Αμεσοδημοκρατικό Κόμμα Ελλάδας

Δημοσκοπήσεις Πολιτών - Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη και φίλοι του κόμματος.

Θα θέλατε να συμμετάσχετε σε ένα νέο πολιτικό κίνημα με κύρια αρχή την άμεση δημοκρατία;

Το δημοψήφισμα λήγει στις 29 Ιαν 2013, 15:20

Ναι
3
10%
Όχι (θα εξηγήσω γιατί όχι)
22
71%
Άλλο
5
16%
Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
1
3%
 
Σύνολο ψήφων: 31

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Αμεσοδημοκρατικό Κόμμα Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό adrian » 27 Ιαν 2013, 17:25

enros έγραψε:Αμεσοδημοκρατικός φασιστας! Πολύ ωραίος ο νεολογισμός σου. Ενας άσπρος που έχει μαύρο χρώμα, ή ένας μαύρος που έχει χρώμα άσπρο! Ο παραλογισμός σε όλο το μεγαλείο του.

Εικόνα
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

enros
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 03:20
Τοποθεσία: Wormhole

Re: Αμεσοδημοκρατικό Κόμμα Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό enros » 27 Ιαν 2013, 17:32

pappasadrian έγραψε:
enros έγραψε:Αμεσοδημοκρατικός φασιστας! Πολύ ωραίος ο νεολογισμός σου. Ενας άσπρος που έχει μαύρο χρώμα, ή ένας μαύρος που έχει χρώμα άσπρο! Ο παραλογισμός σε όλο το μεγαλείο του.

Εικόνα


FAIL!
Αυτός δεν είναι ούτε άσπρος ούτε μαύρος. Είναι καφέ, είναι μπεζ, είναι καστανός ή σκούρος ροζ. Στις αποχρώσεις των χρωμάτων μπορείς να χρησιμοποιείς νεολογισμούς για να τις περιγράψεις. Στο άσπρο και στο μαύρο όμως όχι, δεν επιτρέπονται νεολογισμοί, γιατί το άσπρο και το μαύρο δεν είναι καν αποχρώσεις. Το ένα είναι όλα τα χρώματα, και το άλλο κανένα χρώμα.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και enros, έχει επεξεργασθεί 27 φορά/ες συνολικά

Μιχάλης Μαντάς
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 766
Εγγραφή: 13 Μάιος 2012, 21:12

Re: Αμεσοδημοκρατικό Κόμμα Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό Μιχάλης Μαντάς » 27 Ιαν 2013, 17:33

pav έγραψε:Επειδή βασικό εργαλείο κάθε τρολ είναι να σπέρνει διχόνοια και να δημιουργεί εντυπώσεις, να πω ότι το συγκεκριμένο τρολ είναι ο χρήστης (οι χρήστες για την ακρίβεια) με τις περισσότερες αναρτήσεις στο φόρουμ μας (ή δεύτερος).

Προσωπικά δεν έχω νιώσει κάποιου είδους "διχόνοια ή εντυπώσεις λόγω του συγκεκριμένου κυρίου /ας". Απλά με καθυστερεί όταν προσπαθώ να συνδιαλαγώ με τους συνομιλητές μου, γιατί παρεμβάλλεται διαρκώς και δημιουργεί ένα νοσηρό κλίμα που δεν μας αξίζει.
Δεν νομίζω ότι κάποιος τρόπος για την εξάλειψή του θα ήταν αντιδημοκρατική ενέργεια, ούτε ότι θα ήταν κόντρα σε κάποια από τις πειρατικές μας αρχές.

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Αμεσοδημοκρατικό Κόμμα Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό adrian » 27 Ιαν 2013, 17:35

Μιχάλης Μαντάς έγραψε:
pav έγραψε:Επειδή βασικό εργαλείο κάθε τρολ είναι να σπέρνει διχόνοια και να δημιουργεί εντυπώσεις, να πω ότι το συγκεκριμένο τρολ είναι ο χρήστης (οι χρήστες για την ακρίβεια) με τις περισσότερες αναρτήσεις στο φόρουμ μας (ή δεύτερος).

Προσωπικά δεν έχω νιώσει κάποιου είδους "διχόνοια ή εντυπώσεις λόγω του συγκεκριμένου κυρίου /ας". Απλά με καθυστερεί όταν προσπαθώ να συνδιαλαγώ με τους συνομιλητές μου, γιατί παρεμβάλλεται διαρκώς και δημιουργεί ένα νοσηρό κλίμα που δεν μας αξίζει.
Δεν νομίζω ότι κάποιος τρόπος για την εξάλειψή του θα ήταν αντιδημοκρατική ενέργεια, ούτε ότι θα ήταν κόντρα σε κάποια από τις πειρατικές μας αρχές.


inb4
με το συμπαθιο, αλλα ετοιμασου για ξεχεσιμο απο το τρολλ..
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

enros
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 03:20
Τοποθεσία: Wormhole

Re: Αμεσοδημοκρατικό Κόμμα Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό enros » 27 Ιαν 2013, 17:36

Μιχάλης Μαντάς έγραψε:
pav έγραψε:Επειδή βασικό εργαλείο κάθε τρολ είναι να σπέρνει διχόνοια και να δημιουργεί εντυπώσεις, να πω ότι το συγκεκριμένο τρολ είναι ο χρήστης (οι χρήστες για την ακρίβεια) με τις περισσότερες αναρτήσεις στο φόρουμ μας (ή δεύτερος).

Προσωπικά δεν έχω νιώσει κάποιου είδους "διχόνοια ή εντυπώσεις λόγω του συγκεκριμένου κυρίου /ας". Απλά με καθυστερεί όταν προσπαθώ να συνδιαλαγώ με τους συνομιλητές μου, γιατί παρεμβάλλεται διαρκώς και δημιουργεί ένα νοσηρό κλίμα που δεν μας αξίζει.
Δεν νομίζω ότι κάποιος τρόπος για την εξάλειψή του θα ήταν αντιδημοκρατική ενέργεια, ούτε ότι θα ήταν κόντρα σε κάποια από τις πειρατικές μας αρχές.


Μπορείς να βάλεις μια μόνιμη ψηφοφορία, για να με κάνουν ban οι admin. Φυσικά για λόγους δικαιοσύνης πρέπει να βάλεις και μια ίδια για τον εαυτό σου.

manos_
Δημοσιεύσεις: 811
Εγγραφή: 12 Απρ 2012, 21:39

Re: Αμεσοδημοκρατικό Κόμμα Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό manos_ » 27 Ιαν 2013, 17:41

pav έγραψε:@manos_, αν ήταν απλό θα είχαμε καταλάβει όλοι και δεν θα λέγαμε τα ίδια ένα χρόνο τώρα. Απλό είναι στο μυαλό μας. Αν δεν σε καταλαβαίνουν είναι καιρός για μία νέα προσέγγιση.


Νομίζω υπάρχει φαγωμάρα γιατί μπερδεύουμε τα οράματα με αυτά που μπορούμε να έχουμε σήμερα.
Προσπαθώ να εξηγήσω ένα μοντέλο που βάζει τα πράγματα στη θέση τους αλλά μάλλον δεν τα καταφέρνω.
Θα το ζωγραφίσω μου φαίνεται. Thanks.
Το τρολάρισμα ή το αγνοούμε ή χλευάζουμε τον φανατισμό του, αλλιώς το τρολ σπέρνει τη διάλυση.
Όμως το τρολ δεν ευθύνεται αν δεν έχει ξεκαθαριστεί το ηθικό πλαίσιο.
Και η ηθική προκύπτει από το όραμα και τις αξίες.

Μιχάλης Μαντάς
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 766
Εγγραφή: 13 Μάιος 2012, 21:12

Re: Αμεσοδημοκρατικό Κόμμα Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό Μιχάλης Μαντάς » 27 Ιαν 2013, 17:42

pappasadrian έγραψε:με το συμπαθιο, αλλα ετοιμασου για ξεχεσιμο απο το τρολλ..

Κατατρόμαξα! Τρέμω ολόκληρος και δεν ξέρω πού να πάω να κρυφτώ.

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Αμεσοδημοκρατικό Κόμμα Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό adrian » 27 Ιαν 2013, 17:45

επεσα εξω, λυπαμαι για την τρομοκρατια
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

Μιχάλης Μαντάς
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 766
Εγγραφή: 13 Μάιος 2012, 21:12

Re: Αμεσοδημοκρατικό Κόμμα Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό Μιχάλης Μαντάς » 27 Ιαν 2013, 17:49

pappasadrian έγραψε:επεσα εξω, λυπαμαι για την τρομοκρατια

Δυο φορές λάθος, γιατί είσαι και ο ... θετός μου πατέρας και οφείλεις να με προστατεύεις.
Υ.Γ.: Ακόμη δεν έχεις αποδεχθεί το αίτημα υιοθεσίας που σου απηύθυνα. Για σκέψου το καλύτερα.
Πατέρας 21(;) χρονών και υιός 64! Που αλλού θα βρεις τέτοια ευκαιρία.

omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012, 16:15
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Αμεσοδημοκρατικό Κόμμα Ελλάδας

Δημοσίευσηαπό omissman » 28 Ιαν 2013, 00:51

μ'αυτα και μ'αυτα το τρολ μας την πηδηξε την κουβεντα...
για την ταμπακερα τουμπεκι ψιλοκομμενο...

Δεν πειραζει ετοιμαζω αλλη αναρτηση για τις πειρατικες αρχες και εκει θα τα πω εξω απο τα δοντια ! :mrgreen:

Οσο για τη διαφανεια, παλι εξω επεσε ο πρακτωρ ΘΒ του forum !!!
Τη δουλεια την εχω ηδη κανει και μολις παρω τα στοιχεια που λειπουν θα ολοκληρωθει και θα ανακοινωθει.
Το μονο που θα χρειαστω ειναι το ΟΚ της ΔΕ...
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 19 και 0 επισκέπτες