Αποσυρση απο το facebook

Δημοσκοπήσεις Πολιτών - Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη και φίλοι του κόμματος.

Πρέπει το ΠΕΙΡ να αποσυρθει από το facebook;

Ναι (ανέφερε τους λόγους)
6
16%
Όχι (ανέφερε τους λόγους)
27
73%
ΔΞ/ΔΑ
4
11%
 
Σύνολο ψήφων: 37

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Αποσυρση απο το facebook

Δημοσίευσηαπό mankasp » 08 Φεβ 2013, 19:40

Ναι γιατί θεωρώ πως η απόσυρση του κόμματος από το Facebook είναι μια πολίτικη κίνηση που θα ευνοήσει το κόμμα.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και mankasp, έχει επεξεργασθεί 8 φορά/ες συνολικά
https://twitter.com/e_kastrinakis

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Αποσυρση απο το facebook

Δημοσίευσηαπό pav » 08 Φεβ 2013, 19:47

Οι δύο ερωτήσεις σου είναι διαφορετικές. Εγώ θα ήθελα να αποσυρθεί από το Facebook αλλά δεν ξέρω αν θα ευνοήσει το κόμμα.

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Αποσυρση απο το facebook

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 08 Φεβ 2013, 19:48

Δυστυχως(ή ευτυχως)η συγκεκριμενη πλατφορμα εχει τετοια διαδοση ακομα και στις μεγαλες ηλικιες που ενας τετοιος δογματισμος σχετικα με την καθαροτητα του μεσου θα ισοδυναμουσε με αυτοκτονια.Ανθρωποι που δεν εχουν καμια ιδεα απο το διαδικτυο διατηρουν λογαριασμο στο facebook καθως και πιτσιρικαδες που τωρα κανουν τα πρωτα τους βηματα στον κυβερνοχωρο.Υπαρχουν ακομα εκεινοι που αν και δεν εχουν γραμμη ιντερνετ σπιτι τους καταφερνουν μεσω κινητων τηλεφωνων και αλλων παρομοιων φορητων συσκευων να <<ενημερωνονται>> απο την δημοφιλη πλατφορμα.Μπορω να γραψω σεντονια για το θεμα αλλα γιατι να κουρασω τον αναγνωστη επισημαινοντας τα αυτονοητα.ΟΧΙ λοιπον αγαπαω την ζωη και δεν θελω να αυτοκτονησω. :mrgreen:
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Αποσυρση απο το facebook

Δημοσίευσηαπό baskin » 08 Φεβ 2013, 19:49

Ψήφισα όχι, γιατί θεωρώ ότι πρέπει να εκμεταλλευτούμε τα social media για λόγους "marketing". Από την άλλη χρειάζεται "χρηστή διαχείριση" που να αρμόζει σε ένα ψηφιακό κόμμα (βλ. κανονισμός social media).

Υ.Γ. Το marketing είναι επίτηδες σε "".
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Αποσυρση απο το facebook

Δημοσίευσηαπό mankasp » 08 Φεβ 2013, 19:49

pav έγραψε:Οι δύο ερωτήσεις σου είναι διαφορετικές. Εγώ θα ήθελα να αποσυρθεί από το Facebook αλλά δεν ξέρω αν θα ευνοήσει το κόμμα.


Δεν είναι ερώτηση πλέον. Είναι statement.
https://twitter.com/e_kastrinakis

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Αποσυρση απο το facebook

Δημοσίευσηαπό mankasp » 08 Φεβ 2013, 19:51

Εγώ πιστεύω πως πρέπει να αποσυρθούμε και να αφήσουμε τους χρήστες του facebook να μας βρουν. Εξάλλου μπορούμε ως χρήστες να προωθούμε ότι θέλουμε, δεν χρειάζονται επίσημες σελίδες και ομάδες.
https://twitter.com/e_kastrinakis

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Αποσυρση απο το facebook

Δημοσίευσηαπό kailor » 08 Φεβ 2013, 19:51

mankasp έγραψε:Ναι γιατί θεωρώ πως η απόσυρση του κόμματος από το Facebook είναι μια πολίτικη κίνηση που θα ευνοήσει το κόμμα.


σε τι ακριβώς θα ευνοήσει? Δηλαδή πως σχεδόν 2.000 άτομα παρακολουθούν άμεσα τι γίνεται.

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Αποσυρση απο το facebook

Δημοσίευσηαπό pav » 08 Φεβ 2013, 19:54

Εξαιρετικά.

Ναι, πρέπει να αποσυρθεί λόγω ιδεολογίας. Όταν κάνουμε κάτι αξιόλογο θα μαθευτεί και χωρίς το Facebook.
Δεν μιλάω για όλα τα κοινωνικά δίκτυα (αν και πρέπει να είμαστε προσεκτικοί), ειδικά όμως το Facebook.

Ένας άλλος λόγος είναι ότι είναι νωρίς (και ταυτόχρονα αργά!) για ανεύθυνη προβολή.

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Αποσυρση απο το facebook

Δημοσίευσηαπό mankasp » 08 Φεβ 2013, 19:54

kailor έγραψε:
mankasp έγραψε:Ναι γιατί θεωρώ πως η απόσυρση του κόμματος από το Facebook είναι μια πολίτικη κίνηση που θα ευνοήσει το κόμμα.


σε τι ακριβώς θα ευνοήσει? Δηλαδή πως σχεδόν 2.000 άτομα παρακολουθούν άμεσα τι γίνεται.


Μέσω δικων μας πλατφορμών και με προσωπικά post των μελών που θα είναι χρήστες του FB.
https://twitter.com/e_kastrinakis

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Αποσυρση απο το facebook

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 08 Φεβ 2013, 19:55

baskin έγραψε:Ψήφισα όχι, γιατί θεωρώ ότι πρέπει να εκμεταλλευτούμε τα social media για λόγους "marketing". Από την άλλη χρειάζεται "χρηστή διαχείριση" που να αρμόζει σε ένα ψηφιακό κόμμα (βλ. κανονισμός social media).

Υ.Γ. Το marketing είναι επίτηδες σε "".



Ο κανονισμος ειναι κατι που πρεπει να το δουμε ολοι μαζι και να ψηφισθει με την ευρυτερη δυνατη συναινεση μια που ηδη διαπιστωνω διχογνωμιες σχετικα με το τι ειναι Ρolitically corect και τι οχι.



Εγω προσωπικα δεν πιστευω σε <<καθωσπρεπισμους>> και φυσικα ουτε σε δογματισμους ;)
Τελευταία επεξεργασία από 1 και SilindeElendil, έχει επεξεργασθεί 8 φορά/ες συνολικά
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 7 και 0 επισκέπτες