Δημοσκόπηση «κοινής καθόδου ή μόνοι μας»

Δημοσκοπήσεις Πολιτών - Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη και φίλοι του κόμματος.

Επιθυμείτε την κάθοδο με το κοινό σχήμα ή όχι;

ΝΑΙ
11
46%
ΟΧΙ
10
42%
ΛΕΥΚΟ
3
13%
 
Σύνολο ψήφων: 24

newpamelina

Re: Δημοσκόπηση «κοινής καθόδου ή μόνοι μας»

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 19 Σεπ 2015, 13:09

koulaxizis έγραψε:Η ψήφος μου γιατί δεν έχει μετρήσει σε αυτή την ψηφοφορία;;


Γιατί δεν ψήφισες μήπως;
Εδώ δεν είναι ψηφοφορία με ημερομηνία λήξης, είναι μόνιμη ψηφοφορία.
Τελευταία επεξεργασία από 2 και newpamelina, έχει επεξεργασθεί 19 φορά/ες συνολικά

koulaxizis
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 19:57

Re: Δημοσκόπηση «κοινής καθόδου ή μόνοι μας»

Δημοσίευσηαπό koulaxizis » 19 Σεπ 2015, 13:11

newpamelina έγραψε:
koulaxizis έγραψε:Η ψήφος μου γιατί δεν έχει μετρήσει σε αυτή την ψηφοφορία;;


Γιατί δεν ψήφισες μήπως;
Εδώ δεν είναι ψηφοφορία με ημερομηνία λήξης, είναι μόνιμη ψηφοφορία.


Είχα ψηφίσει αδερφέ! Τέλοσπαντων, ξαναψηφίζω...

newpamelina

Re: Δημοσκόπηση «κοινής καθόδου ή μόνοι μας»

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 19 Σεπ 2015, 13:13

koulaxizis έγραψε:
newpamelina έγραψε:
koulaxizis έγραψε:Η ψήφος μου γιατί δεν έχει μετρήσει σε αυτή την ψηφοφορία;;


Γιατί δεν ψήφισες μήπως;
Εδώ δεν είναι ψηφοφορία με ημερομηνία λήξης, είναι μόνιμη ψηφοφορία.


Είχα ψηφίσει αδερφέ! Τέλοσπαντων, ξαναψηφίζω...


Βασικά νόημα να ψηφίσεις εδώ έχει αν άλλαξες γνώμη, σε σχέση με αυτό που ψήφισες στην ψηφοφορία με ημερομηνία λήξης.

Σε αυτήν εδώ την ψηφοφορία φαίνεται, για παράδειγμα, η αλλαγή της ψήφου του vasper το πρωί στις 6 Σεπτεμβρίου 2015, που έκρινε και το αποτέλεσμα.

Το αποτέλεσμα κρίθηκε, δεδομένου πάντα ότι θεωρούμε ότι ο αιώνιος admin σωστά ακυρώνει την ψήφο του adrian, κάτι το οποίο εγώ προσωπικά δεν θεωρώ ως σωστό.

Και δεδομένου επίσης ότι αποδεχόμαστε ότι ο κανόνας των 2/3+1 ισχύει αιωνίως, την στιγμή που αυτός ο αιώνιος κανόνας του καταστατικού δεν ψηφίστηκε από τα 2/3+1 των συνέδρων στο 1ο συνέδριο, παρά διατηρήθηκε ως statusquo ενός αψήφιστου αρχικού καταστατικού.
Δηλαδή ο κανόνας του 2/3+1 επιβλήθηκε όχι με την ενεργή ψήφο-έγκριση των 2/3+1 συνέδρων του 1ου συνεδρίου, αλλά με την σιωπηλή μη εναντίωση σε αυτόν τον κανόνα του 1/3 των συνέδρων. Υπό αυτή την έννοια λοιπόν, είναι αντιδημοκρατικός ο κανόνας των 2/3+1 για εκλογική συνεργασία, και θα έπρεπε κανονικά να μην ισχύει.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Δημοσκόπηση «κοινής καθόδου ή μόνοι μας»

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 19 Σεπ 2015, 20:41

koulaxizis έγραψε:Η ψήφος μου γιατί δεν έχει μετρήσει σε αυτή την ψηφοφορία;;

Ρε koulaxizis:
Ποιος γαμεί ψηλά καπέλα με παπούτσια ελβιέλα;

Μαλακίες του τρολ μας είναι και, ασκήσεις επί χάρτου επειδή ....... δεν βρίσκει να γαμήσει!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

newpamelina

Re: Δημοσκόπηση «κοινής καθόδου ή μόνοι μας»

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 19 Σεπ 2015, 20:47

laskaris_vasilis έγραψε:ασκήσεις επί χάρτου .......


Καθόλου ασκήσεις επί χάρτου.

Αφού το πάτε για "δούρειο ίππο", αυτό σημαίνει ότι σκοπεύετε η συμμαχία να συνεχιστεί και να διευρυνθεί και μετά τις εκλογες, με την προσθήκη και άλλων κομμάτων. Αυτά είπε ο αντιπρόσωπος πειρατής στην διακαναλική. Ότι θα γίνετε ψηφιακή πλατφόρμα κομμάτων και πολιτών με σκοπό να σπάσετε το 3%.

Άρα αυτή η μόνιμη ψηφοφορία (ή κάποια καινούργια με ακόμα ακριβέστερο ερώτημα) έχει νόημα.

Επιθυμείτε την κάθοδο με το κοινό σχήμα ή όχι;
Username Ψήφος
Voyager-1 ΝΑΙ
anestis ΝΑΙ
tdiam ΝΑΙ
astyanax ΝΑΙ
laskaris_vasilis ΝΑΙ
mankasp ΝΑΙ
Vassilis Perantzakis ΝΑΙ
LeonardoDaVin ΝΑΙ
jPantelis ΝΑΙ
koulaxizis ΝΑΙ
Petros ΟΧΙ
pav ΟΧΙ
baskin ΟΧΙ
Μπιθικούκουρας ΟΧΙ
AdolphSisa ΟΧΙ
dizzyk ΟΧΙ
ntiririntaxta ΟΧΙ
Antonis_T ΟΧΙ
newpamelina ΛΕΥΚΟ
adrian ΛΕΥΚΟ
tvelocity ΛΕΥΚΟ
Τελευταία επεξεργασία από 2 και newpamelina, έχει επεξεργασθεί 19 φορά/ες συνολικά

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Δημοσκόπηση «κοινής καθόδου ή μόνοι μας»

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 19 Σεπ 2015, 20:52

Αφού το πάτε για "δούρειο ίππο", αυτό σημαίνει ότι σκοπεύετε η συμμαχία να συνεχιστεί και να διευρυνθεί και μετά τις εκλογες

Μου το γαμάς τώρα!!!!
Την πληροφορία αυτή, είχα σκοπό να την πουλήσω στα κανάλια, να τα κονομήσω, και να αλλάξω αυτοκίνητο εγώ και ο Vasper ποδήλατο!!!
(κάτι θα δίναμε και για το ΠΕΙΡ!!!)
Τελευταία επεξεργασία από 1 και laskaris_vasilis, έχει επεξεργασθεί 19 φορά/ες συνολικά
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

newpamelina

Re: Δημοσκόπηση «κοινής καθόδου ή μόνοι μας»

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 19 Σεπ 2015, 20:55

laskaris_vasilis έγραψε:
Αφού το πάτε για "δούρειο ίππο", αυτό σημαίνει ότι σκοπεύετε η συμμαχία να συνεχιστεί και να διευρυνθεί και μετά τις εκλογες

Μου το γαμάς τώρα!!!!
Την πληροφορία αυτή, είχα σκοπό να την πουλήσω στα κανάλια, να τα κονομήσω και να αλλάξω αυτοκίνητο εγώ και ο Vasper ποδήλατο!!!
(κάτι θα δίναμε και για το ΠΕΙΡ!!!)


Το έχει πει ήδη ο αντιπρόσωπος πειρατής στα κανάλια, στην διακαναλική για την ακρίβεια. Ότι θέλετε να γίνετε ψηφιακή πλατφόρμα κομμάτων και πολιτών με σκοπό να σπάσετε το 3%. Οπότε δεν σε βλέπω να αλλάζεις αυτοκίνητο.

Εφόσον λοιπόν εκεί το πάτε, η παρούσα μόνιμη ψηφοφορία (ή και μια ακόμα καλύτερη με ακριβέστερο ερώτημα) καθόλου άσκηση επί χάρτου δεν είναι.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Δημοσκόπηση «κοινής καθόδου ή μόνοι μας»

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 19 Σεπ 2015, 21:05

newpamelina έγραψε:
laskaris_vasilis έγραψε:
Αφού το πάτε για "δούρειο ίππο", αυτό σημαίνει ότι σκοπεύετε η συμμαχία να συνεχιστεί και να διευρυνθεί και μετά τις εκλογες

Μου το γαμάς τώρα!!!!
Την πληροφορία αυτή, είχα σκοπό να την πουλήσω στα κανάλια, να τα κονομήσω και να αλλάξω αυτοκίνητο εγώ και ο Vasper ποδήλατο!!!
(κάτι θα δίναμε και για το ΠΕΙΡ!!!)


Το έχει πει ήδη ο αντιπρόσωπος πειρατής στα κανάλια, στην διακαναλική για την ακρίβεια. Ότι θέλετε να γίνετε ψηφιακή πλατφόρμα κομμάτων και πολιτών με σκοπό να σπάσετε το 3%. Οπότε δεν σε βλέπω να αλλάζεις αυτοκίνητο.

Εφόσον λοιπόν εκεί το πάτε, η παρούσα μόνιμη ψηφοφορία (ή και μια ακόμα καλύτερη με ακριβέστερο ερώτημα) καθόλου άσκηση επί χάρτου δεν είναι.

ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ:
Δημοσιοποιείς απόρρητες πληροφορίες που αντλείς μέσα από το "βαθύ" πειρατικό!!! (δεν γνωρίζω τις διασυνδέσεις σου και πως το καταφέρνεις!)
Σε παρακαλώ όμως: "Μην μας εκθέτεις πιά"!!!!
Σε αντάλλαγμα, θα έρχομαι καθημερινά να σου γλύφω το σβέρκο!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

newpamelina

Re: Δημοσκόπηση «κοινής καθόδου ή μόνοι μας»

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 19 Σεπ 2015, 21:17

laskaris_vasilis έγραψε:Δημοσιοποιείς απόρρητες πληροφορίες που αντλείς μέσα από το "βαθύ" πειρατικό!!! (δεν γνωρίζω τις διασυνδέσεις σου και πως το καταφέρνεις!)


Το βαθύ πειρατικό...είμαι εγώ.
Για την ακρίβεια είμαι η καρίνα του πειρατικού.
Χωρίς εμένα δεν ορτσάρετε, άρα δεν πάτε πουθενά.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Δημοσκόπηση «κοινής καθόδου ή μόνοι μας»

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 19 Σεπ 2015, 21:34

Το βαθύ πειρατικό...είμαι εγώ.

Μιχάληηηηηηηη!
Έεεεελα!!!!
Έχουμε πρόβλημα!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 7 και 0 επισκέπτες