Θέλετε το LiquidFeedback να είναι η πλατφόρμα αποφάσεων?

Αρχείο παλιών δημοσκοπήσεων

Θέλετε το LiquidFeedback να είναι η πλατφόρμα αποφάσεων του κόμματος?

ΝΑΙ
26
63%
ΟΧΙ
3
7%
ΑΛΛΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ
10
24%
ΔΕΝ ΞΕΡΩ / ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
2
5%
 
Σύνολο ψήφων: 41

Yiannis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 12:47
Τοποθεσία: Athens

Re: Θέλετε το LiquidFeedback να είναι η πλατφόρμα αποφάσεων?

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 07 Νοέμ 2012, 16:08

baskin έγραψε:Γι' αυτό τις είπαμε "δημοσκοπήσεις" Γιάννη. Δεν πειράζει, ας υπάρχουν και ανοιχτά μέρη στο forum.

Απλά δεν βρίσκω το νόημα να μετράς κάτι όταν δεν μπορείς να εμπιστευθείς τα αποτελέσματα..

Rainmaker έγραψε:Αν βλεπουμε ότι υπάρχουν αρκετές αρνητικές ψήφοι θα πρεπει να αναρωτηθούμε (και να ρωτήσουμε) για ποιο λόγο γίνεται αυτό.

Όχι, σε ένα τέτοιο σύστημα δεν μπορείς να βγάλεις κανένα συμπέρασμα. Όπως είπα και πιο πριν, θα μπορούσα να γραφτώ 100 φορές και να βάλω 100 αρνητικές ψήφους... Θα φαινόταν ότι η συντριπτική πλειοψηφία ψήφισε αρνητικά ενώ στην ουσία θα ήμουν μόνο εγώ..
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές.

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Θέλετε το LiquidFeedback να είναι η πλατφόρμα αποφάσεων?

Δημοσίευσηαπό adrian » 07 Νοέμ 2012, 16:25

Ε, απόφαση του σώματος ήταν, στο λικουιντ, εγω απλά εφαρμοσα και εφτιαξα αυτο το μέρος.
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

Loukianos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 02 Απρ 2012, 16:05

Re: Θέλετε το LiquidFeedback να είναι η πλατφόρμα αποφάσεων?

Δημοσίευσηαπό Loukianos » 07 Νοέμ 2012, 17:20

Eιμαι σιγουρος χωρις να ανηκω στο χωρο των προγραμματιστών ότι προς το παρόν το Lqfb ειναι ότι καλύτερο έχουμε ....
ώστοσο καλό θα ήταν να κοιτάμε και για κάποια εναλλακτική λύση και να δοκιμάσουμε ίσως....
Εαν το lqfb ειναι περιοριστικό σαν μετρο λήψεως αποφασεων πρέπει να βρεθει λύση...
Το ερωτημα ειναι όμως ....Ποιές ειναι οι προδιαγραφές που θέλουμε να εχει ο αντικαταστάστης του Lqfb ?


Χτές χρησιμοποίησα το Lqfb για πρώτη φορά ...δυσκολέυτηκα και νομίζω πώς αν δεν έχεις λίγες γνώσεις, χρόνο και υπομονή κυρίως
θα δυσκολευτεί κάποιος που οι γνώσεις του ειναι περιορισμένες...

(Πάντως δεν ειναι και κινέζικά ....λίγο χρόνο και υπομονή θέλει )

Rainmaker

Re: Θέλετε το LiquidFeedback να είναι η πλατφόρμα αποφάσεων?

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 07 Νοέμ 2012, 19:38

Loukianos έγραψε:Χτές χρησιμοποίησα το Lqfb για πρώτη φορά ...δυσκολέυτηκα και νομίζω πώς αν δεν έχεις λίγες γνώσεις, χρόνο και υπομονή κυρίως
θα δυσκολευτεί κάποιος που οι γνώσεις του ειναι περιορισμένες...

(Πάντως δεν ειναι και κινέζικά ....λίγο χρόνο και υπομονή θέλει )

5-6 φορές να μπεις κάνε και καμια πρωτοβουλία για δοκιμή και θα δεις δεν είναι τίποτα στο λεω εγώ που δεν σκαμπαζω απο υπολογιστές (βασικά πραγματα word, internet και μονο ελληνικά :D )

Loukianos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 02 Απρ 2012, 16:05

Re: Θέλετε το LiquidFeedback να είναι η πλατφόρμα αποφάσεων?

Δημοσίευσηαπό Loukianos » 07 Νοέμ 2012, 23:49

Ναι το 'χω ...μια χαρά...νομιζω το κατεχω κατά 60-70 %.....

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Θέλετε το LiquidFeedback να είναι η πλατφόρμα αποφάσεων?

Δημοσίευσηαπό agelos » 08 Νοέμ 2012, 00:47

Κομπειλάδας έγραψε:Να είναι ΜΙΑ (βασική, κύρια, σε δοκιμασία) πλατφόρμα αποφάσεων ΝΑΙ, να είναι Η (μόνη) πλατφόρμα αποφάσεων ΟΧΙ.


θα ηθελα να μπει τετοια απιλογη στην ψηφοφορια. καλο ειναι στις δημοκσοπήσεις να μην εχουμε απολυτες επιλογες...
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

Rainmaker

Re: Θέλετε το LiquidFeedback να είναι η πλατφόρμα αποφάσεων?

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 08 Νοέμ 2012, 09:37

agelos έγραψε:
Κομπειλάδας έγραψε:Να είναι ΜΙΑ (βασική, κύρια, σε δοκιμασία) πλατφόρμα αποφάσεων ΝΑΙ, να είναι Η (μόνη) πλατφόρμα αποφάσεων ΟΧΙ.


θα ηθελα να μπει τετοια απιλογη στην ψηφοφορια. καλο ειναι στις δημοκσοπήσεις να μην εχουμε απολυτες επιλογες...

δεν νομίζω οτι εχει τεθεί ποτέ θέμα από κανέναν να υπάρχουν δύο ή παραπάνω πλατφόρμες αποφάσεων
ίσως να υπάρξουν δύο ταυτοχρόνως την μεταβατική περίοδο που θα αλλάζουμε την υπάρχουσα πλατφόρμα με μια καινούρια. (αν υπάρξει)

piratiko.org
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 19:09
Επικοινωνία:

Re: Θέλετε το LiquidFeedback να είναι η πλατφόρμα αποφάσεων?

Δημοσίευσηαπό piratiko.org » 08 Νοέμ 2012, 23:13

NAI!!!
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές. Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirata.gr
My Blog: http://www.pressfree.net
Γιώργος

keyparty
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 22 Μαρ 2013, 19:06

Re: Θέλετε το LiquidFeedback να είναι η πλατφόρμα αποφάσεων?

Δημοσίευσηαπό keyparty » 22 Μαρ 2013, 22:05

Μετά από το κλείδωμα από τους μπασκίνες της ΙΤ της ψηφοφορίας που συνέκρινε το φόρουμ και το λικουιντ (στην οποία το φόρουμ προηγούταν κατά 52%) , η μάχη κατά του λικουιντ μεταφέρεται εδώ, σε αυτή την μόνιμη ψηφοφορία.

Παρακαλώ τους νέους να ψηφίσουν εδώ για αλλαγή πλατφόρμας αποφάσεων, και τους παλιούς να αλλάξουν γνώμη και να μετανοήσουν. Για να ξεφορτωθεί το πειρατικό τους ζηλώτες μπασκίνες και το λικουιντ, και να περάσει επιτέλους στο σωστό δρόμο, στον δρόμο του πάρτι κλειδιών και της πλατφόρμας που το υποστηρίζει.

Η λογοκρισία των ζηλώτων δεν θα περάσει. Η αλήθεια, το σωστό και το δίκιο θα νικήσουν! Το κεντρικά ελεγχόμενο λικουιντ είναι η πλατφόρμα του μεγάλου αδελφού και των ζηλωτών. Και η δημοκρατία των ζηλωτών και του μεγάλου αδελφού δεν είναι δημοκρατία, αλλά δικτατορία. Κάτω ο μεγάλος αδελφός! Ζήτω οι μόνιμες ψηφοφορίες! Ζήτω οι ησυχαστές! Ζήτω το πάρτι κλειδιών! Ζήτω!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Θέλετε το LiquidFeedback να είναι η πλατφόρμα αποφάσεων?

Δημοσίευσηαπό baskin » 23 Μαρ 2013, 00:27

Ρούφα και ένα κλείδωμα εδώ.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες