Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσκοπήσεις Πολιτών - Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη και φίλοι του κόμματος.

Με ποια κόμματα να έχουμε πιο εντατικές επαφές στις φημολογούμενες επόμενες εκλογές;

Το δημοψήφισμα λήγει στις 09 Μαρ 2016, 23:19

ΣΥΡΙΖΑ
3
2%
ΝΔ
5
4%
ΠΟΤΑΜΙ
7
6%
ΠΑΣΟΚ-Δημ.Παράταξη
6
5%
ΚΚΕ
3
2%
Εν.Κεντρώων
7
6%
ΛΑΕ
5
4%
Κοινωνία Αξιών + Δημοκρατικοί
9
7%
ΑΝ.ΕΛ + Νικολόπουλος
1
1%
Χ.Α. + Μπαλτάκος
1
1%
ΕΠΑΜ -Καζάκης
5
4%
Δημ.Ξανά (Τζήμερος)
4
3%
ΕΚΑΔ
5
4%
ΛΑΟΣ
2
2%
ΚΚΕ (μ-λ) ΚΚΕ
2
2%
Οικολόγους (γενικά)
15
12%
ΟΑΚΚΕ
2
2%
Κόμμα Ζωής Κωνσταντοπούλου
9
7%
Κόμμα Στέφανου Χίου
1
1%
ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ
5
4%
DiEM 25 (Βαρουφάκης)
6
5%
ΑΝΤΑΡΣΥΑ
4
3%
Φιλελεύθερη Συμμαχία
6
5%
ΤΕΛΕΙΑ (Γκλέτσος)
6
5%
ΛΕΥΚΟ (το κόμμα)
4
3%
 
Σύνολο ψήφων: 123

newpamelina

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 11 Φεβ 2016, 12:57

chiossif έγραψε:Γεια και χαρά σε όλους :-)

newpamelina έγραψε:Χαίρομαι που το κατάλαβες.

Και μάλλον είμαι ο μόνος διότι, όπως έχει καταγραφεί, ΕΣΥ newpamelina όχι. Με την παράθεση των ΔΙΚΩΝ ΣΟΥ ΛΟΓΩΝ επί του ιδίου θέματος σε άλλο θέμα του Σεπτεμβρίου εξηγείς ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ κατ εσέ γιατί και που μπορεί να χρησιμοποιηθεί τι και έρχεσαι σε απόλυτη αντίφαση με την εδώ θέση σου. Οπότε, και για μένα, είναι πια προφανής ο ρόλος σου... ( παρόμοιος με παλαιότερους και για άλλη μια φορά ανάξιος ακόμη και αναγνώσεως - τιμή δε του φόρουμ η φιλοξενία ).

Σε ευχαρίστησα που με την «θέση» σου με διαφώτισες για το δικτυακό ποιόν σου και σε συμβουλεύω να μην εκτίθεσαι, τουλάχιστον όχι τόσο εύκολα και τόσο προσωπικά... Αυτή την φορά το έκανες δις την πρώτη το αγνόησα, αλλά στη δεύτερη μου στοίχισε μόλις ένα λεπτό η «γνωριμία» μας.
Μπορείς να συνεχίσεις τον «τεκμηριωμένο» λόγο σου ελεύθερα και με τον γνωστό και τόσο προσφιλή σου τρόπο. Μια ματιά στην πορεία κάθε γόνιμης συζήτησης στην οποία συμμετείχες αρκεί... :-(

Λέφτερα,
Ch Iossif


Πας καλά ανθρωπέ μου;
Τι σχέση έχουν τα λόγια μου που παράθεσες με την αρνητική ψήφο;
Τα λόγια μου που παράθεσες έχουν να κάνουν με συγχώνευση ψηφοφοριών που έχουν το ίδιο θέμα.

Ου γαρ έρχεται μόνον το γήρας, έχουμε γεμίσει με γεροντικά μυαλά εδώ μέσα, που αδυνατούν να καταλάβουν πόσο κάνει 1+1.
Έχει δίκιο ο μπασκινας σε αυτό το θέμα.

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1412
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό gounara » 12 Φεβ 2016, 13:43

Ενωστε Τη ΛΑΕ και το Δεν Πληρώνω
Έχουν συμφωνήσει σε όλα και έχουν προσχωρήσει στη ΛΑΕ 100% και βαλτε άθροισμα ψήφων αν δεν έχει βάλει κάποιος και τα 2
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

chiossif
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: 29 Απρ 2012, 11:08
Τοποθεσία: ATH, GR
Επικοινωνία:

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό chiossif » 12 Φεβ 2016, 20:28

Γεια και χαρά σε όλους.

newpamelina έγραψε:...
Πας καλά ανθρωπέ μου;
Τι σχέση έχουν τα λόγια μου που παράθεσες με την αρνητική ψήφο;
Τα λόγια μου που παράθεσες έχουν να κάνουν με συγχώνευση ψηφοφοριών που έχουν το ίδιο θέμα.
Ου γαρ έρχεται μόνον το γήρας, έχουμε γεμίσει με γεροντικά μυαλά εδώ μέσα, που αδυνατούν να καταλάβουν πόσο κάνει 1+1.
Έχει δίκιο ο μπασκινας σε αυτό το θέμα.


Φυσικά και όχι διότι είμαι ο τελευταίος ο οποίος ασχολείται μαζί σου αλλά το κάνω διότι θεωρώ ότι με τίμησες με την ευγενική αναφορά σου και σε ευχαριστώ :-)

Σχετικά με την αρνητική ψήφο είναι μυριάδες τα επιχειρήματα ΜΗ χρήσης της από κάποιο δημοκρατικό μηχανισμό αρκεί μια ανάγνωση στο λήμμα στην Βικιπαίδεια και μια ματιά στις σημερινές χρήσεις της εκεί ή και αλλού για να έχουμε απάντηση (έχει γραφτεί κι εδώ και σε άλλα θέματα). Όσο για το κείμενό σου ταιριάζει απόλυτα και σε αυτό το θέμα, απλά χρειάζεται στοιχειώδης γνώση της Ελληνικής γλώσσας για την κατανόηση, και αυτό αποδείχνεται τελικά και από την ευγενική απάντησή σου επί του θέματος κι όχι επί των ικανοτήτων μου :-)

Τέλος, δεν σκοπεύω να σου απαντάω και μέχρι το new... να γίνει newnew... τα λέμε (μαζί) ;-)

Λέφτερα,
Ch Iossif

υγ.
Σε ένα ψηφιακό χώρο ανταλλαγής απόψεων σαν αυτόν όπου υπάρχει η δυνατότητα να αλλοιώνει εκ των υστέρων κάποιος τα γραφόμενά του (και ο διαχειριστής όλων), θεωρώ ότι δεν είναι πρέπον σε τέτοιες διελκυστίνδες επιχειρημάτων να παρέχω λειτουργούντες συνδέσμους. Επίσης απέφυγα τα «...» για λόγους παροιμιώδους αισθητικής (αντίληψης και όχι ικανότητας). Μοιράστε τα στις λέξεις του κειμένου λέφτερα ή/και κατά βούληση ή/και όπως θέλει ο καθένας ή/και... ;-)
Χάκερ είναι αυτός που εύστροφα επιλέγει ως ψυχαγωγία την εξερεύνηση των ορίων του δυνατού.
Πειρατής είναι αυτός που επιδιώκει την κατάκτηση της ελευθερίας ως ανεκτίμητου θησαυρού. Είναι πάντα έτοιμος για κάθε μάχη με μόνο στόχο την νίκη._

newpamelina

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 13 Φεβ 2016, 12:37

chiossif έγραψε:
Σχετικά με την αρνητική ψήφο είναι μυριάδες τα επιχειρήματα ΜΗ χρήσης της από κάποιο δημοκρατικό μηχανισμό αρκεί μια ανάγνωση στο λήμμα στην Βικιπαίδεια και μια ματιά στις σημερινές χρήσεις της εκεί ή και αλλού για να έχουμε απάντηση (έχει γραφτεί κι εδώ και σε άλλα θέματα). Όσο για το κείμενό σου ταιριάζει απόλυτα και σε αυτό το θέμα, απλά χρειάζεται στοιχειώδης γνώση της Ελληνικής γλώσσας για την κατανόηση, και αυτό αποδείχνεται τελικά και από την ευγενική απάντησή σου επί του θέματος κι όχι επί των ικανοτήτων μου :-)



Αδελφέ, ότι και να μου τσαμπουνάς (με τον συμπαθέστατο πράγματι τρόπο που τα λες) εγώ εξακολουθώ να πιστεύω ότι το να απαγορεύεις την αρνητική ψήφο, να απαγορεύεις δηλαδή σε κάποιον να πει ΟΧΙ, αυτό είναι φασισμός.

newpamelina

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 16 Φεβ 2016, 12:33

Παρακολουθήστε τις παρενέργειες της απαγόρευσης της ψήφου ΟΧΙ !!!!
Σε συνδυασμό βέβαια και με το γεγονός ότι ο συντάκτης της ψηφοφορίας αυτής απαγόρευσε το ΛΕΥΚΟ (δηλαδή την ψήφο υπό προϋπόθεση), αλλά και με το γεγονός ότι δεν πατάει κανείς εδώ μέσα πια.

Έχει καταντήσει το πειρατικό να επιθυμεί ως τρίτο συνομιλητή το ΠΑΣΟΚ !!!!! Το πειρατικό με τον μπένι και την φωφώ δηλαδή!!!

Έτσι το κατάντησαν το κόμμα ο επίτημος, ο αιώνιος admin, ο πετράκης και τα λοιπά επώνυμα τρολλς!!!
Από Κόμμα Πειρατών να του αλλάξετε και όνομα καλύτερα, να το πείτε Κόμμα Πασόκων.

Με ποια κόμματα να έχουμε πιο εντατικές επαφές στις φημολογούμενες επόμενες εκλογές;

Το δημοψήφισμα ισχύει μέχρι 09 Μαρ 2016, 22:19
Μπορείτε να επιλέξετε μέχρι 13 επιλογές

Οικολόγους (γενικά) 11 11%
Κοινωνία Αξιών + Δημοκρατικοί 8 8%
ΠΑΣΟΚ-Δημ.Παράταξη 6 6%
ΠΟΤΑΜΙ 6 6%
Εν.Κεντρώων 6 6%
ΝΔ 5 5%
Δημ.Ξανά (Τζήμερος) 5 5%
Φιλελεύθερη Συμμαχία 5 5%
ΤΕΛΕΙΑ (Γκλέτσος) 5 5%
Κόμμα Ζωής Κωνσταντοπούλου 5 5%
ΛΑΕ 4 4%
ΕΠΑΜ -Καζάκης 4 4%
ΕΚΑΔ 4 4%
ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ 4 4%
DiEM 25 (Βαρουφάκης) 4 4%
ΚΚΕ 3 3%
ΛΑΟΣ 3 3%
ΛΕΥΚΟ (το κόμμα) 3 3%
ΣΥΡΙΖΑ 2 2%
ΑΝΤΑΡΣΥΑ 2 2%
ΟΑΚΚΕ 1 1%
ΑΝ.ΕΛ + Νικολόπουλος 1 1%
Χ.Α. + Μπαλτάκος 1 1%
ΚΚΕ (μ-λ) ΚΚΕ 1 1%
Κόμμα Στέφανου Χίου 1 1%

Σύνολο ψήφων : 100


newpamelina έγραψε:
laskaris_vasilis έγραψε:Πρόταση καμία;;;;;
Δεν έχεις πρόταση;;


Θες και άλλη πρόταση;;;
Advanced Polls 1.2
Ability to assign multiple votes to a single option

Θα επρεπε ο admin σε ΔΥΟ ΛΕΠΤΑ (τόσο χρειάζεται δεν θέλει παραπάνω) να εγκαταστήσει το παραπάνω Plugin.
Και έτσι να έχουμε την δυνατότητα σε κάθε μια από τις παραπάνω επιλογές να μπορούμε να ψηφίζουμε ΝΑΙ/ΑΔΙΑΦΟΡΟ/ΟΧΙ.

Υπάρχουν λοιπόν προτάσεις. Πολλές προτάσεις.
Αλλά κάποιοι που είναι οι κλειδοκράτορες του κόμματος (ΔΕ, ΕΔ, admin) κάνουν ότι δεν τις βλέπουν, και μετά με περισσό θράσος ρωτουν:
laskaris_vasilis έγραψε:Πρόταση καμία;;;;;
Δεν έχεις πρόταση;;


Εγώ ψήφισα ΛΕΥΚΟ και ΔΕΝ εννοώ το κόμμα, όσο και αν ο συντάκτης της ψηφοφορίας θέλει να σας κάνει να πιστεύετε κάτι τέτοιο! Ψήφισα ΛΕΥΚΟ, δηλαδή ψήφο υπό προϋπόθεση. Η προϋπόθεση που θέτω για να ψηφίσω είναι να επιτραπεί η αρνητική ψήφος, για να κεράσω κάποια ΟΧΙ σε κάποιους κομματικούς σχηματισμούς που ευθύνονται για την καταστροφή της χώρας μου.

Δηλαδή το ΛΕΥΚΟ το δικό μου μεταφράζεται στην ψήφο:

ΕΑΝ επιτραπεί η αρνητική ψήφος ΤΟΤΕ θα ψηφίσω ΑΛΛΙΩΣ η ψηφοφορία αυτή δεν μου αρέσει και παρακαλώ η ψήφος μου να καταμετρηθεί στα άκυρα.

newpamelina

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 20 Φεβ 2016, 13:34

Τελικά άλλαξα γνώμη και αποφάσισα να ψηφίσω στην λογική του Δούρειου Ιππου, δηλαδή να μιλήσουμε με όλους ΕΚΤΟΣ από όσους έχουν βουλευτή στην βουλή και άρα είναι αποδεδειγμένα ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ (και όχι στην θεωρία μόνο) κοινοβουλευτικοί-ολιγαρχικοί.

Έτσι, αφού μοίρασα τις 13 ψήφους μου (γιατί μόνο 13;;; άλλο θέμα αυτό) το νέο τρέχων αποτέλεσμα είναι:

Με ποια κόμματα να έχουμε πιο εντατικές επαφές στις φημολογούμενες επόμενες εκλογές;

Το δημοψήφισμα ισχύει μέχρι 09 Μαρ 2016, 22:19
Μπορείτε να επιλέξετε μέχρι 13 επιλογές

ΣΥΡΙΖΑ 2 2%
ΝΔ 5 4%
ΠΟΤΑΜΙ 6 5%
ΠΑΣΟΚ-Δημ.Παράταξη 6 5%
ΚΚΕ 3 3%
Εν.Κεντρώων 5 4%
ΛΑΕ 5 4%
Κοινωνία Αξιών + Δημοκρατικοί 9 8%
ΑΝ.ΕΛ + Νικολόπουλος 1 1%
Χ.Α. + Μπαλτάκος 1 1%
ΕΠΑΜ -Καζάκης 5 4%
Δημ.Ξανά (Τζήμερος) 5 4%
ΕΚΑΔ 6 5%
ΛΑΟΣ 3 3%
ΚΚΕ (μ-λ) ΚΚΕ 2 2%
Οικολόγους (γενικά) 13 11%
ΟΑΚΚΕ 2 2%
Κόμμα Ζωής Κωνσταντοπούλου 8 7%
Κόμμα Στέφανου Χίου 1 1%
ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ 6 5%
DiEM 25 (Βαρουφάκης) 6 5%
ΑΝΤΑΡΣΥΑ 4 3%
Φιλελεύθερη Συμμαχία 5 4%
ΤΕΛΕΙΑ (Γκλέτσος) 6 5%
ΛΕΥΚΟ (το κόμμα) 3 3%

Σύνολο ψήφων : 118


Και αν λάβουμε υπόψη και την ΑΡΝΗΤΙΚΗ ψήφο μου στα κόμματα που έχουν βουλευτές αυτή την στιγμή, το αληθινό αποτέλεσμα είναι:

Με ποια κόμματα να έχουμε πιο εντατικές επαφές στις φημολογούμενες επόμενες εκλογές;

Το δημοψήφισμα ισχύει μέχρι 09 Μαρ 2016, 22:19

--Κόμματα που στην ΠΡΑΞΗ δεν θέτουν τους Βουλευτές τους κάτω από την κυριαρχία μιας ψηφιακής πλατφόρμας άμεσης Δημοκρατίας---

ΠΑΣΟΚ-Δημ.Παράταξη 5 ψήφοι
ΠΟΤΑΜΙ 5 ψήφοι
Εν.Κεντρώων 4 ψήφοι
ΝΔ 4 ψήφοι
ΚΚΕ 2 ψήφοι
ΣΥΡΙΖΑ 1 ψήφοι
ΑΝ.ΕΛ + Νικολόπουλος 0 ψήφοι
Χ.Α. + Μπαλτάκος 0 ψήφοι

--Κόμματα εκτός Κοινοβουλίου- Υποψήφιοι πελάτες του Δούρειου Ίππου--

Οικολόγους (γενικά) 13 ψήφοι
Κοινωνία Αξιών + Δημοκρατικοί 9 ψήφοι
Κόμμα Ζωής Κωνσταντοπούλου 8 ψήφοι
DiEM 25 (Βαρουφάκης) 6 ψήφοι
ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ 6 ψήφοι
ΕΚΑΔ 6 ψήφοι
ΤΕΛΕΙΑ (Γκλέτσος) 6 ψήφοι
ΛΑΕ 5 ψήφοι
ΕΠΑΜ -Καζάκης 5 ψήφοι
Δημ.Ξανά (Τζήμερος) 5 ψήφοι
Φιλελεύθερη Συμμαχία 5 ψήφοι
ΑΝΤΑΡΣΥΑ 4 ψήφοι
ΛΕΥΚΟ (το κόμμα) 3 ψήφοι
ΛΑΟΣ 3 ψήφοι
ΚΚΕ (μ-λ) ΚΚΕ 2 ψήφοι
ΟΑΚΚΕ 2 ψήφοι
Κόμμα Στέφανου Χίου 1 ψήφοι

Σύνολο ψήφων : 118 θετικές + 8 αρνητικές

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 20 Φεβ 2016, 17:13

Τελικά άλλαξα γνώμη και αποφάσισα να ψηφίσω στην λογική του Δούρειου Ιππου,

Άργησες :(
Τώρα άλλαξα κι`εγώ γνώμη και το μόνο που μ`ενδιαφέρει είναι να βρεθούμε οι δυο μας, μόνοι! Να ζήσουμε τον έρωτά μας!
..Ζητάω πολλά;
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

newpamelina

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 20 Φεβ 2016, 18:30

laskaris_vasilis έγραψε:
Τελικά άλλαξα γνώμη και αποφάσισα να ψηφίσω στην λογική του Δούρειου Ιππου,

Άργησες :(
Τώρα άλλαξα κι`εγώ γνώμη και το μόνο που μ`ενδιαφέρει είναι να βρεθούμε οι δυο μας, μόνοι! Να ζήσουμε τον έρωτά μας!
..Ζητάω πολλά;


Η ειρωνία σου έχει να κάνει φαντάζομαι με το γεγονός ότι θεωρείς ότι εσύ πρέπει να πάς να συζητήσεις, ως μέλος ΔΕ. Οπότε αν αλλάξεις γνώμη, τότε και καλά το πειρατικό βρίσκεται σε αδιέξοδο. Φαντάζομαι δεν θα σου περνάει καν από το μυαλό ότι δεν σε έχουμε ανάγκη, ότι υπάρχει και άλλος δρόμος, και ότι μπορούμε πολύ εύκολα να παρακάμψουμε και εσένα και την ΔΕ.

Δεν χρειάζεται να στείλει το κόμμα αντιπροσώπους-μέλη της ΔΕ για να συζητήσουν με τα κόμματα με τα οποία η πλειοψηφία επιθυμεί σύγκλιση. Αντίθετα πρέπει να στείλει προσκλήσεις σε όλους τους κομματικούς σχηματισμούς (με τους οποίους θα ήθελαν τα μέλη του κόμματος πειρατών να συνομιλήσουν) και να έρθουν αυτοί εδώ στο φόρουμ (στο χώρο των μελών). Και να μιλήσουν, όπως επίσης και να θέσουν και ερωτήσεις προς στα μέλη, σε μορφή ψηφοφορίας. Έτσι, χωρίς την ΔΕ, χωρίς πειρατές αντιπροσώπους, μπορεί μια χαρά να γίνει η συζήτηση, η σύγκληση ή η απόκλιση, κάτω από καθεστώς απόλυτης διαφάνειας.

Για την ώρα λοιπόν, γιατί δεν στέλνετε ένα mail στους παρακάτω σχηματισμούς...
Οικολόγους (γενικά) 13 ψήφοι
Κοινωνία Αξιών + Δημοκρατικοί 9 ψήφοι
Κόμμα Ζωής Κωνσταντοπούλου 8 ψήφοι
DiEM 25 (Βαρουφάκης) 6 ψήφοι
ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ 6 ψήφοι
ΕΚΑΔ 6 ψήφοι
ΤΕΛΕΙΑ (Γκλέτσος) 6 ψήφοι

....για να τους ενημερώσετε ότι τα μέλη του κόμματος των πειρατών θα επιθυμούσαν να συνομιλήσουν με κάποιον αντιπρόσωπό τους, στον φόρουμ στο χώρο των μελών;;;

Όσον αφορά τώρα τον Δούρειο, θεωρώ ότι ένα από τα βασικά σφάλματα που έγιναν και οδήγησαν στην αποτυχία του, ήταν ο προτεινόμενος κανονισμός λειτουργίας του. Αν θές, μπορούμε να συζητήσουμε ξανά για τον κανονισμό, σε μηδενική βάση.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 21 Φεβ 2016, 17:43

....ότι δεν σε έχουμε ανάγκη, ότι υπάρχει και άλλος δρόμος, και ότι μπορούμε πολύ εύκολα να παρακάμψουμε και εσένα και την ΔΕ.

Do it ομορφιά μου!!
Ειλικρινά το εύχομαι!!!
......... επειδή όμως μιλάς, όντας ανερμάτιστος/η, και ο πληθυντικός που χρησιμοποιείς είναι "της μεγαλοπρέπειας", ψάχνω αιτίες να αποδεχτώ και να στηρίξω την μαλακία σου!!
Αλλά ........ με απογοητεύεις καημένε/η :(
Αν όμως, ο νταλγκάς σου είναι να παρακάμψεις εμένα, ευκολάκι: Πέντε πιστοποιημένα μέλη να, καταθέσουν μομφή προς το πρόσωπό μου!!!!
Δεν πρόκειται να περιμένω την ανύπαρκτη ΕΔ! Θα αντιδράσω όπως πρέπει:
Παραιτούμαι ΑΜΕΣΑ!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

newpamelina

Re: Με ποιον να συζητήσουμε;

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 21 Φεβ 2016, 19:18

laskaris_vasilis έγραψε:
....ότι δεν σε έχουμε ανάγκη, ότι υπάρχει και άλλος δρόμος, και ότι μπορούμε πολύ εύκολα να παρακάμψουμε και εσένα και την ΔΕ.

Do it ομορφιά μου!!
Ειλικρινά το εύχομαι!!!
......... επειδή όμως μιλάς, όντας ανερμάτιστος/η, και ο πληθυντικός που χρησιμοποιείς είναι "της μεγαλοπρέπειας", ψάχνω αιτίες να αποδεχτώ και να στηρίξω την μαλακία σου!!
Αλλά ........ με απογοητεύεις καημένε/η :(
Αν όμως, ο νταλγκάς σου είναι να παρακάμψεις εμένα, ευκολάκι: Πέντε πιστοποιημένα μέλη να, καταθέσουν μομφή προς το πρόσωπό μου!!!!
Δεν πρόκειται να περιμένω την ανύπαρκτη ΕΔ! Θα αντιδράσω όπως πρέπει:
Παραιτούμαι ΑΜΕΣΑ!!!


Τι να παραιτηθείς βρε χλιμίτζουρα; Αφού παραιτημένος είσαι.

Δεν έχεις καταλάβει μου φαίνεται γιατί κατηγορώ την ΔΕ. Για ΑΠΡΑΞΙΑ την κατηγορώ, ή στην καλύτερα περίπτωση ότι ματαιοπονεί. Είτε απραξία, είτε ματαιες και άχρηστες κινήσεις βλέπουμε από την ΔΕ, και ουσία καμιά! Και αυτό συμβαίνει όχι γιατί το λέω εγώ, εκ του αποτελέσματος κρίνεται, γιατί το πειρατικό ερήμωσε!

Ποιός φταίει που ερήμωσε το πειρατικό; Εγώ; Εγώ ή οι κλίκες της ΔΕ και της ΕΔ, του μπασκίνα, του αιώνιου admin και της ιέρειας; Πλαστογραφούσατε τις ψηφοφορίες και βγάζατε μηδέν άμεση δημοκρατία! Μηδέν οι ώρες σας!

Απραξία και καλπονοθία λοιπόν! Που είναι το νέο λειτουργικό που υποσχεθήκατε; Που είναι το pirategov;;; Που είναι το e-καταστατικό;;; Που είναι οι ψηφιακές υπογραφές;;; Εδώ ο αιώνιος admin (τον οποίο ως ΔΕ ακόμα δεν έχετε αποφασίσει να αντικαταστήσετε) έκανε 4 ολόκληρους μήνες για να αλλάξει δυό γραμμές κώδικα, ώστε να διαχωρίσει στις ψηφοφορίες τα μέλη από τα τρολλς!

Να δούμε τώρα πόσους μήνες θα κάνετε για να στείλετε ένα απλό e-mail σε καθένα από τα 7 αυτά κόμματα ...
Οικολόγους (γενικά) 13 ψήφοι
Κοινωνία Αξιών + Δημοκρατικοί 9 ψήφοι
Κόμμα Ζωής Κωνσταντοπούλου 8 ψήφοι
DiEM 25 (Βαρουφάκης) 6 ψήφοι
ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ 6 ψήφοι
ΕΚΑΔ 6 ψήφοι
ΤΕΛΕΙΑ (Γκλέτσος) 6 ψήφοι

...με τα οποία φαίνεται ότι οι πειρατές θέλουν να συνεργαστούν, για να τους ενημερώσετε ότι οι πειρατές επιθυμούν να μιλήσουν με αντιπρόσωπους τους εδώ μέσα στο φόρουμ.

Ένα απλό email είναι, δεν σας ζητήσαμε να σκάψετε και κανένα χαντάκι!
Κάντε το μπας και επέλθει κάποια προγραμματική σύγκλιση, μπας και κουνηθεί τελικά κάποιο φύλλο εδώ μέσα!


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες