόσμο ? :o http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE% ... CE%A0_(PPP)

Μετά μου λέτε ότι αυτά είναι παλαιοκομματικές πρακτικές, εκλογές μέσα από οθόνες δεν γίνονται καταλαβετέ το, αν θέλεις να επιτύχεις εκλογικό αποτέλεσμα πρέπει να μιλήσεις πρόσωπο με πρόσωπο με τον ψηφοφόρο, απλά η τεχνολογία βοηθά να τους προσεγγίσεις.....για να τους πείσεις να σε ψηφίσουν πρέπει να έχεις προσωπική επαφή μαζί τους, είτε είσαι Λουξεμβούργο, είτε Ελλάδα, Τρινιντάντ, Μποτσουάνα.
Και ναι θέλει ακτιβισμό, παρουσία σε τηλεοπτικά πάνελ, πορείες, απεργίες, εκδηλώσεις, τακτικά δελτία τύπου κ.λ.π φυσικά με θεματολογία που άπτεται των αρχών μας, όχι επί παντός επιστητού.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

hrsfpgyjrnptrd

Δημοσίευσηαπό hrsfpgyjrnptrd » 11 Ιούλ 2013, 14:28

-mesitiko- έγραψεColonΚαι ναι θέλει ακτιβισμό, παρουσία σε τηλεοπτικά πάνελ, πορείες, απεργίες, εκδηλώσεις, τακτικά δελτία τύπου κ.λ.π φυσικά με θεματολογία που άπτεται των αρχών μας, όχι επί παντός επιστητού.

Θέλει να παράγεις πολίτικη και όχι να κάνεις μαϊμού ακτιβισμό.
Δεν λέω ότι δεν θέλει να είσαι (και) στο δρόμο, αλλά πρώτα χρειάζεται να προτείνεις κάτι για κάποιο θέμα, όχι να βγάζεις ανακοινώσεις κατόπιν εορτής.
Αλλά αυτό θέλει δουλειά και δεν έχει τόσο πλάκα όσο να πίνουμε μπίρες και να το παίζουμε επαναστάτες.
Οπότε καιρός για μπάνια και τα λέμε από Σεπτέμβρη.

hrsfpgyjrnptrd

Δημοσίευσηαπό hrsfpgyjrnptrd » 16 Ιούλ 2013, 15:03

Αυτό μπορεί (θέλει?) να το φτιάξει κάποιος?

Κομπειλάδας
ΔημοσιεύσειςCOLON 4128
ΕγγραφήCOLON 19 Φεβ 2012, 16:58
ΤοποθεσίαCOLON Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
CONTACTCOLON

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 16 Ιούλ 2013, 15:47

Μια ερώτηση μόνο.... Τι είναι τα "μπάνια";;;; Και για ποιους;;;;
:|

(ντεν εκει μπανιος φετος καρντια μου...)
здравствуйте

hrsfpgyjrnptrd

Δημοσίευσηαπό hrsfpgyjrnptrd » 16 Ιούλ 2013, 17:38

Σε εμένα το λες που αν ήμουν λίγο πιο άσπρος θα ήμουν διάφανος?

laskaris_vasilis
ΔημοσιεύσειςCOLON 3273
ΕγγραφήCOLON 03 Φεβ 2012, 09:42

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 16 Ιούλ 2013, 17:53

headofthebored έγραψεColonΣε εμένα το λες που αν ήμουν λίγο πιο άσπρος θα ήμουν διάφανος?

Αυτό, εγώ το λέω "αμερικανιά"!!
Ο Κομπειλάδας σε ρώτησε κάτι συγκεκριμένο!
Έχεις απάντηση στην ερώτησή του;
Ή............
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες