Βαθμολογήστε την Διοικούσα Επιτροπή πόσο καλά κάνει την δουλ

Δημοσκοπήσεις Πολιτών - Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη και φίλοι του κόμματος.

Βαθμολογήστε την Διοικούσα Επιτροπή πόσο καλά κάνει την δουλειά της.

Το δημοψήφισμα λήγει στις 13 Σεπ 2013, 14:37

10 (Άριστα)
4
15%
9
3
12%
8
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
7
1
4%
6
4
15%
5 (Μέτρια)
5
19%
4
1
4%
3
2
8%
2
1
4%
1
1
4%
0
4
15%
 
Σύνολο ψήφων: 26

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Βαθμολογήστε την Διοικούσα Επιτροπή πόσο καλά κάνει την

Δημοσίευσηαπό pav » 15 Φεβ 2013, 16:32

Vassilis Perantzakis έγραψε:Η βαθμολόγηση θα έπρεπε να είναι ανοιχτή και διαρκής (κάνω τον izno τώρα).

Όχι με μία ψηφοφορία όμως γιατί άλλα κρίνω εγώ σήμερα κι άλλα εσύ σε έξι μήνες.

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5114
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Βαθμολογήστε την Διοικούσα Επιτροπή πόσο καλά κάνει την

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 15 Φεβ 2013, 16:37

pav έγραψε:
Vassilis Perantzakis έγραψε:Η βαθμολόγηση θα έπρεπε να είναι ανοιχτή και διαρκής (κάνω τον izno τώρα).

Όχι με μία ψηφοφορία όμως γιατί άλλα κρίνω εγώ σήμερα κι άλλα εσύ σε έξι μήνες.


Μπορεί να αλλάξεις και εσύ γνώμη σε 6 μήνες.. ;)
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Βαθμολογήστε την Διοικούσα Επιτροπή πόσο καλά κάνει την

Δημοσίευσηαπό pav » 15 Φεβ 2013, 16:47

Vassilis Perantzakis έγραψε:
pav έγραψε:
Vassilis Perantzakis έγραψε:Η βαθμολόγηση θα έπρεπε να είναι ανοιχτή και διαρκής (κάνω τον izno τώρα).

Όχι με μία ψηφοφορία όμως γιατί άλλα κρίνω εγώ σήμερα κι άλλα εσύ σε έξι μήνες.


Μπορεί να αλλάξεις και εσύ γνώμη σε 6 μήνες.. ;)

Η ψήφος όμως όσων δεν επιστρέψουν να επαναξιολογήσουν την ΔΕ παραμένει και αναφέρεται σε άλλη περίοδο κι άλλα άτομα.

Loukianos
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 02 Απρ 2012, 16:05

Re: Βαθμολογήστε την Διοικούσα Επιτροπή πόσο καλά κάνει την

Δημοσίευσηαπό Loukianos » 15 Φεβ 2013, 16:53

πρεπει να μπουν Ποιοτικοί και Ποσοτικοί Στόχοι για να μπορεσει να υπαρξει αξιολόγηση .

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Βαθμολογήστε την Διοικούσα Επιτροπή πόσο καλά κάνει την

Δημοσίευσηαπό pav » 15 Φεβ 2013, 17:00

Επειδή θέλω να τρολλάρω λίγο:

Να τηρηθεί το καταστατικό!

9.2 Η Διοικούσα Επιτροπή κάνει τον απολογισμό της προς το Σώμα των Μελών κατ’ έτος (ψηφιακά) και προς το Συνέδριο στο τέλος της διετούς θητείας της.

Το πότε /συνεδριάζει/κρίνεται η Διοικούσα Επιτροπή του κόμματος ορίζεται ρητά στο καταστατικό και οποιαδήποτε αλλαγή μπορεί να γίνει μόνο στο Συνέδριο. Αν κάποια μέλη θέλουν να προτείνουν "άτυπη" αλλαγή της συχνότητας των /συνεδριάσεων/κρίσεων, μπορούν να το κάνουν με απλό /αίτημα/email προς την Δ.Ε. και μία ψηφοφορία για αυτό το θέμα δεν έχει νόημα ύπαρξης. Θεωρούμε ότι τέτοια ζητήματα μπορούν να λύνονται με συζήτηση και αμοιβαία κατανόηση και "εκβιαστικές" ψηφοφορίες δεν έχουν καμία ουσία και δεν παράγουν αποτέλεσμα.


Ωωωωωωωωμ... :mrgreen:

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Βαθμολογήστε την Διοικούσα Επιτροπή πόσο καλά κάνει την

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 15 Φεβ 2013, 18:06

Η αξιολόγηση με βαθμολογία FAIL για όποιον/όποιους και αν πρόκειται.

Η ουσία βρίσκεται σε αξιολόγηση, λογοδοσία (έκτακτη), απολογισμό (έκτακτος) αυτών που είχαν πει τα υποψήφια μέλη πριν από την διεξαγωγή των εκλογών για την ανάδειξη των οργάνων μέσα στο Συνέδριο.
Αυτό είναι το REAL THING και για αυτά εγώ προσωπικά θα ήθελα να απευθύνω προς όλα τα εκλεγμένα μέλη των οργάνων του κόμματος την απλούστατη ερώτηση:

Τι από αυτά που είπατε στο Συνέδριο (ως προεκλογικές ομιλίες) κάνατε, προσπαθήσατε και προσπαθείτε να κάνετε;

(Σημείωση: Ως μέλος του Προεδρείου του 1ου μας Συνεδρίου έχω αντίγραφα από τις ηχογραφήσεις όλου του Συνεδρίου στις οποίες συμπεριλαμβάνονται και οι ομιλίες και οι δευτερολογίες με τις απαντήσεις προς τις ερωτήσεις των Συνέδρων.)
здравствуйте

ekfrasi
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2011, 18:17
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βαθμολογήστε την Διοικούσα Επιτροπή πόσο καλά κάνει την

Δημοσίευσηαπό ekfrasi » 15 Φεβ 2013, 18:17

Απο αυτό viewtopic.php?f=158&t=2549#p32695
ekfrasi έγραψε:Σοβαρά σας λέω, ψιλοεκνευρίζομαι κιόλας με τόσες αρχές, τόσες ιδέες, τόσα προγράμματα, εγώ.. εμένα δε με νοιάζουν αυτά τα πράγματα, εμένα με νοιάζουν 3 πραγματα, τα πειρατικά.
Την ελευθερία να μοιράσω τα αρχεία μου, την ανωνυμία μου… πολύ ψιλά πραγματάκια και θέλω να τα πάρουν αυτά όλα τα άλλα κόμματα.

Μπορεί να σας… να μη σας ακούγεται ωραίο, δε μ’ ενδιαφέρει και σας παρακαλώ να μη με ψηφίσετε αν δε συμφωνήσετε.

:D


Απο αυτό viewtopic.php?f=158&t=2549#p32696

ekfrasi έγραψε:
Χ: Εγω 1 από τα βασικά που με νοιάζει είναι να κάνουν και λίγο τους θεματοφύλακες. Ο αγαπημένος μου Iznogood, που δεν είναι εδώ, μας είχε κάποτε πει… (διακοπή..) ε λέω μακάρι να ήταν ρε γαμώτο να του δώσω μια αγκαλίτσα, με…μας είχε πει Ιερατείο, εμένα δε με χαλάει καθόλου. Το να προσέχω και να γίνω και κέρβερος, το να μην ξεφύγουμε από τις πειρατικές ιδέες. Μπορεί ξαφνικά να καταντήσουμε συνιστώσα του σύριζα ή της ΧΑ, δεν θέλω κάτι τέτοιο. Δουλειά της ΔΕ είναι να κρατάει και λίγο αυτά τα γκέμια, να μη γίνουμε ότι να’ναι… Ιδεολογικά εννοώ, έτσι;


απο εδω viewtopic.php?f=158&t=2549#p32699

ekfrasi έγραψε:Εγώ δε θέλω να κυβερνήσω και τολμώ να πω ότι σε αυτό ταυτίζονται οι απόψεις μου, γιατί δε τις έβγαλα από παρθενογένεση, αυτό «Το όνειρο μου είναι να μην έχουμε λόγω ύπαρξης» είναι ατάκα του Rick Falkvinge. Αυτός έκανε τους Πειρατές, είτε μας αρέσει είτε όχι. Δικιά του ιδέα ήτανε αι οι Έλληνες Πειρατές ξεκινήσαμε με βάση κάποιο πρότυπο. Δε μας γκάβλωσε έτσι ξαφνικά μια μέρα και είπαμε, άντε να κάνουμε ακόμα 1 κόμμα στην Ελλάδα.
Και όταν το ξεκινήσαμε στους αρχικούς καφέδες, δεν υπήρχαν εκλογές στη μέση, δε κάναμε το κόμμα για να κατεβούμε στις εκλογές. Το κάναμε και συγκυριακά γίνανε οι εκλογές και αποφασίσαμε να κατεβούμαι.
Και ξαναλέω και σε αυτό είμαι πολύ απόλυτη: όποιος θέλει να κάνει κόμμα, είτε αγανακτισμένος είτε οτιδήποτε, να πάει να κάνει το δικό του. Εδώ είμαστε κάτι άλλο. Είμαι πολύ…εγώ είμαι απόλυτη σε αυτό.


ekfrasi έγραψε:απο εδω viewtopic.php?f=158&t=2549&start=10#p32703
Δεν μπορούμε, εγώ λέω, δε μπορούμε να ασχοληθούμε με 100 πράγματα ταυτοχρόνως όλα με το ίδιο βάρος. Να μη ξεχάσουμε τα 3 βασικά, και να ασχοληθούμε με ότι θέλουμε. Εγω είμαι πολύ υπέρ της ελευθερίας: 3 μέλη θέλουν να κάνουν μια επιτροπή για κάτι, go ahead and do it!



Please judge me :P
1. Προστασία της ιδιωτικής ζωής .
2. Μεταρρύθμιση της νομοθεσίας για το copyright.
3. Αλλαγές στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία για τις πατέντες.
+1. Διαφάνεια της Δημόσιας Διοίκησης.

manos_
Δημοσιεύσεις: 811
Εγγραφή: 12 Απρ 2012, 21:39

Re: Βαθμολογήστε την Διοικούσα Επιτροπή πόσο καλά κάνει την

Δημοσίευσηαπό manos_ » 16 Φεβ 2013, 10:00

ekfrasi έγραψε:Απο αυτό https://pirateparty.gr/forum/viewtopic. ... 549#p32695
ekfrasi έγραψε:Σοβαρά σας λέω, ψιλοεκνευρίζομαι κιόλας με τόσες αρχές, τόσες ιδέες, τόσα προγράμματα, εγώ.. εμένα δε με νοιάζουν αυτά τα πράγματα, εμένα με νοιάζουν 3 πραγματα, τα πειρατικά.
Την ελευθερία να μοιράσω τα αρχεία μου, την ανωνυμία μου… πολύ ψιλά πραγματάκια και θέλω να τα πάρουν αυτά όλα τα άλλα κόμματα.

Μπορεί να σας… να μη σας ακούγεται ωραίο, δε μ’ ενδιαφέρει και σας παρακαλώ να μη με ψηφίσετε αν δε συμφωνήσετε.

:D


Απο αυτό https://pirateparty.gr/forum/viewtopic. ... 549#p32696

ekfrasi έγραψε:
Χ: Εγω 1 από τα βασικά που με νοιάζει είναι να κάνουν και λίγο τους θεματοφύλακες. Ο αγαπημένος μου Iznogood, που δεν είναι εδώ, μας είχε κάποτε πει… (διακοπή..) ε λέω μακάρι να ήταν ρε γαμώτο να του δώσω μια αγκαλίτσα, με…μας είχε πει Ιερατείο, εμένα δε με χαλάει καθόλου. Το να προσέχω και να γίνω και κέρβερος, το να μην ξεφύγουμε από τις πειρατικές ιδέες. Μπορεί ξαφνικά να καταντήσουμε συνιστώσα του σύριζα ή της ΧΑ, δεν θέλω κάτι τέτοιο. Δουλειά της ΔΕ είναι να κρατάει και λίγο αυτά τα γκέμια, να μη γίνουμε ότι να’ναι… Ιδεολογικά εννοώ, έτσι;


απο εδω https://pirateparty.gr/forum/viewtopic. ... 549#p32699

ekfrasi έγραψε:Εγώ δε θέλω να κυβερνήσω και τολμώ να πω ότι σε αυτό ταυτίζονται οι απόψεις μου, γιατί δε τις έβγαλα από παρθενογένεση, αυτό «Το όνειρο μου είναι να μην έχουμε λόγω ύπαρξης» είναι ατάκα του Rick Falkvinge. Αυτός έκανε τους Πειρατές, είτε μας αρέσει είτε όχι. Δικιά του ιδέα ήτανε αι οι Έλληνες Πειρατές ξεκινήσαμε με βάση κάποιο πρότυπο. Δε μας γκάβλωσε έτσι ξαφνικά μια μέρα και είπαμε, άντε να κάνουμε ακόμα 1 κόμμα στην Ελλάδα.
Και όταν το ξεκινήσαμε στους αρχικούς καφέδες, δεν υπήρχαν εκλογές στη μέση, δε κάναμε το κόμμα για να κατεβούμε στις εκλογές. Το κάναμε και συγκυριακά γίνανε οι εκλογές και αποφασίσαμε να κατεβούμαι.
Και ξαναλέω και σε αυτό είμαι πολύ απόλυτη: όποιος θέλει να κάνει κόμμα, είτε αγανακτισμένος είτε οτιδήποτε, να πάει να κάνει το δικό του. Εδώ είμαστε κάτι άλλο. Είμαι πολύ…εγώ είμαι απόλυτη σε αυτό.


ekfrasi έγραψε:απο εδω https://pirateparty.gr/forum/viewtopic. ... =10#p32703
Δεν μπορούμε, εγώ λέω, δε μπορούμε να ασχοληθούμε με 100 πράγματα ταυτοχρόνως όλα με το ίδιο βάρος. Να μη ξεχάσουμε τα 3 βασικά, και να ασχοληθούμε με ότι θέλουμε. Εγω είμαι πολύ υπέρ της ελευθερίας: 3 μέλη θέλουν να κάνουν μια επιτροπή για κάτι, go ahead and do it!



Please judge me :P


Είσαι εκτός τόπου και χρόνου, εκτός πραγματικότητας.
Έχεις αποστολή να συρρικνώσεις το πειρατικό κόμμα στον πυρήνα του ατόμου του υδρογόνου.
Εικόνα
Το τρολάρισμα ή το αγνοούμε ή χλευάζουμε τον φανατισμό του, αλλιώς το τρολ σπέρνει τη διάλυση.
Όμως το τρολ δεν ευθύνεται αν δεν έχει ξεκαθαριστεί το ηθικό πλαίσιο.
Και η ηθική προκύπτει από το όραμα και τις αξίες.

ekfrasi
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2011, 18:17
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βαθμολογήστε την Διοικούσα Επιτροπή πόσο καλά κάνει την

Δημοσίευσηαπό ekfrasi » 16 Φεβ 2013, 12:57

manos_ έγραψε:
ekfrasi έγραψε:
Please judge me :P


Είσαι εκτός τόπου και χρόνου, εκτός πραγματικότητας.
Έχεις αποστολή να συρρικνώσεις το πειρατικό κόμμα στον πυρήνα του ατόμου του υδρογόνου.


1 Judgement Thanks manos, point taken :)

άλλος?
1. Προστασία της ιδιωτικής ζωής .
2. Μεταρρύθμιση της νομοθεσίας για το copyright.
3. Αλλαγές στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία για τις πατέντες.
+1. Διαφάνεια της Δημόσιας Διοίκησης.

piroga
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 15 Φεβ 2013, 19:10

Re: Βαθμολογήστε την Διοικούσα Επιτροπή πόσο καλά κάνει την

Δημοσίευσηαπό piroga » 16 Φεβ 2013, 13:46

pav έγραψε:
Vassilis Perantzakis έγραψε:
pav έγραψε:Όχι με μία ψηφοφορία όμως γιατί άλλα κρίνω εγώ σήμερα κι άλλα εσύ σε έξι μήνες.


Μπορεί να αλλάξεις και εσύ γνώμη σε 6 μήνες.. ;)

Η ψήφος όμως όσων δεν επιστρέψουν να επαναξιολογήσουν την ΔΕ παραμένει και αναφέρεται σε άλλη περίοδο κι άλλα άτομα.


Και γιατί δεν καταγράφετε μαζί με την ψήφο και την ημερομηνία που ρίχτηκε η κάθε ψήφος;
Νομίζω αυτό το δεδομένο φυλάσσεται στην βάση.
Έτσι θα μπορείτε να ξεχωρίζετε τις περιόδους.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 11 και 0 επισκέπτες