Γιατί?

Δημοσκοπήσεις Πολιτών - Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη και φίλοι του κόμματος.

Γιατί έγινα πειρατής

Το δημοψήφισμα λήγει στις 16 Δεκ 2012, 21:01

Για τις 3 αρχές
18
53%
Για την Άμεση Δημοκρατία
16
47%
Για κανένα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λευκό = Δε με νοιάζει τι θα βγει, αρκεί να βγει κάτι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 34

ekfrasi
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2011, 18:17
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γιατί?

Δημοσίευσηαπό ekfrasi » 18 Δεκ 2012, 13:55

Μια χαρά μου λύθηκε :D
1. Προστασία της ιδιωτικής ζωής .
2. Μεταρρύθμιση της νομοθεσίας για το copyright.
3. Αλλαγές στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία για τις πατέντες.
+1. Διαφάνεια της Δημόσιας Διοίκησης.

enros
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 03:20
Τοποθεσία: Wormhole

Re: Γιατί?

Δημοσίευσηαπό enros » 09 Ιαν 2013, 12:29

ekfrasi έγραψε:Μια χαρά μου λύθηκε :D


Δεν νομίζω να σου λύθηκε.
Μόλις δημοσίευσες γιατί γίνανε πειρατές οι ισραηλινοί (για την δημοκρατία φυσικά όπως φαίνεται από το βίντεό τους "Please distribute it to as many people as you can. http://piratim.org/2013_dynamicracy_video/") αλλά εσύ μυαλό δεν βάζεις. Συνεχίζεις στον ίδιο σκοπό. Συνεχίζεις να ποστάρεις σε μέρη που δεν μπορεί κάποιος να απαντήσει άρα συνεχίζεις να κατρακυλάς προς τον αντι-δημοκρατικό κατήφορο.

enros
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 03:20
Τοποθεσία: Wormhole

Re: Γιατί?

Δημοσίευσηαπό enros » 09 Ιαν 2013, 12:45

Όσον αφορά τους ισραηλινούς δεν είναι καθόλου τυχαίο το βιντεάκι τους, το οποίο παρακαλούν να το διαδώσουμε παντού.

Ξέρουν πολύ καλά, καλύτερα ίσως από όλους τι είναι η χάβρα, το έχουν νιώσει άλλωστε στο πετσί τους. Και το απεικονίζουν παραστατικότατα, δίνοντάς του την εξέχουσα σημασία που πρέπει να έχει για όλους τους πειρατές, αυτός ο πόλεμος της δημοκρατίας εναντίον της χάβρας (με την μεταφορική της έννοια).

Και φυσικά το όλο βιντεάκι δεν είναι παρά μια ξεκάθαρη υποστήριξη της ιδέας που εδώ στην ελλάδα ήδη ονομάζουμε pirategov, για το οποίο η ΔΕ δεν έχει πει ακόμα κουβέντα, ενώ θα έπρεπε να βρίσκεται το pirategov στην κεντρική σελίδα του κόμματος.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 14 και 0 επισκέπτες